Şimdi Ara

Yıl olmuş 2016 Turkcell Hala Çekmiyor. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
0
Favori
8.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    antalya ya ait bir koy hocam soyle söyleyeyim bu köye yaklasik 15 km uzakliga kadar tum operatorlerin hem 3g si hem 4g si cok iyi cekiyor sinra sinyaller kesilmeye başlıyor telekom 2g ye düşüyor vodofone 3g kaybediyor ancak 4g cekmeye devam ediyor koye dogru ilerliyorsun hala vodo 4g cekiyor koye variyorsun hala 4g turkcel 3g cekiyor ama hic yok gibi cekmiyor velet turkcelli kaybediyorsun koye geliyorsun bir bakiyorsun turkcell 2g yi bile yüzde 40-50 civarinda anca cekiyor vodo hala 4g telekom 2g full cekiyor enteresan degil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    operatörler kar ya da zarar amaci gutmeden musteri memnuniyetini dusunmeliler gerekirse birbirlerine altyapi konusunda yardim etmeli ama nerdeee bu olsa tr de her yerde cok iyi cekim kalitesi yasariz ama olmaz uste

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    senin cihaz sorunlu... yoksa full çekerdi... binada sinyal kesiyordur...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    köydeyim köyde etrafta ne. bina olacak dedigim turkcell durumunu farkli iki telefonda da ayni seyi gordum 3g cekmiyor

kendim cihazımda da sorun yok

• Antalyada hangi il ilçe köy hocam bende iyi bilirim Antalya'yi

Operatörler onu düşünseler her sene artan cirolar karlar nasıl elde ederler.

Türkiye'de o iş olmaz, ne Turkcell baz istasyonunu bedavaya verir, ne de Turk Telekom fiberini bedavaya verir. Ha şu var, Turk Telekom Turkcell istasyonunu kullanmak ister, Turkcell de Turk Telekom fiberini. Ama bu tür şeyler operatörlerin birbirine üstünlük ya da farklılık sağlayabildikleri temel şeyler. Bunda ortaklık yaparlarsa karları azalacağı için bunu istemiyorlar. Karları azalmazsa da şuanda da oligopol bir piyasa yürütüyorlar ama o zaman düdüklerinin boyunu uzatırlar ki çok daha iyi düdüklerler vatandaşı. :D

Vodafone 2G frekansından ya da 800 MHz'ten 4G aktif ettiği için onun sinyalini alıyorsunuz, 2100MHz Turkcell 3G sinyali bu sinyal kadar menzile ulaşmaz.

evet vodofone frekans avantajindan faydalanip sagliyor 4g 20 mbps hiz ve iyi bir ping suresine sahip ayrica tamam vodo bundan dolayi 3g getirmese de olur hadi telekok altyapi yapmaya niyetli olmasin (4g olarak baya calismislar) ama turkcellin bari su 3g sinyalimi güçlendirmeye yönelik bir calisma dahi yapmamasi üzücü tamam burada interneti pek kullanan olmaz ama sirf bunun icin de yatirin yapmamazilik olmaz uzun sure kalsam kesin vodofone na dönerdim de neyse turkcell hayal kirikligi yaratti 2g bile zAyıf çekiyor

Hocam Antalya da neresi bu dediğin köy gundomus kayabuku köyünden kas a kadar baya gezmisligim var feslikan yaylası alara şelalesi beskonak düden ve uzak yakın bir çok yer

• m398 M kullanıcısına yanıt
    Gombe ilcesini geçtikten sonra sütleğen var buraya yakın bir köy hocam

• Turkcell her yerde çekiyor memnunum ben. Diğerleri nal toplasın. Bir iki yerde çekmeyince dandik olmaz. Ona bakarsanız sizin met ettiğiniz daha çok yerde çekmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Eğer Turkcell kullanıyorsanız müşteri hizmetlerine şikayet edin, Vodafone 4G çekiyor sizin 3G'niz yok, rezzil kepaze ettiniz bizi, canımız sıkılıyor köyde İnternet'siz diye. :D Talep olmazsa yatırım da olmaz küçük yerlerde. Doğu'da 100 - 200 nüfuslu yerlere bile 3G istasyon kuruyordu Turkcell, tek konteyner ve üstüne tek sektör bir anten koydu ama yine de 3G çektirdi. Bölgede pek ihtiyaç yok sanırım ki daha bir şey yapılmamış, ya da kendi haritalarında kapsamada görünüyordur bölge.
    Bu bölge mi bahsettiğiniz? Haritalamayı siz mi yaptınız? Siz yapmadıysanız da nPerf ve CellMapper ile yapmanızı tavsiye ederim.

Yıl olmuş 2016 Turkcell Hala Çekmiyor.
    haritalandirmayi ben yapmadım hocam

bulundugum bolgede ilk once turktelekom icin basvuru yaptim yaklasik 3_4 gun once de onlarin dönmesini bekliyorum

asıl ikamet ettiğim yerde 4g cekmedigi icin basvurmustum burdur merkez icin yok yatirim lazim yok boyle yok soyle kivirtip durdular turkcell icin de başvursam bir sonuc alabilecegimi düşünmüyorum

turkcelle gecmeyi planliyorum ama bulundugum yerde berbat cektigi icin de karamsarim bu konuda

• hocam nperf ile haritalar mısın turkcell vodafone ve avea yı imkanın varsa bu dediğin gömbe civarında
    Bahsedilen bölgede bir miktar haritalama yapılmış Turkcell ile.

Bu arada nPerf bugün yine güncellemeyi durdurmuş, sabahtan beri yüklediğim hiçbir veri görünmüyor hiçbir katmanda. Son güncelleme dün diyor, umarım yine bekletmez aylarca...
  • nereleri güncelledin hocam tam olarak ve hangi operatör turkcell mi?
  • şehir içlerinde pek fazla fark olmuyor ama köylerde genelde türkcell daha iyi çekiyor
    ayrıca gördüğüm ilginç bir konu daha var
    köyde kardeşimin avea (şimdi telekom) çekim gücü 3 tık görünüyor ,benim türkcell zar zor 1 tık görünüyor
    ama ben çok rahat ve kaliteli görüşme yaptığım halde ,o hiç görüşemiyor :)

sizce bu nasıl bir iştir ,bunun bir mantığı var mı ?
    Trakya içi ufak yerler, Ramazan'da çok gezemiyorum. :)
  • Hangi teknolojiden bahsediyorsunuz 3G mi 4G mi, 2G mi? Farklı teknoloji değilse istasyonda kapasite sorunu olabilir, parazit vs. sebep olan bir donanım da olabilir.
    bulundugum yer icin turktelemoma basvuru yaptik hocam bugün döndüler bulundugunuz yerde bu sorun var,baz istasyonu kurulmasi icin ana mudurluge ilettik izinler alındıktan sonra kurulacak dendi bakalim hayirlis

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.