Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
331
Favori
2.218.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15031504150515061507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam teşekkür ederim. Deneyip sonucu bildiririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi yeniden denedim normal bir şekilde arabaya bindiğimizde acc on arasındaki bir yere kontağı çevirdiğimizde fan devreye giriyor ve klima ışığı yanıyor. Bu bir hata değil mi normalde klima sadece on kısmında çalışması gerek değil mi?

• Arkadaşlar ay başı gibi arabayı 1.senesi dolduğundan 10.000 (araba 6500 km'de) bakımına götürücem. istanbul eyüpteki toyota bayi telefonda 350 tl tutucağını söyledi bu rakam biraz ucuz gibi geldi. daha önce 10.000 bakımına götürenler 450 500 lira civarı fiyatı olduğunu söylemişlerdi. toyotanın internet sitesinde yaz bakımı için 2 mayıs 30 haziran arsaında 1lt orjinal toyota motor yağı hediye yazıyor bundan dolayı 100 lira gibi bir fıyat farkı oluşabilirmi? Son olarak ne gibi işlemlerden geçicek araba

Araç:2016 model 1.33 life

• Furkanxf F kullanıcısına yanıt
    Yeni fiyat aldım,

İstoç Gürses Toyota dan,

10 bin bakım: 485 tl
    1 4d4 mm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malzemec -- 30 Mayıs 2017; 21:34:48 >
  • 10000Km dolmadığı için sadece yağı değiştirin, (yağ + yağ filtresi + karter tapası) bunun dışında kalan polen filtresi, camsuyu , enjektör temizleyici gibi şeylere gerek yok bu durumda 350 TL biraz fazla gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kameriko8

25 yıldır sigorta sektöründeyiz, alınan parçayı hasara işlemeyen firma görmedik, duymadık, işçiliği az yazarlar yada yazmazlar o kadar.

Anlayışımız ve kapasitemiz az haklısınız.

Istihza eder gibi cevap yazılmıştı. Kisaca aciklamak gerekirse aracimi sigortam.net vasitasiyla sompo japan kaskoya yaptırdım. Sirketin anlaştığı 3d oto tamir merkezine götürdüm. Hasar kaydini ogrenmek için aradigimda dosyanin kapanmasi gerektigini söylediler. Hem sigorta sirketi hemde servis ayni seyi soyledi. Dosya kapaninca hasar kaydini sordum 1163tl dediler. Yedek.parcalari hatirlatarak ek hasar kaydi vs cikabilir mi seklinde sordugum sorulara net hayir cikmaz dosya kapanmis cevabini aldim. Emin olmak icin iki farkli zamanda aradim farkli kisilerden ayni cevabi aldim.

Neticede ortalama 5000tl civari bir rakama yapilabilecek bir hasar (camurluk ve tampon degisimi, kaput duzeltme ve boyama + işçilik ücreti) düşük bir fiyata halledilmis oldu. Toyota servis 5000tl'nin ustunde yapardi. Ozel servisler ortlama 5000tl.civari masraf tutar dedi. Sigortacinin dedigi gibi sirketin kendi tamir merkezinde yaptirmak masraflari azaltıyor. Sompo japan'da durum böyle diger sigorta sirketlerini bilmem. Herkese de sompo japan sigortayi tavsiye ederim.

• Istihza eder gibi cevap yazılmıştı. Kisaca aciklamak gerekirse aracimi sigortam.net vasitasiyla sompo japan kaskoya yaptırdım. Sirketin anlaştığı 3d oto tamir merkezine götürdüm. Hasar kaydini ogrenmek için aradigimda dosyanin kapanmasi gerektigini söylediler. Hem sigorta sirketi hemde servis ayni seyi soyledi. Dosya kapaninca hasar kaydini sordum 1163tl dediler. Yedek.parcalari hatirlatarak ek hasar kaydi vs cikabilir mi seklinde sordugum sorulara net hayir cikmaz dosya kapanmis cevabini aldim. Emin olmak icin iki farkli zamanda aradim farkli kisilerden ayni cevabi aldim.

Neticede ortalama 5000tl civari bir rakama yapilabilecek bir hasar (camurluk ve tampon degisimi, kaput duzeltme ve boyama + işçilik ücreti) düşük bir fiyata halledilmis oldu. Toyota servis 5000tl'nin ustunde yapardi. Ozel servisler ortlama 5000tl.civari masraf tutar dedi. Sigortacinin dedigi gibi sirketin kendi tamir merkezinde yaptirmak masraflari azaltıyor. Sompo japan'da durum böyle diger sigorta sirketlerini bilmem. Herkese de sompo japan sigortayi tavsiye ederim. 3 yil önceki seat marka aracimin camurlugu seat erya serviste duzeltilip boyanmışti. Sigorta yine sompo japandi. Basit bir sürmeydi. Disarda 300tl'ye yapacaklardı. O zaman servise yaptirdim 800tl civarinda sisirilmis fatura cikmisti. Araci satisa cikardigimda hasar kaydinin 500tl olduğunu öğrendim. Sompo müşteriyi kolluyor.

Bu arada isicilik 4×4'luktu. Inci beyazi rengin serviste bile bazen tutturamadiklarini yazanlar oldu. Boya hic belli degil cok iyi tutturmuslar. Zaten yapmadan önce her kaportaci bu boyayi tutturamaz ustalik ister diyerek kendilerine güveni göstermişlerdi. Hersey araci teslim etme ve alma profesyonelceydi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 31 Mayıs 2017; 3:44:57 >

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Sonuçta önemli olan iyi onarım ve az hasar kaydı olmasıdır.

Bir arkadaşıma da servisin 4-5 bin lira denilen hasarını, Mapfre kendi onarım merkezinde sadece far parası alıp 1780 yansıtmıştı.

Kazasız belasız kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

Hocam teşekkür ederim. Deneyip sonucu bildiririm.

Rica ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

quote:

Arkadaslar bir sorum olacak. Telefonu bluetooth ile bağladığımda araç hoparlörlerinden ses alabiliyordum. Mesela telefonda navigasyon açıkken, aynı anda usb den müzik dinlerken navigasyon uyarılarını müziği anlık kesip hoparlörden alıyordum. Artık bu mümkün olmuyor. Acaba telefon ayarı ile mi alakalı yoksa araçla ilgili midir?

Touch 2 den bahsettiğinizi varsayarak kendi yaptığımı anlatayım:
    telefonu bluetooth üzerinden bağlayıp touch üzerinden bluetooth seçeneğine geliyorum. tel bluetooth ile bağlı olsa bile bu seçeneğe gelmeden sistemden ses gelmiyor. telefondan navigasyonu çalıştırıp touch çalıştırınca hem navigasyon hem müzik sesini araçtan alabiliyorum. navigasyon uyarısı sırasında müzik duruyor sonra tekrar devam ediyor. navigasyon sırasında müzik dinlemek istemiyorsam touch ekranından beklet düğmesine tıklıyorum. bunları aynen yapmanıza rağmen olmuyorsa eşlştirmeyi silip tekrar bağlantı yapabilirsiniz. ya da telefondan bluetooth ayarlarına bakabilirsiniz. İzinlerle alakalı bir sorun olabilir.

Navigasyonu nasıl görüyor, bende samsung j5 var olurmu acaba. Aracım 2017 advance 1.6 onun teypi uygunmudur.

• O_srp O kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 2016 corollama taktım. aliex.. den 11 dolara almıştım. İstersen kendin youtube videolarını izleyip takabilirsin, istersen de oto elektirikten anlayan birine 2 dk da taktırabilirsin.
    Diğer yorumları okumamıştım. Benim araç benzinli dizele takılabiliyor mu emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acipbisey -- 31 Mayıs 2017; 17:19:20 >
  • http://s.aliexpress.com/iEf2M7RJ

Bu Ürünü almıştım 35 40 gün kadar sonra geldi bugün 1.33 2013 aracıma serviste taktırdım göstergede ışık yanmıyor ama çalışıyor. Düşünenler linkteki ürünü alabilir.

Ürün hız sabitleyici kol :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 31 Mayıs 2017; 17:51:43 >
  • Arkadaslar herkese iyi forumlar. Lastik almak durumundayim tavsiyeniz neler olur. Saygilar

• selam arkadaşlar.

toyota corolla 1.6 advance multidrive s 2016 model araç aldım. Lpg taktırmak istiyorum.

sizlere sorularım:

1) aracın lpg uyumu nasıldır? sorun çıkarır mı?
    2) simit tank lpg takıldığında aracın stepnesi çıkacağı için lastik basınç sensörü ışığı yanar mı? bir yerlerde 2016 model araçlarda bu sensör yok diye okumuştum. doğru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: O_srp

arkadaşlar merhaba 2014-15 model dizel otomatik advance paket corolla almak niyetindeyim bu modellere sonradan cruise control takılabiliyor mu servite mi yaptırabiliriz yoksa dışarda bu işte uzmanlaşmış servis usta vs. mevcut mudur acaba.

Dizellere takılmıyor. Benzinlilere takılıyor.

• feanor87 F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

1) Uyumu iyidir. Sorun çıkarma konusunda piyasadaki en az sorun çıkaracaklardan biridir ama önemli olan iyi bir usta ve buna bağlı işçiliktir Hocam. Malum sonuçta fabrikadan bu yakıt için kullanılmak üzere çıkmıyor.
    2) Bende manuel 2016 model, arkadaşımda multidrive var Nisan çıkışlı ikimizde de stepnede sensör yok. Ben eve koydum stepneyi.
  • zepal Z kullanıcısına yanıt
    Ben yazlıkta hep Michelin'den yana kullandim tercihimi yıllardır. Hiçbir sorun yaşamadım diyebilirim (yaklaşık 8-10 yıl arası).
  • zepal Z kullanıcısına yanıt
    Goodyear efficientgrip performans yada continental premiumcontact 5 alabilirsiniz. Genelde yurtdışı testlerde başı çeken modeller. Ayrıntılı bilgiler ve testler için

http://www.tyrereviews.co.uk/ bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: anadoluparsı

quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

quote:

Arkadaslar bir sorum olacak. Telefonu bluetooth ile bağladığımda araç hoparlörlerinden ses alabiliyordum. Mesela telefonda navigasyon açıkken, aynı anda usb den müzik dinlerken navigasyon uyarılarını müziği anlık kesip hoparlörden alıyordum. Artık bu mümkün olmuyor. Acaba telefon ayarı ile mi alakalı yoksa araçla ilgili midir?

Touch 2 den bahsettiğinizi varsayarak kendi yaptığımı anlatayım:
    telefonu bluetooth üzerinden bağlayıp touch üzerinden bluetooth seçeneğine geliyorum. tel bluetooth ile bağlı olsa bile bu seçeneğe gelmeden sistemden ses gelmiyor. telefondan navigasyonu çalıştırıp touch çalıştırınca hem navigasyon hem müzik sesini araçtan alabiliyorum. navigasyon uyarısı sırasında müzik duruyor sonra tekrar devam ediyor. navigasyon sırasında müzik dinlemek istemiyorsam touch ekranından beklet düğmesine tıklıyorum. bunları aynen yapmanıza rağmen olmuyorsa eşlştirmeyi silip tekrar bağlantı yapabilirsiniz. ya da telefondan bluetooth ayarlarına bakabilirsiniz. İzinlerle alakalı bir sorun olabilir.

Navigasyonu nasıl görüyor, bende samsung j5 var olurmu acaba. Aracım 2017 advance 1.6 onun teypi uygunmudur.

Navigasyon görüntüsünü cepten alıp sadece sesi araba hoparlörlerinden duyuyorsunuz. Görüntüyü aktarmak çok meşakkatli değmez. Ayrıca sadece bazı telefon modellerinde oluyor. S3 note2 vb.

• Merhabalar, 1000 bakımına gidemedim şuanda araç 2700 km de gitsek bi sorun çıkarırlar mı ?
  • 
Sayfa: önceki 15031504150515061507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.