Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (265. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.773
Cevap
118
Favori
478.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ötv gazı ile distribütör-devlet milleti çok güzel söğüşlüyor. Milet korkudan ne bulursa saldırır durumda bence bu saatten sonra ötv artışı gerçekleşmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BİR KERE DE İKİNCİ OLSUN BU SUPERB YAA...

TARİH: 24.10.2016

YER: ALMANYA

TESTİ YAPAN: AUTOBİLD

TESTE KATILANLAR: MAZDA 6 SW, KİA OPTİMA SW, RENAULT TALİSMAN SW, SKODA SUPERB COMBİ

PUANLAR:

1. SKODA SUPERB COMBİ 572/750

2. MAZDA 6 COMBİ 542/750

3. KİA OPTİMA SW 535/750

4. RENAULT TALİSMAN SW 533/750

• Yarenler...

2016 dizel otomatik prestige (business gri) sunrof lu ..içi bej rengi.. 129bin fiyat aldım..sizce fiyat nasıl ?
    daha uygun alabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

Yarenler...

2016 dizel otomatik prestige (business gri) sunrof lu ..içi bej rengi.. 129bin fiyat aldım..sizce fiyat nasıl ?

En çok talep edilen kombinasyon sanırım. Ellerinde hazır olan yoktur sanırım. Sipariş vermek lazım. Sipariş üzerine olunca da fiyat normal görünüyor.
  • beko86 kullanıcısına yanıt
    kusura bakmayın da auto bild in yaptığı ve vw gurubunun kazanmadığı bir karşılaştırmayı bulmak gerçekten çok zor. adamlar vw nin resmi yayın organı gibi çalışıyorlar. eğer ki aynı karşılaştırmayı aynı sonuçla autocar da yada car da yada evo da okursam inanırım ama auto bild (ki yıllar önce audi a8-bmw 7 ve mercedes s serisi karşılaştırmalarında hemde v12 motorlu olanlarda audiyi birinci yapıp herkesi kendine güldürmüştü) ağzıyla kuş tutsa inandıramaz objektif olduğuna.

not: buradan haraketle superb e laf attığım düşünülmesin. asla. ama auto bild ams gibi yayın organları vw nin arka bahçesidir. o yüzden arabanın özelliklerini öne çıkarırken tavsiyem örneklerinizi bu dergilerden vermemeniz. çünkü hep inandırıcılık sorunu yaşarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Dün iki ayrı bayi ye uğradım İstanbul'da. Style paket şu an benzinli Türkiye de hiçbir bayide yok dediler.

bende onu anlamıyorum arkadaş niye bizi illa dizelle kazıklamak istiyorlar? sanki talep yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

Yarenler...

cidden alacaksan ben fiyat araştırdım, bayilerle görüştüm. Daha uyguna araç bulmana yardımcı olabilirim... biz bugün bir araç için kapora yatırdık, işlemleri başlattık.
  • Ben de bugün kaporayı yatırdım. Yarında vekaletnameyi verip peşinatı yatırıp işlemleri başlatacağım.
    Dizel mi Benzinli mi ikisi arasında gidip gelirken zaten benzinli Style araç hiçbir bayide olmadığı için Dizel Style da karar kıldım. Bekledikçe araç zamlanıyor elimizdeki para eriyor daha fazla beklemenin anlamı yok.
    Yeni yıl yaklaşıyor vergi vs. hiç değişmese bile sırf bundan 4-5 bin daha zam gelecek.
    Hafta sonuna kadar alırım umarım aracı.
    Buradan Superb paylaşımları ile alım kararında bana faydası dokunan tüm forumdaşlara teşekkür ederim.
  • talhagezer kullanıcısına yanıt
    dostum bende bugün oturdum sürekli bayi aradım..ellerinde olan üzerinden konuştum...aralikta gelecek var diyorlar..ancak kendi arabama musteri buldum..1 hafta icerisinde almam gerekiyor..beyaz renk sunroff lu PRESTIGE donanımı için de 128 bin fiyat aldım...Bugün..iyi fiyat veren bir bayii bulabilirsen çok sevinirim...beyaz sunroff lu PRESTIGE 22.hafta sonrası üretim için iyi fiyat verebilirsen sevinirim..ciddi ciddi aliciyim dostum..bakalım yarında Ankaradan fiyat alacam..telefonda fiyat vermiyorlar.
    bir arkadaşım yüzyuze konuşmaya gidecek

• beko86 kullanıcısına yanıt
    Yukarida da belirtildigi gibi autobild degerlendirmelerini referans almamanizi oneririm. Cok gercekci degil puanlamalari.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 benzin 125 baz model düz vites, çok mu hayal kırıklığı olur?

• aticus3 kullanıcısına yanıt
    Hocam ne kadara aldınız

• talhagezer kullanıcısına yanıt
    1.6 tdi style dsg için en iyi fiyat ne aldınız acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.LiXX

1.4 benzin 125 baz model düz vites, çok mu hayal kırıklığı olur?

Niye yaratsın? Aracımı satabilsem bende alırım hemen de uğraşmak isteimyrum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrvolkan

1.6 tdi style dsg için en iyi fiyat ne aldınız acaba

hayır sadece prestij+sunroof
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhagezer

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.LiXX

1.4 benzin 125 baz model düz vites, çok mu hayal kırıklığı olur?

Niye yaratsın? Aracımı satabilsem bende alırım hemen de uğraşmak isteimyrum..

Donanım ve performans olarak daha ziyade donanım, performansı chiple aşarız.
  • Biz bu söylemleri çok duyduk. Bizim bunlara karnımız tok. Yeni üyelerimiz için tek tek bulmak zor olur biliyorum ama eski sayfalarımızı taramanızı tavsiye ederim. Pek çok 6 farklı şirketten test paylaşımlarını belgeleriyle sundum. Bu şirketlerin hepsi mi vw grubuna çalışıyor. Yani ingiliz otomobil dergisi de vw nin yan bahçesi mi?

Autobild için söylemlerinize katlmıyorum. 4 senelik geriye dönük bütün testlerini videolarıyla inceledim. VW grubunun bir aracının olduğu testte mercedes bmw kia hyundai jaguar gibi markaların kazandığı pek çok test var. Şimdi onları da burada payşalıp sayfada kalabalık oluşturmayayım.

Haydi diyelim ki autobild ile adac vw nin yan bahçesi. Autozeitung da ön bahçesi mi oluyor? Kaldı ki haydi diyelim öyle olsun bunlar yan ve arka bahçe olsunlar. Peki o zaman audi nin passat ın ve superb in olduğu testte en yüksek puanı neden SUPERB alıyor. Onu daha mı fazla sattırmaya çalışıyorlar. Ya da audi nin tiguan ın olduğu testte neden yeti yi birinci seçiyorlar? Onu büyütmeye mi çalışıyorlar. Golf audi ve seat ın olduğu testlerde octavia nın başarılı olması torpil mi? Octavia daha mı gözde olsun istiyorlar. İbiza polo ve fabia nın testinde fabia nın bu kadar başarılı olması nedendir acaba??? Bu şirketlerin testlerinde puan detaylarında rapid in toledo ve polo dan bir tık yukarda olması neden? Acaba vw nin yanı sıra çek ler de mi bu şirketlerde söz sahibi.

Yarın öbür gün kodiaq, tuareg ve audi aynı testte buluşup kodiaq puan detaylarında öne çıkarsa ne diyecez? ÇEKLERİN ELİ KOLU UZUN diyeceğiz bence...

AYRICA ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARIMA DİKKAT EDERSENİZ. SKODA LAR KULLANIŞLILIK ERGONOMİ İÇ HACİM VE KAROSERİ PUANLARINDA RAKİPLERİNİN ÖNÜNE GEÇİYOR. YANİ TÜM ALANLARDA EN YÜKSEK PUANLARI ALMIYOR...

DOLAYISI İLE BU TESTLERİ İSTEYENLER DİKKATE ALSIN İSTEYENLER ALMASIN. BEN PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİM...

• http://www.autobild.de/artikel/mercedes-e-klasse-skoda-superb-test-8989343.html

Mesela bu yukarıdaki testte ne olmuş??? VW grubunun gücü mü yetmemiş??? Yoksa ''Mercedes te modeli yeniledi onları da üzmemek mi lazım neticede mercedes de ülkemizin bir markası.'' mı demişler...
  • Audi’nin otomatik şanzımanında yazılım hilesi bulundu

Mısırlarınızı hazırlayın, "Dieselgate v2" geliyor!

Volkswagen grubu, Dieselgate olarak anılan ve emisyon değerlerini olduğundan daha düşük gösteren yazılımın ortaya çıkmasından ötürü geçtiğimiz yılı çok zor geçirmişti. 2016’da yavaş yavaş yaralarını sarmaya çalışan dev şirket, şimdi de Audi‘lerde görülen yazılım hilesinden dolayı benzer sorunlar yaşayabilir.

Almanya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden Bild‘in ortaya attığı iddiaya göre Dieselgate skandalını ortaya çıkaran Kaliforniya Hava Kaynakları Kurulu (CARB) ve ABD Çevre Koruma Birliği (EPA), Audi’nin Q5, A6 ve A8 modellerinde kullandığı AL 551 kodlu otomatik şanzımanda emisyon testlerini etkileyecek yazılım hilesi buldu. Direksiyon normal pozisyondayken aktif olan yazılım, test koşullarında motor devrini düşürerek normalden daha düşük emisyon ve yakıt tüketimi sonuçlarına neden oluyor. Direksiyonun minimum 15 derecelik bir açıyla sağa ya da sola döndürülmesi durumunda ise yazılım test modundan çıkarak otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan durumun ardından ilk olarak Volkswagen Amerika yazılı bir açıklama yaparak durumu kabul ettiklerini açıkladı. Amerika’da satışa sunulan otomatik şanzımanlı Audi Q5, A6 ve A8’lerin vites kutusunda kontrol amaçlı bir yazılım bulunduğunu itiraf eden şirket, benzinli-dizel ayrımı yapılmaksızın uygulanan yazılımın Mayıs 2016‘dan sonra kullanılmadığını belirtti. Soruşturmayı derinleştiren CARB ve EPA, söz konusu yazılımın Volkswagen grubunda yer alan diğer markalarda da kullanılıp kullanılmadığını araştıracak. Öte yandan soruşturmaya Avrupa Birliği‘nin de müdahil olma ihtimali göz önüne alındığında Volkswagen grubunun sıkıntılı günler geçireceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

KAYNAK:https://www.otopark.com/2016/11/audinin-otomatik-sanzimaninda-yazilim-hilesi-bulundu/

• Dr.LiXX kullanıcısına yanıt
    niye olsun gayet yeterli bir donanımı ve iyi bir motoru var aracın...
  • 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.