Şimdi Ara

Yeni Tip Ehliyetim Geldi, (Detaylar İçerde) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
820
Cevap
34
Favori
148.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tatli45

Arka kısımdaki sütunlarda gözlük için

evet var işlenmiş

01.01.
  • ya ne boş işler öyle uğraşamam ben bunla gittği yere kadar gider, belki o zamana kalkar bu prosedürler 5dkya alırız
  • engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    Arka kısımın bir fotosunu koysaydınız merak edenler için iyi olurdu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sağlık raporu alın. Ehliyet için olduğunu mutlaka belirtin. Sağlık ocağından da alınabiliyor. 1 Fotoğraf ta gerekiyor. Saglık raporuna Biometrik foto şart değilmiş.
    Bankaya 15 TL yatırın. Her banka olmuyor. İnternette listesi var. Ehliyet için olduğunu mutlaka belirtin.
    Bankadan aldığınız dekonta mutlaka tehsil edilmiştir kaşesi ve imza isteyin.
    Eski ehliyetinizi ve nüfus cüzdanınızı mutlaka yanınıza alın.
    2 adet biometrik fotoğrafınız olsun.
    İnternetten randevu alın. Ben hızlı olsun diye Nallıhan'dan aldım. Ama başka yerden hallettim.
    Biraz zor ama sıra azsa ilçelerde randevusuz yardımcı olabiliyorlar. Olmazsa yalvarın :)
    Varsa parmak izi okuma belgesinin aslını yanınıza alın. İşiniz hızlanır. Aslından Fotokopi alıyorlar.
    B sınıfının geçerlilik süresi 2016 ya kadar görünüyor arkasında. Bana 1 hafta sonra postayla geldi. Kolay gele.
    5 yıl süreniz var. Yurt dışına çıkmıyorsanız aceleye gerek yok. Ama bunların işi belli olmaz . Fiyat artar, vergi gelir, aman diyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhur -- 13 Nisan 2016; 16:12:28 >

• 5 yıl süresi var acil de lazım değil, 5 yıl beklemek daha mantıklı.
  • Adanada sağlık raporu alıp ehliyet için başvuru yapan arkadaşlar, sağlık raporunu nereden aldınız?
  • Dun sabah aile hekimime gittim ve 10 dk da ucret odemeden aldim. Yalniz randevuyu 24 mayisa verdi. Daha erken bekliyordum acikcasi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupada gecerlilik olayina bir aydinlik getirmek gerekli.

Bizim eski tip ehliyetlerde yasadiginiz avrupa ulkesinde girdiginiz tarihten itibaren 4-6 ay arasi gecerliydi zaten hatta cevirmeyede yakalandim bir kac kere ve eski tip ehliyete sorun cikarmadilar bu sureden sonra bizim eski tip ehliyet gecerliligini yitiriyordu bu yuzden hangi ulkede yasiyorsaniz oranin kurallarina gore tercumesi yapiliyordu.

Simdi bu yeni tip ehliyetler de avrupada kisa sureli gecerli sayilacaksa avrupada yasayip Turk ehliyeti kullananlarin pek faydasina olmayacak.

Su soruya cevap verebilecek var mi ?

Kisi turist degilse avrupada ikame edip calisiyorsa uzun sureli oturumlarda ben eski ehliyetimi bu yeni tip ehliyet ile degistirirsem ehliyet uzerindeki gecerlilik tarihine kadar avrupada kullanabilir miyim ?
  • Arkadaşlar Merhaba,

1 ay öncesinden dün saat 14:30 içn randevu almıştım.
    Dün gidip evraklarımı teslim ettim.

Bugün PTT den barkod numarasının yazılı olduğu SMS geldi. Saat 13:32 de.

Herhalde 1-2 güne de yeni ehliyetim gelir. Helal olsun inanılmaz hızlı çalışıyor.
  • bhdr84 B kullanıcısına yanıt
    Masallah eskiden 1 ay sms beklenirdi simdilerde 1 gune dusmus vayyy bee,

• Kepçe haric hepsi var oglu var :-)))
     Yeni Tip Ehliyetim  Geldi, (Detaylar İçerde)

• Arkadaşlar ilk kez alacağım ehliyeti,sağlık raporu falan aldım daha yeni.Onun üstündeki fotoğrafımı beğenmedim,ehliyete o mu basılacak acaba?Yoksa her şey bittikten sonra istediğim fotoğrafı götürüp onu mu bastıracağım?
  • ksk_kaan kullanıcısına yanıt
    Trafik şubeye basvururken verdiğiniz fotoğraf basılır, bıometrık fotoğraf istiyorlar bilginiz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamdir cok saolun.Daha oraya cok var,o zaman hallederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

Arkadaşlar ilk kez alacağım ehliyeti,sağlık raporu falan aldım daha yeni.Onun üstündeki fotoğrafımı beğenmedim,ehliyete o mu basılacak acaba?Yoksa her şey bittikten sonra istediğim fotoğrafı götürüp onu mu bastıracağım?

nisan ayinda aldim ben. o zaman emniyette duvarda asili olan kagitta yazani aktariyorum:
    saglik raporundaki fotograf basvuru fotografiyla ayni olmali.

• Rena34 kullanıcısına yanıt
    O zaman sikinti.Saglik ocagina bir daha gitmeye deger mi bilmiyorum.Doktor da laf eder kesin

• ksk_kaan kullanıcısına yanıt
    Ben saglik raporuna 4 yillik eski fotografi verip yapistirdi doktor imzalayip
    Kaseledi, emniyetede yeni biometrik cektirdim verdim hicbir sikinti cikmadi

• tatli45 T kullanıcısına yanıt
    Sansima kaldi o zaman.O kadar kotu degil yine saclarimi begenmedim sadece

• Fotograf biometrik renkli veriyorsun ama yeni ehliyetlere fotograf siyah beyaz basiliyor, bende ilkden kuruntu yaptim ama siyah beyaz gelince degmez oldugunu anladim

• 1 17/05/2016 13:32:50 Kabul Edildi ANKARA PASAPORT/ANKARA PASAPORT GÖLBAŞI ANKARA
    2 17/05/2016 15:02:49 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi ANKARA PASAPORT/ANKARA PASAPORT GÖLBAŞI ANKARA
    3 18/05/2016 09:06:41 PTT İşyerine Geldi KADIKÖY POSTA DAĞITIM/KADIKÖY POSTA DAĞITIM KADIKÖY İSTANBUL(AND)
    4 18/05/2016 09:28:18 Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:15036478 KADIKÖY POSTA DAĞITIM/KADIKÖY POSTA DAĞITIM KADIKÖY İSTANBUL(AND)

Bugün ehliyetim elime ulaşır mı sizce ?

Pazartesi evrakları verdim. Bugün elime ulaşırsa helal olsun 2 günde Evraklar Ankara'ya gitti ehliyet basıldı bugün İstanbul'a elime ulaşacak hıza bak arkadaş :)

Düzeltme : Arkadaşlar ehliyetim PTT ile teslim edildi.

Sonuç olarak, pazartesi evrakları verdim bugün yani Çarşamba yeni ehliyetimi aldım.

2 gün sonra ehliyetiniz size ulaşıyor. Bilginiz olsun.

iyi günler herkese...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bhdr84 -- 18 Mayıs 2016; 15:20:40 >

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.