Şimdi Ara

YGS Deneme Puanlarınız... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
771
Cevap
0
Favori
61.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: axi___

yapılabilecek en yüksek netleri yapmışsın galiba. . ea ögrencisinin 450 gibi bi puan alması fen1 yapmadan söz konusu degil galiba.. benim merak ettigim okul puanı 75 olan birisi bu netleri yapsa yine 495 yapıyor.. e ozaman psikoloji gibi bölümlerin puanı daha mı düşük olur yada okul puanı düşük birisi ne yaparsa yapsın psikoloji gibi bölümlere giremeyecek mi?

Dershane 1.si arkadaş 440 küsür puan yaptı 3-4 tane fen neti vardı sanırım.Türkçe netim düşük baya ama sanmıyorum ki sınavda da bundan iyi bir net yapayım.Yapabileceğimin en iyisi bu netler olur büyük sınavda.Ne yapacaz bilmiyorum elimizden gelen tek şey çalışmak gerisini sıralama belirleyecek.

''benim merak ettigim okul puanı 75 olan birisi bu netleri yapsa yine 495 yapıyor.. e ozaman psikoloji gibi bölümlerin puanı daha mı düşük olur yada okul puanı düşük birisi ne yaparsa yapsın psikoloji gibi bölümlere giremeyecek mi?''
    Ygs puanının %40 etkiliyo tm puanlarını.Yani direk bu ygs puanıyla girilmiyo psikoloji hukuk vs. bölümlere.Mesela biz bu sınavdan sonra bi tane de lys olduk 2 sınavın puanını birleştirip bizim elimize tm1 tm2 tm3 puanı verdiler. Tm-1 puanım 429 biraz daha yüksek yani lys de olmasa halimiz beter.Bi de geçen seneki puanların bu seneki sisteme göre yansımaları verilmiş tahminen.Mesela orda yanlış hatırlamıyosam istanbul hukuk 520lerde bişeydi

• quote:

Orijinalden alıntı: axi___

ertanunver
    bende şimdi finalin katsayılarına göre hesapladım..

YGS5 401.6075
    YGS6 384.704

çok yakınlar puanlar çok az oynar ama büyük fark olması sözkonusu değil. yaptığımız hesaplar bunu gösteriyor dediğin gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prometheus

harbiden bizde mi bi anormallik var ben 220 civarı filan yapıyorum.bide 400 le işletme demişin.oha ben hiçbiyere giremem o zaman

+1 220 yi geçemedim bile
  • :::aLp::: dedigin dogrudur ben 2.bölümü hesaba katmadan konuştum.. neyseki ben psikoloji istiyorum 500lerde olsaydıda şuan hiç moral kalmazdı bende :)) tabi sınavdan sonra 500lere cıkabilir ama şimdilik kendimi motive etme acısından iyi bu puan.. inş.hakeden herkes istedigi bölümlere gider..
  • 3 deneme olduk 320-330-302 yaptım. Aslında hep işlem hatasından yanlıs cıkıyo. 350 yapmam lazım diye düsünüyorum. 400 yapmak zor degil arkdaslar. Benim Türkce; 30 civarı. Mat 20 civarı, Sosyal 15 civarı.

Şimdi ben hiç sosyal calısmıyorum sosyali 30 a cıkarıp turkceyi 35 civarına mat'ı da 30 civarına cıkarırsam 390-400 gelir.

Ben lys'de batırdım. Mat-Geo 21 net. Edeb-cog 35 net.

Ya arkadaslar bana moral verir misiniz. Lojistik istiyorum 480 puanmıs. Ben 330 yapıyorum okuldan'da 60 geliyo. 420'ye yükselmez demi 3 ay kalmıs surda? Of ya bi sene daha hazırlanmak istemiyorum.

Sayısal ve sözel derslere nasıl calısıyorsunuz ?
  • Hocam bende bireydeyim.

Kavram'a giden bi arkadasla kagıtları karsılastırdık.

Benim Netler, Onun Netleri

Türkce 31.50 29

Mat 16 16

Sosyal 18 20

Fen 0 0

Puanlar şaşartıcı. Benim ki 319,... iken arkadasın puanı 359,....

Dua edelim bizim dershane düşük hesaplasın. Ama bizim dershane birincisi de 470 yapıyo. Gayet de yüksek :) Belki de diger dershaneler yüksek hesaplıyo. Fişekliyo ögrenciyi.
  • aslında puanları açıkladı yök zamanında. hatırlarsanız yeni sistem ilk açıklandığında ygs de ki türkçe mat fen ve sosyalin, 6 farklı ygs alanında ki yüzdeleri verildi. bunlardan yola çıkarak doğrusu kendimiz çıkarabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 26 Aralık 2009; 0:53:36 >
  • millet ucmus eski sisteme göre benim puanlar ham 270 (300üzerinden) civarı geliyordu şimdi ygs sisteminde 350-400 (500 üzerinden) filan delircem

arada bu kadar fark niye var hala anlamadım eski sınav sistemiyle bi kaç deneme çözdüm yine yüksek netler yeni sınav sistemi gerçekten cok zor hele dersane cok kasıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 27 Ocak 2010; 18:41:48 >
  • senin baya oynamış puan farkı kimsede birşey demiyo ösym açıklama yapmıyo hangi puanla gircez bilmiyorum 1750 kişiden 252.oldum ama puanım düşük 350lerde sevinmeli miyim napmalıyım bilmiyorum
  • Bence puanları örnek olarak almayın. Bir siteden hesaplayınca farklı, diğerinden hesaplayınca farklı çıkıyor. ÖSYM kesin olarak açıklamadan puanlar üzerinden saptama yapmak yanlış olur. YGS netlerimizi söylersek daha iyi.
  • arkadaslar zafer dersanesi ankara lise 3 sınavına giren var mı ? Varsa bana PM ile ulasabilir mi ? Çok önemli..!
  • dünki körfezin denemesinde 141.25 net vardı
    tr 35
    mat 36.25
    fen 36.25
    sos 33.75

460 puan puan yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi walkerx -- 27 Aralık 2009; 20:33:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: knotaqram34

Hocam bende bireydeyim.

Kavram'a giden bi arkadasla kagıtları karsılastırdık.

Benim Netler, Onun Netleri

Türkce 31.50 29

Mat 16 16

Sosyal 18 20

Fen 0 0

Puanlar şaşartıcı. Benim ki 319,... iken arkadasın puanı 359,....

Dua edelim bizim dershane düşük hesaplasın. Ama bizim dershane birincisi de 470 yapıyo. Gayet de yüksek :) Belki de diger dershaneler yüksek hesaplıyo. Fişekliyo ögrenciyi.

İki dershane de fişeklemiş.Gerçi arkadaşınınki daha bi fena fişeklemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.ali20

dünki körfezin denemesinde 141.25 net vardı
    tr 35
    mat 36.25
    fen 36.25
    sos 33.75

460 puan puan yapıyor

Sayısalsın sanırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

quote:

Orijinalden alıntı: m.ali20

dünki körfezin denemesinde 141.25 net vardı
    tr 35
    mat 36.25
    fen 36.25
    sos 33.75

460 puan puan yapıyor

Sayısalsın sanırım?

evet
  • türkçe 38.75
    sosyal 36.25
    matematik 38.75
    fen 40

488 yapmakta, bu ilk genel denemeydi, bu denemeyle başlayan basit hata yapma alışkanlıkları nedeniyle 470e kadar inmeme neden oldu ama tiz zamanda toparlanır diye umuyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: blaxpartacus

türkçe 38.75
    sosyal 36.25
    matematik 38.75
    fen 40

488 yapmakta, bu ilk genel denemeydi, bu denemeyle başlayan basit hata yapma alışkanlıkları nedeniyle 470e kadar inmeme neden oldu ama tiz zamanda toparlanır diye umuyorum. :)

Vay be,rakipler dişli
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3S3R

quote:

türkçe 38.75
    sosyal 36.25
    matematik 38.75
    fen 40

Vay be,rakipler dişli

"Boğaziçi Bilgisayar olmazsa okumam amaaa" diyip 355 say2'yle haftaiçine kalınca dişin de çıkıyor boynuzun da

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 3S3R

quote:

türkçe 38.75
    sosyal 36.25
    matematik 38.75
    fen 40

Vay be,rakipler dişli

"Boğaziçi Bilgisayar olmazsa okumam amaaa" diyip 355 say2'yle haftaiçine kalınca dişin de çıkıyor boynuzun da

Ben 323 ile bilgisayar mühendisliği için hafta içine kalınca millet bana hakaret ediyordu. Kimse açıp bilgisayar mühendisliğinin taban puanlarına bakmıyor ki.

Ama sen de abartmışsın be hocam. Boğaziçi şart mı illa? 2009 ÖSS'de 355 SAY-2 ile İTÜ var, TOBB ETÜ (Burslu) var, Bilkent (Destek Burslu) var, Hacettepe var ki bu da mühendislikte iyidir, YTÜ var...

• evet şart geçen yıl pek iplemeden girmiştim sınava, ortalamanın altında bir çalışmayla, "e olm olmuşken en iyisi olsun" diyerek kendime Boğaziçi Bilgisayar'ı tek tercih verdim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.