Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (305. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.773
Cevap
118
Favori
478.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de Metal Grisi 1.6 Dizel Style aldım. Fiyatı bilmiyorum, şirket aracı. Aylık 2750TL’ye kiraladık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thinkfloyd T kullanıcısına yanıt
    Yakit tuketimi gayet iyi. 2017 model 1.6 dizel kullaniyorum istanbul sehirici kışın ortalama 7.4 kisa mesafede.mesafe uzayinca 6.5lt oluyor. Benim donus yolu rampali. Guzergahin duz ve trrafik az olmali.yada kisa mesafe degil. benim aracta bir sorun olna ihtimali de var. Bende start stop cok istikrarsiz. Bende sakin.kullanirim. fabrika vererine göre benim aracin seninkinden daha az yakmasi gerekiyor.

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Yolum düz trafik az orta arası. Mesafe de günde 40 km. Ama CC yi her yerde kullanırım. 30 la giderken bile 😀 ani olmadan hızlanıyor. Bu da sanırım tasarruf yapıyor.start stop hep çalıştı bende. İptal olmaması saçma.

• kutri K kullanıcısına yanıt
    Güzel şirket o zaman. Hayırlı olsun.

• thinkfloyd T kullanıcısına yanıt
    Gunluk 40km ise ve yol orta duzlukte ise o degerler normal. Bende cc yok. Satin alirken.en cok bu eksiklik canimi sıkmıştı ama cok uzun yol.yapmadigimdan sineye cektim. 1.4tsi active donanima cc koymuslar ama 1.6 tdi active paketten esirgemisler. Anlamak mumkun degil. İmkanim olsaydi opsiyon olarak.eklettirecektim. zam eli.kulaginda oldugundan bekleyecek vaktim yoktu indirimsiz aldik ama 2 hafta sonra fiyat 110binden 125bine cikti. Erzuruma ocak baslarinda ccli 1.6 tdi active geliyordu.

Start stopun.istanbulda faydasi var. Bende ya hic calismiyor veya calisiyor sonra tekrar kendi kendine devre disi.kaliyor. uygun bir vaktimde servise birakacagim.

Aylik kirasi 2750tl ise ortalama 3 yilda ana paranin yarisini cikartiyorlar. Boyle bir araci sizden aldiktan sonra piyasanin çok altinda satsalar bile zarar etmezler. Ama 2.elde filo ve kiralik araclardan uzak durmak.gerekiyor. keyfini surmek sifirina binerek sizlere kaliyor.

Hocam soğuk bir ildesiniz aracınız dizel. Star-stopun devreye girmemesi kadar doğal bir durum yok. Birçok veriyi kontrol edip uygun görürse devreye giriyor. Sürekli kısa mesafede ve Erzurum'da kullanıyorsanız motor ideal çalışma ısısına gelmiyor olabilir. Kocaeli'nde bile 10 km sürünce ancak ısınmaya başlıyordu dizel aracım Erzurum'u düşünemiyorum bile.

Benim asıl donanımda yok CC. Ekli vardı aldım. Cc ve yokuş tutucu aradığım iki özellik. Diğerleri önemsiz benim için.

• Aralık ayında teslim aldığım Superb style da süspansiyon sesi var. Üzerinde pirelli p7 cinturato 17" lastikler var. W sınıfı olmasından dolayı çok mu sert bilemiyorum ama hafif engebelerden bile geçerken küt küt şeklinde rahatsız edici süspansiyon çalışma sesi var. Acaba bu durum sizlerde de var mı? Takozların unutulduğunu sanmıyorum çünkü kasislerden geçerken araç rahatça yaylanıyor. Lastik havaları ön 36 arka 34 olarak ayarlıyorum.
    İkinci bir konu da klima iç hava sirkülasyon modunda iken dış ortamdaki kötü kokuyu içeri alıyor.
    Acaba sizin araçlarda da bu durum mevcut mu? Eski aracım 2014 Octavia'da klima sirkülasyon modunda iken kesinlikle dış ortamdaki kokuyu içeri almıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thinkfloyd

Güzel şirket o zaman. Hayırlı olsun.

Sağolun hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: oasis99

Aylik kirasi 2750tl ise ortalama 3 yilda ana paranin yarisini cikartiyorlar. Boyle bir araci sizden aldiktan sonra piyasanin çok altinda satsalar bile zarar etmezler. Ama 2.elde filo ve kiralik araclardan uzak durmak.gerekiyor. keyfini surmek sifirina binerek sizlere kaliyor.

Muhakkak şirketler kar ediyor ki bu yola giriyorlar hocam. Ancak filo ve şirket araçlarından uzak durulması konusuna katılmıyorum. Şirketlerde havuz araçları vardır ve bu araçları çok kişi kullandığı için biraz önemsiz kullanılıyor ancak bendeki aracı 3 yıl boyınca ben kullanacağım. Ve çok da özenli kullanırım, bir çok kişinin de özenli kullandığını görüyorum. İatisnalar vardır tabi ama henelde D sınıfı araçlar hep iyi kullanılıyor. Tavsşye de ederim.

• kizilsultan kullanıcısına yanıt
    İstanbuldayim. Soguk hava ile ilgisi yok. 17 derecelerde bile calismadigi oluyor. Bazende calisyor tekrar devreden cikiyor. Servis bakalim ne diyecek.

Bu arada gecen uzun yolda rampada araca biraz yuklendim bir sure sonra, galiba 110-120km hizla gidiyordum, aracta birden fren yapmis gibi ani bir sarsinti oldu bir ikaz bildirisi geldi ama cabuk silindi okuyamadim. Ürkütücüydü. Boyle birsey basina gelen varmi?

Oyle bir durumda tabiki alinir. Bir kisi.kullandigindan.kendinin araci gibi iyi bakar herhalde. Onlari bulmakta zor olur.

• "İkinci bir konu da klima iç hava sirkülasyon modunda iken dış ortamdaki kötü kokuyu içeri alıyor."

Bende aynı soruyu sotacaktım. Dıs kokuyu özellikle motordan gelen kokuyu gidermenin yolu varmı? Onceki araclarımda bir buton vardı içeri koku gelmiyprdu.

• Sabahları soğuk havada alt takımlardaki lastik parçalar gıcırtı yapabalir problem yok, bir süre sonra düzeliyor. Yoldaki sert çukur veya tümseklerde amortisörlerin tepkisi de biraz sert olabiliyor. Maalesef öyle tasarlanmışlar, aksi taktirde pamuk gibi gibi bir araç olurdu, zaten yumuşak yaylanarak ilerliyor, premiym araçlar da satmasınlar mı.

Ayrıca lastik havalarınız yüksek sayılır, konforu bozar. Konfor için 32-32 ile ekonomi veya yüklü kullanım için 36-36 arasında olmalı. Siz en yükseğe ayarlamışsınız. Ben 33-33 kullanıyorum, konfor için yeterli geliyor.

Karbonlu veya daha yeni nesil fp biyolojik polen filtresi varsa (fabrika çıkışlı mann fp26009 du galiba kodu, bakmak lazım), dışarının kokusunun pek gelmemesi lazım. Düşük ihtimal ama, standart polen filtresi takılıysa koku gelebilir.

• talbotlago kullanıcısına yanıt
    Bunlar standart pıolen filitresi de kullanmışlarsa hiç şaşmam. Superbe vasat hatta vasat altı nexen marka lastik takanlardan ne beklersin.

Fabrikadan yeni tip biyolojik özellikli mann filtre geliyor (bir yüzü sarı renkli, açıp bakmıştım). Ancak serviste ilk bakımda karbonlu mann filtre takmışlar.

Ben amazon.de den yeni tip filtre aldım, bir sonraki bakımdan itibaren serviste değiştirtmeyecem, daha iyisini kendim değiştiriyorum zaten. Hem de daha ucuza.

• Ocak 2018 Satış Adetleri...

• Araca isinamadim satmayi dusunuyorum arkadaslar. Guncel 1.6tdi prestige paket sifir arac fiyatini biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Araca isinamadim satmayi dusunuyorum arkadaslar. Guncel 1.6tdi prestige paket sifir arac fiyatini biliyor musunuz?

sitesini aç bak %15-20 aşağısına rahat satarsın
  • 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.