Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1623. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16211622162316241625
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, yeni kasa çok büyük ihtimalle 2019 yılında gelecek evet, ancak bütçeniz ve 0 km / ikincel düşüncenize göre değişecektir durum. Fiyat konusunda 0 km alacak iseniz eğer yeni kasanın bunlardan daha ucuz olmayacağı malumunuz. Tabi şöyle bir şey var, şuanda satılan araç 2019 yılında da bayilerde olacak. Yeni kasa çıkınca da elde kalanları satacaklar, indirim şansınız olacak. Tabiki o günün fiyatları ne olur bilemeyiz. Araç acileyetinize göre, bütçenize göre hareket edin. 0 km almayacaksanız eğer zaten yeni kasanın gelişi 2-3 yaşındaki araç için çok fazla değer kaybına yol açmayacaktır.

Şuanda eğer 0 km alacak olsam, kredisiz alıyorsam, beklerdim. En kötü ihtimalle 2019 ocakta 2018 modelleri kovalardım, fiyatlarda ciddi bir artış olmazsa beklemeye devam ederdim. Baktımki artış çok fazla oldu, 2019 da dediğim gibi 2018 modellerden indirimli alırdım. Üzülerek söylüyorumki, şuanda bayilerde işte şöyle satıldı böyle satıldı denen araçların birçoğu ortalama 3-6 ay aralığında tekrar el değiştiriyor. Doğal olarak ikincielde de seçenekler olabiliyor. Şuanda bile 2018 model olup 3 aydan daha az süre önce alınmış, 2-3000 km bile yapmamış çok araç var piyasada.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba _AveNTuriN_ Hocam!

Toyota Corolla,2015 Multi Drive S aracımın 50.000 km bakımı geldi. Garanti extram olduğundan dolayı yetkili servise devam edeceğim 🤔. Lakin olağan 50.000 km bakımı için K.Maraş Toymar plazadan forever card indirimli hali ile 950 TL fiyat aldım.Fiyatın pek fahiş olduğu konusunda eleştirel ve indirim konusunda ısrarcı olunca;kendim birşeyler getirirsem kullanabileceklerini de belirttiler.Hal böyle iken, neleri ve hangi marka/kod veya hangi miktarda götürebilirim (yağlar, filtreler, temizleyiciler,katkı maddeleri... sair)? Ilk sayfa ve ara sayfalarda bu konuda toplu bir paylaşım bulamadım.Size zahmet olacak, tekrar aydinlatabilir misiniz?Değecek mi acaba disaridan birşeyler götürmek?

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=135789342

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam iyi aksamlar,

Size birşey danışmak istiyorum. Ben aracıma yan sanayi sis farı taktırmıştım. Fakat gecen gün fark ettim ki sis farı (normal sari ışık bu arada) ısıdan dolayı yuvasını falan eritmiş. Elektrikçi zenon yapalım, daha soğuk çalışıyor zenonlar, sorun yaşamazsın dedi. Ben bu işlerden anlamadığımdan bir danışmak istedim. Acaba beyaz ışık daha az mi ısı yaratır? Zenonla bu sorunu yaşamaz mıyım? Beyinle beraber monte edecekmiş, araca bir zararı olur mu bu işlemin? Son olarak zenon sis takınca sigortada güçlendirme yapmak gerekir mi acaba?

Şimdiden teşekkür ederim,
    selamlar..
  • Mahmdemir M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, servisiniz ile önceden teyitleşmeniz şartı ile(bazı servisler dışarıdan malzeme almıyor) motor yağı (şuana kadar 5w30 kullandınız muhtemelen, 5w30 ile devam edebilirsiniz veya 0w20 ye dönebilirsiniz. Ancak bu durumda motor iç temizleyici kullanın) polen filtresi, hava filtresini götürebilirsiniz. Haricinde balata vs çıkarsa onları değiştirebilirsiniz sonradan. Sarf malzeme istemiyorum deyin, enjektör temizleyicisi vs kendiniz bilindik marka alırsınız. Ayrıca yıldan dolayı değişmesi gerekenlerede dikkat edin.

İlk sayfada bakım tablosunda bilgiler mevcut. Detaylara bakarak karar verebilirsiniz geçmiş bakımlara göre.

Fiyat olarak oldukça fark çıkıyor. Ortalama 200-300 lira fark eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AveNTuriN_ -- 12 Kasım 2018; 22:12:43 >
  • Coralla 1.33 C kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir şey var, öncelikle;

1) Normal far altyapısına bahsettiğiniz işlemi yaparsanız, muayeneden geçemezsiniz. Trafikte ceza yersiniz, aracınız men edilebilir. Kanunen far yıkama veya mercekli far yükseklik ayarı ile birlikte zorunlu.

2) Isınma olayı bir miktar daha düşük olacak evet ancak iç yapısı ona uygun değil. Yani yansıtıcınız kararacaktır. Çünkü soğutucuları oluyor onlarında :) Sıcak hava yine farın içinde olacaktır. Ayrıca, arka kapak kapanmayacak, açık kalacağından toz ve su girmesi gibi şeyler olabilecektir. Kullanılan ürüne bağlı olarak değişir elbette ama ilk madde bile bence yeterli bir gerekçe.

3) Elektrik tesisatı için bir şey diyemem, neyin kaç amper sigortası var kitapçıkta belli. Ona göre kullanacağınız ürünün hangi hattan alındığına çektiği güce akıma bakar karar verirsiniz.
    Uff,, valla gözüm korktu hocam. En iyisi aksesuar olarak kalsın, zaten çok nadir kullanıyordum, varsın kullanmayım. Üç kuruş tasarruf edelim dedik astarı yüzünden pahalıya gelecek. Bu arabanın her bir tarafını değiştirenler nasıl yapıyor, cidden helal olsun eğer dediğiniz bütün bu detayları göz önünde bulunduruyorlarsa. Teşekkürler tekrardan.
  • Coralla 1.33 C kullanıcısına yanıt
    hattı direk aküden vs çekersin kalın kabloyla olur biter. Ancak ilk madde zaten sabit. Olmaz ama olurda bir sıkıntı olursa işte haberlerdeki hareket halindeki araç alev aldı olur. Bu kadar araç yandı, orjinal haliyle olsa sizce mahkemeye vermezler miydi? Üretim hatası var denilmez miydi?
    Haklısınız
  • Toyota Corolla yenilendi. 16 Kasım’daki Guangzhou Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yeni Corolla, 3 yeni versiyonla gelecek. Araç, 2020 yılından itibaren yollarda olacak.

Toyota Corolla'da 3 yeni motor seçeneği

Toyota Corolla tasarımla birlikte yeni motor seçeneklerine de kavuştu. 1.2 litre 116 beygir güç, 1.8 litre 122 beygir güç ve 180 beygir gücünde 2.0 litrelik hibrit motor yeni Toyota Corolla’ya eşlik edecek. Yeni Corolla ile ilgili paylaşılanlar şimdilik bu kadar. 16 Kasım'da düzenlenecek otomobil fuarı'nda tüm detaylar ortaya çıkacak.

https://www.yenisafak.com/amphtml/teknoloji/toyota-corolla-bu-ay-icinde-tanitilacak-3408117

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    1.2 turbo benzinli galiba. Diğer motorları ve fiyatları yorumlayacak birisi lazım bize :)

• Merhaba, hocam bişey danışmak istiyorum, resimde işaretli olan parça acaba kapı döşemesinden bağımsız satılıyor mudur, var mıdır bunun parça kodu, kapı içi bir çok parçadan oluşuyor ama bahsettiğim yer kapının paneliyle bitişik gibi de duruyor, resimdeki yer deforme olmuş aslında, aracın önceki sahibi tırnaklaya tırnaklaya deforme etmiş epey ve boyanması güç bi nokta, boya da tutmuyor zaten bir süre sonra atıyor hep, varsa parçası değiştirmek istiyorum..TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA@_AveNTuriN_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CA3201B8 -- 13 Kasım 2018; 11:9:51 >

• Merhaba, bana aracınızın şasi nosunu gönderirseniz uygun bir zamanda bakarım parça koduna. Tek kapı için mi istiyorsunuz? Ona göre bakayım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Merhaba, bana aracınızın şasi nosunu gönderirseniz uygun bir zamanda bakarım parça koduna. Tek kapı için mi istiyorsunuz? Ona göre bakayım
    Evet hocam sağ ön kapı, 2016 makyajsız kasa, sanırım bayan oturdu sürekli dışta kapı kolunda oje izleri, içte de tırnak izleri bolca mevcut
  • Anladım bana mesaj atın şasinizi dediğim gibi bakmaya çalışırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni Corolla

http://medyabar.com/m/haber/154596/sakaryadan-dunyaya-iste-yeni-corolla.aspx

• TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

• Yeni kasanın tipi pek cezbedici görünmedi. İçerideki ekran da orantısız büyük ve yüksekte duruyor.

• Tork fakiri ve güçsüz motor ile olmaz. Birde üstüne cvt ile hiç olmaz. Hiç ilgimi çekmedi. Şu anki motor ve şanzıman kombinasyonu ile aynı. Biraz makyaj ve iç kabin değişikliği ile yeni diye kakalayacaklar. Hiç ilgimi çekmedi açıkçası. Şu an yeni focus daha radikal değişiklikler yapmış ve benim daha çok ilgimi çekti. Aracım engelli olduğu için 5 yıl satamıyorum. Ama 6 ayım kaldı. Büyük söylememek lazım ama bir daha corolla almam. Suv modelleri araştıracağım olmazsada yeni focus dizel otomatik güzel araca benziyor. Bakalım 6 ay sonra piyasa ne olacak. Kısmet artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizeleri motor seçeneği yokmuş Toyota Dizeli bıraktı mı diye düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 16211622162316241625
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.