B

Teğmen
01 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar, 23-24 inç, 1080p, yüksek tazeleme hızına sahip (tercihen 144hz ve üzeri), IPS monitör arıyorum. Biraz oyun, biraz film dizi, çokça okuma yazma işi için kullanacağım. İki seçenek arasında kaldım.

Biri şu: LG 24GN650-B https://www.hepsiburada.com/lg-24gn650-b-23-8-144hz-1ms-hdmi-display-full-hd-freesync-ips-monitor-p-HBV000017CGNX?magaza=Gamers_Arena

Diğeri de şu: Asus VG249Q1R https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-vg249q1r-23-8-165hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000XGYF7?magaza=TuRuNCu Bilgisayar

Üstteki LG olanda 1ms gecikme gtg sanırım. Hangisini önerirsiniz? Fikir belirtebilen varsa müteşekkir olurum.

Merhaba, yıllar sonra oyun bilgisayarı toplamaya niyetlendim. Önümüzdeki aylarda çıkması beklenen rtx 3000 serisinin giriş seviyelerinden bir ekran kartına hazır sistem arıyorum. 1440p 100+ fps için 3060 veya önce çıkarsa 3060 ti düşünüyorum.

Bayağı bir sorum var öncelikle:

1) İtopya'nın arka sokağında oturuyorum. Sürekli genç arkadaşlar görüyorum elinde kağıtlar kasalar vs sıra bekleyenler. O kağıtları kendiniz mi print edip götürüyosunuz, onlar mı veriyor (gülmeyin, yaşlıyım :) Randevu usulü mü çalışılıyor? Gidip adamlara ne diyoruz "Selamın aleyküm ben kasa toplayacaktım" deyince yardımcı oluyorlar mı?

2) Zamanım var, parçaları tek tek ayrı sitelerden alsam montajı nasıl yaptırabilirim ya da yaparım? Bilgisayardan biraz anlarım. Ama çok vakit geçti kasa kullanmayalı.

3) Anakartlarda wifi özelliği önemli mi? Usb'yle çözsek hız düşümü yaşar mıyız?

4) Hazır sistem önerir misiniz? Gerçi benim düşündüğüm ekran kartı daha tanıtılmadı bile ama hazırı seçip ekran kartını çıkartabiliyorsak olabilir.

5) Yüksek güçte psu alsak daha mı iyi? (örneğin 650 yetmez abi sana 700 yapalım der misiniz?)

6) 2993mhz gibi bir değer 4500mhz'ye göre çok mu geride olur? Öyle cs go gibi competitive şeyler pek oynamam. Ne farkı olur?

7) Anakartta b ve h serileri arasındaki fark nedir?

8) Ses kartı şart mı? Anakartta çıkış varsa işimi görür.

Şimdi aklımda netleşenler: Intel ve nvidia kesin

İşlemci olarak intel 10400f (veya çok fark yok derseniz 9400f)

2x8gb'tan 16gb ram (cl değeri önemli mi? 16 dedim ben)

En az 650w psu

Rgb'ye gerek yok ama parça daha ucuzsa mecburen olabilir

Ekran kartı şimdilik yok (3060 veya ti)

-Bu temelde sistem önerisi olan varsa makbule geçer. Fiyat konusunda ucu açık tutuyorum ama aşırı oyun oynamaktan ziyade fiyat performans odaklı ve uzun süre sorunsuz kullanabileceğim bir şey arıyorum.

3-4 güne yeni bir telefon almak istiyorum. iPhone 4s'ten geçeceğim. Uzun süre kullanacağım güçlü ve fiyatı düşmüş bir telefon olması benim için önemli. Arttırılabilir hafızalı olması şart. Değiştirilebilir pil de fena olmaz.

Lg G4 almayı düşünüyordum fakat 3 ana problemi olduğunu okudum

1) Batarya performansı kötüymüş, günde 2 şarj diyorlar?
2) Isınma sorunu snapdragon 808'e rağmen 810 gibi devam ediyormuş
3) Boot problemleri çıkabiliyormuş

Ben de bu nedenle Note 4 düşünmeye başladım. Yardımcı olabilir misiniz? Her türlü mantıklı fikre açığım.
Intel Core i3 2370M / 2.4 GHz Sandy Bridge
8GB Ram DDR3 1333Mhz
AMD Radeon 1GB HD 7470M

En düşük ayarlarda oynama imkanım olur mu acaba?
Yakınlarda bir tablet almak istiyorum. iPad Mini almayı düşünüyordum fakat tek bir şey yüzünden hiç istemesem de Android tabletlere gitti aklım. Anladığım kadarıyla google play store'da direkt utorrent gibi uygulamalar var. Yani hiçbir ekstra zahmete girmeden torrent indirilebiliyor. Daha sonra file manager tarzı programlarla divxplanet vb. kaynaklardan indirilen altyazılar açılıyor ve son olarak avplayer vb. uygulamalarla film izleniyor. Bilgisayardaki işlemler kadar kolay.

ios'ta jailbreak yapıp torrent client kullanan var mıdır? Varsa indirilen dosyalar direkt ipad üzerinden bilgisayar kullanmadan avplayer türü app'lere atılabilir mi?

Yoksa ios kapalı bir sistem olduğu için böyle işler zahmetli mi olur? Onun yerine android çalıştıran bir tablet alıp kafama göre takılsam daha mı iyi acaba?
Büyük kuzenim bir ay sonra Amerika'dan dönüyor. Dönerken de oralarda neredeyse yarı fiyatına olduğu için iphone 5 getirmesini istedim.Fakat bir adet kendisine,bir adet de babasına getirecekmiş halihazırda.

Havaalanında bir kişi kaç iphone getirebilir yanında en fazla? Ben iki tane diye duymuştum ama zaten akraba olduğu için birini açıp cebine koysa benim için sorun olmaz,ülkeye girişte sıkıntı olur mu?

Ya da üçünü birden kapalı kutularında bavul içerisinde sokmaya çalışsa ek ücret/vergi ödemesi gerekir mi?

Gerçi birini kendine alacağı için açmış olur ama prosedür nasıl işler merak ediyorum,sonradan sıkıntı olmasın diye.
Merhaba;

Bu sene öğrencilik için tekrar evden ayrılacağımdan dolayı dizüstü bilgisayar araştırmaya başladım.Son 4-5 senedir de piyasayı neredeyse hiç takip edemediğim için online teknoloji marketlerinin arama filtreleri gitgide kafamı karıştırdı.
Ultrabooklar,yeni özellikler,konseptler,işlemciler ve kullanıp kullanmayacağımı bile kestiremediğim bir ton şey var.

Bilgisayarı çoğunlukla internet,film,ms office ve türevleri için kullanacağım,ama bir yandan da teknolojinin gerisinde kalmış bir model olmasın istiyorum ki en az bir 3-4 sene kullanayım(ne olur ne olmaz,bilgisayar beni sınırlamasın).

Öncelikle şunu sormam gerek: i3 işlemci ile i5 arasında benim gibi sade kullanıcılar açısından bir fark var mıdır?Bir de bu işlemciler bu zamanda alınır mı,yeni şeyleri beklemek gerekir mi(tabi çıkacaksa öyle bir şey)

Aklımda çok çok az özellik var,geri kalanını bilemediğim için artıları eksileriyle size soruyorum.

Tercihen Dell,Toshiba veya Asus markalarından,1200-1300 TL'ye kadar,yine tercihen 13.3 inç (14 de kabulümdür) bir dizüstü arıyorum.Yardımcı olabilirseniz çok iyi olur,çok da güzel olur.

Türkiye'nin En Büyük Lise Festivali... Bir kez daha... 12. Yılında...

Kadıköy Anadolu Lisesi'nin 'Türkiye'nin en büyük lise festivali' unvanına sahip olan etkinliği KALfest' in onikincisi, bu sene de 07-12 Haziran 2010 tarihleri arasında Kadıköy Anadolu Lisesi bahçesinde liseli,üniversiteli gençleri ve mezunlarımızı buluşturacak.

Hafta içi sohbet, seminer, gösteri ve müzik dinletilerinin;
12 Haziran Cumartesi final gününde ise tüm gün boyunca

Goril, Marsis, Moğollar ve Duman'ın

konserlerinin, şişme oyun parklarının, özel gösterilerin, yarışmaların ve çeşitli stand aktivitelerinin yer alacağı KALfest'10, bu yıl da bizleri bir araya getirecek.

Biletler 5 Nisan Pazartesiden itibaren Öğrenci Meclisi tarafından satışa sunulacaktır. Toplu bilet alımlarında indirim yapılacaktır...

İrtibat numarası:0506 468 60 34
Bende şu anda Canon a540 var ve memnunum ama işi biraz daha ileriye taşımak istiyorum acaba uygun fiyatla bulduğum bu Fujifilm Finepix s5000 daha iyi olur mu,çünkü hem fujifilm(canon ile karşılaştırıyorum), hem de 3.2 mp çekiyormuş interpolasyonsuz(yanlış olabilir teknik adı ama canon 6mp).Ya bunu alıcam ya da bi süre daha canon ile yoluma devam.Ne önerirsiniz,almalı mıyım?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 254
İkinci El Bölümü Mesajları: 32
Konularının görüntülenme sayısı: 32.082 (Bu ay: 153)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.