Şimdi Ara

Yeni Toyota Yaris Hybrid Cool e-CVT (105. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.153
Cevap
37
Favori
168.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaklaşık 55000 km ve 3.5 yıl kullandığım lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum. Lastik önerisi alabilir miyim? Lassa, bridgstone, kumho, falken, Dunlop, Continental vs vs çok baktım. Falken almak üzereydim. Petlas üretiyor diyip bir lastikçi kotuleyince duraksadim. Şimdi bridgstone gibi düşünüyorum. Tecrübesi olanlardan öneri alabilir miyim?
    Bir de 185/60/15 yerine 185/65/15 olabilir mi mesela? Fiyatı daha uygun..
    Teşekkürler
  • Arkadaşlar serviste kararan dikiz aynası takılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitbaer

Merhabalar
    Yaklaşık 55000 km ve 3.5 yıl kullandığım lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum. Lastik önerisi alabilir miyim? Lassa, bridgstone, kumho, falken, Dunlop, Continental vs vs çok baktım. Falken almak üzereydim. Petlas üretiyor diyip bir lastikçi kotuleyince duraksadim. Şimdi bridgstone gibi düşünüyorum. Tecrübesi olanlardan öneri alabilir miyim?
    Bir de 185/60/15 yerine 185/65/15 olabilir mi mesela? Fiyatı daha uygun..
    Teşekkürler
    Uzun yola çıkacağım için bir karar verdim ve Falken sn832 lastik aldım.
    Herkese güvenli sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barastal

Bülent Bey, bu müthiş bilgilendirme için teşekkür ederim. Toyota Plaza Ortaköy de bu minvalde bilgi vermişti. En iyisi oraya gidip yaptırmak, Cumartesi için randevu alıp hibrit kontrolünü orada yaptıracağım. Gelişmeleri yazarım.
    henüz gidebiliyorum, garanti konusu nasıl olduysa halledildi. hiç bir şey yok gibi tabi ki hybrid bakımı sonrası 1 yıl garantili dendi. 5 yaşını geçtiği için 250 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barastal

Toyota müşteri hizmetlerinden dönüş yaptılar. Garantisi dolan araçların, yıllık hibrit sistem kontrolleri, tekrardan bir garanti sağlamaz dediler. Yani 5 yıl sonrası hibrit sistem her türlü garanti dışında kalıyor, uzatma imkanı yok.

Diğer motor, şanzıman, diferansiyel ve şaft vs. için 2 yıl veya 35.000 km garanti uzatımı 650 TL ye yapılabiliyor.
    2 yıl veya 35.000 km garanti uzatımı için kampanya yapılmış kasım sonuna kadar 540 TL ve pasta cila da hediye. 1 aralıktan itibaren 700 TL olacak.
  • motor yıkatması yaptıran var mı? nasıl oluyor hybride özel muamele var mı? benim motor çok tozlu.

aracı büyütmek istiyordum ama piyasa çok pahallı. benim araç ağır hasar kayıtlı 3 sene önce 38 e almıştım, gözümde 45 50 arası ediyor şuan bir kaç düzeltmesini yaptım ama o fiyata satınca yerine alacak araba yok. 3 yıldırda bir kere üzmedi beni.45 binde aldım ve daha 85 binde. eksik yanlarını yaptırıp devam etme kararı aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 19 Kasım 2019; 16:35:19 >
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    servise yıllık bakıma gittiğimde motor yıkaması hediye olarak rica minnet yaptırmıştım, gayet güzel ve temiz oluyor. Hatta jöle gibi bir solüsyon da sürmüşlerdi, epey süre temiz kalmasını sağlıyor. Dışarıda motor yıkaması yaptırmayı hiç düşünmedim, düşünmem de.
  • Barastal B kullanıcısına yanıt
    zaten yaptırırsam servise yaptırırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selam herkese.
    İstanbul Toyota merkezden aradılar. Konnektör türü bir parça değişmesi gerekiyormuş ücretsiz değişimi olacak diye. 2018 cool model. Muayeneden geçemeyebilir dediler değiştirmezseniz. Başka aranan oldu mu?
  • JusT_SmiLe kullanıcısına yanıt
    B BRAKE frenden geliyor yanılmıyorsam rampa aşağı inerken sârj gerçekleştiriyor genelde motor kompresyonunu şarjda kullanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba, 2015 Haziran ayından beri kullandığım toyota yaris sprit aracımı cumartesi günü sattım. Bu süre zarfında burada gösterilen desteğe teşekkür ederim.
  • mrsozen M kullanıcısına yanıt
    kaç modeldi, ne kadar zamanda kaça sattınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Zannedersem orijinal akü Yuasa HJ-S34B20L-A. Özellikleri;

Voltage 12V

Capacity (20-hour) 35Ah

Cold Cranking Amps (EN1) 272A

Length 197mm

Width 129mm

Height 227mm

Bilmiyorum ama aşağıdaki akü olabilir çünkü voltaj, kapasite ve ebatlar tutuyor.

http://www.akudeposu.com/u900/otomotiv-akusu/exide-eb440-aku-12v-44ah-2-3-2-2-3.html
    benim akü yine öldü. bu sefer uygun bir akü bulmam lazım. inci de mutluda yok mu bu boyularda

Ebatlara bakarak bir kaç akü bulabildim ama açıkçası uyar mı, uymaz mı bilemiyorum. Yani kutup başları falan ekstra aparat gerektirir mi bilemiyorum.

- VARTA A14 12V 40 AH AKU BLUE DYNAMIC CCA 330 A (EN) (187*127*227)

- Exide  Excell Start Akü 12V - 35AH -240CCA -EB357

Bir şu siteye bakın:http://www.aku.com.tr/index.htm Ebatlara göre belki uygun akü bulunabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Ebatlara bakarak bir kaç akü bulabildim ama açıkçası uyar mı, uymaz mı bilemiyorum. Yani kutup başları falan ekstra aparat gerektirir mi bilemiyorum.

- VARTA A14 12V 40 AH AKU BLUE DYNAMIC CCA 330 A (EN) (187*127*227)

- Exide  Excell Start Akü 12V - 35AH -240CCA -EB357

Bir şu siteye bakın:http://www.aku.com.tr/index.htm Ebatlara göre belki uygun akü bulunabilir.
    bir akücü ile konuştum inci mutlu gibi markalardada varmış, adam daha önce takmış. bizimki normalde 35ah idi 43ah lik varmış. geçen gün takviye yaptık arkadaşın arabada. takviyede araba daha hızlı ready konumuna geldi

Ebat tuttuktan sonra 35ah üzeri olsa da olur diye düşünüyorum.

Aküyü değiştirdikten sonra buraya bilgi verirseniz sevinirim.

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    ikitelli Güngören-bağcılar sanayide yiğit akü bayisinde; yiğit akü ile değiştirdim. 12v 42ah boyut aynı. 230 TL verdim. birde bir şey öğrendim bunların kutup başlıkları ters, ters akü diye geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

ikitelli Güngören-bağcılar sanayide yiğit akü bayisinde; yiğit akü ile değiştirdim. 12v 42ah boyut aynı. 230 TL verdim. birde bir şey öğrendim bunların kutup başlıkları ters, ters akü diye geçiyor.
    Ben de bunu merak ediyordum. Ters kutup olup olmadığından emin değildim. Fiyatı da belirtmeniz iyi oldu. Teşekkürler.

• bu aracın 2012 2013 versiyonundaki en büyük dert ön tampon ve panjur. çıkmacıda bile bulmak çok zor, hiç destek vermemişler. aklımda makyajlı kasanın far tampon ızgarasına geçmek var. tamponum kazadan sonra yırtıldı maalesef oturmuyor.
  • Merhaba arkadaşlar hibrit batarya garantisi mayıs ayında doluyor garantiyi senelik olarak uzatma lımıyım ?

Aracım 2015 model senelik 5.000 km yapıyorum şu anda 40.000 km de bu şartlarda hibrit batarya garantisini uzatmayı önerir misiniz ?

Batarya garantisini uzatmayan larınız var mı?

Şimdiden herkese teşekkür eder bol sağlıklı günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1111 -- 8 Nisan 2020; 17:46:39 >
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.