Şimdi Ara

Yıl içinde okula gitmezsem KYK bursu kesilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben Trakya Üniversitesinde Tercümanlık okuyorum. Geçen sene hazırlıktım bu sene 1.sınıfım. Geçen seneden beri KYK bursu alıyorum. Bu sene bölüme geçince yapamadığımı fark ettim ve okulu bırakmak istiyorum. Edirneden memleketime gidip ingilizce çalışacağım. Eğer okula hiç haber vermeden okula gitmezsem vizelere finaller girmezsem KYK dönem içinde kesilir mi?

• Hocam KYK bursunun kesilmesi için 4 dersten kalman lazım. Yani senin bursun dönem sonuna kadar kesilmez.Ama dönem sonunda derslerin hepsinden kalacaksın ve hem ortalaman düşeceği için hem de dörtten fazla dersten kalacağın için bursun gider. Ama eğer istersen okulla ilişiğini kesmediğin sürece kredi olarak almaya devam edebilirsin parayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alyosa -- 13 Kasım 2016; 1:7:4 >
  • Cevabın için teşekkürler hocam. Dönem sonu derken Ocak dönem sonu oluyor değil mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende şuan aynı durumdayım burs alıyorum okula ve sınavlara gitmiyorum yeniden hazırlanıyorum 2.dönem bursunuz kesildi mi?

• Şuan bile kesilmedi hala burs alıyorum başka bi bölüme başladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kratosunbicaklari

Şuan bile kesilmedi hala burs alıyorum başka bi bölüme başladım
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcvvweew -- 20 Mart 2018; 16:17:13 >
  • xcvvweew X kullanıcısına yanıt
    evet ama 4 yıllık bi bölüm okuyorum şuan
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcvvweew -- 20 Mart 2018; 16:17:35 >
  • xcvvweew X kullanıcısına yanıt
    Bursum 2020 haziranında bitecek yani son 1 sene alamayacağım sanırım. Ben kyk ya hiç bir şey bildirmedim dilekçe filan yazmadım. Okuldan kaydımı ise 20 dakikada filan sildirdim (Trakya Üniversitesi)
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcvvweew -- 21 Mart 2018; 19:4:25 >
  • Merhaba aynı durumu bende yaşıyorum bursun devam etti mi? Ben okula 1 hafta gittim sonra bırkatım memlekete döndüm. Burs başvurusu yaptım ve çıktı bahar döneminde devam etmek istiyorum. Bursum kesilecek mi?

• quote:

evet ama 4 yıllık bi bölüm okuyorum şuan
    Merhaba aynı durumu bende yaşıyorum bursun devam etti mi? Ben okula 1 hafta gittim sonra bırkatım memlekete döndüm. Burs başvurusu yaptım ve çıktı bahar döneminde devam etmek istiyorum. Bursum kesilecek mi?

• quote:

Şuan bile kesilmedi hala burs alıyorum başka bi bölüme başladım
    Burs olduğuna emin misin hocam? Üniden başarısız ayrılınca yatmaya devam ediyor ama kredi oluyor.
  • Bilgisayar programcılığı 2.sınıf öğrencisiyim öğrenim kredisi alıyorum okula devam etmezsem kredi kesilirmi bu sene tekrardan hazırlanıcam

• Bilge0312 B kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam devam etmeyince kredi kesliyor mu yardımcı olan olursa çok sevinirim...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.