Şimdi Ara

Yeni yazılacak web tabanlı oyun için fikir verebilecekler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
4.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamam taktik olcak siz belirleyeceksinizde

makina bunu ne şekilde hesaplasın

üniteler dizildikten sonra savaş nasıl gerçekleşsin
    mesela en yüksek menzilli askerden başlayarak sırayla saldırabilirler

önce trebuchet mancınık vs sonra okçular gibi

bu konuda çok kararsızım fikirlerinizi bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenicerix

tamam taktik olcak siz belirleyeceksinizde

makina bunu ne şekilde hesaplasın

üniteler dizildikten sonra savaş nasıl gerçekleşsin
    mesela en yüksek menzilli askerden başlayarak sırayla saldırabilirler

önce trebuchet mancınık vs sonra okçular gibi

bu konuda çok kararsızım fikirlerinizi bekliyorum

aga ilk önde bulunan askerler sonra topçular sonrada topçunun arkasında bulunana askerler olsun
  • bence bi zar filan atılsın büyük gelen ilk saldırıyı yapsın ve bu her hamlede tamamlansın
    yada şöyle bişey olabilir askerler savaş öncesinden karşılıklı üniteler dizilir savaş başlayınca her 2 taraftada kendine ait bir hedef rastgele dolaşır bu hedefin içine giren askerler zarar görür yada ölür.bu arada savunmada olan ordu saldırı yapan ordunun hedefine (kendi savunma gücüne ve karşısındakinin saldırı gücüne göre) etki eder mesela hedefin hareket aralığı artar yada azalır.yada aynı anda saldırı yapılır savunma ve saldırı değerlerine göre zayiat alır ve verirler
  • savaş başlamadan askerlerin yönü ve hızı belirlenir savaş başlayıncada o yönde hareket ederler.denk gelmezlersede tekrar bi strateji ekranı gelir baştaki gibi tekrar yön ve hız belirlenir ve savaşılır.hem burda rakibin ne yapacağını düşünmekte gerekiyo kafa çalıştırmak lazım yani şöyle bişey olursada diyelim millet seçimi olur Osmanlıyı seçenlerde 36 padişah dönemi olur.çağ atlama gibi bişey olur işte diğer padişaha geçildiğinde ve daha öncede dediğim gibi her padişahın 2-3 önemli özelliğinden birisi seçilir diyelim IV.Murat Han çok güçlüydü,içkiyi yasaklamıştı ve sigarayı yassaklamıştı buna bağlı olarak.güç özelliğini seçinin ordusuna güç eklenebilir içki yasağı olayını seçenlerin toplumunda düzelme olur(isyan ihtimali düşebilir) sigarayı seçenlerin toplumu(halkı) sağlıklı olur.şimdi aklıma geldi halkında sağlığını kontrol edersek güzel olur mesela diyelim 2 eşit devlet savaşıyo biri diğerinin ülkesini işgal etti ve halkının sağlık puanı 100 diyelim bu halk daha önce dediğim gibi eğer olursa imamların vaazlerini öğretmenlerin anlattıkları konuları seçerek millete milli değer aşılanırsa bununla orantılı olarak gelen orduya ülkedeki askerlerle birlikte karşı koyabilsin tabi bunu her ülke yapmaz bunun için seferberlik gerekir bunun içinde dediğim gibi halkın milli duygularının değerinin yeteri kadar olması gerekir.şöyle bişey de güzel olur diyelim bir ülke savaşa gidiyo ulusal cihad başlatabilsin Mediavel total war 1 oynayan bilir cihad olayını cihad ordusunun hedefe olan yolu belirlenir(2-3 farklı yol olabilir)bu yollar üzerinde bulunan şehirlerden geçerken şehirdeki halkın milli duygularında oranla cihad ordusuna beleşten asker eklenir tabi bunların saldırı puanı eğitimli askere göre düşük olur ama ordu ilerledikçe her şehirden gelen ordu grubu belli mesafelerde tecrübe kazanır.

NOT:Bunu 2 gün önce yazmıştım acilen işe gitmem gerektiğinden kopyalamıştım ne yazdığımı tam olarak hatırlamıyorum,okumayada üşeniyorum ama güzel şeyler yazmıştım sanırım

• Arkadaşlar biraz katılım sağlayalım oyun gerçekten güzel olacak ben biraz bilgiliyim oyun konusunda Alper abi tarafından Emin olun şu an ki oyunlara fark atacak
  • aga böyle seafight veya dark orbit gibi olsun
  • İyi stratejili olmalı..Mesela 1000 asker 500 askeri yenememeli..
  • Yenicerix dediğim gibi saf sistemi kurarsan daha iyi olur örnek veriyorum ön saf çerez askerler piyade okçu mızrakçı gibi orta saf biraz daha iyi askerler süvari gibi arka safsa artık en yüksek vuruş gücüne sahip olanlar mancınık top gibi tabi bu dizilim tamamen oyuncuya kalmış ilk ön saf hasar alır sonra orta saf ardından arka saf falan ve tüm askerler hep birlikte saldırmalı yoksa işin içinden çıkılmaz
  • travian gibi olsun. onun benzeri bişeyler.
  • Irk olsun ırk. Human / Orc gibi ırk olsun sarıo öyle

Orc 4ever
  • quote:

Orjinalden alıntı: winerrolemm

Yenicerix dediğim gibi saf sistemi kurarsan daha iyi olur örnek veriyorum ön saf çerez askerler piyade okçu mızrakçı gibi orta saf biraz daha iyi askerler süvari gibi arka safsa artık en yüksek vuruş gücüne sahip olanlar mancınık top gibi tabi bu dizilim tamamen oyuncuya kalmış ilk ön saf hasar alır sonra orta saf ardından arka saf falan ve tüm askerler hep birlikte saldırmalı yoksa işin içinden çıkılmaz

eet şuanki düşünceme göre satranç tahtası gibi yapacam dizilimi

ilk önce okçular atış yapacak menzili dahilinde herhangi birşeyi vuracak
    sonra en ön sıradakiler birbiriyle kapışacak yenen taraf bi arka sıradaki askere saldıracak
    ve savunma hattında bir delik açıp standart olarak en arka sırada bulunun komutana ulaşan savaşı kazanacak komutan ölünce düşman ordu dağılır mantıken :)

ve birde diyelim sıralardan birine sadece 1 çeşit üniteden asker koydunuz. Bu hareket saf dizilimi anlamı taşıyacak o 1 çeşit asker o sıraya eşit olarak dağılacak

şuan düşüncem bu şekilde tam tatmin edici fikirler alamadım forumdan

• aga yapıma başladın mı??
  • Herkes oyuna bir beylik yada komutan olarak başlayabilir we yawaş yawaş gelişebilir mesela osmanlı bir zamanlar küçük bi beylikti yawaş yawaş büyük bi imparatorluk oldu halk isyan edebilir düşmanlarımız halkı kışkırtabilir.Bir askeri yapmak için bir iki araştırma yapmka zaten gerekecek ama mızraklı piyade zırhı 8 zırh kademesini bir artırırsın zırh 9 olur kademeye göre kaç artırcağı değişebilir.Hala age of gibi indirip canlı görselli olursa artık üyeden yer kalmaz heralde Ya şimdi bir sürü filir çıkar ama sçma olur hem kısa yazalım kısa we öz olsun rahatça okuyabilek.

He madeniyetin admini yaw ben kimseye dalamıorm herkes noob korumasında yaw

• 3 aydır yazıorum

yarısı bitti zaten oyunun

şuan savas kısmını yazıyorum

dizilim işini hallettim programladım asker dizilimini kendiniz verebilceksiniz...

enteresan fikirleri bekliyorum

Madeniyeti madeniyet forumunda konuşabiliriz onun yeri burası değil
  • age of empires tarzı olabilirmiş mesela gelişiyosun falan kabul saçma oldu ama düsün derim
  • aga bu arada ben madeniyete üye olamıyom üyelikler kapalı diyor eğer üye alınıyorsa nerden olabilirimm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenadigüzel -- 8 Ekim 2008; 19:33:25 >
  • iyi aksamlar

bende öneri sunuyum
    kesinlikle savasta ganimet olmalı hatta savas sonrası kayıpları telefi etmeli!

bide her ırk için ırk içinde değişik şekilde geliştirilecek lider olabilir(yaratık olabilir hayvan olabilir ne biliyim ejderha olabilir)
  • aga yapım aşamasını anlat merakla bekliyom valla
  • madeniyet.com a üye alımı açıldı isteyen arkadaşlar üye olabilir

yapım aşamasındaki oyuna değinecek olursak

age of tarzı gibi olsun diyenler olmuş zaten o tarzda

tarz zten belli nasıl özellikler içersin bunu konuşalım
  • :S:S bu oyun zaten vardı yine aynısı var
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.