Şimdi Ara

* * * YENİ VW PASSAT * * * (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
0
Favori
65.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Passat 1.4TSI'yi ancak donanımlarını azaltarak 43-44binlere satarlar ve o da bir halta benzemez. Unutmayalım ki Passat Trendline donanımı Golf Trendline'dan çok daha zengin.

Golf 1.4 TSI Trendline fiyatları ortadayken (şu an 41600 TL) nasıl oluyor da çok daha büyük ve konforlu bir araç 43-44'e satılabilir?

aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

Passat 1.4TSI'yi ancak donanımlarını azaltarak 43-44binlere satarlar ve o da bir halta benzemez. Unutmayalım ki Passat Trendline donanımı Golf Trendline'dan çok daha zengin.

Golf 1.4 TSI Trendline fiyatları ortadayken (şu an 41600 TL) nasıl oluyor da çok daha büyük ve konforlu bir araç 43-44'e satılabilir?

Toyota Avensis 1.6 motorun şu anki fiyatı 51850. Bu fiyatı referans alalım hesaplarımızda. Ayrıca Passat'ın kalitesi Avensis'ten üstün unutmayalım.

VW Passat 1.4 TSI'nin fiyatı şu an 53600 TL. Bu fiyat gayet mantıklı ve hatta ucuz diye düşünüyorum. Passat 1.6 motor 102 beygirin fiyatı sadece kampanya yapmak için ve Passat'ı sınıfında en çok satan araç göstermek için yapıldı.

Bu ucuz fiyatlara rağmen Mercedes C180 tarafından alaşağı edildi ve kaç aydır hezimet yaşıyor Passat.

Passat hezimet mi yaşıyor?

2009 Yılı Satışları

Volkswagen Passat 6.352

Mercedes C Serisi 6.285

• İyi de kaç aydır C180 Passat'ın önünde değil mi? Hatta BMW 3 serisinin bile gerisine düştü.

BMW ve Mercedes fiyatlarındaki araçların Passat'ı araç adet satişinda geçmesi hezimet değilse nedir bilemiyorum.

Tamam 2009 toplamı belki başabaş bitti, ama C serisinin minimum fiyatı Passat serisinin minimum fiyatını ikiye katlıyor. Bunu da unutmayalım.

quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

quote:

Toyota Avensis 1.6 motorun şu anki fiyatı 51850. Bu fiyatı referans alalım hesaplarımızda. Ayrıca Passat'ın kalitesi Avensis'ten üstün unutmayalım.

VW Passat 1.4 TSI'nin fiyatı şu an 53600 TL. Bu fiyat gayet mantıklı ve hatta ucuz diye düşünüyorum. Passat 1.6 motor 102 beygirin fiyatı sadece kampanya yapmak için ve Passat'ı sınıfında en çok satan araç göstermek için yapıldı.

Bu ucuz fiyatlara rağmen Mercedes C180 tarafından alaşağı edildi ve kaç aydır hezimet yaşıyor Passat.

2009 Yılı Satışları

Volkswagen Passat 6.352

Mercedes C Serisi 6.285

• quote:

İyi de kaç aydır C180 Passat'ın önünde değil mi? Hatta BMW 3 serisinin bile gerisine düştü.

BMW ve Mercedes fiyatlarındaki araçların Passat'ı araç adet satişinda geçmesi hezimet değilse nedir bilemiyorum.

Tamam 2009 toplamı belki başabaş bitti, ama C serisinin minimum fiyatı Passat serisinin minimum fiyatını ikiye katlıyor. Bunu da unutmayalım.

quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

quote:

2009 Yılı Satışları

Volkswagen Passat 6.352

Mercedes C Serisi 6.285

Peki Passat ın yarısı kadar satamayan araçlar için ne diyecez? Ultra hezimet mi

Şaka bir yana bu Passat ın başarısızlığı değildir..Passat zaten çıktığından beri sınıf lideri..Mercedes in başarısıdır bu..

• arkadaşlar sizlere sadece yazımı tekrar okumanızı ve neden böyle bir yorumda bulunduğumu anlamızı rica ediyorum.önemli nokta olarak ben ne demişim.artık vw de giriş seviyesi motor olarak 1.4tsi ile 1.6tdi olacak,1.6mpi yerine.yani bundan yola çıkarak sadece passatın fiyatı değil,1.6mpi kullanan diğer modellerinde fiyartı düşecek(golf,jetta...).bu fiyat düşüş oranınıda kafama göre değil doğuş otoda çalışan satış temsilcisi iki arkadaş ve bir tanede daha üst yönetici olan bir tanıdıktan duyulmuştur.neyse uzatmanın anlamı yok.zaten dananın kuyruğu bu sene sonuna kadar kopar...
  • satılan mercedes C serisinin nerdeyse tamamına yakını C180K (1.6lt 154hp).ötv indirimi ile fiyatının 70000tl lere kadar düştüğünü ve ayrıca marka imajının getirdiği etki ile sadece passat müşterisini değil,ilk zamanlarda audi A4,BMW 3 serisininde müşterilerini çaldı.sonuçta mercedes yetkililerinin bile dikkatini,ilgisini çekecek kadar satış başarısı sağladı c180k.ama bu başarı ülkemize özgü olduğunu ve bunun en büyük sebebininde vergi avantajı olduğunu unutmamak lazım.
  • İnşallah dediğiniz olur ve kısa zamanda değişiklikler ortaya çıkar.

quote:

Orijinalden alıntı: 06METİN

arkadaşlar sizlere sadece yazımı tekrar okumanızı ve neden böyle bir yorumda bulunduğumu anlamızı rica ediyorum.önemli nokta olarak ben ne demişim.artık vw de giriş seviyesi motor olarak 1.4tsi ile 1.6tdi olacak,1.6mpi yerine.yani bundan yola çıkarak sadece passatın fiyatı değil,1.6mpi kullanan diğer modellerinde fiyartı düşecek(golf,jetta...).bu fiyat düşüş oranınıda kafama göre değil doğuş otoda çalışan satış temsilcisi iki arkadaş ve bir tanede daha üst yönetici olan bir tanıdıktan duyulmuştur.neyse uzatmanın anlamı yok.zaten dananın kuyruğu bu sene sonuna kadar kopar...
  • Resimlerdeki araç oranları itibariyle C sınıfı gibi duruyor. D sınıfı Passat ın ağırlığı bu dizayn ve oranlarda yok. Fazla sportif ve oturaklı değil. Passat aynı dizayn dilinde ama daha oturaklı olur gibi
  • Eğer 1.6tdi 140hp dsg 60binlira olacaksa, yeni passat gelmeden 2009 1.4tsi dsg trendline aracımı artık bundan 6 ay sonra ne ederse(50 eder gibi..) satıp, geldiği anda almak isterim.

Edit:
    Artı aklımda hep şuda var, 1.8tsi dünyanın en gereksiz makinalarından birisi. 1.4 çift şarjlı 160hp artık bu motorun yerini almalı. Passat cc ye eğerki 1.4 160hp koyarlarsa zaten,
    ötv den dolayı 1.8dsg nin 47bin euroluk fiyatı 35bin eurolara kadar düşecektir. İşte ozaman görün kim gider normal passat alır. Bu girişimi baştan yapıp 1.4 satsalardı passat cc
    inanılmaz bir başarı yakalıyabilirdi. Ki böyle bir durum olursa benimde ilk tercihlerimden birisi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan -- 12 Ocak 2010; 23:56:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan

Eğer 1.6tdi 140hp dsg 60binlira olacaksa, yeni passat gelmeden 2009 1.4tsi dsg trendline aracımı artık bundan 6 ay sonra ne ederse(50 eder gibi..) satıp, geldiği anda almak isterim.

Edit:
    Artı aklımda hep şuda var, 1.8tsi dünyanın en gereksiz makinalarından birisi. 1.4 çift şarjlı 160hp artık bu motorun yerini almalı. Passat cc ye eğerki 1.4 160hp koyarlarsa zaten,
    ötv den dolayı 1.8dsg nin 47bin euroluk fiyatı 35bin eurolara kadar düşecektir. İşte ozaman görün kim gider normal passat alır. Bu girişimi baştan yapıp 1.4 satsalardı passat cc
    inanılmaz bir başarı yakalıyabilirdi. Ki böyle bir durum olursa benimde ilk tercihlerimden birisi olur...

golf dizelin baz donanımlısı trendline + dsg 50 bin tl ise passat 1.6 dizelin 43-44 den baslaması zor dedim.mantıklı dusunursek passat 1.6 dizel dsg 60 bin filan olması lazım.kaldıki 140hp ayrıca.passat cc nin 1.4 tsi 60-65 bin tl olur diolar anlamıyorum scirocco zaten bu fiyatlarda dogus varken bu fiyatlar cok zor..

• quote:

arkadaşlar sizlere sadece yazımı tekrar okumanızı ve neden böyle bir yorumda bulunduğumu anlamızı rica ediyorum.önemli nokta olarak ben ne demişim.artık vw de giriş seviyesi motor olarak 1.4tsi ile 1.6tdi olacak,1.6mpi yerine.yani bundan yola çıkarak sadece passatın fiyatı değil,1.6mpi kullanan diğer modellerinde fiyartı düşecek(golf,jetta...).bu fiyat düşüş oranınıda kafama göre değil doğuş otoda çalışan satış temsilcisi iki arkadaş ve bir tanede daha üst yönetici olan bir tanıdıktan duyulmuştur.neyse uzatmanın anlamı yok.zaten dananın kuyruğu bu sene sonuna kadar kopar...

Tekrar okumaya gerek yok hocam, sen hayale kapılma yeter. giriş seviyesi motor ne olursa olsun (belki 1.2 tsi 105 hp, belki 1.4 122 belki 1.6 TDI) mpi motorlu passatın fiyatına düşmeyecek. Resmen şu anda yapılan ellerinde kalan 1.6 motorların bitmesi için passatı kullanıyorlar. Passat herkesin almak istediği bir araç, bu motorla ucuza üretilince ucuza satılabiliyor. Herkes de bi saniye düşünmeden alıyor. Alan memnun satan memnun. Bu motor kalktığında indirim olsa olsa, park sensörü kadar indirim olur. mpi motoru kaldırdık artık park sensörü bedava derler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elrohir

quote:

Tekrar okumaya gerek yok hocam, sen hayale kapılma yeter. giriş seviyesi motor ne olursa olsun (belki 1.2 tsi 105 hp, belki 1.4 122 belki 1.6 TDI) mpi motorlu passatın fiyatına düşmeyecek. Resmen şu anda yapılan ellerinde kalan 1.6 motorların bitmesi için passatı kullanıyorlar. Passat herkesin almak istediği bir araç, bu motorla ucuza üretilince ucuza satılabiliyor. Herkes de bi saniye düşünmeden alıyor. Alan memnun satan memnun. Bu motor kalktığında indirim olsa olsa, park sensörü kadar indirim olur. mpi motoru kaldırdık artık park sensörü bedava derler.

yada boya koruma hediye ederler garanti..

• 1.6 mpi ne oluyor acaba' fsi mi dir
  • quote:

Orijinalden alıntı: icecube_fb

quote:

quote:

olayı dalga geçme boyutuna taşımaya gerek yok beyler.herkez burada bilgi paylaşımı yapıyor ve eğer yıl sonuna kadar sabrederseniz asıl o zaman burada cevaplarınızdan tekrar alıntı yaparak ben çok daha güzel dokundururum,cevap bile yazamayabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: icecube_fb

quote:

quote:

olayı dalga geçme boyutuna taşımaya gerek yok beyler.herkez burada bilgi paylaşımı yapıyor ve eğer yıl sonuna kadar sabrederseniz asıl o zaman burada cevaplarınızdan tekrar alıntı yaparak ben çok daha güzel dokundururum,cevap bile yazamayabilirsiniz.

hocam burda dalga soz konusu degil.biz dogusa tepki gosteriyoruz.1 ay once golf 6 dizel dsg aldık dediler ki hafta bası yuzde 5 zam gelicek dediler simdi almanızı tavsiye ederiz dediler bizde aldık.indirim diye de boya koruma verdiler sozde.pazartesi gunu bi baktım tam tersi fiyatlar 1.000 tl indirim olmus ortada zam filan yokben simdi bu dogusa nekadar laf soylesem az gelir.hee verdikleri hediyeye gelince gecenlerde baktım arabanın yuzeyinde bi ton dairesel cizik var.boya koruma filan hikayeymis..
    bazen hatta genelde indirim yapmazlar boya korumaydı cam filmiydi hediye ederler musteride sevinir 2.000 tl lik hediye aldım diye..
    insallah passatın fiyatları duser.en cok ben sevnirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icecube_fb -- 17 Ocak 2010; 19:12:03 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

* * * YENİ VW PASSAT * * *

AUTO BLÖD (Auto Bild) Yeni Passat Variant´in Spy Fotograflarini yayinlamis.

Yeni Passat´ta tüm Kromajli Parcalar gitmis ve onun yerine Modern yeni Golf 6 yüzü gelecekmis. Yeni Passat´ta Ön farlarda LED Gündüz Farlari kullanilacakmis. En kötü yani ise Yeni Passat´ta max. en yüksek Motor 2.000cc olacakmis, nedeni ise az yakitmis. Ne 3.6 V6 FSI 4Motion 300HP nede 3.2 V6 FSI Motor artik satisa sunulacak, böylelikle artik Yeni Passat´ta R36 gibi Spor Modelleri olmayacak ve Motor konusu cok sikintili olacak. Düsünün herkez 2.0 TDI 170 HP biniyor .

Yeni Tiguan ise ön tarafi degisiyor ayni "Modern" dedikleri Golf 6 yüzü olacak ve Tiguan´da Passat gibi LED Gündüz Farlari olacak, ayrica Tiguan´da yeni Klima Paneli (Golf 6) ve yeni Beyaz Göstergeler gelecek.

Saygilar Yasin

paylaşım için sağol Yasin bey.açıkçası bu fotoğraf beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim çünkü çoğu spy foto ve çizimlerde passat daha sportif sedan tarzında gösterilirken burada bidiğimiz sıradan sedan tasarımı var gibi.hayırlısı olsun artık yakında dananın kuyruğu kopar.çünkü bildde bir almanın test fotosu çıkarsa 6 ay içinde resmi duyurusu yapılıp(iç-dış resimler,donanım vs.) 1 yılda tanıtılır.

3.6 FSI 3.2 FSI bıde R36 cıkmassa ısı zor gerıleme politikası ızlıyor sankı

• 1.6 140 tdi cr 75.000 den aşağı olmaz 2.0 200 tdi cr 85.000 den aşağı olmaz. Passat çünkü bu golf ile karıştırmamak lazım yani golfün 1.6 sı 52.000 ken passat için 75.000 istenmesi normal. şu anki 20 140 cr tdi fiyatının biraz altında olacağı kesin çünkü onun yerini alacak tek avantajı tr için vergi avantajı olucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

Yeni Passat B7 kasasi ile elime ulasan bir kac bilgiyi daha sizinle burada paylasmak istiyorum,

quote:

von den Werksangehörigen von VW hört man ja dass der Facelift Passat innen spürbar hochwertiger verarbeitet werden soll, von aussen ändern sich nur Front und Heck die Türen bleiben gleich. Und Start der Produktion ist August 2010 die Händler brauchen ja auch Vorführfahrzeuge, das ist ja auch kein grosses Geheimnis mehr.

VW´de calisan birinden duyduklarima göre yeni Makyajlanmis Passat´in ic kismi farkina varilacak bir sekilde daha kaliteli olacak ic malzemesi. Dis´tan sadece ön ve arkasi degisecek ama Kapilar ayni kalacak. Üretim baslangici bu Model icin Agustos 2010´dur ve VW Saticilarina biraz daha önce Müsteri gösterimi icin ellerine erken gelecektir yeni Passat´lar.

Spy Fotograflar´da bir ara demistim, tekrar diyorum Kapilar ve cizgiler ayni sadece önü Golf 6 olacak ve arkasi neye benzetecklerse o olacak, ama bir defa LED Arka Farlari unutun.

Biz burada tartisirken Volkswagen B7 kasasi icin ön hazirliklara baslamistir bile hatta simdi üretim asamasini tartisiyorlardir ve EMDEN´den Passat aracini alan kisiler ve orada üretim yerini gezen kisilerin söylediklerine göre bir kisim kapanmis bile yeni PASSAT icin

GOLF 6 önüne cok benziyor, Ön Kaporta ele veriyor....

LED Yok gibi görünüyor, ama arkadan bir Variant sürücüsü olarak tipa tip benim 3C Kasa Variant´a benziyor iste karsilastirma

Ayrica Platform sadece Golf 6´ya ayak uyduracak ve böylelikle tabiki Golf 6´nin malzemeleri örnek; Yan Aynalar, Farlar, Direksyon, Gösterge vs.. kullanarak Volkswagen Para tasarruf yapacak, nedeni ise yeni Parca üretmesine gerek kalmayacak (Golf´ten al Passat´a tak hesabi)

Buda yeni 2010 Yilinda cikacak olan YENI TOUAREG´in ic kabin görütüsü, dikkat edin Direksyon Passat vs.. kullanilan direksyon, Göstergeler biraz degismis ve ön Konsol degismis.

Saygilar Yasin

evet aynen öyle olucak golfden alıcaklar parçaları by ye takacaklar gayet maliyetsiz ohh

• quote:

Orijinalden alıntı: drozia

1.6 140 tdi cr 75.000 den aşağı olmaz 2.0 200 tdi cr 85.000 den aşağı olmaz. Passat çünkü bu golf ile karıştırmamak lazım yani golfün 1.6 sı 52.000 ken passat için 75.000 istenmesi normal. şu anki 20 140 cr tdi fiyatının biraz altında olacağı kesin çünkü onun yerini alacak tek avantajı tr için vergi avantajı olucak

vw ni baya sıkı takip eden biriyim ama 1.6tdi motorun şimdiye kadar 140hp lik bir versiyonunu buradaki birkaç arkadaş dışında kimseden duymadım.eğer böyle bir motor olursa sanırım torkuda yaklaşık 300nm olurki böyle bir motora sahip passat/passat cc yok satar makul fiyatla ama ben ihtimal vermiyorum böyle bir motora(1.6tdi 140hp 300nm).belki şimdiki motorun 120/125hp 250nm değere sahip bir versiyonu kullanılabilir passatta.zaten 105hp lik versiyon almanya da kullanılıyor passatta.

• bu arac hangisi passat mı jetta mı
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.