Şimdi Ara

yere düşen harddiskteki veriler nasıl kurtarılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
4.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçen gün harddiskimi bilgisayara dosya kopyalarken yarım metre kadar yükseklikten yere düşürdüm sanırım harddiskte sorun yok fakat biçimlendirme istiyor içine giremiyorum doyaları geri alma durumumuz varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamzae -- 21 Ağustos 2012; 5:45:20 >

• aynı hdd den bulacaksın içini değiştireceksin.vs vs sıkıntılı işveri kurtarma proğraöları genelde iş yapmıyor..size bayağı zahmetli işler kalmış..bol şans
  • kurtarma programını deneyecem artık ne kadar kurtardıysak.. biçimlendirmediğim için kurtarabalirim sanırım harddiskin aynısından bulmam zor olur piyasada yoktur büyük ihtimalle
  • Şu an çalışıyor mu ? verilere erişim var mı ? ayrıca çalışırken düştüyse çok kötü çünkü disk yüzeyi çizilmiş olabilir?
  • harddisk bulunur bence o kadar karamsar olmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamzae

geçen gün harddiskimi bilgisayara dosya kopyalarken yarım metre kadar yükseklikten yere düşürdüm sanırım harddiskte sorun yok fakat biçimlendirme istiyor içine giremiyorum doyaları geri alma durumumuz varmı?

hocam benim hdd de biçimlendirme felan istedi.şu an bilgisayarımda gözükmüyor bile.yeni hdd arıyorum.bir sürü program denedim ama olmadı.yinede size kalmış bir şey
  • bi şekilde kurtarmam lazım artık :) ama garantisinin bitmediğini farkettim. çalışırken düştü ama bilgisayar harddiski görüyo tıkladığımda bilgisayarı donduruyo sonra biçimlendirme istiyo en iyisi garantiye gödermek gene
  • kurtarma programları sanırım fotografları kurtarabiliyo yarısını kurtarsam yeter bana
  • quote:

bi şekilde kurtarmam lazım artık :) ama garantisinin bitmediğini farkettim. çalışırken düştü ama bilgisayar harddiski görüyo tıkladığımda bilgisayarı donduruyo sonra biçimlendirme istiyo en iyisi garantiye gödermek gene

bende hdd yi taktığımda pc donanım algılandı sesi çıkartıyor ama gel gör ki bilgisayarımda gözükmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: abjkli

quote:

bi şekilde kurtarmam lazım artık :) ama garantisinin bitmediğini farkettim. çalışırken düştü ama bilgisayar harddiski görüyo tıkladığımda bilgisayarı donduruyo sonra biçimlendirme istiyo en iyisi garantiye gödermek gene

bende hdd yi taktığımda pc donanım algılandı sesi çıkartıyor ama gel gör ki bilgisayarımda gözükmüyor

garantisi varsa gönder usta en temizi. benimAeski harddiski düşürdüm gönderdim garantiye. 170 lira civarında bi paraya almıştım 170 liraya kadar bitane daha al dediler bunu aldım buda düştü sanırım elime geçen bütün harddisklerin kaderi bu olacak

• o değilde harddiskleri flash bellekleri yaptıları gibi yapamıyolarmı yav
  • quote:

quote:

quote:

garantisi varsa gönder usta en temizi. benimAeski harddiski düşürdüm gönderdim garantiye. 170 lira civarında bi paraya almıştım 170 liraya kadar bitane daha al dediler bunu aldım buda düştü sanırım elime geçen bütün harddisklerin kaderi bu olacak

faturayı aradım ama bulamadım.akşam bakacağım faturaya.eğer garanti bitmemişse göndereceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abjkli -- 22 Ağustos 2012; 16:19:24 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

faturayı aradım ama bulamadım.akşam bakacağım faturaya.eğer granti bitmemişse göndereceğim

en temizi bence

• garanti sorgulatma yapabilirsin. faturayı boşu boşuna arama
  • garantiye göndermediyseniz linux sistemle açıp verilerinizi alın diyecektim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mangdasire

garantiye göndermediyseniz linux sistemle açıp verilerinizi alın diyecektim.

yok usta göndermedimde o dediğin şeyle tüm dosyaları kurtarabiliyomuyuz?
  • quote:

quote:

biçimlendirmediysen sanırım %90 ihtimal kurtarabilirsin.ubuntu yada başka bir linux u cdye yazdırıp live cd olarak aç.sonra hdd yi tak içine girmeye çalış.büyük ihtimal olucaktır.birtek windows istiyor biçimlendirmeyi.
  • quote:

quote:

quote:

biçimlendirmediysen sanırım %90 ihtimal kurtarabilirsin.ubuntu yada başka bir linux u cdye yazdırıp live cd olarak aç.sonra hdd yi tak içine girmeye çalış.büyük ihtimal olucaktır.birtek windows istiyor biçimlendirmeyi.

pardus indiriyorum şuanda

• quote:

quote:

quote:

quote:

pardus indiriyorum şuanda

yanlız bende 16 gb flash bellek var ona kuracam sorun olurmu

• dos ortamına girip chkdsk /f yapıp denediniz mi? biraz zaman gerektiren birşey ama biçimlendirme isteyen diskimin içinden verilerimi kurtardığımı hatırlıyorum. güvenli kipte bu komutu çalıştırmayı deneyin. Bu işlem sonrasında sonuç alamazsanız chkdsk /r yapmayı deneyin.

taşınabilir hdd yi taktığınızda hangi sürücü adını alıyorsa atıyorum (C:) adını aldıysa

chkdsk C: /f şeklinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GroupPolicy -- 22 Ağustos 2012; 21:03:46 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.