Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (297. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.773
Cevap
118
Favori
478.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar D segment bir araba bakıyorum,
    Son zamlardan sonra bile en iyi seçenek Superb görünüyor,
    Ancak Aralık ayında iyi bir kampanyayla avantajlı almayı düşünüyorum,

Açıkçası sunroof benim için çok önemli değil, deri koltuklarda öyle güvenlik için eklenen herşeyide almak isterim, acaba hangi modeli almalıyım,
    Prestige ile diğer seçenekler arasında oldukça fazla fark var o yüzden sadece gerçekten işime yarayacak aksesuarları ekstradan almak daha doğru gibi geliyor bana.
    Karışık bir hal aldı, yorumlarınızı rica ediyorum.

1.6 TDI CR 120 PS DSG Green Tec Comfort - 136.000 de
    1.6 TDI CR 120 PS Green Tec Style şuanda 137.000 TL
    1.6 TDI CR 120 PS DSG Green Tec Style - 154.000
    1.6 TDI CR 120 PS DSG Green Tec Prestige - 171.400
  • SOURCHE S kullanıcısına yanıt
    Aralık ayında kampanya ile avantajlı alabileceğinizi düşündüren sebep nedir ?
    Kurlar böyle artarken, araç satışları da fena sayılmazken (hele de VAG grubunda) Aralık ayı kampanyasının önce zam sonra biraz indirim şeklinde gerçekleşeceğini tahmin ediyorum.

Araç önerisine gelince de;
    Eğer otomatik vites istiyorsanız Comfort donanım, eğer manuel olsun diyorsanız Style donanımı öneririm. İkisini de şu sıralar 130 bin TL civarına belki de biraz daha altına alabilirsiniz diye tahmin ediyorum. (3 hafta önce 122-125 bin TL bandındaydı bayilerin verdiği fiyatlar)

Tabi bütçe meselesi, araç dolu olsun diyorsanız Prestige donanımlı aracın keyfi de bir başka olur.
    Merhabalar. İstediğiniz özellikleri ancak kendinizin vereceği özel sipariş araçta bulabilirsiniz. Ancak en az 3 ay bekleme süreniz olur ve aracınız aralık ayına denk gelse bile fazla indirim alamazsınız. Aralık ayında en çok indirime giren araçlar bayide hali hazırda bulunan, ellerinde kalan araçlar, kaporası alınıp da sonradan vazgeçilen araçlar oluyor. Dolayısı ile illa ki otomatik istiyorsanız style donanımı oldukça dolu. Prestige için o kadar fazla fark ödemeye gerek yok diye düşünüyorum. Manuel istiyorsanız da yine style donanımı sizin için tatmin edici olacaktır...
  • Skoda Superb und Volvo S90 im Vergleich

Alternatives Oberklasse-Limousinen-Duell

Tarih: 26.08.2017

Testi Yapan: Auto Motor Und Sport

Teste Katılanlar: Skoda Superb 2.0 TSI 4x4 Style & Volvo S 90 T5 Inscription

Puanlar:

1. SKODA SUPERB 2.0 TSI 4X4 STYLE 440

2. VOLVO S 90 T5 INSCRIPTION 435

Kaynak:https://www.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/skoda-superb-volvo-s-90-im-test-12421932.html

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili) YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beko86 -- 30 Ekim 2017; 12:18:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emirio

Android autonun sesli cevap özelliği dahil tüm özelliklerini sorunsuz kullanıyorum superbde, hiçbir sıkıntı yok

model yılı olarak 2017 dışında hangi modellerde kullanılabilir? Örnek verecek olursak bende 2015 model style led paket var. Bu araçta da android auto kullanılabilir mi?
  • SnypeR kullanıcısına yanıt
    Hem kurlarin yuksek olması hemde Superb ye yapilan zamlardan dolayi, Aralikta kampanya olacagini tahmin ediyorum.
    Kesinl'kle otomatik alacagim,
    Neden otomatik icin style yerine comfort önerdiniz?
    üst donanımlar için istenen 17-18 Bin TL yi gerçekten kullanacaksam ve maliyet olarak gereksiz yüksek değilse üst donanım almakta sorunum yok.
  • beko86 kullanıcısına yanıt
    Aralık ayında Bayilerin bu fiyatlarla ve kurla ellerinde araç kalacağını tahmin ediyorum,
    dediğiniz gibi özel sipariş vermek yerine style veya prestige bakmak daha doğru görünüyor.
    Kampanya olur ama 20 gün önceki fiyatlarla şimdi ki fiyatlar arasında bile ciddi fark var. Bugünün fiyatları ile Aralık ayındaki fiyatlar arasında da ciddi bir fark olursa ve kampanya diye bir miktar indirim yaparlarsa bu arabayı avantajlı almak anlamına gelmez. (Tabi bugün alım gücünüz varsa ve sırf Aralık ayında daha ucuza olur diye bekliyorsanız)

Öncelikle bu açıdan değerlendirin derim. En azından ciddi pazarlık ile bugün hangi donanımlı aracı ne kadara alacağınızı bilirseniz, karşılaştırmayı daha doğru yaparsınız. Sadece liste fiyatlarına bakıp karar vermeyin.

Comfort önermemdeki sebep, comfortun tam olarak fiyat / performans aracı olmasıdır. (tabi %50'lik ÖTV diliminde kaldığı sürece, sanırım artık o dilime girmesi daha da zorlaştı) Yoksa kesinlikle Style ve hatta imkan varsa Prestige öneririm. Benim mantığıma göre ne kadar çok ilginizi çeken donanım varsa araçtan o kadar keyif alırsınız.

Misal benim için hafızalı koltuk önemli bir donanımdı ancak Comfort %50'lik ÖTV dilimde olunca Style donanımlı aracın fiyatı yüksek geldi ve bu özelliği göz ardı edebildim.

Öte yandan anahtarsız giriş ve çalıştırma da son 2 aracımda olan bir özellikti ve olmasını isterdim. Ancak onun için de Style yerine Prestige donanım almam gerekiyordu.

Hal böyle olunca her üç donanımın artı ve eksilerini karşılaştırıp fiyatlarını da göz önünde bulundurunca Comfort donanımlı aracı aldım.

Size de tavsiyem o şekilde bir karşılaştırma yapın. Sonuçta 3 aracında temel fonksiyonları, güvenlik donanımları ve motoru neredeyse aynı.

• 1 Kasım 2017 itibariyle fiyatlara yine zam gelmiş.
  • 1.4 TSI fiyat düştü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde liste fiyatı üstünden min. %3 zubizu indirimi yapılıyorken, bu sefer indirimli fiyat listesi yayınlanmış. Bu da bazı motor / donanım seçeneklerinde indirim yapılmış izlenimi veriyor. Tabi tek tek tüm fiyatların eski / yeni halini de detaylı incelemedim.
  • Bugünkü zamla birlikte comfort donanım fiyat avantajını yitirmiş oldu. Aracın çıplak fiyatı 75000 küsür olmuş, bu saatten sonra hiçbir bayi düşük vergi dilimine sokamaz bu aracı.

• İyi satmış.

• Kur artışıyla beraber ikinci el araçlara bakayım dedim,
    Arkadaş 2016 ve 2017 model 2.el araçlar sıfır fiyatına satılmaya çalışılıyor,
    Bu gidişle araçsız kalacağım
  • arka camdan cam filmi söktüren var mı..

yaptırırken servis cam filmi arka cam rezistansa zarar vermeden sökülebilir derken şimdi kimse garanti veremez diyor..

• Herkese merhaba,

3 gün önce bir skoda bayisi ile 2017 sifir superb 1.6 tdi active manueli 110.000tl den anlaştık. Paranın yarısını aynı gun gönderdim. Sözleşmede 09.11.2017'ye kadar fiyatin sabitlendigi yazdi. Dün aksama dogru beni aradilar araclara zam.geldigini sirketin.zarar edeceğini bu nedenle 2000tl zam.farki vermem.gerektigini soylediler. Yoksa parami iade edip satis yapmayacaklarmis. Bende kizdim tabi siz necisiniz, bu ilkesizlik ne, sozlesme ne oluyor sizi her yere şikayet ederim ve tazminat davasida acarim dedim. Bugun oglene kadar beni arayip son kararlarini bildireceklerdi ama henuz aramadılar. Sadece 1500tl zam gelmis. Zarar ediyoruz diye yalan soylemisler. Baska bir bayi octavia style paketi 110.500tl ye birakiyor bugun konustum. Liste fiyati superb activeden 2000tl daha pahali. Sizse doneklik yapan bu yetkili bayiye karsi ne yapmaliyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: oasis99

Herkese merhaba,

3 gün önce bir skoda bayisi ile 2017 sifir superb 1.6 tdi active manueli 110.000tl den anlaştık. Paranın yarısını aynı gun gönderdim. Sözleşmede 09.11.2017'ye kadar fiyatin sabitlendigi yazdi. Dün aksama dogru beni aradilar araclara zam.geldigini sirketin.zarar edeceğini bu nedenle 2000tl zam.farki vermem.gerektigini soylediler. Yoksa parami iade edip satis yapmayacaklarmis. Bende kizdim tabi siz necisiniz, bu ilkesizlik ne, sozlesme ne oluyor sizi her yere şikayet ederim ve tazminat davasida acarim dedim. Bugun oglene kadar beni arayip son kararlarini bildireceklerdi ama henuz aramadılar. Sadece 1500tl zam gelmis. Zarar ediyoruz diye yalan soylemisler. Baska bir bayi octavia style paketi 110.500tl ye birakiyor bugun konustum. Liste fiyati superb activeden 2000tl daha pahali. Sizse doneklik yapan bu yetkili bayiye karsi ne yapmaliyim?

Yorum yazmakta geç kaldım ama bunu yazılı olarak iletmelerini isteseydiniz keşke. Ayrıca elinizde sözleşme varsa paranın kalanını gönderip, daha sonra da aracı satmazlarsa dava açabilirdiniz. Süreç biraz uzardı ama ciddi bir yaptırım olurdu.

• namre3kutuk kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler. Bugun oglenleyin firma sahibi bayiye gelmiş durum izah edilmiş anlastigimiz fiyattan satisi yapacaklar. Kalan parayi gonderebilirsiniz dediler gonderdim ve teyid aldim. Yine de guvenim sarsildi fatura kesilinceye kadar da takip edecegim. Gerekirse yasal prosedürleri baslatirim ama insallah gerek kalmaz. Bugun gumrukten yeni girdi. Pazartesine satis icin gerekli islemleri baslatacagini soyledi.

• Arkadaşlar merhaba. Ben de bir araç alarak aranıza katılma arifesindeyim. 1.4 Tsi 150 bg dsg style paket beyaz renk araç için 124.000 tl fiyat aldım. Aracı 3-5 ay içinde satma ihtimalim olduğundan ( kesin değil satma ihtiyacım olmazsa uzun yıllar binmeyi planlıyorum) değer kaybı yaşamaksızın hızlı bir şekilde elden çıkarıp çıkaramayacağım konusunda soru işaretlerim var. Aldığım fiyat ve ikinci el durumu ile ilgili görüşlerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.