Şimdi Ara

*_* YENİ YARİS 1.0 ve 1.3 TARTIŞMA GRUBU *_* (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.162
Cevap
9
Favori
203.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet 2006 nın 2 nci yarısında yenileri geldi. 2006 yeniler çok az hatta.

Bu arada sana yardımcı olması açısından bilgi vereyim.

1 ay önce eski yarisimi sattım. 2004 model 1.0 MMT Yaris idi.
    48.000 km deydi ve 15.500 ytl ye gitti.

TOYOTA YARİS 1.3 SOL MMT SATEN GÜMÜŞÜ 2008
    Otomobil Forum Sitesi | | http://www.arabaforum.net/
  • meridyen6, yanlış yazmışım evet dediğin gibi Bridgestone Potenza olacak, michelin nerden çıktıysa. Sanırım eskiden taktıkları Dunlop lastikler daha yumuşak olsa gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: meridyen6

evet 2006 nın 2 nci yarısında yenileri geldi. 2006 yeniler çok az hatta.

Bu arada sana yardımcı olması açısından bilgi vereyim.

1 ay önce eski yarisimi sattım. 2004 model 1.0 MMT Yaris idi.
    48.000 km deydi ve 15.500 ytl ye gitti.

TOYOTA YARİS 1.3 SOL MMT SATEN GÜMÜŞÜ 2008
    Otomobil Forum Sitesi | | http://www.arabaforum.net/

Meridyen06 teşekkürler. Biraz daha araç bakmaya devam edeceğim. Umarım temiz bir Yaris bulabilirim.

• Lastiklerini değiştiren varmı ? Varsa bir fark hissettinizmi ?
  • Arkadaşlar 1.3 sol special aldım. Manuel. Fakat debriyajı bayağı sert. Manuel kullanan var mı?
    Daha önce 1.0 manuel vardı ama onun debriyajı yumuşaktı?
  • Ben de yaklaşık 1 aylık araştırma sonucu Corsa ve Yaris arasında karar vermekde zorlanmıştım.
    En son Corsa'nın showroom'daki 1.2 modelinin bagaj kapağına bağlı 2 adet plastik klipsin kapağı
    kaldırınca pat-pat diye kırılarak elimde kalması beni Corsa'dan vazgeçirmeye yetti. Bu kadar
    sık kullanılacak bir parçanın bu kadar kötü ve kalitesiz bir malzemeden yapılması diğer parçaların
    da ne kadar kaliteli (sağlam) olabilecekleri hakkında aklımda tereddütler yarattı, bir anda tipini çık sevdiğim
    Corsa'dan buz gibi soğudum ve showroom'dan ayrıldım. :)

Sonra Yaris'i showroom'da inceleyince, malzeme kalitesinin ne kadar yüksek seviyede olduğunu farkettim
    ve çok şaşırdım, diğer verileri de inceleyince artık 1.3 Sol MM'e karar verdim, şirket üzerine alacağımı
    bildirince 2000 YTL'ye yakın indirim yaptılar ve kaporayı yatırdım, inşallah bu hafta içi alacağım.

• hayırlı olsun güzel araba ama km sayacı çok çabuk ilerliyor
  • ewet ya hakkatten cabuk ilerliyor 2,5 ayda 5000 km yapmışım.
    yaris alan arkadasa hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum.iyi günlerde kullanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dr.heidelberg

Arkadaşlar 1.3 sol special aldım. Manuel. Fakat debriyajı bayağı sert. Manuel kullanan var mı?
    Daha önce 1.0 manuel vardı ama onun debriyajı yumuşaktı?

bende manuel kullanıyorum (2007- 1.3 terra) bence normal - ama servisle görüş istersen, bence ayar çekilebilir diye düşünüyorum
  • quote:

Ya geçen yolda deli oldum.
    Klimayı camlardan alıp bacaklara veriyorum birden radyo frekansı değişiyor.
    Haydaaa birdaha radyo ayarlıyorum. Sonra klimayı yine değiştiriyorum bu sefer yine başka bir kanala geçiyor.
    İlk başta anlamadım noluyor diye. Sonra bir baktım klimayla oynadıkça kanallar değişiyor.

Hay dedim araba boku yedi daha kaç gün oldu alalı diye söylenerek gittim eve. Sonra kitapçığa baktım. Kullanıcıya göre otomatik ayarlama varmış. Neyse zar zor o ayarı iptal ettim ama nasıl ettim bilemiyorum.

Ön panel çok karışık geldi bana. Birde müzik bilgilerinin olduğu ekran ışıkları yakınca yanmıyor. İllaki radyo yada cd playerı açmanız gerekiyor. Akşam sessiz yolculuk ederken ortası kapkara hiç hoşuma gitmedi.

sana yardimci olayim arkadasim. Öncelikle bu frekans değisiminin klima ile alakasi yok. frekanslar AF ve TA birde PTY yuzunden değisir otomatik rdsli kanallari bulur falan bununlari kapatirsan bir sonunun olmaz

müzik bilgilerinin oldugu ekran farlari acinca yanmiyor cunku gosterge ortada bu durumda gozunu alir. Hatta bununla ilgili mp3 calar acik iken ve o gosterge işiği acik ilek sağdaki cevirmeli tusa basili tut ekran işiği kapanacaktir. tekrar basili tutarsan acilacaktir.

alisinca bakalim yorumlarin ne olacak kazasiz belasiz güle güle kullanmani dilerim...

• quote:

Orjinalden alıntı: selo078

quote:

Ön panel çok karışık geldi bana. Birde müzik bilgilerinin olduğu ekran ışıkları yakınca yanmıyor. İllaki radyo yada cd playerı açmanız gerekiyor. Akşam sessiz yolculuk ederken ortası kapkara hiç hoşuma gitmedi.

Bukadar büyük problemleri nasıl çözücez bilmiyorum(İnşallah başka marka araç sahipleri girmiyordur forma rezilolduk)

İstersen bu problemi radyoyu açıp sesi sonuna kadar kısarak çözebilirsin.

napsak satsakmi araçlari

• quote:

Orjinalden alıntı: kythera

Ben sanayi mahallesindeki sanayide bi lastikçiye gittim adam arka ve öne 32 basmaya kalktı bende hayır öne 32 arkaya 30 bas dedim zira kıiş şartlarında bu şekilde yapmanın daha uygun olduğunu duymuştum gerçektende yakıt tüketiminde düşüş olduğpunu farkettim

quote:

Orjinalden alıntı: orheen

1.0 yarislerde direksiyondan müzik kontrolü yok. Ama müzik ayarlama yeri direksiyona yakın olduğundan bir elle direksiyonu tutup diğer elle müzik ayarlamaları yapılabiliyor insan mecburiyetten zamanla uyum sağlıyor.

Bence asıl problem yol bilgisayarı tuşlarının uzak olması. Yani ben anlık yakıt tüketimimi görürken dış hava sıcaklığını görmek istediğimde baya bi uzanıp yola olan konsantrsyonumu bozup düğmeye basmalıyım ki çok fena. Şu anda arabada beni en çok rahatsız eden durum bu. Belki o kontroller direksiyona yakın yerelere konmuş olsaydı daha bilgilendirici bir yolculuk yapmış olurduk.
    Sanırım o tuşların yerleri bütün yaris modellerinde standart. Belki ilerleyen zamanlarda bunada uyum sağlarım :)

Bir eklenti. internetten indirdiğim manuel kullanım kitabında ön arka 32 psi araba ile birlikte alınanında da ön arka 30 psi olarak gördüm. Bu basınçlar neye göre nasıl ayarlanıyor merak ediyorum.

kythera, ön lastiklere 32 arka lastiklere 31 bassam nasıl olur sence? şu an 30 a 30 basılı sanırım bende de lastikler yola çok sürtüyor ve sürtünme katsayısı da yükseliyor tabi. Bu seferde arabanın tutunuşu azalacak. Bakalım bu optimum basıncı nasıl bulacağız :)

• Saat nasıl ayarlanıyor bilen varmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78

Saat nasıl ayarlanıyor bilen varmı ?

sicaklik gosterirken tusa basili tut 3 sn sonra cek saat bolumu yanip sonecek sonra ayarlayinca birak birkac sn sonra dk bolumu yanip sonecek onuda ayarla birak sabitlenir
  • Teşekkürler
  • Merhaba,
    Bende Yaris 1.3 Sol manuel 2005 2. el aldım ve sadece 11.000 km de(km ile oynanmamış gökkuşağı servisi söyledi.),fiyatı 18.000 ytl. Şu anda nerdeyse 500 km yaptım . Ama daha önce sürekli dizel araba kullandığım için Yarisin debraj ve gazına alışmak kolay olmayacak , bilmiyorum sizdede 1. vites kalkışlarında hemen patinaj yapıyormu? Birde arabanın ilanında camlar otomatik değildi ve yol bilgisayarıda yoktu ama alınca bu özelliklerin olduğunu öğrendim. Arabada EBD varmı bilmiyorum nasıl öğrenebilirim? Karma yakıt tüketimi hesabıma göre km de 22 yada 23 kuruş , bana fazla geldi , nedenbukadar yaktığı ile alakalı ne olabilir bilgisi olan varmı ? Hava filitresini , polen filitresini ve yağ filitresini değiştirmiştim. Benzin filitresinide değiştirmek gerekirmi? Acaba kalkışlarda fazla gaza yüklenmekten bukadar fazla yakmış olabilirmi? yada 100 km hızda hangi viteste gitmek daha az yaktırır 4 mü 5 mi?
  • Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın.
    Arabanızda ABS-EBD vardır, sol donanımında zaten yol bilgisayarı ve elektrikli camlar standarttır. Toyota motorları seri ve Yarisin kilosu da az olunca eski alışkanlıkla sanırım gaza biraz fazla yükleniyorsunuz bu nedenle patinaja düşüyordur. karmada yaklaşık 7 litre yakmışsınız biraz daha dikkatli kullanarak bunu 6.5 litreye çekebilirsiniz. 100 km de tabiki 5 ile gitmek daha ekonomiktir. 1.0 yaris (MMT) şehir içinde 55 km hızda 5. vitese geçtiğine göre; 100 km gibi bir süratte herhalükarda 5. vitesi kullanmak daha mantıklıdır.
    quote:

Orjinalden alıntı: selolim

Merhaba,
    Bende Yaris 1.3 Sol manuel 2005 2. el aldım ve sadece 11.000 km de(km ile oynanmamış gökkuşağı servisi söyledi.),fiyatı 18.000 ytl. Şu anda nerdeyse 500 km yaptım . Ama daha önce sürekli dizel araba kullandığım için Yarisin debraj ve gazına alışmak kolay olmayacak , bilmiyorum sizdede 1. vites kalkışlarında hemen patinaj yapıyormu? Birde arabanın ilanında camlar otomatik değildi ve yol bilgisayarıda yoktu ama alınca bu özelliklerin olduğunu öğrendim. Arabada EBD varmı bilmiyorum nasıl öğrenebilirim? Karma yakıt tüketimi hesabıma göre km de 22 yada 23 kuruş , bana fazla geldi , nedenbukadar yaktığı ile alakalı ne olabilir bilgisi olan varmı ? Hava filitresini , polen filitresini ve yağ filitresini değiştirmiştim. Benzin filitresinide değiştirmek gerekirmi? Acaba kalkışlarda fazla gaza yüklenmekten bukadar fazla yakmış olabilirmi? yada 100 km hızda hangi viteste gitmek daha az yaktırır 4 mü 5 mi?

• Selolim,

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanman dileğiyle. Dizelden sonra bu araç sana roket gibi gelir :) Benzer olayı eski passat 1.8 ile yaşamıştım. Gaza daha hafif dokun derim. 100 km yi otoyolda yapacaksan 5. viteste gitmen daha uygun diye düşünüyorum. Değerlerin bana fazla geldi. Lastik basınçlarını falan da kontrol ettir.
  • Yakıt tüketimi evet fazla geldi ,yarisin teker basınçlarını kontrol ettireceğim. 10W/40 catrol magnetec yağ koyduktan sonra yakıt tüketimi sanki daha çok arttı. Bu tür değişikliklerin yakıt tüketimini azaltması gerekmezmi? Birde polen filitresini , hava filitresini ve yağ filitresini yan sanayi aldım ama hepsinin üzerinde toyota yazıyordu , numaralarıda tutuyordu. Sizce gerçek değerlere ulaşmak için 100 km/h i geçmemelimiyim? En fazla 120 km/h yapıyorum. He birde mesela 1. viteste yokuşa girdim ve araba fazla devrilenmeden (2000 devirde) 2. vitese atarsam araba duraklayacak noktaya geliyor bir süre sonra hızlanınca kendine gelebiliyor. Bu 2. vites sizdede yetersiz kalıyormu ? En az 2500 devirde yada 3000 devirde vites atmam gerektiğini biliyorum ama 2000 devirdede arabanın toparlanması gerekmezmi ?
    Yol tutuşundan gayet memnunum , frenler çok iyi ama pati yaparsam ön tekerlerden takır tukur ses ve titreme sesi geliyor , bunun sebebi ebd yada esp olabilirmi? yani araba kendi kendine fren mi yapıyor acaba diyorum? Sizler kaç devirlerde kullanıyorsunuz arabayı ? Sizce çok devir demek çok yakıt sarfiyatımı demektir?
    Teşekkürler.

• Yakıt göstergesi yanıp sönmeye başladıktan sonra kaç km gidilebilir? Yanıp söner ken şu anda yeşil renkte. daha sonra kırmızı mı yanacak? Kırmızı yanarsa kaç km gidilir.Tşk.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.