Şimdi Ara

Yıkamacı Kazası - Arabasına Yeni Bir Hava Katmak İsteyenler İçin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eğer böyle "havadar!!!!" bir araba istiyorsanız, uğramanız gereken yer tam da Meguiar's Mecidiyeköy... Üstelik bu yaptıklarının kesinlikle bir karşılığı olmuyor. Eğer aracınızın bu şekilde görünmesini istiyorsanız mutlaka denemelisiniz...

• CengoCenk kullanıcısına yanıt
    CengoCenk demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

Aynen. Bizim dediğimiz yerde yaptirirsaniz öderiz üzerine de 3,500 tl değer kaybı veririz dediler.
    E daha ne istiyorsunuz ? Değer kaybı bile veririz demişler çoğu yer öyle bir şey vermez camı karşılar sadece

Bence yapacaklarını yapmışlar kazadır olmuş o zaman aracınızı kendiniz yıkayacaksınız.Adamı öldürecek haliniz yokya

Not aldım dışarıda yıkatacak olursam bu arkadaşlara giderim en azından yaptıklarının arkasında duruyorlar
  • Karşılığı olmuyor derken masrafı karşılamadılar mı?
  • BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    Aynen. Bizim dediğimiz yerde yaptirirsaniz öderiz üzerine de 3,500 tl değer kaybı veririz dediler.
  • quote:

E daha ne istiyorsunuz ? Değer kaybı bile veririz demişler çoğu yer öyle bir şey vermez camı karşılar sadece

Bence yapacaklarını yapmışlar kazadır olmuş o zaman aracınızı kendiniz yıkayacaksınız.Adamı öldürecek haliniz yokya

Not aldım dışarıda yıkatacak olursam bu arkadaşlara giderim en azından yaptıklarının arkasında duruyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 14 Haziran 2019; 21:9:59 >
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Araba daha 13.000 km de. Üzerinde çizik bile yok. Bagaj kapağını tavana vurduruyor. Bagaj kapağı yamuluyor. Üstüne ustuk bagaj kapağı tavana baskı yapıp tavanı yamultuyor. Bunu yapan adam türk degil ehliyeti yok. Is yerinin sigortası yok. 280 bin tl lik arabanız olsa ve başına bu gelse siz 3500 tl değer kaybi olarak parayı bir de sanayide garantisiz bagaj kapagi değişimi ve tavanın onarımını kabul eder miydiniz? Ederseniz tamam derim. Olay öldürmek vs degil. Olay yapılan hatanın arkasında durulması. Umarım sizinde başınıza gelmez ve ne demek istedigimi anlamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 14 Haziran 2019; 21:14:36 >
  • quote:

Araba daha 13.000 km de. Üzerinde çizik bile yok. Bagaj kapağını tavana vurduruyor. Bagaj kapağı yamuluyor. Üstüne ustuk bagaj kapağı tavana baskı yapıp tavanı yamultuyor. Bunu yapan adam türk degil ehliyeti yok. Is yerinin sigortası yok. 280 bin tl lik arabanız olsa ve başına bu gelse siz 3500 tl değer kaybi olarak parayı bir de sanayide garantisiz bagaj kapagi değişimi ve tavanın onarımını kabul eder miydiniz? Ederseniz tamam derim. Olay öldürmek vs degil. Olay yapılan hatanın arkasında durulması. Umarım sizinde başınıza gelmez ve ne demek istedigimi anlamazsınız.
    Dostum biliyorum hatta yanlış hatırlamıyorsam test videosu çekmiştin yine yanlış hatırlamıyorsam yorum yazmıştım.

Ben sadece camı gördüm bagaj kapağındaki hasarı şimdi detaylı bakınca gördüm ama ciddi bir şey gözükmüyor ben olsam bagaj kapağını değiştirmem düzelttirip boyatırım resimleri de olduktan sonra değer kaybı ile ilgili sorun yaşayacağınızı sanmam

Bagaj kapağındaki hasar büyükse 3500 tl değer kaybı tabiki az benim söylediğim sadece cam içindi

Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 14 Haziran 2019; 21:19:30 >

Aracın rengi sedef beyaz. Sanayide birisi o bagajı düzeltse bile (ki hakkiyla düzelteceğini dusunmuyorum) kesinlikle boyayı tutturamayacak. Sonra kavga dovus devam. Elin adamıyla yaptın yapamadın kavgasına gireceğim. Yetkili servis yapsın. Bitirsin versin istedim. Eğer sorun olursa da arabayı cekip servise, "yapamamışsınız duzeltin bunu" diyebilmem benim için şu aşamada en önemli konu. Son 1 haftadır ciddi şekilde yoruldum yıprandım. Benimle hiç ilgisi olmayan benim hatam bulunmayan birşey yüzünden her günüm bununla uğraşarak geçiyor. Her şeyin bedeli vardir. Bir hata yaptıysan arkasında durmasını bileceksin. Ticaret ahlaki bunu gerektirir.
  • quote:

Aracın rengi sedef beyaz. Sanayide birisi o bagajı düzeltse bile (ki hakkiyla düzelteceğini dusunmuyorum) kesinlikle boyayı tutturamayacak. Sonra kavga dovus devam. Elin adamıyla yaptın yapamadın kavgasına gireceğim. Yetkili servis yapsın. Bitirsin versin istedim. Eğer sorun olursa da arabayı cekip servise, "yapamamışsınız duzeltin bunu" diyebilmem benim için şu aşamada en önemli konu. Son 1 haftadır ciddi şekilde yoruldum yıprandım. Benimle hiç ilgisi olmayan benim hatam bulunmayan birşey yüzünden her günüm bununla uğraşarak geçiyor. Her şeyin bedeli vardir. Bir hata yaptıysan arkasında durmasını bileceksin. Ticaret ahlaki bunu gerektirir.
    Yetkili servis ona çok yüksek fiyat çıkartır açıkcası o paraları da kimse vermez.

Ticari ahlak Türkiye de yok malesef.Ben yıkamacıların önünden geçiyorum sahibinin gözü önünde son ses müzik dinliyorlar yıkadıkları arabada

Yıkamacılar için özel sigorta benim bildiğim yok forumda sigortacılar vardır varsa lütfen paylaşsınlar.

Is yeri sigortası olması gerekiyor. En azından meguiar's türkiye distribitorunden aldigim bilgi o şekilde. Ama yokmus
  • Yıkamacılar için de İşyeri sigortası var ve benim dükkanım şu an sigortalı Anadolu Sigorta dan.Evet sorun var fakat serviste de renk tutmayabilir.Haklısınız aracınız hasarlı ama bagaj kapağını değiştirmeniz sizin aracınız orjinalliğini bozacak.Kazayla insan ölüyor eminim herkes için zor bir durum.Ama şunu bilin dükkan sahibi iyi niyetli ise bir şekilde uzlaşılır.
  • CC OTO GÜZELLİK MERKEZİ C kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz iyi niyet önemli. Ancak sıfır arabanın bagajı ile tavanına ciddi hasar verip sonra da "araci benim istedigim yerde yaptiracagiz ve değer kaybı 3.500 tl verecegiz" demek bence iyi niyet göstergesi degil. Müşterinin aracına göz gore gore hasar vermişsiniz. Ve bu hasar sürtme vs degil. Direkt bagajı yamuk yumuk olmuş. Üstüne tavan hasar görmüş. Müşteri ile pazarlık yapmak yerine ticaret ahlaki sebebiyle bunu her şekilde halletmesi lazım iş yerinin. Şu anda kasko dan yaptırıyorum. Kasko iş yerine tamamen rücu edecek tutarı. Üstüne bende değer kaybı davası açacağım. Şu anda oradan gelecek tutar umurumda değil. Önemli olan o iş yerinin cebinden tüm masrafların çıkması.

Ki; Aracına özen gösteren, arabasını sadece bir eşya gibi degil de bir hobi olarak gören kişilerin bakış açısını, sizin daha iyi anlamalisiniz. Sonuçta sizin gözünüz gibi bakıp kolladiginiz, bu uğurda ekstra para ve zaman vererek göturduğünüz yikamaciniz yüzünden araca gelecek zararda, her aracına özen gösteren kişi tarafından benim verdiğim tepki verilir. Vermeyen zaten aracına özen göstermiyordur. Kazadır olur. Ancak kazayi yapan da bunun için gerekli sorumluluğunu almalı. Bu hayatta veya sonraki hayatta herşeyin bir ödülü ve bedeli mutlaka vardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 19 Haziran 2019; 13:16:36 >

Kesinlikle görüyoruz ki insanlara yaklaşım ve özür dileme şekli çok önemli.Eminim doğru bir uslupla konuşulsa müşteri bir çok şeyi umursamaz.Kızdığınız belli.Geçmiş olsun umarım hiç kimse bu durumu yaşamaz....
  • Geçmiş olsun. Devreye kaskonuz girdiyse ve yetkili serviste yapılıyorsa içiniz biraz rahatlamıştır. Zaten sigorta şirketi son kuruşuna kadar o masrafları avukatları ile tahsil eder. Dükkanın sigortasız + çalışanın da büyük ihtimal kaçak olması nedeniyle de inşallah ayrıca ceza öderler.
  • Büyük geçmiş olsun.

Bu gibi durumlar yaşamamak için mecbur olmadıkça aracı valeye bile vermiyorum. Çarpacaksamda ben çarparım. En azından içim acımaz mantığındayım. Çok şükür yerimiz olduğundan kendim yıkamaya gayret ediyorum.

Denildiği gibi kazadır olur ama yapılması gereken ne ise o yapılmalıdır. Benim dediğim yerde yaptır şöyle olsun böyle olsun demek yerine sen olması gereken ne ise o şekilde yaptır bana faturasını getir demeleri gerekirdi. Hele ki sigortası yok ve çalıştırdığı kişinin ehliyeti vs yok diyorsunuz! Mısırı koçanıyla yemek üzereler ;)
  • Geçmiş olsun endişe edecek bir şey yok.
    Satıcı muhtemelen zararı karşılayacak ama işte zararın neresinden dönersek kardır hesabı yapıyorlar.
  • Görüşlerini ve iyi dileklerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Son durumu paylaşmak istiyorum. Araç kasko dan yapılıyor yetkili serviste. Beyan tamamen işyeri üzerinde olduğu ve video/fotoğraf vs ile desteklendiği için sigorta şirketi sorumlu olarak yıkamaciyi muhattap alarak tahsil sürecini yapacak. O taraf benimle ilgili değil. Ben onarım tamamlanıp ekspertiz raporu ortaya çıktığında kendi avukatımla değer kaybı için ihbar göndereceğim. Kuga da cevap gelmezse icra. Ona da cevap gelmezse dava süreci başlayacak. Dava sürecinde avukat değer kaybı tazminatından yüzde alacak. Ancak karşı tarafın değer kaybı tutarı artı avukat vs ücreti ücreti ödeyecek. Kısaca karşı taraftan hem sigorta hem de benim avukat daha büyük bir tutarı tahsil edecekler. Eğer yaptığı hatanın arkasında durup anlaşma önerisini buna gore yapsaydı daha kazançlı olacaktı. Henüz şikayetler bitmedi. Meguair's in usa deki yöneticilerine linkdin den özel mesajlarla bilgilendirme geçeceğim. Kendi adlarının nasıl kullanıldığının bilinmesini sağlayacağım. Özellikle ilk mesajdaki arac fotolarını incelemelerini ve kendi markalarının nasıl göründüğünü soracağım. Kısaca "Herşeyin bir bedeli mutlaka vardir"....

ben önce cam filmi falan yaparken ısı tabancasından dolayı falan patladı herhalde dedim. Sonra kapaktaki yamukluklar ışık kırılması falan mı acaba derken yorumunuzu gördüm. Ne deseniz haklısınız, bence gidin sigortaya falan şikayet edin eğer böyle sigortasız işçi çalıştırıyorsa.

Elinizde yazılı bir kağıt rapor yok sanırım aracı teslim ettim falan diye, sadece yakamaya mı verdiniz. Direkt karşılığı ya da değer kaybını nasıl verirler bu durumda bilmiyorum. Bir tutanak ya da rapor tuttursaydınız keşke.

Fakat trafiğe kapalı alanda olduğu için ne sigorta ne kasko karışır diye biliyorum. İnşallah aksi olur cebinizden çıkmadan masrafı halledersiniz.

Kaba kuvetten başka çözüm yok gibi gözüküyor. Kaba kuvvetten kastım yasal kaba kuvvet. Onlar direniyorsa sizde mahkemede direneceksiniz yapacak bir şey yok ama inşallah kasko ile çözülürse iş onlar dükkandan tahsil etmek için uğraşır zaten.

• Polis çağırıp tutanak tutturun, kasko ile hasari yaptırıp rucu etmesini sağlayin, değer kaybi davası açın.

Meguaris markasına ve firmaya maddi ve manevi tazminat davası da açıp iş kaybinizi arabanızın olmaması durumunu dava edin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.