Şimdi Ara

'Yıl sonunda zarar, Osmangazi köprüsünün maliyetini geçecek' (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
605
Cevap
6
Favori
26.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dostum sana çok güzel yazardım ama neyse, bir kamu kurumunda çalışıyorum, belediye falan değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • operadakises O kullanıcısına yanıt
    Ne yazip yazmadigin belli. Sana laf anlatmakla ugrasmayacagim daha fazla. Sen sirf isine gelmedi diye rakamlarla chp oynamis diyecek kadar fanatizme bulasmissin. Devam et boyle.
  • Shadow Fox kullanıcısına yanıt
    Bu kadar cahilinide ilk defa görüyorum hem cahil hem hakaret ediyor . Yolu geniş yapti diye Menderes'e de uçak mi indireceksin niye geniş yaptin demişler ayni o kafadasiniz ülkenin 15 yil önceki halini bilmediğiniz için oluyor sanirim bunlar. Hiç yol otoban falan yapmasaymislar keşke sürekli zarar ediyor ne gerek var canim feribot varken bu bizi daha 30 yil götürürdü .

Yaptiklarini görmezden gelmeyin yanlis yaptiklarini da şikayet edin.

Sizin bu kafayla daha coook iktidarda kalır akp.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Ulke 15 yilda cağ atladi, dünya liderliğine oynuyoruz. Ama türk halki hiç değer vermiyor neymiş köprü zarar etmis

Yahu zaten kopru yap islet devret ile yapildi 5 kurus bile cikmadi devletin kasasindan.

Zarar varsa devlete ne? Ozel isletmeci dusunsun.

Declet hizmete devam ediyor. 15 sene once ekmek kuyruklarinda yitip giden hayatlari nasil unuttunuz?

Dalga mı geçiyorsun.

Şu an 40 bin araç garantili köprüden 14 bin araç geçiyor. Kalan 26 bin aracin geçiş ücreti nerden çıkıyor?

Cevap devletten yani senin benim cebimden.

Üstelik vatandaş bir de fahiş ücret veriyor geçmek için.

15 sene önceyi bırap 30 sene önce bile ekmek kuyruğu yoktu sallama.

Ayrıca 15 sene önce de Akp öncesi 4-5 yılda bu adamların olduğu Refah Partisi.

Daha önce yani bundan belki 20-25 yıl önce Erdoğan İstanbul B. Başkanı idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: moustapha129

işin içinden biri olarak söylüyorum Avrasyanın farkı azalıyor, garanti 65 bin, başlarda azdı şimdi 55binlerde, gün geçtikçe artıyor, 65i geçerse ise artan fark devletin.
    Yavuzda da fark kapanır

Olur mu öyle şey.

Artan firmaya kalır. Devlet sadece vergisini alır

• Köprünün millete hizmet diye yapıldığı yok ki , kendileri ve yandaşları bizim paramızla haram parayla, daha fazla zenginleşsinler diye yapıyorlar açık açık ortada.

Bu milletin köprüye ihtiyacı yok kardeşim, bu milletin bir an önce gayrı safi milli hasılanın arttırılmasına, alım gücünün yükseltilmesine ihtiyacı var her şeyden önce birinci önceliği bu.

Kör kuyu gibisiniz. Yemeye doymadınız mı hala ?

Millete hizmet adı altında 1 liralık işleri 10 liraya yaptırıyorsunuz, milletin parası size ve yandaşlarınıza gidiyor. Ülkenin vergi yükünü asgari ücretliler çekiyor, gün geçtikçe fakirleşen halk, haksız bir şekilde zenginleşen iktidar yanlıları, tamamen taraflı mahkemeler, içeriye aldığınız suriyeli bedevi sürüleri, temel gıdaların her gün pahalılaşması ve bir taraftan fakirin fukaranın cebinde sizin eliniz. Siyasetiniz batsın be.
    Ben sizin bir dine mensup olduğunuza da inanmıyorum, bir yaratıcıya inanmıyorsunuz siz onun korkusunun esamesi yok, vicdan yok, merhamet yok.

• sarkat kullanıcısına yanıt
    hayır kalmıyor, öyle olsa firma çoktan fiyatı düşürür sürümden kazanmaya bakardı. Firma alacağını alıyor umrunda değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akp neyi düzgün yapmış bana bir gösterin hele???

• Milletin vergisinin yandaşlara peşkeşi=Osmangazi köprüsü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Ulke 15 yilda cağ atladi, dünya liderliğine oynuyoruz. Ama türk halki hiç değer vermiyor neymiş köprü zarar etmis

Yahu zaten kopru yap islet devret ile yapildi 5 kurus bile cikmadi devletin kasasindan.

Zarar varsa devlete ne? Ozel isletmeci dusunsun.

Declet hizmete devam ediyor. 15 sene once ekmek kuyruklarinda yitip giden hayatlari nasil unuttunuz?

"Zarar varsa devlete ne? Ozel isletmeci dusunsun."

demişsin de özel şirket hiçbir şekilde zarara uğramıyor. Çünkü devlet bu özel şirketlerle şu kadar araç geçecek geçmezse zararını ben vericem diye anlaşma yapmış. Yani her zararda hazineden paralar şirkete gidiyor.
    Uzun vadeli düşünürsek bir köprü yaptırıyorsun ama yeterli araç geçmediğinden zamanla bilmem kaç köprü parası yine bizden çıkmış oluyor. Ciddi şekilde kazıklanmış oluyoruz.
    Bu şirketler neden ölümüne hükümeti destekliyor şimdi anlıyor musun? Adamların hiçbir zarar derdi yok hep kârı cebe indiriyor o yüzden yandaşlar ya.

Sonra köprü, tünel yaptılar diye seviniyorsunuz. Kusura bakmayın ama sizin gibi dünyadan bir haberlerin cezasını biz çekiyoruz maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Ne yazip yazmadigin belli. Sana laf anlatmakla ugrasmayacagim daha fazla. Sen sirf isine gelmedi diye rakamlarla chp oynamis diyecek kadar fanatizme bulasmissin. Devam et boyle.

sana söyleyecek laf bulamıyorum.biz burda arkadaşlarla epey bir güldük.özellikle 180 derecelik u dönüşüne..umarım bir daha bilmediğin konularda başkaları konuşurken hemen araya kaynak yapmazsın.sonra kıvırmak zorunda kalırsın böyle.şimdi hadi güle gül.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi operadakises -- 1 Temmuz 2017; 19:41:9 >

• Geçişler 10 lira olsa herkes kullanır böyle sıkıntılarda çıkmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: moustapha129

hayır kalmıyor, öyle olsa firma çoktan fiyatı düşürür sürümden kazanmaya bakardı. Firma alacağını alıyor umrunda değil

Kalıyor hocam işte. Bu eşyanın tabiatına ters.

quote:

Garantinin üzerinde geçen aracın geçiş ücreti de işletmenin kasasında kalacak.

Son kısımda yazıyor.

http://www.haberturk.com/ekonomi/is-yasam/haber/1264562-osmangazi-koprusunde-arac-garantisi-tartismasi-yasandi

Firma a kendini acayip sağlama almış ya da aldırılmış. Devlet bayramlarda bunları bedava bile yapamadı bu nedenle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio Verde

Felaket tellalı öyle mi ! Güzel kardeşim ekonomiyi yakından takip ederim. Bir çok parite üstünde yatırımda yaparım kibu özellikle ham petroldür. Yalnız konuşurken biraz düşünmeni tavsiye ederim. Ben rakamlarla konuşurum! İşsizlik yüzdesini önce bir aç ve eski yıllarla karşılaştır. Sonra alınan ötv oranlarını ve alınan vergilerin eski yıllara göre artışını karşılaştır. En basitinden şu 2017 yılında geldiğimiz noktada iyi bir şey olduğunu göremiyoruz! Borsayı boşver kardeş! Bana somut gel balonda çok yer kaplar. Ama iğneyi görenekadar ! Doları söyle bana. Euroyu söyle bana. Poundu söyle bana. Ülkenin içinde ürettiğin şeyleri söyle bana. Kendi imalatını yapıp dışarı sattığın ve kazandığın ürünleri söyle! Yap işlet devret ile bu işleri sadece vade olarak ertelersin. Günü kurtarırsın. Aman keyfimiz kaçmasın diyip. Bugunu iyi geçirirsin! Ama bunlar sana daha kötü olarak geri dönücek! Şuanda o söylediğin 2007 krizinden daha beter bi halde olduğumuzu fakat bize güllük gülistanlık gösterilmesinden dolayı sen ve senin gibiler bunu anlayamayacak!

İş artık öyle bir noktaya gelicek ki. Elindeki paraların samandan farkı kalmayacak! Biz bunu istemiyoruz! Fakat gözünü açmadıkça bunu yaşaman olasıdır! Sen kasırganın rüzgarını uzaktan anlamazsan gün gelir o kasırganın içinde savrulur durursun! Bana boş şeylerle gelme kanıtlarla gel! Bana bu köprülerin kâr yaptığını gösterir maddelerle gel! Bana bu sözleşmelerin uzun yıllar boyunca böyle gitmeyeceğine dair kanıtlarla gel! YOKSA BANA GELME!

benim ekonomiyle yakından uzaktan hiç alakam yok kardeş.uzaydan yazıyorum sana.

bana onlarla gelme bunlarla gelme yok şunla gel bunlarla gel.hayır burayı fazla mı ciddiye alıyorsunuz ne.ben sana bişey açıklamak zorunda değilim.

yalnız biraz etrafına bak.her şey toz pembe değil ama felaket tellallığı yapmaya da gerek yok.ben cebime giren paraya bakarım.dediğim gibi ekonomiden hiç anlamam.anlayanlardan zaten forumda yeterince var..2001"de iflas edip işyerini kapatmış biriyim.bunları övünmek için söylemiyorum ama şuanda 3 tane tıkır tıkır işleyen işyerim var.evim kira idi.2010 ve 2015 yıllarında iki adet ev aldım.ikisinin şuan ki değeri 1 milyon liradan fazla.2 tane çocuğum var.ikisi de özel okulda okuyor.devlet yaklaşık olarak 9 bin lira destek veriyor.kapımın önünde 3-4 sene önce sıfır aldığım arabam var.seneye onun yüksek modellisiyle değiştireceğim.15 sene önce şuan ki durumun şöyle olacak diye söyleseler hadi lan t.şak mı geçiyonuz derdim.herhangi bir partiyle değil uzaktan yakından bir alakam bir parti binasından içeri girmişliğim yoktur.şimdi sen bana istediğin kadar ekonomi kötü de.ben inanırmıyım.sadece güler geçerim.

• beyler sorun yok parayı kendileri vermiyor halk veriyor isterse %500 zarar etsinler onlara ne ki haha
  • OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Devletin dış borcu yok. Hazine garantili dış borç 12.5 milyar tl Eski hükümetler gibi özel sektör borçlarının hepsine devleti kazıklamak için hazine garantisi verilmiyor.

Özel sektörde iş yapıyorki borcu olsun özel sektörün borcu yaklaşık 206 milyar dolar Türkiye kişi başına düşen borçlanma orantı %35 ler ile Avrupa'nın en iyisiyiz.

Nokia motorolayı tokatlayanlara hazine garantisi verenler uluslararası hırsız Cem uzana banka hortumcularına ülkeyi soyduranlar tarih oldu.15temmuz hemen akabinde olmasını umduğum kur artışının bile halka tüketim dışında etkisi olmadı.2001de bankalar tl kredilerde aldıkları tefeci faizleri yetmemiş dolar kurundan geri çağırmıştı hükümetimiz dolar borcu olan tüm şirketlere destek verdi hiç bir şirketin batmasına izin vermedi.Doğduğunda Tayyip Erdoğan'ı hatırlayanlar Türkiye'nin nasıl iğdiş edildiğini soyulduğunu 30 milyar dolar soyulan kamu bankalarının görev zararı denilerek birleşme çalışmalarını hatırlamaz.

Tayyip Erdoğan bu enkazı devraldı. Ülkeyi ayağa kaldırdı.

• arkadaşlar köprüde çalışıyorum. 40 bin geçiş zaten 5 yıl sonra beklenen bir durumdu acılınca gecilmesi zaten beklenmiyor. Yıl sonuda devlet bu parayı nakit olarak çıkarıpta vermez sonucta burası bir işletme var ve vergi veriyor muhtemelen vergiden falan düşer. Köprü için şunu söyleyebilirim her gecen gün artış ve gerçekten musteriye hizmet var yolda kalanlar bilir.1 2 sene sonra istenilen rakamlara rahat ulaşıcaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: operadakises

quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio Verde

Felaket tellalı öyle mi ! Güzel kardeşim ekonomiyi yakından takip ederim. Bir çok parite üstünde yatırımda yaparım kibu özellikle ham petroldür. Yalnız konuşurken biraz düşünmeni tavsiye ederim. Ben rakamlarla konuşurum! İşsizlik yüzdesini önce bir aç ve eski yıllarla karşılaştır. Sonra alınan ötv oranlarını ve alınan vergilerin eski yıllara göre artışını karşılaştır. En basitinden şu 2017 yılında geldiğimiz noktada iyi bir şey olduğunu göremiyoruz! Borsayı boşver kardeş! Bana somut gel balonda çok yer kaplar. Ama iğneyi görenekadar ! Doları söyle bana. Euroyu söyle bana. Poundu söyle bana. Ülkenin içinde ürettiğin şeyleri söyle bana. Kendi imalatını yapıp dışarı sattığın ve kazandığın ürünleri söyle! Yap işlet devret ile bu işleri sadece vade olarak ertelersin. Günü kurtarırsın. Aman keyfimiz kaçmasın diyip. Bugunu iyi geçirirsin! Ama bunlar sana daha kötü olarak geri dönücek! Şuanda o söylediğin 2007 krizinden daha beter bi halde olduğumuzu fakat bize güllük gülistanlık gösterilmesinden dolayı sen ve senin gibiler bunu anlayamayacak!

İş artık öyle bir noktaya gelicek ki. Elindeki paraların samandan farkı kalmayacak! Biz bunu istemiyoruz! Fakat gözünü açmadıkça bunu yaşaman olasıdır! Sen kasırganın rüzgarını uzaktan anlamazsan gün gelir o kasırganın içinde savrulur durursun! Bana boş şeylerle gelme kanıtlarla gel! Bana bu köprülerin kâr yaptığını gösterir maddelerle gel! Bana bu sözleşmelerin uzun yıllar boyunca böyle gitmeyeceğine dair kanıtlarla gel! YOKSA BANA GELME!

benim ekonomiyle yakından uzaktan hiç alakam yok kardeş.uzaydan yazıyorum sana.

bana onlarla gelme bunlarla gelme yok şunla gel bunlarla gel.hayır burayı fazla mı ciddiye alıyorsunuz ne.ben sana bişey açıklamak zorunda değilim.

yalnız biraz etrafına bak.her şey toz pembe değil ama felaket tellallığı yapmaya da gerek yok.ben cebime giren paraya bakarım.dediğim gibi ekonomiden hiç anlamam.anlayanlardan zaten forumda yeterince var..2001"de iflas edip işyerini kapatmış biriyim.bunları övünmek için söylemiyorum ama şuanda 3 tane tıkır tıkır işleyen işyerim var.evim kira idi.2010 ve 2015 yıllarında iki adet ev aldım.ikisinin şuan ki değeri 1 milyon liradan fazla.2 tane çocuğum var.ikisi de özel okulda okuyor.devlet yaklaşık olarak 9 bin lira destek veriyor.kapımın önünde 3-4 sene önce sıfır aldığım arabam var.seneye onun yüksek modellisiyle değiştireceğim.15 sene önce şuan ki durumun şöyle olacak diye söyleseler hadi lan t.şak mı geçiyonuz derdim.herhangi bir partiyle değil uzaktan yakından bir alakam bir parti binasından içeri girmişliğim yoktur.şimdi sen bana istediğin kadar ekonomi kötü de.ben inanırmıyım.sadece güler geçerim.

Biz burda ülkeden bahsediyoruz ülkeden.Tabiki en kötü kriz dönenimde bile düzgün hamleler yapan kurtulabiliyor.Senin iyi duruma geldiğin dönemler refah dönemleri idi zaten.Sen bireysel kazanmış kime ne.Ülke olarak zengin dahada zenginleşti alt gelir iyice dibe vurdu.Kafanı kaldırıp işsizlik oranlarına kapatılan firmalara baktınmı? Etrafta deli gibi işsiz mevcut.Üniversite işsiz oranı gün geçtikçe artıyor.Neden biliyormusun çünkü bunları bünyesine katacağı yatırımlar yapılmıyor.Sadece lise mezunu kalifiye en alt kısımda açık mevcut.Bir ülkedeki durumun kötü olmasını ünv mezunu işsiz oranından anlarsın.Bu kadar bencil egoist olmayın.Kafatanızdakini birazda ülke için çalıştırın en azından fikir olarak.

• operadakises O kullanıcısına yanıt
    Donus derken aynaya baktin herhalde. Yada okudugunu anlamadin. Rakamlar konusunda zaten epey zorlanmissin bir de gensoru olayi gelince yapamadin tabi. Sen de haklisin. Yalniz o arkadaslarini birak bence. Baksa senin yuzune karsi guluyorlarmis.

Diger mesajlardan gordugum kadariyla epey zorlaniyorsun, ben daha fazla zorlamayayim seni. Actigin konular falan senin ne oldugunu gosteriyor.

Su konun mesela epey eglenceli.
    https://forum.donanimhaber.com/kemalin-luks-karavani--127339856

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.