Şimdi Ara

Yerel Disk (D) - Gidiyor, Geliyor, Garip Sorun

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
9
Cevap
0
Favori
2.760
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Yerel Disk (D) - Gidiyor, Geliyor, Garip Sorun
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    5492 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarda garip bir sorun olmaya başladı.
    Yerel Disk D bilgisayarı açtıktan bir süre sonra gidiyor ve gözükmüyor. Bazen bilgisayarı açıp direkt yerel disk d'ye giriyorum bir klasöre tıklayınca yanıt vermiyor diye kalıyor ama 30 saniye içinde geliyor. Sonra kayboluyor felan.

Ayrıca bilgisayarımdaki bütün HDD ve SDD diskleri harici disk olarak gözükmeye başladı. Bir sorun yaşamıştım önceden ve bu sorun belirdi ama böyle idare ediyordum şimdi HDD D bölümü kayboluyor.
    http://forum.donanimhaber.com/m_107180535/f_//tm.htm

Resimler:
    Normal Hali

Kaybolmuş Hali

Bu konuyu açarken D bölümü yine gitti. Sanki bir süre sonra devre dışı bırakıyor kendini gibi. Harci bir disk takarsınız usb den çekip çıkartında "dıdın" diye bir ses gelir ya aynı şekilde kayboluyor.
    Bilgisayarı her yeniden başlattığımda D bölümü gözüküyor ve çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KacaKTV -- 24 Ağustos 2015; 15:05:19 >

|
    |
    || Gigabyte Z390 AORUS PRO || Intel® Core™ i9-9900K 3.6GHz || CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz RGB PRO LED || MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X 11GB || CORSAIR Obsidian Series® 500D Premium || CORSAIR Hydro Series™ H150i PRO RGB || Corsair RM750x 750W 80Plus Gold || Samsung 500GB 970 EVO NVMe M.2 - x2 || Samsung 500GB 860 EVO SATA 3.0 - x2 || Asus 24" MG248Q Full HD 1ms 144Hz || Logitech G213 Prodigy || Logitech G102 Prodigy || SteelSeries Qck+ Gaming Mousepad || Logitech G430 7.1 Surround Sound Gaming Headset || Logitech F710 Wireless Gamepad || Logitech F310 Gamepad ||

• Binbaşı
    1704 Mesaj

Gördüğüm kadarıyla 4 tane ayrı ayrı diskiniz var.

İkinci disk yani d sürücüsünün bilgisayar içindeki kablolarını bir gözden geçirmenizi öneririm. Kablolarda temassızlık varsa eğer böyle bir soruna neden olabilir.

Varsa boşta güç kablosu ve yeni bir veri kablosu ile diskinizi yeniden bilgisayara bağlayın bunlar ile. c diski hariç sağlam olan diğer disklerin kablolarını söküp d diskini bağlayın. Sorunun gidip gitmediğini kontrol edin.
    |
    |
    KacaKTV kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Anakart ile olan bağlantılarını da kontrol ederseniz iyi olur, ayrıca bildiğim kadarıyla ancak ismini şimdi hatırlayamadığım bir virüs de bu şekilde bir hata oluşturuyordu, güncel bir virüs taraması yapmanızı ve eğer mümkün ise diskleri bir yere yedekleyip temiz bir format atmanızı tavsiye ederim.
    |
    |
  • Yarbay
    5492 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maxpayne53

Gördüğüm kadarıyla 4 tane ayrı ayrı diskiniz var.

İkinci disk yani d sürücüsünün bilgisayar içindeki kablolarını bir gözden geçirmenizi öneririm. Kablolarda temassızlık varsa eğer böyle bir soruna neden olabilir.

Varsa boşta güç kablosu ve yeni bir veri kablosu ile diskinizi yeniden bilgisayara bağlayın bunlar ile. c diski hariç sağlam olan diğer disklerin kablolarını söküp d diskini bağlayın. Sorunun gidip gitmediğini kontrol edin.

Kablolarda bir sorun olsa pc yeniden başladığında sürekli gelip bir süre sonra gitme sorunu olabilir mi ama kontrol edicem birazdan
    |
    |
    || Gigabyte Z390 AORUS PRO || Intel® Core™ i9-9900K 3.6GHz || CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz RGB PRO LED || MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X 11GB || CORSAIR Obsidian Series® 500D Premium || CORSAIR Hydro Series™ H150i PRO RGB || Corsair RM750x 750W 80Plus Gold || Samsung 500GB 970 EVO NVMe M.2 - x2 || Samsung 500GB 860 EVO SATA 3.0 - x2 || Asus 24" MG248Q Full HD 1ms 144Hz || Logitech G213 Prodigy || Logitech G102 Prodigy || SteelSeries Qck+ Gaming Mousepad || Logitech G430 7.1 Surround Sound Gaming Headset || Logitech F710 Wireless Gamepad || Logitech F310 Gamepad ||
  • Yarbay
    3850 Mesaj
    aynı sorun bende de var bi bilgisi olan varmı ?

win 10

raid 0 daki diskim yapıyor hemde bunu :(
    |
    |
    denetim masası.güç seçenekleri. plan ayarlarını değiştir hdd kapanma süresini hiçbir zaman olarak ayarla. bir ek not diğer yazan arkadaşlar için, pc açıkken satadan bağlanan veya bağlantısı kesilip geri takılan diski windows görmez. ya ilk açılışta görcek yada sonradan gidip gelme olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: jackal___61

denetim masası.güç seçenekleri. plan ayarlarını değiştir hdd kapanma süresini hiçbir zaman olarak ayarla. bir ek not diğer yazan arkadaşlar için, pc açıkken satadan bağlanan veya bağlantısı kesilip geri takılan diski windows görmez. ya ilk açılışta görcek yada sonradan gidip gelme olmaz.

masaüstü kullanıyorum guc seçenekleri gibi bir işlem yok bende :(

farklı bir fikrin olabilir mi ?

masaüstü veya dizüstü fark etmez windows ise eğer başlata güç seçenekleri diye arat olmama ihtimali yok

|
    |
    virtualdjcubase kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Baglanti kablosu kopmus benim kabloda temazsizlik varmis. Kabloyu degistirdim sorun cozuldu bilginize

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Media Sözlük
bankalar.org
SEO
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.