Şimdi Ara

YILDIZ OTOGAZ ''PRİNS SÖNMEZ USTA ''İLE LPG HAKKINDA HERŞEY .... (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.527
Cevap
37
Favori
91.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2. El chevrolet cruze 1.6 araç aldım. Tartarini lpg var. 5 bin km yaptım ve 30bin km oldu aracım.
    Tartarini lpgnin ne zaman takıldığını ve ne zaman bakım yaptıracağımı bilmiyorum.
    Garantisi var mı onu da bilmiyorum.

Ne yapmam gerekir?
    Maliyeti ne olur?

Şaşmaza da çok yakınım. Gelebilirim. Gelmeden Randevu mu almalıyız sizden?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeredesinBe

Merhaba;

2. El chevrolet cruze 1.6 araç aldım. Tartarini lpg var. 5 bin km yaptım ve 30bin km oldu aracım.
    Tartarini lpgnin ne zaman takıldığını ve ne zaman bakım yaptıracağımı bilmiyorum.
    Garantisi var mı onu da bilmiyorum.

Ne yapmam gerekir?
    Maliyeti ne olur?

Şaşmaza da çok yakınım. Gelebilirim. Gelmeden Randevu mu almalıyız sizden?

tartarini 10.000 binlik bakım ücreti 50.00 tl 'dir . buhar ve likit filtresi değişir ayralrı ve sızdırmazlık kontrolleri yapılır . biz kocaeli izmitte hizmet vermekteyiz .

selamlar
  • 2015 Toyota Yaris otomatik vites 120 km de aracıma Prins kiti uyum sağlar mı,,? Bazı araçlar takılınca yolda giderken stop etme. arıza lambası yanma.. sorunu oluşmuş aynı durum benim aracımda da olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: laruz

2015 Toyota Yaris otomatik vites 120 km de aracıma Prins kiti uyum sağlar mı,,? Bazı araçlar takılınca yolda giderken stop etme. arıza lambası yanma.. sorunu oluşmuş aynı durum benim aracımda da olabilir mi?

merhaba

emin olun iyi bir usta yada servis tarafından takılna prins kitinde bahsetmiş olduğunuz sorunların hiçbiri ile karşılaşmazsınız .yıllardır dönüşüm yaptığımız prinsli toyota araçları sıfır hata ile yollarına devam etmektedirler .bundan dolayıdır ki imzamda da olduğu gibi usta usta usta ve tecrübe diyorum . işinin ehli bir lpg ustası yada lpg servisinde içiniz rahat prins dönüşümü yapıp yılarca sorunsuz ve keyifle aracınızı kullanabilirsiniz .

• sönmez usta-yıldız otogaz kullanıcısına yanıt
    Ustam cevap için teşekkür ederim. Ankara'da tavsiye edebileceğiniz tartarini lpg bakan bir yer var mı?

Ege otogazı aradım, dediğiniz gibi 50 TL fiyat verdi.

selamlar.
  • Ustam merhaba. Prins Technomax kit hakkında bilgi verirmisiniz? Aracım 2014 1.33 Auris.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün gaz aldıktan sonra araç lpg'ye geçmedi , lpg ışıkları yanıyor sonra sanki aracın gazı bitince çıkan bip sesi gelip kendini benzine aldı , tekrar düğmeye bastım yine benzine geçti , 3. denemede gaza geçti araba sıkıntısız kullandım , Akşam dışarı çıkmam gerekti araç yine depoda gaz olmasına rağmen lpg'ye geçiyor gibi yaptı , silkelendikten sonra benzine geçti , ve düzelmedi , sürekli benzinde gitmek zorunda kaldım ,
    Araç 2009 hyundai i30 1.6 , Prins marka kit takılı , 4-5 yıldır kullanıyorum ilk defa yaptı bu arızayı , lpg filtreleri 2 ay önce değişmişti .
    Sorun nedir acaba ???
  • quote:

Ustam cevap için teşekkür ederim. Ankara'da tavsiye edebileceğiniz tartarini lpg bakan bir yer var mı?

Ege otogazı aradım, dediğiniz gibi 50 TL fiyat verdi.

selamlar.

ege otogazı tercih edebilirsiniz .

selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan500

Ustam merhaba. Prins Technomax kit hakkında bilgi verirmisiniz? Aracım 2014 1.33 Auris.

prins technomax kiti prinsin sahip olduğu ve üretimini kendisinin yaptığı italyan kitlere rakip bir üründür .evet siz aracınızda içiniz rahat kullanabilirniz bir sorun yok . kit %100 italdir .bu kiti italyan kitlerle kıyaslayacak olursak tüm kompenantları iyi ve kaliteli diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Bugün gaz aldıktan sonra araç lpg'ye geçmedi , lpg ışıkları yanıyor sonra sanki aracın gazı bitince çıkan bip sesi gelip kendini benzine aldı , tekrar düğmeye bastım yine benzine geçti , 3. denemede gaza geçti araba sıkıntısız kullandım , Akşam dışarı çıkmam gerekti araç yine depoda gaz olmasına rağmen lpg'ye geçiyor gibi yaptı , silkelendikten sonra benzine geçti , ve düzelmedi , sürekli benzinde gitmek zorunda kaldım ,
    Araç 2009 hyundai i30 1.6 , Prins marka kit takılı , 4-5 yıldır kullanıyorum ilk defa yaptı bu arızayı , lpg filtreleri 2 ay önce değişmişti .
    Sorun nedir acaba ???

basınç sensörünüzde ,kesici valflerde bir sorun olabilir .tabi bir tesisat arızası da olabilir an yakın prins servisine gidecek olrsanız zaten hata kaydı vardır ve sorununuz hemen çözülecektir .prinsin diagnostik sistemi çok ama çok gelişmiştir .oluşan arıza çok net bir biçimde lpg ecunüzde kayıtlıdır .en kısa zamanda servise uğrayınız .

selamlar

Ustam cevabınız için teşekür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan500

Ustam cevabınız için teşekür ederim

rica ederim
    Bugün gittim.

Küçük Filtre : 20 TL
    Yan Sanayi Büyük Filtre : 20 TL
    Orjinal Tartarini Büyük Filtre : 60 TL

Ben küçük filtre ve orjinal büyük filtreyi aldım, ayar yapıldı. 100 TL verdim...

Telefonda 50 TL demişlerdi, muhtemelen yan sanayi filtre ile.

Pahalı mı olmuş?
  • Hocam Tucson'daki 1.6 T-GDI 177beygir motora LPG takılıyor mu?
  • quote:

Bugün gittim.

Küçük Filtre : 20 TL
    Yan Sanayi Büyük Filtre : 20 TL
    Orjinal Tartarini Büyük Filtre : 60 TL

Ben küçük filtre ve orjinal büyük filtreyi aldım, ayar yapıldı. 100 TL verdim...

Telefonda 50 TL demişlerdi, muhtemelen yan sanayi filtre ile.

Pahalı mı olmuş?

malesef biraz pahalı olmuş orjinal takım filtre değişim fiyatlarımız 50 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

Hocam Tucson'daki 1.6 T-GDI 177beygir motora LPG takılıyor mu?

evet bir adet dönüşüm yapıldı test aşamasın da yakın zamanda seri montajları başlayacak .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sönmez usta-yıldız otogaz

quote:

evet bir adet dönüşüm yapıldı test aşamasın da yakın zamanda seri montajları başlayacak .

Buradan paylaşım yapacak mısınız usta? Lpg'de sıkıntı olmuyorsa aracı alacağız. Takipteyim
  • Filtre fiyatını araştırdım. internette 2013 senesinde 40 tl olduğunu gördüm. Siyah biraz büyükçe bir filtre.
    Zaten artık yapcak bişey yok.

----------edit-----
    30 bin bakımından sonra sıralı sistem lpg geçişinde motor tarafından bir ses gelmeye başladı. Ayrıca göstergelerdende ilk kez devir yükseldiğinde klik sesi gelmeye başladı.

bir kez oluyor bu sesler.

salı servise gidince söyleyeceğim. böyle bişey yaşayan var mı?

chevrolet cruze 2013 / 1.6 sport plus / tartarini lpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeredesinBe -- 2 Kasım 2015; 1:00:08 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sönmez usta-yıldız otogaz

quote:

Buradan paylaşım yapacak mısınız usta? Lpg'de sıkıntı olmuyorsa aracı alacağız. Takipteyim

tabiki gelişmeleri burdan paylaşırım

• Ustam 2006 Getz 1.4 aracım var. Önceliğim kitin uzun vade de kesinlikle sorunsuz olması. Daha önce dilim yandığı için ücret benim için 2. sırada geliyor. Ustam uygun kiti ve ücretini söylersen çok memnun olurum, en kısa zamanda görüşmek üzere...
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.