Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (325. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.774
Cevap
118
Favori
478.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Esk-3008

Özellikle 2016 ve sonrası dsg lerin daha sorunsuz olduğu gibi bir duyumum var
    Ne derece doğrudur bilmiyorum
    Dogrudur hocam ben tehlikeyi goze alip arabayi alirim. Yoksa sanzuman konusunda kimse bmw ni eline su dokemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.

Ben de yeni aldığım aracıma alışmaya çalışıyorum. 2018 model 1.6 dsg style. Cam tavan ve active info display (hayalet ekran) var. Ama benim multimedia ekranım bolero.

Burada bir arkadaş daha sormuştu, acaba gösterge arasındaki gösterilen bilgileri nasıl değiştirebiliriz diye ama bizim boleroda öyle bir ayar yok demiştik.

Sadece view tuşuna basılı tutunca bir kaç mod çıkıyor o kadar. Onlar da yine sabit, uyarlama yapılamıyor.

Ama dün başıma şöyle birşey geldi, nasıl oldu, nasıl yaptım anlamadım. Bilginiz var mı?

Ben aracı aldığımda viewe basılı tuttuğumda klasik mod seçiliydi. Bu halde kullanırken ortalama yakıt tüketimi gösteren alanlarda "başlangıçtan itibaren" gösteriyordu. Sonra ben onun değiştirilebileceğini konuştuğumuz için biraz kuracalayım dedim. Klasik olan seçeneği görünüm1'e aldım. Ondan sonra ortalama yakıt tüketimi gösteren alanlarda uzun süreli gösterim çıkmaya başladı. Ben bayadır öyle kullanıyordum.

Dün tesadüfen kişilere eşimi ve anahtarını tanımlamak isterken tüm kullanıcı ayarlarını sıfırladım. Haliyle tüm veriler, ayarlar gitti (klima, ayna, radyo, hayalet ekran... vs)

Neyse, başladım tekrar ayarlarımı yapmaya. Ama hayalet ekranda view kısmında görünüm1'i seçiyorum, öyle yapıyorum böyle yapıyorum, illa başlangıçtan itibaren çıkıyor. Ben oraya uzun süreli ortalamayı geçmişte nasıl getirmiş olabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatsoylu -- 13 Ocak 2019; 17:23:27 >

• Ben mi göremiyorum mesajlarınızı, yoksa genel mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Esk-3008

Arkadaşlar selamlar
    Babam için 2015 model prestige paket 1.6tdi 70.000km de bir araç alma niyetindeyim.
    Elektrikli bagaj var araçta
    Dsg ile çok anılar şüpheler duydum okudum gerek test sürüşünde gerek alırken dikkat edilecek noktalar varmı?
    Passat a yönelmek istemiyorum açıkcası bu kadar dolu bir araç varken.
    Yorumlarınızı bekliyorum
    Selamlar,
    Özel değilse fiyat bilgisi alabilir miyim?
  • 130bin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2018 model superb 1.6tdi dsg kullanıyorum 43000 kmde.
    Benim DSGde gördüğüm problemler 1-3-5 viteslerde özellikle soğukken kavrama kaçırma yapabiliyor.
    2. viteste fazla yarım kavramada gidiyor(bu bir hata değil, böyle programlanmış)
    D konumunda çok erken vites büyütüyor, S konumunda ise çok geç vites büyütüyor.

Önceki aracım da 2015 octavia 1.6tdi dsg idi. Aynı problemler onda da vardı.

Bence 7 ileri kuru kavrama dsg superb passat gibi d segment araçlara konulacak bir şanzıman kesinlikle değil.
  • serhatsoylu kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun kaca aldiniz acaba?

Sagdaki donen dugmeye tiklarsaniz ortadakiler degisecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldenBuddy

Hayirli olsun kaca aldiniz acaba?
    Kasım ayında aldım, 193000 tl

• quote:

Sagdaki donen dugmeye tiklarsaniz ortadakiler degisecektir
    Hayalet ekranda maalesef olmuyor o

Bende de hayalet var o yuzden soyledim. İki gosterge arasindaki bilgilerden bahsediyorsaniz direksiyonda sagdaki o donen tusa basinca uzun sureli yakit aldiktan sonra vs degisiyor ama sormak istediginiz o degilse yanlis anlamis olabilirim.

• quote:

Bende de hayalet var o yuzden soyledim. İki gosterge arasindaki bilgilerden bahsediyorsaniz direksiyonda sagdaki o donen tusa basinca uzun sureli yakit aldiktan sonra vs degisiyor ama sormak istediginiz o degilse yanlis anlamis olabilirim.
    Tam olarak o. Ama bende olmuyor. Yarın tekrar deneyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatsoylu

Merhaba.

Ben de yeni aldığım aracıma alışmaya çalışıyorum. 2018 model 1.6 dsg style. Cam tavan ve active info display (hayalet ekran) var. Ama benim multimedia ekranım bolero.

Burada bir arkadaş daha sormuştu, acaba gösterge arasındaki gösterilen bilgileri nasıl değiştirebiliriz diye ama bizim boleroda öyle bir ayar yok demiştik.

Sadece view tuşuna basılı tutunca bir kaç mod çıkıyor o kadar. Onlar da yine sabit, uyarlama yapılamıyor.

Ama dün başıma şöyle birşey geldi, nasıl oldu, nasıl yaptım anlamadım. Bilginiz var mı?

Ben aracı aldığımda viewe basılı tuttuğumda klasik mod seçiliydi. Bu halde kullanırken ortalama yakıt tüketimi gösteren alanlarda "başlangıçtan itibaren" gösteriyordu. Sonra ben onun değiştirilebileceğini konuştuğumuz için biraz kuracalayım dedim. Klasik olan seçeneği görünüm1'e aldım. Ondan sonra ortalama yakıt tüketimi gösteren alanlarda uzun süreli gösterim çıkmaya başladı. Ben bayadır öyle kullanıyordum.

Dün tesadüfen kişilere eşimi ve anahtarını tanımlamak isterken tüm kullanıcı ayarlarını sıfırladım. Haliyle tüm veriler, ayarlar gitti (klima, ayna, radyo, hayalet ekran... vs)

Neyse, başladım tekrar ayarlarımı yapmaya. Ama hayalet ekranda view kısmında görünüm1'i seçiyorum, öyle yapıyorum böyle yapıyorum, illa başlangıçtan itibaren çıkıyor. Ben oraya uzun süreli ortalamayı geçmişte nasıl getirmiş olabilirim?

Benim ortadaki ekranımda tüketim seçeneği açık duruyordu (resimde görünen). Haliyle tuşa bastığımda bir şey değişmiyordu. Sizin ısrarlı mesajlarınızdan sonra ortadaki seçenekleri değiştirip düğmeye basmayı denedim ve EVET!
    Genel bilgi seçeneği açıkken tuşa basınca tüketim seçenekleri değişiyormuş (başlangıçtan itibaren, yakıt aldıktan sonra, uzun süreli gibi). Hatta bununla birlikte sol ekrandaki (devir saatinin içindeki) yakıt gösterim şekli de değişiyor. Yani benim sorunun cevabı da bununla alakalı olarak çözülmüş oldu. Şimdi istersem oraya başlangıçtan itibareni, istersem de uzun süreliyi atayabiliyorum

Hepinize teşekkür ederim

• Bu arada kılıf yaptırmayı düşünüyordum, muhabbetini de yapmıştık burada ve bazı forumlarda.
    Ankarada döşemecioğlu fiyat/performans olarak iyiydi ama elinde yokmuş ve kalıbı alıp tekrar yapması için hem 2 gün arabayı istiyor hem de belli bir süre.
    Öyle olunca Konyada araştırma yaptım biraz. Kadife veya tay tüyü kumaşlarla 600, deriyle 800, standart kumaşla 300 TL fiyat aldım. Yine arabayı 1 gün istiyorlar.
    Hazır kılıfları sordum, 150-200 arası, çok basit olanlar var 100 TL.
    Dün gezerken de BİMde bizim aracın döşeme renginde kılıflar gördüm ve çaresizlik+sinirle 75TL'ye geçici olarak aldım... Doğan görünümlü Superb oldu ama iş görür

Takmak için tam 1,5 saat harcadım ama!

Hocam yanlış anlama ama çirkin durmuş, bu arada neden koltukları kaplatmak istiyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirio -- 29 Ocak 2019; 20:39:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirio

Hocam yanlış anlama ama çirkin durmuş, bu arada neden koltukları kaplatmak istiyorsunuz?
    Çoluk çocuk olunca, biraz da arazide çalışmalar yapmam gerektiğinden, açık döşeme çok hızlı kirlenmeye, iz yapmaya, siyah siyah gölgelenmeye başladı. Koltuklara bir koruma yapmam şarttı. İstediğim gibi bir kılıf da bulamadım. Konyada dikerim diyen çok, 600tl fiyat veriyorlar ama görmediğin, nasıl bişey olacak, nasıl duracak bilmediğin birşey için istiyorlar. Çok içime sinmedi. O yüzden referanslı birşey buluncaya kadar böyle bir çözüme gittim. Bugüne kadar örtüyle idare ediyordum. Yoksa gerçekten çok hızlı kirleniyor

• Yakın dostum Audı A5 190 bg Quatro 4x4 aldı,232 000 tl 2015 model.Aracı inceleme fırsatım oldu,iç aksesurlar superble benzeşiyor,motor canavar,adeta asfaltı ağlatıyor 30 sn de 200 e çıkıyor,dehşet bişey..
    Anladım hocam, umarım gönlünüze göre içinize sinecek bir kılıf bulursunuz. Birde siyah döşemeyi beğenmediğinizden mi yoksa o kombinasyona sahip araç olmadığından mı tercih etmediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirio -- 31 Ocak 2019; 13:39:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirio

Anladım hocam, umarım gönlünüze göre içinize sinecek bir kılıf bulursunuz. Birde siyah döşemeyi beğenmediğinizden mi yoksa o kombinasyona sahip araç olmadığından mı tercih etmediniz?
    Kombinasyon tek bu vardı. (Cam tavan + hayalet + beyaz olmayan araba şartlarında)

Bu arada çirkinliği konusunda sizinle hem fikirim
    Yaza kadar bi idare edelim bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatsoylu -- 31 Ocak 2019; 19:15:51 >
  • Arkadaşlar selam,
    Yakıt tüketimi, ortalama yakıt, ortalama hız vs. gibi bilgileri istediğim zaman nasıl sıfırlayabilirim?
    Yakıt alındıktan sonra, başlangıçtan sonra ve uzun süreli olarak 3 seçenek var ama ben bir de istediğim zaman sıfırlamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

• 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.