Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (306. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.774
Cevap
118
Favori
477.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RoLaN

quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Araca isinamadim satmayi dusunuyorum arkadaslar. Guncel 1.6tdi prestige paket sifir arac fiyatini biliyor musunuz?

sitesini aç bak %15-20 aşağısına rahat satarsın

Pazari olan ve henuz bir aylik olan bir arac yuzde 20 asagi fiysttan verilir mi!!

Millet bayilerde arac yok diye bayi fiyatindan fazlaya satiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Araca isinamadim satmayi dusunuyorum arkadaslar. Guncel 1.6tdi prestige paket sifir arac fiyatini biliyor musunuz?

sitesini aç bak %15-20 aşağısına rahat satarsın

Pazari olan ve henuz bir aylik olan bir arac yuzde 20 asagi fiysttan verilir mi!!

Millet bayilerde arac yok diye bayi fiyatindan fazlaya satiyor

o zaman bildiğin fiyata sat hocam,
  • %15 aşağı satmaya kalksa 160 gibi bir rakam yapar. Bence düşük. 165 - 170 civarı bir fiyat uygundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

%15 aşağı satmaya kalksa 160 gibi bir rakam yapar. Bence düşük. 165 - 170 civarı bir fiyat uygundur.

Arkadaş bir de % 20 den bahsetmiş. Sanki önden kaza yapmışız da kazalı araç satıyoruz. Aracın bedeli 185.000 olsa %20si 37.000 yapar, yani arkadaş diyor ki yeni aldığın 1,5 aylık arabanı 148.000 liraya sat. Millet 3 yaşındaki aracını o paraya veriyor.
  • quote:

quote:

%15 aşağı satmaya kalksa 160 gibi bir rakam yapar. Bence düşük. 165 - 170 civarı bir fiyat uygundur.

Arkadaş bir de % 20 den bahsetmiş. Sanki önden kaza yapmışız da kazalı araç satıyoruz. Aracın bedeli 185.000 olsa %20si 37.000 yapar, yani arkadaş diyor ki yeni aldığın 1,5 aylık arabanı 148.000 liraya sat. Millet 3 yaşındaki aracını o paraya veriyor.

1- Anahtar vurulan aracin fiyati %15 düşer.

2- adam fiyatını bilmedigini iddia ettiği araci kaca satmasi gerektigi hakkında fikir soruyor.

3- ben fikrimi soyleyince de hemen itiraz ediyor.aslinda bir fikri varmış.

4- 60 bin tl lik aracin fiyati 8/9 bin tl düşer.onu alan adam bin iki bin tl hesabı yapar.ölçüp biçer 0 alacagima 5 bin tl eksik verip şunu alayim der.ama 180 bin tl lik araci alan adam kayda değer bir indirim olmazsa 10 bin tl eksiğine şunu alayim demez.10 bin fazla verip 0 alır.dolayısıyla 180 binlik 3/5 aylik bir arac en az 160 bin değilse almaz.bu genelde bu sınıf araclarda her zaman böyledir.
    Kaldı ki ben de %15 aşağısına rahat satarsınız demişim.

Begenirsiniz beğenmezsiniz ben böyle biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoLaN -- 7 Şubat 2018; 18:14:3 >

• quote:

quote:

quote:

2- adam fiyatını bilmedigini iddia ettiği araci kaca satmasi gerektigi hakkında fikir soruyor.

4- 60 bin tl lik aracin fiyati 8/9 bin tl düşer.onu alan adam bin iki bin tl hesabı yapar.ölçüp biçer 0 alacagima 5 bin tl eksik verip şunu alayim der.ama 180 bin tl lik araci alan adam kayda değer bir indirim olmazsa 10 bin tl eksiğine şunu alayim demez.10 bin fazla verip 0 alır.dolayısıyla 180 binlik 3/5 aylik bir arac en az 160 bin değilse almaz.bu genelde bu sınıf araclarda her zaman böyledir.

Turkiyede son yillarda bu isler oyle olmuyor, kim demis anahtar vurulan araba yuzde 15 deger kaybeder diye. Millet illardir bazi marka araclarda kar ederek satiyor.

Ustelik cok satilan ve showroomlarda olmayan bir aractan bahsediyoruz. Acin sahibindeni bakin bakalim henuz 3-5bin km de olup da sizin dediğiniz sekilde olan ilan sayisi ortalamanin yuzde kaci? Elbette fikrimiz var cok sukur Allah akil vermis ve muhendis olmusuz yetmemis isletme okuyup yan dal yapmisiz, fikriniz mantikli olsa bende diger arkadasta fikrinize katilirdik... Fikir bekleyerek o mesaji yazdim ama yuzde 15-20gibi absurt bir mesaji da hic beklemiyordum.
    Siteyi acip bakmayi herkes bilir, onemli olan sitedeki fiyatla gercek fiyat arasindaki fark nedir onun icin bursda fiyat sordum. Sirket sahibiyim yil sonunda 4 ayri markadan arac aldim hic birisi sitelerindeki fiyattan vermedi hepsi kendince farkli indirimler yapti.

:))simdi sahibinden de baktim 1.6 tdi prestige paket 2017 model kilometresi 6000 altinda olan en ucuz ilan 169.500 ne yazik ki hic birisi sizinle ayni fikirde degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunresitz -- 8 Şubat 2018; 21:7:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oasis99

İstanbuldayim. Soguk hava ile ilgisi yok. 17 derecelerde bile calismadigi oluyor. Bazende calisyor tekrar devreden cikiyor. Servis bakalim ne diyecek.

Bu arada gecen uzun yolda rampada araca biraz yuklendim bir sure sonra, galiba 110-120km hizla gidiyordum, aracta birden fren yapmis gibi ani bir sarsinti oldu bir ikaz bildirisi geldi ama cabuk silindi okuyamadim. Ürkütücüydü. Boyle birsey basina gelen varmi?

Star stop klima veya kalorifer açıkken çalışmaz bu ayrıntıyı dikkate alınız

• ringcep kullanıcısına yanıt
    Gecen servise götürdüm makineye bağladılar yolda test ettiler. Sebep.belli.oldu aküsü zayif oldugundan istikrarsiz çalışıyormuş. Nexen marka dandik bir lastik takmislar anlasilan bunun.akusu de dandik. Bazen.araci birkac gunlugune kullanmiyorum sehirdisina vs cikinca. Ya oyle birkac gunde aku nasil zayiflar? Toyota ve seat sifir aldim ikisindede aku cok uzun.omurluydu. Bir defasinda 1.5 ay memlekette garajda kaldi geldim.marsa bastim.calisti. servis 2 hafta calismazsa mars almayabilir dedi. Gunluk.en az 15 dak biri calistirsin diyor. Sizlerde hangi.marka akü var?

• Octavia A5 de aküyü 5 yıl kullandım aracı sattığımda da aynı akü vardı.Superbde de 1 yılı geçti sıkıntı olmadı..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Turkiyede son yillarda bu isler oyle olmuyor, kim demis anahtar vurulan araba yuzde 15 deger kaybeder diye. Millet illardir bazi marka araclarda kar ederek satiyor.

Ustelik cok satilan ve showroomlarda olmayan bir aractan bahsediyoruz. Acin sahibindeni bakin bakalim henuz 3-5bin km de olup da sizin dediğiniz sekilde olan ilan sayisi ortalamanin yuzde kaci? Elbette fikrimiz var cok sukur Allah akil vermis ve muhendis olmusuz yetmemis isletme okuyup yan dal yapmisiz, fikriniz mantikli olsa bende diger arkadasta fikrinize katilirdik... Fikir bekleyerek o mesaji yazdim ama yuzde 15-20gibi absurt bir mesaji da hic beklemiyordum.
    Siteyi acip bakmayi herkes bilir, onemli olan sitedeki fiyatla gercek fiyat arasindaki fark nedir onun icin bursda fiyat sordum. Sirket sahibiyim yil sonunda 4 ayri markadan arac aldim hic birisi sitelerindeki fiyattan vermedi hepsi kendince farkli indirimler yapti.

:))simdi sahibinden de baktim 1.6 tdi prestige paket 2017 model kilometresi 6000 altinda olan en ucuz ilan 169.500 ne yazik ki hic birisi sizinle ayni fikirde degil.

kar edip satma sadece bir şehir efsanesi. firmalar güzel kampanyalar yapıyor. ben golf'ümü böyle bir kampanyadan iyi bir indirimle aldım. 10bin tl için şahsen 500km'de bile olsa 2. el almam. 2. el riskine gireceksem buna değmeli.

Bayi satista cakallik yapip fazladan para almata calismisti. Dogrusu orda lastik akü vs degistimi şüphelenmiyor degilim. Simdiye kadar superbde nexen marka lastik goren yok birkac bayi aradim active dizelde hangi lastik var diye sordum baktilar hep marka lastiklerdi michelin gibi. Nerdeyse sifir 2.5 aylik aracin akusu nasil hemen zayiflar? Simdiye kadar hic rastlamadim. Kaliteli bir akü birrkac gun arac kullanmamakla zayiflamaz. Arac 3000km'de. 700kmde start stop istikrarsiz calismaya baslamisti bugun de 35km yaptim 2 kere calisti daha calismadi. Olmadi akunun tarihini de kontrol ettirecegim. Once diger araclardaki akünün markasini ogrenmem.lazim.

Superb araclarinizda hangi marka akü var? Tavsiyesi olan varmi? Servis 2.5 aylik arac icin aku zayif start stop o yuzden calismiyor deyip bastan.saviyor.

• İyi akşamlar arkadaşlar. 1.4 TSI 150 HP act dsg style paket ile aranıza katıldım.Aracı alalı 2 hafta oldu. Aracım 820 km'de, son 4 günde 2 defa " sol gündüz ledini/farını kontrol edin" diye uyarı ışığı yanıyor. İnip bakıyorum lambalarda herhangi bir sıkıntı yok.Kontağı kapatıp açtığımda uyarı kayboluyor. Ben Sivas'ta yaşıyorum. Burda Skoda bayiide yok. Sorun ne olabilir arkadaşlar??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarıker -- 12 Şubat 2018; 23:6:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarıker

İyi akşamlar arkadaşlar. 1.4 TSI 150 HP act dsg style paket ile aranıza katıldım.Aracı alalı 2 hafta oldu. Aracım 820 km'de, son 4 günde 2 defa " sol gündüz ledini/farını kontrol edin" diye uyarı ışığı yanıyor. İnip bakıyorum lambalarda herhangi bir sıkıntı yok.Kontağı kapatıp açtığımda uyarı kayboluyor. Ben Sivas'ta yaşıyorum. Burda Skoda bayiide yok. Sorun ne olabilir arkadaşlar??

Hocam ben de alalı 2 hafta oldu ve aynı sorun bende de var. Ancak bende sağ taraf :)) Kontağı kapatıp açınca düzeliyor. Son 3-4 gündür bir sorun olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarıker

İyi akşamlar arkadaşlar. 1.4 TSI 150 HP act dsg style paket ile aranıza katıldım.Aracı alalı 2 hafta oldu. Aracım 820 km'de, son 4 günde 2 defa " sol gündüz ledini/farını kontrol edin" diye uyarı ışığı yanıyor. İnip bakıyorum lambalarda herhangi bir sıkıntı yok.Kontağı kapatıp açtığımda uyarı kayboluyor. Ben Sivas'ta yaşıyorum. Burda Skoda bayiide yok. Sorun ne olabilir arkadaşlar??

Hayırlı olsun. Allah kaza beladan korusun. Ben de aynı modelle ilgileniyorum. Kaç liraya aldığınızı sorsam ayıp olmaz değil mi?

saygılarımla,
  • Benim Superb manuel dizel 2016 model.Üzerinde Falken marka lastikler vardı,araştırdım yorumları okudum.Türkiyede Çankırıda üretilen ekonomik lastik katogorisinde sınıflandırılmış.Çok fazla bilinmediği için Bu lastikleri Brıdgestone Turanzayla değiştirdim.Skodanın fiyat politikası olsa gerek bu kategorideki lastikler Ünlü lastiklerden % 50 daha ucuz..Binlerce araç adediyle çarpınca küçümsenemeyecek rakamlar çıkıyor
  • mtkoca M kullanıcısına yanıt
    Hocam, ÖTV indirimli 88000'e aldım.

Skoda amiral.gemisi diyen.gecen bir.araca falken. nexen diye kimsenin bilmedigi duymadigi kalitesiz lastik takmak merdiven alti uretim zihniyetinden baska birsey degil. Anlasildigi kadariyla bunlar yavaş yavas malzeme kalitesinden çalmaya baslamislar. Aküsü bile dandik. Toyota aracim vardi superbin yari fiyatiydi sifir alip 2 yil.kullandim seat de oyle bir kere bile akude sorun cikmadi. Daha 2.5 aylik aracin.akusu zayiflamis, Ucuz bir araba olsa anlarim. 1 aylik olmadan start stop calismamaya baslamisti 700kmde iken. Bircok.kimse bosyere skoda ya laf atmiyor kesinlikle haklilik payi var. Onceleri inanmazdim araci kotuluyorlar diye. Kim.bilir.daha henuz haberimiz olmayan ne haltlar yediler. Aracin.yalitim.malzemesinden.bile calmislar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 14 Şubat 2018; 3:42:14 >
  • talbotlago kullanıcısına yanıt
    İstanbul Aksarayda aracın şase numarasıyla tüm orjınal parçaları bulmak çok kolay.Servise öpülmenin hiç bir anlamı yok.Para kolaymı kazanılıyor,sonuçta aynı parçalar..Şahsen ben öyle yapıyorum,en azından araca ne takıldığını biliyorsun.Diğer türlü servise bırakıyorsun iş bitiminde yapılanı görmeden alıp gidiyorsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

quote:

quote:

quote:

kar edip satma sadece bir şehir efsanesi. firmalar güzel kampanyalar yapıyor. ben golf'ümü böyle bir kampanyadan iyi bir indirimle aldım. 10bin tl için şahsen 500km'de bile olsa 2. el almam. 2. el riskine gireceksem buna değmeli.

Yok hocam şehir efsanesi değil, bu örnekler çevremizde çok fazla. Bir önceki aracım F30'u da 60.000 km kullanıp aldığım fiyattan daha yukarıda bir rakama sattım. Bundan tam tersi 3-5 yıl öncelerde ise normal olarak aldığımız fiyatların altında araç satıyorduk fakat son yıllarda artan araç fiyatları ile birlikte ikinci el fiyatlarının da artmasından dolayı genel olarak herkes karla satmaya başladı.

• harunresitz kullanıcısına yanıt
    TL uzerinden kar gozuksede aslinda kar yok. Ornegin araci aldiginda doviz kuru kacti, 2 yil sonra sattiginda doviz kuru kac? Tl.hergecen gün eridiginden kar var gibi bir algi olusuyor.

• 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.