Şimdi Ara

Yeniden başlatma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 senedir sorunsuz kullanmış olduğum sistemimi son 1 aydır oyun (Division , Fifa17 vs ) oynamaya çalıştığımda kendini yeniden başlatmaya başladı. İlk başta sıcaklıktan kaynaklı olabileceğini düşündüm ancak sıcaklık değerleri gerek boşta gerekse oyunlarda normal durumda. Daha sonra HDD' de sorun olabileceğini düşündüm ancak onda da herhangi bir sorun mevcut değil. Malwarebyte ile tarama yaptığımda herhangi bir tehdit bulmadı. Neden kaynaklı olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart : MSI H97 Mate
    İşlemci : i5 4460 @3.2 GHz
    Ekran Kartı : Sapphire R9 380 4 GB
    Ram : Gskill 8 GB 1600 MHz
    Soğutucu : Stok Fan + 3 Fan
    HDD : WD Blue 1 TB
    PSU: Corsair VS650

Edit : İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byfreddyy -- 25 Mart 2017; 19:12:33 >

• Çakışan program olabilir. Malwarebytes'ı bu olaydan sonra mı yüklediniz? Bir de antivirüsünüz var mıydı? IObit ürünlerini kullanıyor musunuz ya da driver bulucu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 25 Mart 2017; 19:7:17 >
  • Tüm arka plan programlarını kapatarak denediğimde de sonuç değişmedi hocam. Bitdefender kullanıyordum ancak daha sonra kaldırdım. Evet olaydan sonra yükledim. Hayır kullanmıyorum. PSU olarak Corsair VS650 kullanıyorum eklemeyi unutmuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byfreddyy -- 25 Mart 2017; 20:3:2 >
  • Sistem özelliklerinden gelişmiş / başlangıç ve kurtarma /sistem hatasındaki otomatik olarak yeniden başlat ı şimdilik kapat arızayı buluncaya kadar.
  • computeron kullanıcısına yanıt
    Kapalı durumda zaten hocam o seçenek ilk onu denemiştim. Sonuç değişmedi yapınca.
  • byfreddyy kullanıcısına yanıt
    Tüm programlarınız kapalıyken ekran görüntüsü atın görev yöneticisinden:
    Arka planda fazla işlem çalışıyorsa olabilir.
  • Buyur hocam. Yeniden başlatma problemi
    Sizin disk %100 sorununuz var. Ondan oluyor büyük ihtimal. Şu anda bilgisayar başında değilim. 30 dk sonra gönderirim çözümü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 25 Mart 2017; 21:33:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sırf bu oyunda yapıyorsa oyunda bug vardır..
  • Teşekkürler hocam denerim atınca.
    İlk başta sadece division'da yeniden başlatma sorunu yaşamaya başladım. Haliyle oyunla ilgili bir soru olarak düşündüm ve oyunun destek birimiyle iletişime geçtim (Çözüm bulamadık) , ama daha sonra başka oyunlarda da olmaya başladı. İşin garibi 11-12 saat analiz yaparken sorun olmayıp ( RAM ve CPU %100 ) oyunlarda sorun yaşamam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byfreddyy -- 25 Mart 2017; 21:41:43 >
  • Hayır denemedim. Göz atıyorum hemen.
    Burada denilenleri yapın sorun halen varsa:https://uzmanim.net/soru/windows-8-100-disk-kullanim-sorunu/383
    Rootkit taraması adımı olarak. Malwarebytes Anti-Malware yükleyin. Gerçek zamanlı korumalarının hepsini kapatın. Protection ayarlarındaki ''Scan for rootkits'' açın. Veritabanını güncelleyip tarama yapın. Eğer tarama sonuçlarında ''Malware'' yazarsa başka programlar gerekebilir.
    Malwarebytes Anti-Malware:https://www.malwarebytes.com/mwb-download/
    NOT: Windows 8 olarak yazsa da çoğu Windows 10 için de geçerli.

• Hocam disk kullanımı oyun + chrome açık halde %21 civarına düştü. Bir kaç deneme yaptıktan sonra güncelleme yaparım. Teşekkürler
  • @The_Insider Az önce yeniden başlattı bilgisayar kendini garip bir şekilde.

@KALEMLİK100 Şimdi senin çözüm önerini deniyorum hocam.
    Yazılımsal sorunlar var galiba sizin.
    Geçmiş olsun

Belirli aralıklarla gelen windows güncellemelerinden sonra aynı sorunu yaşayabilirsiniz. Çünkü bu telemetry görevi veri toplama üstüne kurulu. Malesef tamamen kapatmak enterprise sürümü haricinde mümkün değil.

edit: tam geçmiş olsun derken... ısı değerleri ne durumda bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-100DED1C1 -- 25 Mart 2017; 22:5:41 >
  • Yolun sonunda "Format" gözüküyor gibi ya hadi hayırlısı :D
  • Vücut sıcaklığım bilgisayardan daha fazla öyle söyleyim sen anla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byfreddyy -- 25 Mart 2017; 22:8:26 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.