Şimdi Ara

YERLİ OTOMOBİL İÇİN MARKA VE MODEL İSİMLERİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
4
Favori
16.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

doğru dürüst köprü bile yapamayan..bu devlet araba mı yapacak..tey tey tey...

daha bugun kopruler sempozyumundan ciktim, dusundugun gibi degil
  • Bence standart pazar ağzı isimler konulmalı.

A-Fındık Motor veya Uçan Teneke
    B-Kız arabası
    C-Efsane Kasa-P.ç Kasa-Az Yakar Çok Kaçar
    D-Manda Kasa-Uzay Kasa
    E-Helal Parayla Alınmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

marka önerim : QUILOTTE (külot)

modeller :
    PACHALLY (paçalı don - sw model))

PAJAMMA (pijama - D sınıfı)

THERLEAK (terlik - B sınıfı)

DHONNE (don - A sınıfı)

PHANILLA (fanila - C sınıfı)

DHANTELLE (dantel - konsept model)

TM THAREATTE MUSLUQUE (taharet musluğu - lüx segment)

QUATHANNA (katana - suv/mpv sınıfı)

BACCAL (bakkal - ticari)

süper

• quote:

Gazeteler için ufak Ülkemiz için çok büyük bir haber,

http://www.ntvmsnbc.com/id/25283268/

Askeri forumlara bakın bu geminin önemini, istenilirse neler yapılabileceğini görürsünüz,
    2004'de başlayan proje sadece 2011de bitti, üstelik füze, tank projeleride devam ediyor,

bu sebep ile büyük konuşmamakta fayda var, 3-4 yıl içinde ben tükürdüğünü yalayan çok insan gördüm, önemli olan inanmak, birşeyler yapmaya çalışanların önünü tıkamamak. Dün bunun için İzmir ticaret odası başkanı ağlıyordu kürsüde

• quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

quote:

daha bugun kopruler sempozyumundan ciktim, dusundugun gibi degil

300m metrelik köprü yapmışlar..betondan..ortada birleştirme tekniğini kullanmışlar...ortada birleştirecekler...sonra yanlış hesapla ile köprünün bir uçu diğer uçundan 30 cm alçak olduğunu fark etmişler..o kısmı asfaltla kapladılar...bu sefer köprünün ağırlığını yanlış hesaplamışlar..bulunduğu il mimarlar odası açıklama yaptı köprü testen geçmedi..sağlam değil diye..köprü parası kadar parayı da çaldıklarıda cabası....köprüden geçtiğinizde dalgalı bir yapısı var...al sana iş..

• Efes...Aspendos...Bosporus gibi isimler daha enternasyonel olabilir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdusss

quote:

Askeri forumlara bakın bu geminin önemini, istenilirse neler yapılabileceğini görürsünüz,
    2004'de başlayan proje sadece 2011de bitti, üstelik füze, tank projeleride devam ediyor,

bu sebep ile büyük konuşmamakta fayda var, 3-4 yıl içinde ben tükürdüğünü yalayan çok insan gördüm, önemli olan inanmak, birşeyler yapmaya çalışanların önünü tıkamamak. Dün bunun için İzmir ticaret odası başkanı ağlıyordu kürsüde

o projelerin çoğu ecevit döneminde planlandı...haberim var..sen bir araştır 3.5 yıl uğraşıp sözde türk malı diye millete tanıttıklar mehmetçik tüfeği hangi ülkenin çıktı...

• quote:

quote:

quote:

o projelerin çoğu ecevit döneminde planlandı...haberim var..sen bir araştır 3.5 yıl uğraşıp sözde türk malı diye millete tanıttıklar mehmetçik tüfeği hangi ülkenin çıktı...

şimdiki g3lerin tedarikcisi almanların hk firmasının projelendirip üretime değer bulmadığı kalıplarmış hocam onlar mehmetçik 1 projesi ölü doğdu fena patladı ama erken davranıp iyi kapatılar üstünü koskoca cumhurbaşkanını kandırmışlar rezil olacaktık. şimdi kalekalıpla sarsılmaz ve vestel savunma sanayi ayrı ayrı denemeler yapıyormuş

• MİLARA-----(milgem de olduğu gibi, milli arabanın kısaltılmışı)

B segmenti-----Seyhun

C segmenti-----Ceyhun

Hafif ticari-----Yula

Suv-----Yavuz

YERLİ OTOMOBİL İÇİN MARKA VE MODEL İSİMLERİ

Buda armamız olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Hafif ticari-----Yula

?
  • quote:

quote:

quote:

amacın ne?
    neden haberin var?
    MİLGEM Projesi ne zaman başlamış

Buhttp://www.dzkk.tsk.tr/ den alıntıdır, ne zaman tasarıma başlandığını oku. Yoksa suan bensada uzay gemisi yapacağız derim. Önemli olan tasarıma, sonra yapmaya başlamaktır!
    MİLGEM Projesi, ilk kez 1996 yılında kavram olarak ele alınmıştır. 15 Şubat 2000 tarihinde SSİK başlangıç kararı alınmış ve 12 Mart 2004 tarihinde İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda teşkil edilen MİLGEM Proje Ofisi'nin kurulmasıyla da tasarım faaliyetlerine başlanmıştır.

Ecevit tek başına kalsa, karısı olması bencede bu tarz işlere kesin girerdi, ama olmadı,
    Ecevitin krizden başka birşey düşünmeye hali varmıydı sence?
    Bu projeler askerin projeleri,
    Hukumet ise bunlara tam destek verdi, önünü açtı, hedefi büyülttü, 2023 e kadar yeri tank, füze, gemi dedi. 150milyar dolar bütçe ayrıldı.

Bu ülkenin askerleri, mühendisleri çalışıyor, siyaset bulaştırmayın,
    bugüne kadar ki projelerin iptal edilme sebepleri hep neydi, birinin diğerinin başarısını gölgelemeye çalışması. Hükümet tek başına iktidar olmanın avantajlarını kullanıyor, ayrıca atak dış politika gereği, orduyada ağırlık veriyor, askeri forumları, bizzat askerlerin yorumlarına bakarsanız, askerler çok umutlu, her konuda İsrail baskısından kurtulmuşlar, bir bakın Türkiye İsrail'e hiçler için kaç milyar dolarlar vermiş. Neyse genç subaylar umutlu, bende umutluyum

İnşallah herşey iyi gider,

• Atilla ismi Avrupada da çok iyi biliniyor, Amerikada da :)

Tanrının kırbacı

Bundan daha iyi reklam olamaz :)

Sadece Atillayı rezil etmeyecek bir otomobil yapsalar yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

MİLARA-----(milgem de olduğu gibi, milli arabanın kısaltılmışı)

B segmenti-----Seyhun

C segmenti-----Ceyhun

Hafif ticari-----Yula

Suv-----Yavuz

Buda armamız olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım_beyazıt

quote:

Orijinalden alıntı: evilonthemove

walla şöyle bi baktımda herhalde yazan olmamış! bence arabanın markasının ismi ''ATA'' olabilir!bu isimden güzel bi logo çıkar!lansman rengide kırmızı üzeri ay yıldızlı olabilir!bu hükümet ata diye isim koymaz arabaya orası ayrı!

bence otomobilin marka adı ATA olmalı dediğiniz gibi ancak modellere verilecek isim kesinlikle olmamalı cünkü ataya bindim tarzında cümleler pek hoş olmaz

Bence ATA ismi otomobil markası olmamalı ileride birisi: yok abi ata bi işe yaramaz ikinci eli yok derse hakaret gibi olur. Benim favori ismim BURAK arkadaşın önerdiği TUNCA markasını da beğendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TSForever

quote:

Orijinalden alıntı: governor92

quote:

Orijinalden alıntı: TSForever

Marka Turkuaz olabilir

Modelleri de
    a) t1
    b) t2
    c) t3
    d) t4 şeklinde olabilir.

citroen,audi taklit edilmiş olur...

İsim koyulursa mutlaka dalga geçen olur.O yüzden böyle yazdım.

Evet ben de katılıyorum. Kaliteli seri isimleri için bence de en uygun yöntem harf-rakam ikilemeleri. TR-23, TR-19... gibi.

İsim koyulursa çok dikkat etmek gerekiyor. Hemen dalga konusu olabilir. alfa romeo "giulietta" gibi kadın isimleri veya Polo-Golf gibi spor dallarını Avrupalı koyunca bir şey olmaz fakat biz kendi otomobilimize koyar isek sözüm ona dalga ve şaka konusu olabilecek garip bir ortam var. Anlam veremiyorum.

• Atalarımızı unutmayalım.Eski Türk boylarının yada Türk beylerinin isimleri olabilir isimleri olabilir.
  • Öhö öhö beyler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

amacın ne?
    neden haberin var?
    MİLGEM Projesi ne zaman başlamış

Buhttp://www.dzkk.tsk.tr/ den alıntıdır, ne zaman tasarıma başlandığını oku. Yoksa suan bensada uzay gemisi yapacağız derim. Önemli olan tasarıma, sonra yapmaya başlamaktır!
    MİLGEM Projesi, ilk kez 1996 yılında kavram olarak ele alınmıştır. 15 Şubat 2000 tarihinde SSİK başlangıç kararı alınmış ve 12 Mart 2004 tarihinde İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda teşkil edilen MİLGEM Proje Ofisi'nin kurulmasıyla da tasarım faaliyetlerine başlanmıştır.

Ecevit tek başına kalsa, karısı olması bencede bu tarz işlere kesin girerdi, ama olmadı,
    Ecevitin krizden başka birşey düşünmeye hali varmıydı sence?
    Bu projeler askerin projeleri,
    Hukumet ise bunlara tam destek verdi, önünü açtı, hedefi büyülttü, 2023 e kadar yeri tank, füze, gemi dedi. 150milyar dolar bütçe ayrıldı.

Bu ülkenin askerleri, mühendisleri çalışıyor, siyaset bulaştırmayın,
    bugüne kadar ki projelerin iptal edilme sebepleri hep neydi, birinin diğerinin başarısını gölgelemeye çalışması. Hükümet tek başına iktidar olmanın avantajlarını kullanıyor, ayrıca atak dış politika gereği, orduyada ağırlık veriyor, askeri forumları, bizzat askerlerin yorumlarına bakarsanız, askerler çok umutlu, her konuda İsrail baskısından kurtulmuşlar, bir bakın Türkiye İsrail'e hiçler için kaç milyar dolarlar vermiş. Neyse genç subaylar umutlu, bende umutluyum

İnşallah herşey iyi gider,

ne gibi bir amacım olabilir sen açıkla..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.