Şimdi Ara

Yere düşen otomatik saat :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eta Valgranges A0 7211 mekanizmalı , chronolu otomatik saatimi yaklaşık 1 metre gibi bir yüksekliken ahşap parkeye düşürdüm:( Şuan sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor ama bir zarar gelmişmidir?

Yapabileceğim bir kontrol var mıdır? Yoksa bir saatçiye mi götürmek gerekir?

Yoksa çalıştığı içins orunsuz kabul edebilirmiyiz?

• Bence saatin tepesini derhal çekip saati durdurun.

Makinede bir sorun varsa makinenin çalışmaya devam etmesiyle durum daha kötü olabilir.

Bir de saatçi ziyareti bence şart olmuş, saate baktırmanızda büyük yarar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iztech

Merhabalar;

Eta Valgranges A0 7211 mekanizmalı , chronolu otomatik saatimi yaklaşık 1 metre gibi bir yüksekliken ahşap parkeye düşürdüm:( Şuan sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor ama bir zarar gelmişmidir?

Yapabileceğim bir kontrol var mıdır? Yoksa bir saatçiye mi götürmek gerekir?

Yoksa çalıştığı içins orunsuz kabul edebilirmiyiz?

Bu tür istenmeyen olaylar da saat te olabilecek en büyük problem balans direği'nin kırılması olabilir,böyle bir durum saatinizin başına gelse saat kesinlikle düştükten sonra çalışmazdı.Eta ve Valgranges makinalar,balans direği'nin darbelere karşı direncini arttırmak için inkablok(Incabloc) şok sistemi kullanıyor,bu durum da balans direği'ni en iyi şekilde(daha da iyisi KIF şok sistemi) koruma altına alıyor.

Bence saati kullanmaya devam edin,bu arada krono fonksiyonunu 12 saat çalıştırın,saat te aşırı geri kalma ya da duraklama olursa o zaman bir saatçi'ye kontrol ettirebilirsin.
  • Çok teşekkürler cevaplarınız için..
    Krono olayını da deneyeyim, İstanbul'da tavsiye edeceğiniz bir saat ustası varmıdır acaba?

Saygılarımla
  • İstanbuldaysanız buna "polemik" daha iyi cevap verebilir.

@ iztech,

o gün'den beri saatiniz de bir problem yaşadınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valjoux

İstanbuldaysanız buna "polemik" daha iyi cevap verebilir.

@ iztech,

@ Valjoux

Açıkcası hiçbir problem de yaşamadım. Acaba sarkaçtan sürtme sesi mi geliyor diye anlamaya çalıştım ama onu da tam çözemedim.

Buarada evet İstanbuld'dayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: iztech

quote:

Orijinalden alıntı: Valjoux

İstanbuldaysanız buna "polemik" daha iyi cevap verebilir.

@ iztech,

@ Valjoux

Açıkcası hiçbir problem de yaşamadım. Acaba sarkaçtan sürtme sesi mi geliyor diye anlamaya çalıştım ama onu da tam çözemedim.

Buarada evet İstanbuld'dayım

Sanıyorum sarkaç dediğiniz yarım daire şeklin de olan ve otomatik saatlerin kurmasını sağlayan "rotor"dediğimiz parça olsa gerek,rotor'un hareket ederken ses çıkarması gayet normal bir durum,Valgranges(7750 ailesi'nin çap olarak büyütülmüş şekil) ve 7750 serisi kalibreler saati tek yöne kurdukları için diğer otomatik kalibrelere göre biraz daha fazla ses çıkarma izlenimi verebilir.
  • Aslında ben de bir usta tavsiyesi isteyecektim, PRS 516'nın sapması arttı, bakım zamanı geldi sanırım.
  • saat forumunda bengisaat ismi ile cengiz usta var sanırım işinin ehli birisi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.