Şimdi Ara

* * * YENİ VW PASSAT * * * (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
0
Favori
65.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknoloji durumu ne olur bilemeyeceğim;ama %99 bu kasadan daha zayıf olacak.VW'de tasarımların nereye doğru gittiğini Polo ve Golf ile gördük.
  • Gelsede yenilesek Passatları iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Gelsede yenilesek Passatları iyi olur

yaramı deştin arkadaşım.şöyle 2010 ağustos gibi satışa çıksa çok süper olur.
  • bu aracimdan cok memnunum ve böyle gidersede bu araci 5-6 sene süreceyim. 5-6 Sene sonra VW Passat B7 kasasi yine eskiyip yerine yine yeni Model Kasa gelecek. Bu yeni B7 kasasini degil ama bir dahaki gelecek olan B8 Kasayi simdiden Merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

bu aracimdan cok memnunum ve böyle gidersede bu araci 5-6 sene süreceyim. 5-6 Sene sonra VW Passat B7 kasasi yine eskiyip yerine yine yeni Model Kasa gelecek. Bu yeni B7 kasasini degil ama bir dahaki gelecek olan B8 Kasayi simdiden Merak ediyorum

değerli arkadaşım;
    zaten bende yeni kasa passat almaya yemin etmedim.eğer kasasını beğenir donanım ve performans değerleri(motor performansından şüphem yok) fiyatıyla birlikte işimize gelirse,hiç gözünün yaşına bakmam alırım.velakin dağ fare doğurursa gider beyaz bir İnsignia 1.6T cosmo alır (tavanı siyah folyo ile kaplatır,20''lik jantları takar,flexride şase+spor deri koltuk+dvdnavi ekletirim) keyfime bakarım.tabi 1.4tsi exculisive veya 2.0tdi highline dsgli izlanda grisi güncel kasa passatta olabilir,hayır demem uygun bir fiyata bulursam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06METİN -- 12 Kasım 2009; 22:20:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 06METİN

quote:

Şöyle 1.6 Tdı Comfortlıne 65 i..1.4 Tsı Comfortlıne 60 ı geçmese..Dsg farkıda 4 bin i geçmese..

• quote:

quote:

quote:

Şöyle 1.6 Tdı Comfortlıne 65 i..1.4 Tsı Comfortlıne 60 ı geçmese..Dsg farkıda 4 bin i geçmese..

comfortline için 1.6tdi(eğer çıkarsa) ve 1.4tsi dsg ile 60000tl yi geçmemeli.yoksa highline 1.4tsi veya 1.6tdi 75000tl den aşşağı olmaz ki;yukarıda yazdığım gibi o zaman gider İnsignia alırım.ama aynı motor konfigürasyonunda kasa olarak da beğenirsem dsg ile beraber highline'a 67000-68000tl kadar çıkabilirim.hatta çok beğenirsem 70000tl bile verebilirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

comfortline için 1.6tdi(eğer çıkarsa) ve 1.4tsi dsg ile 60000tl yi geçmemeli.yoksa highline 1.4tsi veya 1.6tdi 75000tl den aşşağı olmaz ki;yukarıda yazdığım gibi o zaman gider İnsignia alırım.ama aynı motor konfigürasyonunda kasa olarak da beğenirsem dsg ile beraber highline'a 67000-68000tl kadar çıkabilirim.hatta çok beğenirsem 70000tl bile verebilirim.

60 bine şimdi tsı comfortlıne dsg veriyolar..

Yeni kasada bu fiyat 60-65 arası bişey olur..

• arkadaşım yeni model daha pahalı olacak diye birşey yokki.donanım zenginleşir,kalite-işçilik artar,yeni bir yüz diye fiyat artacak olsa ilk çıkan passat ile yeni çıkacak passat arasında en az 2 kat fark olmalıki;arada ki enflasyon farkınıda katarak bu farkın reel olarak farkının 2 diyorum,yoksa yerel para cinsinden belkide 8-10 kat olurdu ama öyle olmuyor.sonuçta aynı segmentte model yenileniyor,yerine ikame ediliyor.bu yüzdende fiyat farkı olacağını beklemiyorum.en azında fahiş bir fark olmayacaktır.belkide daha zengin bir donanıma daha ucuza sahip bile olabiliriz.çünkü avrupada bu segmentte passat ağırlığını kaybetti insigniadan sonra.
    sonuç olarak rakabet eskisi gibi değil,çetin...Ve bu rekabet tüketicinin yararına.
  • Bu ülkede doğuş gibi bi disbirötörle fiyatların artmayacağını beklemek tamamen hayal ürünüdür..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

bu aracimdan cok memnunum ve böyle gidersede bu araci 5-6 sene süreceyim. 5-6 Sene sonra VW Passat B7 kasasi yine eskiyip yerine yine yeni Model Kasa gelecek. Bu yeni B7 kasasini degil ama bir dahaki gelecek olan B8 Kasayi simdiden Merak ediyorum

değerli arkadaşım;
    zaten bende yeni kasa passat almaya yemin etmedim.eğer kasasını beğenir donanım ve performans değerleri(motor performansından şüphem yok) fiyatıyla birlikte işimize gelirse,hiç gözünün yaşına bakmam alırım.velakin dağ fare doğurursa gider beyaz bir İnsignia 1.6T cosmo alır (tavanı siyah folyo ile kaplatır,20''lik jantları takar,flexride şase+spor deri koltuk+dvdnavi ekletirim) keyfime bakarım.tabi 1.4tsi exculisive veya 2.0tdi highline dsgli izlanda grisi güncel kasa passatta olabilir,hayır demem uygun bir fiyata bulursam.

Alemdar kardeşim yukarıdaki mesajımı tekrar ediyorum.ayrıca opel insignia 1.6T nin çok yakmasıyla ilgili sorunun çözümü için çalışmaları varmış.zannımca ya güç azaltımına gidecek,yada 1.4T 140hp kullanılacak.tabi 1.6T 150hp daha iyi bir güncelleme olur çünkü tork yakıt ekonomisi için çok önemli ve 1.6T ile 1.4T arasında tork farkı yadsınamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06METİN -- 17 Kasım 2009; 14:42:32 >

• evet arkadaşlar vw grup yeni 2.0bitdi motorunu ilk olarak transporter da kullandı ve motor 180hp/400nm tork.gerçektende çok garip bir duyuru oldu bu,çünkü böyle bir motoru daha ilgi çekici bir modelde kullanması bekliyordum açıkçası.
    hayırlı uğurlu olsun...
  • yeni passatla beraber 2.0BiTDI motor kesin olmamakla birlikte 150hp-160hp lik versiyonla ilk olarak çıkacak gibi duruyor ve bu motor bluemotion olarak lanse edilip arkasından 207hp lik versiyon 4motion olarak piyasaya sürülecekmiş.ayrıca yeni passat teknoloji ve donanım olarak selefinden üst seviyede olmasına rağmen güncel kasadan daha pahalı olmayacakmış.en azından artık comfortlinede bixenon,rcd510 gibi opsiyonlar standart olacakmış.
  • Comfortlıne donanım da bi-xenon felan standart olursa hıghlıne da ki standartları düşünemiyorum

Tam olarak ne zaman gelecek bu yeni kasa?
  • detroit otomobil fuarında sergilenmesi bekleniyordu ama belki concept gibi bişide olabilir ilk olarak.bu aralar vw grup araçlarını basına sızdırmadan bir anda lanse ediyor.en yakın örneği yeni A8 bunun.tabi yeni golfü tanıtımıda aynı şekilde olmuştu.bakalım bu sene detroit fuarı ne zaman yapılacak bilmiyorum ama geçen sene ocak ayının ortasında olmuştu.tabi yapılmama veya daha ileri tarihe ertelenme dedikoduları vardı fuarın ama şu kadarını söyleyeyim;benim hangi otomobili alacağıma karar verme tarihim bu yazın ortaları oldu için,o zamana kadar yeni passat hakkında çoğu şey belli olur.bu arada passat forumunda tr ye passat cc nin 5 kişilik ve 1.4tsi versiyonunun 65000tl ye gelmesi hakkında birşeyler konuşuldu.eğer öyle birşey olursa yani passatı beklemem bile.
  • cc nin 1.4 un gelecegini tamaş ta bizede soylediler 6 ay sonra gelicek dediler ama fiyatının 65 bin tl olucagını zannetmiyorum scirocconun fiyatı zaten 60 bin tl civarı yanılmıyosam cc nin 65 olması bu durumda pek mantıklı degil ama insallah ucuz olur
  • Cidden CC ye 1.4 Tsı 122-140-160 hp farketmez gelsin donanımda bilimum comfortlıne içerikli olsun 65 bin tl ye alınır..Tek handikap 4 kişilik olması..
  • quote:

Cidden CC ye 1.4 Tsı 122-140-160 hp farketmez gelsin donanımda bilimum comfortlıne içerikli olsun 65 bin tl ye alınır..Tek handikap 4 kişilik olması..

Zaten araç 5 kişilik gelecek diye söylenmiş.ondan dolayı hemen alırım diyorum,4 kişilik olsa bu kadar istekli olmayabilirdim.
  • 5 kişilik gelse keşke ama sanmıyorum..CC conseptine aykırı bi kere..
  • maltepe erel e aynı seyı sordugumda 1.4 passat cc gelıcek mı dıye? Öle bı proje bugun onaylansa satısa sunulması en erken 1 yıl dedıler..

ayrıca sunuda belırteyım aracın 4.kişilik versıyonun arka koltuklarına oturdugumda oldukca zorlandım.. tavan mesafesı cok dusuk..5 kısının o arabada pek rahat edebılcegını sanmıyorum acıkcası..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.