Şimdi Ara

Yıllar sonra kasa toplayacağım, yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, yıllar sonra oyun bilgisayarı toplamaya niyetlendim. Önümüzdeki aylarda çıkması beklenen rtx 3000 serisinin giriş seviyelerinden bir ekran kartına hazır sistem arıyorum. 1440p 100+ fps için 3060 veya önce çıkarsa 3060 ti düşünüyorum.

Bayağı bir sorum var öncelikle:

1) İtopya'nın arka sokağında oturuyorum. Sürekli genç arkadaşlar görüyorum elinde kağıtlar kasalar vs sıra bekleyenler. O kağıtları kendiniz mi print edip götürüyosunuz, onlar mı veriyor (gülmeyin, yaşlıyım :) Randevu usulü mü çalışılıyor? Gidip adamlara ne diyoruz "Selamın aleyküm ben kasa toplayacaktım" deyince yardımcı oluyorlar mı?

2) Zamanım var, parçaları tek tek ayrı sitelerden alsam montajı nasıl yaptırabilirim ya da yaparım? Bilgisayardan biraz anlarım. Ama çok vakit geçti kasa kullanmayalı.

3) Anakartlarda wifi özelliği önemli mi? Usb'yle çözsek hız düşümü yaşar mıyız?

4) Hazır sistem önerir misiniz? Gerçi benim düşündüğüm ekran kartı daha tanıtılmadı bile ama hazırı seçip ekran kartını çıkartabiliyorsak olabilir.

5) Yüksek güçte psu alsak daha mı iyi? (örneğin 650 yetmez abi sana 700 yapalım der misiniz?)

6) 2993mhz gibi bir değer 4500mhz'ye göre çok mu geride olur? Öyle cs go gibi competitive şeyler pek oynamam. Ne farkı olur?

7) Anakartta b ve h serileri arasındaki fark nedir?

8) Ses kartı şart mı? Anakartta çıkış varsa işimi görür.

Şimdi aklımda netleşenler: Intel ve nvidia kesin

İşlemci olarak intel 10400f (veya çok fark yok derseniz 9400f)

2x8gb'tan 16gb ram (cl değeri önemli mi? 16 dedim ben)

En az 650w psu

Rgb'ye gerek yok ama parça daha ucuzsa mecburen olabilir

Ekran kartı şimdilik yok (3060 veya ti)

-Bu temelde sistem önerisi olan varsa makbule geçer. Fiyat konusunda ucu açık tutuyorum ama aşırı oyun oynamaktan ziyade fiyat performans odaklı ve uzun süre sorunsuz kullanabileceğim bir şey arıyorum.

• 10400f.(İtopya)
    Msi z490 a pro ( hb)
    Geil 2*8 ram ( sinerji)
    Kingston a2000 500gb (hb)
    Virgo kasa (sinerji)
    Fps 550w 80+ psu ( qpbilişim)

Ekran Kartı bütçeniz e bağlı.
    Ekran kartı yükselirse psuyu arttırın.

Üstteki sistem 4400 tl yapıyor.

Eliniz azıcık yatkınsa kendiniz montaj yaparsınız. Değilse mutlaka birine yaptırmalısınız. Bu size kalmış.
    Ya tek tek toplayacaksınız birine toplatacaksınız yada tek bir yerden alıp onlara toplatacaksınız
  • İtopya madem arka sokakta sadece birleştirme işlemini onlara yaptırın parçalara burda beraber karar verelim onlar genelde satılmayan ve kalitesiz ürünleri doldurup sadece işlemci ve ekran kartını ön plana çıkarırlar . 3060 serisini bende bekliyorum fakat, 3060 3binden 3060ti 4binden yukarı olursa zaten alınmaz.

Ram olarak 3000/3200 cl15 cl16 hangisi uyguna bulunursa o alınır crucial 3000 cl15 2*8 vardı gayet ideal .
    Güç kaynağı olarak 650w Gold PSU 3070/3080 gibi kartlarla gayet rahat kullanılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaos_3492 -- 24 Kasım 2020; 0:5:19 >
  • 3) Zaten Ethernet ile Internete baglanabiliyorsunuz.Wifi sizin icin sart degilse gerek yok.

4) Hazır Sistemlerde Genelde İslemci Dısında her parca elestiriye acıktır.

5) Yüksek güçte psu eger PSU 80+ Gold/Silver/Bronze ise daha iyidir.Ornegin 850W 80+GOLD bir PSU omurluk gider.Sertifika onemli...

6) Z serisi almadııgnız surece 5400MHZ DDR4 de alsanız 2666 veya 2933MHZ calısır.

7) Z serisi yuksek Ram Hızı,Overclock Hız Asırtma destekleyen ve genel olarak daha kaliteli komponentlere sahip Anakartlardır.B ve H serileri daha dusuk Anakartlardır.B serisi tercih sebebi olur H a gore...

8) Her Anakartta Ses Cıkısı vardır.Ama Ses Cipi ve Cıkıslar Anakartın kalitesin gore degisir.

10400F daha iyidir.9400F demode oldu artık...

En az 650w psu (80+ Bronze olsun En az)

Ekran kartı mecbur alacaksınız.10400F de Ekran Kartı Yok Dahili...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.