Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
6.684
Cevap
127
Favori
424.085
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Skoda >> YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili)
Giriş
    746 Mesaj
    Audi’nin otomatik şanzımanında yazılım hilesi bulundu

Mısırlarınızı hazırlayın, "Dieselgate v2" geliyor!

Volkswagen grubu, Dieselgate olarak anılan ve emisyon değerlerini olduğundan daha düşük gösteren yazılımın ortaya çıkmasından ötürü geçtiğimiz yılı çok zor geçirmişti. 2016’da yavaş yavaş yaralarını sarmaya çalışan dev şirket, şimdi de Audi‘lerde görülen yazılım hilesinden dolayı benzer sorunlar yaşayabilir.

Almanya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden Bild‘in ortaya attığı iddiaya göre Dieselgate skandalını ortaya çıkaran Kaliforniya Hava Kaynakları Kurulu (CARB) ve ABD Çevre Koruma Birliği (EPA), Audi’nin Q5, A6 ve A8 modellerinde kullandığı AL 551 kodlu otomatik şanzımanda emisyon testlerini etkileyecek yazılım hilesi buldu. Direksiyon normal pozisyondayken aktif olan yazılım, test koşullarında motor devrini düşürerek normalden daha düşük emisyon ve yakıt tüketimi sonuçlarına neden oluyor. Direksiyonun minimum 15 derecelik bir açıyla sağa ya da sola döndürülmesi durumunda ise yazılım test modundan çıkarak otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan durumun ardından ilk olarak Volkswagen Amerika yazılı bir açıklama yaparak durumu kabul ettiklerini açıkladı. Amerika’da satışa sunulan otomatik şanzımanlı Audi Q5, A6 ve A8’lerin vites kutusunda kontrol amaçlı bir yazılım bulunduğunu itiraf eden şirket, benzinli-dizel ayrımı yapılmaksızın uygulanan yazılımın Mayıs 2016‘dan sonra kullanılmadığını belirtti. Soruşturmayı derinleştiren CARB ve EPA, söz konusu yazılımın Volkswagen grubunda yer alan diğer markalarda da kullanılıp kullanılmadığını araştıracak. Öte yandan soruşturmaya Avrupa Birliği‘nin de müdahil olma ihtimali göz önüne alındığında Volkswagen grubunun sıkıntılı günler geçireceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

KAYNAK:https://www.otopark.com/2016/11/audinin-otomatik-sanzimaninda-yazilim-hilesi-bulundu/
    |
    |

• Yüzbaşı
    612 Mesaj

niye olsun gayet yeterli bir donanımı ve iyi bir motoru var aracın...
    |
    |
    Dr.LiXX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İstanbul Avrupa yakasi bir bayiden arac aldik full+full biliyorsunuz.. Araci cuma alacagiz, bir arkadasim icin diyerek fiyat aldim beyaz presti tdi +sunroof icin. Lutfen arac alma noktasindaysaniz pm atin yardimci olayim. İlk atana donecegim, eger almayacaksa sirayla diger arkadaslara bilgi verecegim. Arac satisi inanilmaz hizli su an (kendi arastirmalarim neticesi bunu soyluyorum).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    by donanimhaber.com

• Yarbay
    2274 Mesaj

Mrb
    Superb style paket 1.6 tdi dsg için fiyat teklifi alabilir miyiz peki

|
    |
    talhagezer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    118 sunrooflu 1.4 act dsg prestige

|
    |

istediğiniz kadar kendinizi kandırabilirsiniz ama alman otomobil basınının vw gurubu araçlarına karşı herzaman bir sempatisi vardır. bu yadsınamaz. ayrıca bütün dünyada bilinen tek otomobil show u top gear ve jeremy clarksondur. çünkü şu anda bir miktar palyaçoluk yapsalar da objektifliklerinden kimsenin kuşkusu yoktur. ingiliz arabalarını beğenirler ama doğruyu söylerler. ama dünyaca tanınan bir auto bild testçisi yoktur. ayrıca burayı kalabalıklaştırmayalım diyorsunuz ama vw gurubunun kaybettiği karşılaştırmaları çıkarmak size kaybettirebilir. çünkü anlamsızca kazandıkları daha çoktur. ayrıca, ben ve benim gibi düşünenler vw gurubu demekte skodayı vw den ayırmamakta. o yüzden passata karşı superb nasıl kazanmış demenizin bir anlamı yok. son olarak auot bild ve ams başta olmak üzere alman otomobil basınına yaptığımız eleştiriler onların objektifliğiyle alakalıdır. skodaya sataşma veya onu hor/hakir görme durumu sözkonusu değildir ki geçen ay superb dizel için 89.000 fiyat aldım ama imkanlarım yetmediği için alamadım. yani superb in avukatlığını yapmanıza gerek yok biz de superb i beğeniyoruz. superb in nasıl iyi bir araba olduğunu anlamak/anlatmak için ams yada auto bild gibi taraflı yayın organlarına ihtiyacımız yok.

quote:

www.autobild.de/artikel/mercedes-e-klasse-skoda-superb-test-8989343.html

şu verdiğiniz örneğe de kusura bakmayın ama yuh artık diyeceğim bırakın da yeni e serisi superb den iyi olsun bir zahmet.
    |
    |
    beko86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    746 Mesaj

Forumun arama özelliğini kullanmanızı tavsiye ederim. Sizin ihtiyacınız yoksa testlerle ilgilenmeyin işinize bakın. İhtiyacı olanlar bakarlar...
    |
    |
    texjrwillerjr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

TARİH: 15.11.2016

TEST: AUTOBİLD

TESTE KATILAN: AUDİ A8 & BMW 7

SONUÇ: FREN MESAFELERİ OBJEKTİF, SES DESİBEL(YALITIM) ÖLÇÜMLERİ OBJEKTİF

1. BMW 7 611 / 750

2. AUDİ A8 581 / 750

RESİM EKLEMİYORUM TEST VERİLERİNİN TAMAMI AŞAĞIDA MEVCUTTUR...

KAYNAK:http://www.autobild.de/artikel/audi-a8-bmw-7er-test-10958963.html

O DA NEEE SKODA SUPERB EDİTÖRÜN TERCİHİ OLMUŞ. PASSAT 7 ALIRKEN SUPERB 10 ÜZERİNDEN 8 ALMIŞ.

Yalnız bunu taraflı denilen alman ve italyan otomobil testçileri de söylemişti zaten. Farklı ülkelerde test yapan bir çok kişi de bu aracın fiyat performans bakımından daha başarılı olduğunu söylediler.

Şimdi biz hepsine inanıyoruz da autobild, adac ve autozeitung bu aracın fiyat/performans ile karoser puanlarını yüksek verdikleri için onlara ''hadi oradan'' mı diyelim...

Benim için fark etmez, ''Hadi oradan autobild! Sen ne bilirsin bee!''

Bu aşağıdaki topgear puanlama paylaşımları da dahil farklı farklı sitelerden pek çok paylaşım yaptık.

• Yarbay
    2357 Mesaj

sen bir zahmet bak bakalım kaç audi a6 bmw 5 seris ve merc e serisi ile 4 çeker olmadan karşılaştırmaya girebilmiş. yada audi a8 ne hikmetse bmw nin de merc s serisinin de 4 çekeri olduğu halde arkadan itişlilerle karşılaştırılır ve ondan sonra gücü yere aktarma çok iyi denir. daha örnek istermisin? bende örnek çok. karşında lise bebesi yok 90 dan beri bu neşriyatları tanıyan birisi var o yüzden hiç uğraşma.

not: auto show da yayınlanan bir auto bild kaynaklı yeni audi q7 testinden "süspansiyon konforu bir s serisinden aşağı değil" bunu yazabilecek tıynette olan adamlara inanmak sadece kendini kandırmaktır.
    |
    |

Orijinalden alıntı: beko86

BAKIYORUZ TOP GEAAAAAAARRRRRR...

O DA NEEE SKODA SUPERB EDİTÖRÜN TERCİHİ OLMUŞ. PASSAT 7 ALIRKEN SUPERB 10 ÜZERİNDEN 8 ALMIŞ.

Yalnız bunu taraflı denilen alman ve italyan otomobil testçileri de söylemişti zaten. Farklı ülkelerde test yapan bir çok kişi de bu aracın fiyat performans bakımından daha başarılı olduğunu söylediler.

Şimdi biz hepsine inanıyoruz da autobild, adac ve autozeitung bu aracın fiyat/performans ile karoser puanlarını yüksek verdikleri için onlara ''hadi oradan'' mı diyelim...

Bu aşağıdaki topgear puanlama paylaşımları da dahil farklı farklı sitelerden pek çok paylaşım yaptık.

quote:

Orijinalden alıntı: beko86

BAKIYORUZ TOP GEAAAAAAARRRRRR...

arkadaşım sen okuduğunu anlamıyor musun? ben superb e laf etmiyorum alman otomobil basınına laf ediyorum bu bukadar basit.
    |
    |

• Yüzbaşı
    746 Mesaj
    YUKARIDA PAYLAŞTIĞIMIZ TEST GAYET AÇIK. İKİ ARAÇ DA 4 ÇEKER. PUANLAMA ORTADA. PAYLAŞMADIĞIM VE GÖRMEDİĞİM BİR TEST İÇİN YORUM YAPAMAM. AMA BENİM PAYLAŞTIĞIM TESTLERDE TESTE KATILAN VW GRUBU ARAÇLARIN HİÇBİR EKSTRA ÇEKİŞ ÖZELLİĞİ YOKTU. BEN MÜMKÜN OLDUKÇA EŞİT ARAÇLARIN GİRDİĞİ TESTLERİ PAYLAŞIYORUM.

LAFTAN ANLAMAYAN SENSİN. SKODA SUPERB İÇİN SÖYLEDİKLERİNİ OKUDUM. DİKKAT EDERSEN BUNUNLA İLGİLİ BİR CEVAP VERMEDİM. ALMAN BASINIYLA İLGİLİ PROBLEMİN VARSA O SENİN PROBLEMİNDİR. KENDİMİ KANDIRIYORSAM O DA SENİN DEĞİL BENİM PROBLEMİMDİR. BEN BURADA DENK GELEN TESTLERİ PAYLAŞIRIM. DAHA ÖNCE DE YAPTIĞIM GİBİ. DİLEYEN DİLEDİĞİNİ ALSIN. LİSE BEBESİ DEĞİLİM DİYORSUN AMA VERDİĞİN CEVAPLAR HENÜZ İLKOKUL SEVİYESİNDE. YOK SKODA NIN AVUKATLIĞINI YAPIYORMUŞUM YOK SENİN SUPERB İLE SORUNUN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORMUŞUM. KEŞKE LİSE BEBESİ OLSAN

SEN DE BURADA PAYLAŞIMLARDA BULUNABİLİRSİN. BİZ DE ELİNE SAĞLIK KARDEŞ DERİZ. BU FORUMUN AMACI DA BUDUR ZATEN. DİLEYEN DE DİLEDİĞİNİ DÜŞÜNÜR VE FORUMUMUZ ZENGİNLEŞİR. OBJEKTİFLİĞİNE GÜVENDİĞİN YERLERİN TESTLERİNİ PAYLAŞIRSAN. FORUMU OKUYAN ARKADAŞLAR DAHA ÇOK BİLGİ SAHİBİ OLUR. ORADA ÖYLEYMİŞ BURADA BÖYLEYMİŞ ŞEKLİNDE DÜŞÜNCELER GELİŞTİREBİLİRİZ. TEŞEKKÜR EDERİZ...

• Yüzbaşı
    390 Mesaj
    Arkadaşlar,

Kış lastiklerini takınca birebir aynı şartlarda şehir içi yakıt tüketimi 1 litreye yakın arttı. (Yaz ve kış lastikleri aynı ölçülerde.)

Kış lastiğine geçen arkadaşlar, normal mi?

Not: Önceki araçlarımda bu kadar yakıt farkı olmuyordu, o yüzden merak ettim.

Bildiğim kadarıyla kış lastiklerinde sürtünme fazla sebebi de kaygan zeminde lastik yüzeyinin tutunmasını arttırmak. Dolayısı ile aynı boyutta olsalar bile yaz lastiğinden daha fazla tüketime neden oluyor. Hatta boyutu küçük kış lastiğinin toplam çapı düşük olasına rağmen boyutu büyük yaz lastiğinden daha fazla yaktığına da şahit oldum. Havaların soğuması da kış lastiğiniz ile birlikte yakıtın bir miktar artmasında pay sahibi. Araç beyni daha zengin bir karışımla çalıştırıyor aracı.
    |
    |
    royalblue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    **Continantal TS 850 alıyorum bu arada, en iyisi diyorlar bakalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhagezer -- 16 Kasım 2016; 17:23:39 >
    by donanimhaber.com

• Yarbay
    3874 Mesaj
    89.000 TL ye Ekim ayında dizel superb vardı ve alınmadı mı?
    SUPERB miş valla.
    Büyük fırsat kaçmış sanki

Paylaşımlara devam edelim bence. Dergilerin taraflı yaklaşımları sadece otomobil sektöründe değil benim özel merakım olan Hi-Fi sektöründe de vardır mesela.
    Reklam verenlerin baskın olması da herkesçe bilinen bir durumdur.
    Zaten testi yapanlar demek istediklerini aslında satır aralarında derler. Ve uzman kullanıcılar ya da bu testleri yakından takip edip sürekli okuma yapanlar aslında ne denmek istediğini gayet iyi anlarlar.
    Bu konulara meraklı bu forumdaki forumdaşların biz normal kullanıcılara bu satır aralarını okunmasında yardımcı olunması faydalı olacaktır.
    Araçlarını bizzat kullanmakta olanlarında olumlu olumsuz son kullanıcı yorumları da son derece kıymetlidir. Testlerden daha bile kıymetlidir aslında.
    Hatta buradaki kullanıcı yorumları belli bir kamuoyu oluşturmaya da katkı sağlar.
    Bilgi paylaşıldıkça artar demişler, paylaşıma devam arkadaşlar.
    |
    |
    Audio/Video: Amfi:Denon AVR-X3400H, B.M.C. S2, Front :PMC Twenty5 23, Monitor Audio Shadow50 /25 -Sub:JL Audio E-112 - Player: Teac NT503 Streamer Dac, Himedia Q10 Pro 4k Medya Player, PlayStation 4 pro, Sony UBP-X700 4K UHD Bluray Player, Proj./Perde : EPSON EH-TW9100W; FULLSCREEN 221x125 cm Fixed Frame Perde TV: Sony 65XF9005 4K UHD Kablo: Vovox İnitio Speaker Cable 2x3,5m - AR Referance 2x5m Speaker Cable, Inakustik Star Speaker Cable - Audioquest Sub-3 Subwofer Cable - Optirius Power Cord ve Silent Wire Seri8 Power Cord - Accuphase ASL-15G - QED Reference Digital Coaxial Audio Cable 3m - Techlink Wires XS ve Wires CR interconnect cable , Monster, Hama, AR, TTAF HDMI digital interconnect cable - Monster HTS-1000 ve AQ Niagara 1000 Akım Korumalı Priz

• Yarbay
    4231 Mesaj
    Arkadaşlar selam,

Aracımda ön cam ısıtma özelliği mevcut. Otopark için HGS'ye benzeyen bir etiket var. Bunu ön camın neresine yapıştırdıysam da okumadı. Özellikle siyah noktalı yerleri denedik, siyah noktalı yerlerin haricini denedik ancak olmadı. OGS ile hiç geçiş yapmadım, onu da siyah noktalı yerlere yapıştırmıştım, sorun olur mu? Otopark etiketi için yapılacak bir şey var mıdır?

Auto bild in ams nin son 10 senede e ve f sinifinda yaptigi karsilastirmalara bak bakalim. Senin burada verdigin 1 örneğe karsilik 99 tane adaletsiz kardilastirma gorursun. Senin laf kalabaligina ihtiyacim yok. Bu isleri bilen bilir alman otomobil basini vw gurup sempatizanıdır. Aksini ispat etmeye ugrasmak boş islerle uğraşmaktır.
    |
    |
    18" pegasus jant ve 235/45r18 Goodyear asymetric 2 lastik kullanıyorum. Kışlık olarak çıkma Scirrocco donington 17" jant ve 215/55r17 Goodyear gen1 lastik aldım. Kışın da aynı yakıtı yakacağımı düşünüyorum. Donington jant için yorumu olan var mı? Dar taban kışlık kullanan var mı?

Canlı Tv izle
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.