Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.773
Cevap
118
Favori
478.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaşadığınız şehir , sık kullandığınız güzergah ve yıllık kilometre değerlendirilerek sonuca varabilirsiniz. Ben yılda maks 15.000 km yapıyorum. Sıkışık trafiğe çok nadir giriyorum.Dizele o farkı vermeye gerek duymadım.yılda 20.000 km den fazla yapıyosanız . Güzergahta çok rampa varsa ve sıkışık trafiğe mecburen giriyosanız kesinlikle dizel tavsiye ederim.

Şuan ekranda Son 1.500 km deki karma yakıt ortalaması 5.6 lt görünüyo. Hız ortalaması 38 km/h.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün fiyatlara bir kez daha baktım durumum olsa 1.6tdi style alıcam direk ama o da 110,000TL

1,4 TSI ACT Green Tec 150 PS =97,900 ----> bu fiyat benim maksimumum işte style istiyorum benzinli oluyor

1,6 TDI CR Green Tec 120 PS =96,400 ----> dizel istiyorum active oluyor active'de tipsiz bence

**Bugün bir superb 1.6tdi active ve 1.4tsi cc sahibi ile konuştum superb sahibi aklım olsa style alırdım çok fark ediyor diyor aynı zamanda 1.4tsi köpek gibi benzin istiyor ona yanaşma diyor

**ek olarak yıllık 15.000-20.000km arası yaparım rahat ve rampa filen yok düz yol daha çok kullandığım yerler şehir dışı yaparım yılda yaklaşık 8-10 kez

**SuperB'de hal böyle olunca dizel full octavia , full focus , reflex mazda3 , full yeni civic gibi araçlara baktım

Focus bana biraz kuru plastik geldi ne bileyim octavia içi güzel ferah ama kasa değişecek sorunsalı var mazda3 türkiye distribütörü sıkıntılı ve çok tutan bir araç değil ha satıcam mı hayır 5-6 yıl binicem en az ama insan düşünüyor bir yanım git dizel C segmenti full araç al diyor , diğer yanımda o kadar para C segmente verilir mi D segmenti al diyor burda da tek superB alabiliyoruz ki onda ki ikilemide bahsettim yukarıda anlayacağınız dostlar kafam çok karıştı ne zor iş bu dönemde araç almak kaldım 2 arada 1 derede...

• Jerusalema kullanıcısına yanıt
    1,4 TSI ACT Green Tec 150 PS =97,900

Bu fiyatı bayiiden mi aldınız ? bir çoğumuz sizinle aynı düşüncelerle aynı aşamalardan geçtik. Seçenek çok olunca seçim çok zor oluyo . İstek ve ihtiyaçları iyi belirlemek lazım . Hakkınızda hayırlısı olsun şimdiden ..

• Bu araç için 1.4 tsi active bence en optimum tercih üzeri biraz krema gibi ama ötvde değişti dün gece o mu bu mu derken iyi karar vermiş oldum yarın teslim alıyorum.

• bugün resmi gazetede yayımlanan ötv zammı ile en az 3000 TL daha zam geleceği kesinleşti superb'e.
  • coupe96 kullanıcısına yanıt
    Çok iyimsersin hocam, kur farkını da katarsak ben en az 5-6 bin tl zam bekliyorum araçlara, bugün açıklanır
  • An itibari ile skoda resmi sitesinde fiyat listelerine ulaşılamıyor (Yayından kaldırmışlar)
     YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU  (2016 Türkiye Yılın Otomobili)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurddn -- 25 Kasım 2016; 9:48:23 >
  • Şimdi %60 vergiye 1.4 ve 1.6 dsg prestige paketler mi giriyor, style 'lar %50 ile kurtulacak görünüyor. Fiyat listeleri çekilmiş, ne beklentiniz?

• Ben almaya niyetlendiğimde eylüldü galiba,o zamandan bu zamana style ortalama 6 k zamlandı.100 K barajını aşar.Benide aşar.

Motorlar 2016 Model Yılı Anahtar Teslim Liste Fiyatı -AĞUSTOS
    1.4 TSI Green Tec 125 HP Active 74.900 TL
    1.4 TSI Green Tec ACT 150 HP Style 91.900 TL
    1.4 TSI Green Tec ACT 150 HP Prestige 105.900 TL
    1.4 TSI Green Tec ACT DSG 150 HP Style 101.900 TL
    1.4 TSI Green Tec ACT DSG 150 HP Prestige 115.900 TL
    1.6 TDI Green Tec 120 HP Active 90.400 TL
    1.6 TDI Green Tec 120 HP Style 103.900 TL
    1.6 TDI Green Tec 120 HP Prestige 115.900 TL
    1.6 TDI CR Green Tec DSG 120 HP Active 100.400 TL
    1.6 TDI CR Green Tec DSG 120 HP Style 113.900 TL
    1.6 TDI CR Green Tec DSG 120 HP Prestige 125.900 TL
    2.0 TDI Green Tec DSG 190 HP Prestige 164.900 TL
    2.0 TDI Green Tec DSG 4×4 190 HP Prestige 170.900 TL
    2.0 TDI Green Tec DSG 4×4 190 HP L&K 174.900 TL
    2.0 TSI Green Tec ACT DSG 4×4 280 HP Prestige 176.900 TL

• ŠKODA rekor yolunda: daha 2016 yılı bitmeden bir milyon satış

Skoda 2016 yılının başından bu Kasım ayının ortasına dek geçen sürede bir milyon adet satış yaptı. Başarılı ŠKODA SUPERB modelinin satışları da geçen yıla kıyasla % 85.2 artış gösterdi.

Skoda geçen yıldan bir ay daha önce bir milyon satış noktasına ulaştı. Marka üç yıldır arka arkaya bir milyon sınırını aşıyor. Başarılı model ŠKODA SUPERB bu rekora önemli katkı sağladı. Model Ocak ayından bu yana yaklaşık 115 bin adet üretildi ve satış rakamları bir önceki yıla göre % 85.2 arttı. Yeni büyük SUV model ŠKODA KODIAQ ve kapsamlı güncellemeden geçirilen ŠKODA OCTAVIA'nın 2017 yılında büyümeye daha da ivme kazandıracağı öngörülüyor. ŠKODA CEO’su Bernhard Maier markanın bu yılki başarısı için şunları söyledi: “Bu mali yıl ŠKODA’nın modern ürün yelpazesi ile uluslararası piyasalarda sürdürülebilir biçimde yeni müşteri segmentlerine girebileceğini kanıtlıyor. Büyümemizi 2017’de de sürdüreceğiz. Yeni ŠKODA KODIAQ bunda önemli bir rol oynayacak. Model giderek büyüyen SUV segmentinde kapsama alanımızı genişletecek”.

Amiral gemisi ŠKODA SUPERB’in büyük başarısının yanı sıra, popüler küçük otomobil ŠKODA FABIA ve kompakt ŠKODA RAPID modelleri de bu yılı memnuniyet verici rakamlarla kapatacak gibi görünüyor. FABIA’nın Ocak ayından bugüne kadarki satışları geçen yılın aynı dönemine kıyasla %6.7, RAPID modelinin satışları ise %7 arttı.

Markanın kalbi ŠKODA OCTAVIA da beklenen satış rekoruna büyük katkıda bulundu. ŠKODA Ocak ve Ekim ayları arasında 361 bin 700 adet OCTAVIA sattı. Gelecek yıl için ŠKODA OCTAVIA’nın güncellenmesi planlanıyor. Başarılı model uluslararası piyasalarda konumunu daha da güçlendirecek.

ŠKODA ilk büyük SUV modelini gelecek yıl piyasaya sunacak. ŠKODA KODIAQ ile marka hızla büyüyen SUV segmentinde atılım yapmış olacak. Yeni model, marka için yeni müşteri gruplarına erişim sağlayacak. ŠKODA KODIAQ için siparişler şimdiden alınmaya başladı bile. İlk teslimatlar ise 2017 yılının Şubat ayında gerçekleşecek.

2017 yılı için olumlu öngörülerin ötesinde, ŠKODA uzun vadeli, sürdürülebilir bir büyüme için de stratejisini hazırladı. Volkswagen Grubu’nun Strategy 2025 aksiyon planı dahilinde ŠKODA otomotiv sektörünü bekleyen zorluklara hazırlanıyor. Gelecek stratejisinin en önemli alanları elektrikli taşıtlar, dijitalleşme, ürünler ve üretim, ayrıca yeni ulaşım hizmetleri ve bağlanabilirlik. ŠKODA iki boyutta büyümeyi hedefliyor: İlk aşama otomobil satışlarını arttırmak, ikincisi ise dijital ulaşım hizmetleri gibi yeni iş alanlarına giriş yaparak büyümeyi sürdürülebilir kılmak.

KAYNAK:http://www.ototeknikveri.com/haber/8352/koda-rekor-yolunda-daha-2016-yili-bitmeden-bir-milyon-satis

• Satış danışmanından öğrendiğim kadarıyla 1.6 tdi dsg style donanımlı araçlara da zam geleceğinden dolayı yüzde 60 lık ötv oranı uygulanacakmış.

• Bende onu merak ediyorum giris fiyati 69 kusur style dsg dizellerin fiyati. Bence vergi oranina girmesin diye arttirmazlar sonucta vergi kendi kazanclari olmuyor

• JFMÜ J kullanıcısına yanıt
    Euro baskısından dolayı zam kaçınılmaz gözüküyor. Zaten bu ay gelmezse seneye ufak bi zam gelse bile yüzde 60lık ötv oranı uygulanacak.

• Fiyatlar yayınlanmış...

http://www.skoda.com.tr/models/yeni-superb/fiyat-listesi

• Passat trendline benzinli sabit kalmış active fiyatı artmış sanki yılsonu passatları eritip sonra zam yapacaklar sanki.

• Style dizel otomatikte geri adım atılmış. Eski fiyat 119900 liraydı. 70000 barajını sınırda geçiyordu (70076 lira). O tabloya göre %60 ötv grubuna girip 132300 lira olması gerekiyordu.

Yeni yayınlanan fiyat 124000 lira. Muhtemelen vergisiz fiyatı 70000 barajının altına çekip %50 barajına soktular aracı. Bu durumda da 123900 fiyat olur zaten ÖTV KDV eklenince 123900 yapıyor zaten.

Fakat şöyle de bir durum var. İlk kur zammında araç bir üst vergi dilimine girip fiyatı fırlayacak. Hayırlısı bakalım

• Sabah erkenden 1.4 active aracımı teslim aldım. Öncelikle active için katlanır ayna ve kararan dikiz aynası standart olmuş benimkinde cc ve Bluetooth olduğu için neredeyse comfortline donanıma yakın bir araç olduğunu düşünüyorum. Aracı konforu gayet iyi, çok sesli veya sessiz diyemem yol ve rüzgar çok farklı intibaya neden oluyor. Malzeme ve işçilik kalitesi audi den sonra bile çok kötü gelmedi bence gayet ortalama üstü ve yakıt tüketimi 55 km ilk sürüş 35 km ortalama sürat esenyurt maltepe hattı ve 5.5 lt bence çılgın bir deger. Arkadaşlar jetta 1.2 manuel parasına bu araç nimet, saklı bir cehver. Otomobili dayanıklı tüketim malı olarak gören ve fonksiyonaliteyi ön planda tutan bir tüketici için en iyi tercihlerden biri inşallah uzun süreçte bizi utandırmaz.

• Kur zammı öncesi 1.6 tdi prestige manuel ve 1.6 tdi style dsg satışlarını patlatacak gelişmedir. Bugün ve yarın arasında en az %10 ötv farkı nedeniyle avantaj sağlamak amaçlı satınalma stratejisi geliştircektir.

• 1,6 dizel dsg prestij paket 145 bin tl olmuş. hayırlı olsun .
  • 1.4 active güncel yakıt tüketimi ilk sürüş esenyurt izmit 125 km ortalama sürat 45 km ort tüketim 5.1 litre.

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.