Şimdi Ara

Ygs de barajı geçemeyen aöf de 4 yıllık üniversiteye girebilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ygs den 175 puan aldım.Şu an anadolu üniversitesinden konaklama işletmeciliği okuyorum.Ancak bölümümü beğenmedim.Bölümümü değiştirmek istiyorum.Yine açıktan uluslararası ilişkiler okumak istiyorum.Aöf den kaydı sildirip.Bilgisi olanlar bilgi verebilir mi?Kayıt sildirip ygsden barajı geçemeyen aöf te 4 yıllık bölüm yazabiliyor mu ?

• up
  • YGS barajını geçemeyenler tercihlerine 4 yıllık AÖF bölümlerini yazamazlar. Çünkü söz konusu bölümler tıpkı örgün muadilleri gibi ancak LYS oturumlarına girmekle elde edilebilecek puan türleri ile öğrenci almaktadırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nForcer -- 23 Mayıs 2017; 21:36:23 >
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    ben 2015 de girmiştim hocam 4 yıllık açık öğretim fakültesine.Ancak o zaman barajı geçmiştim.Tek farkım bu bu sene ile.Lys ye de kayıt yaptırıp sınavlara girmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiazLou -- 23 Mayıs 2017; 21:42:21 >
  • ÖSYM bu yıl sistemi değiştirdi. Artık 4 yıllık AÖF bölümleri için LYS oturumlarına girmek gerekiyor. Geçen yıla kadar böyle bir zorunluluk yoktu, bu yıldan itibaren ise var.
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    hadi ya.Lys ye girip puan almamız gerekiyor yani
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.