Şimdi Ara

Yeni Skoda Octavia hüsranı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
1
Favori
23.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bunlara bu kadar giydirmişsin de ya dsg? alman auto bild bile dsg nin hatalı şanzıman olduğunu kabul etti onu ne yapacağız?

• aaguler kullanıcısına yanıt

bakın bir kez daha söylüyorum zevkler ve renkler, zevkler ve renkler, zevkler ve renkler.

siz şuan umrumda ve bana bir faydası olmayan gurubun araçlarını alan herkese cahil demiş oldunuz ki bu hiç hoş değil.

önceki mesajımda da sizi herhangi bir analitik düşünmektan uzak olduğunuzu itham etmedim. o cümleyi söylememin sebebi genel bir düşünce olmasından ve gerçekten yorumlarınızın bu araçları alan kişileri "cahil" olarak itham eden mesajlar içerdiğinden dolayı belirtmek istedim. mobilet motoru konusunu hala ciddiye almadığımı da belirtmek istiyorum.

pegout 3008 prime dizelin şuan 2021 liste fiyatı kendi sitesinde 440.000 Tl olarak görünüyor. 1.5 octavia 374.000 TL ikisini kıyaslamak her açıdan zaten saçma biri suv diğeri sedan ve ben suv kullanmayı tercih eden biri değilim binlerce de böyle insan vardır. ve bir kez daha söylüyorum zevkler ve renkler. diğer saydığınız megane corolla vs. bunların donanım olarak eksik olduğunu ve fiyat farkı olduğunu siz de biliyorsunuz lütfen.megane icon corolla passion flame focus titanium bunlarla kıyaslamak daha doğru olacaktır octavia'yı siz de biliyorsunuz. keşke fiyatlar böyle uçuk olmasa keşke fırsatçılar olmasa herkes gönlündeki arabaya ulaşabilse bu konuda hem fikiriz.

evet burası bir forum siz neden alınmaması gerektiği konusunda kendi görüşlerinizi belirtmiştiniz ben de alan biri olarak neden ve hangi şartlarda aldığımı belirttim. Ki kaldı ki hiç kimse buradaki yorumlarımızı okuyark evet bu arabayı almalıyım demez, bu ayakkabı çanta gölek değil, araba. içine binersin test edersin içindeki unsurlara bakar ve kendine göre değerlendirisin burdaki yorumlar da sadece birer fikir olur.

sizle ben sabaha kadar burda bu konuyu konuşsak da her aracın bir alıcısı vardır kimi az satar kimi çok satar hangisi az satmış çok satmış açıkçası umrumda da olmaz.

hiç bir zaman bırakın bir marka grup fanataği olmak değil, araba fanatiği bile olmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

bunlara bu kadar giydirmişsin de ya dsg? alman auto bild bile dsg nin hatalı şanzıman olduğunu kabul etti onu ne yapacağız?

Dsg, yedi bela hüsnüdeki bombalı armut 🍐 pardon elma 🍏 gibi. ne zaman elinde patlayacağı belli değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pikselslx P kullanıcısına yanıt

Cahil kelimesinin sözlük anlamı :

sıfat

1. Eğitim ve öğrenim görmemiş (kimse).
    2. Belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan (kimse)

Zevkler ve renkler kesinlikle tartışılmaz, bunda mutabıkız. Peugeot 3008 Prime 1.5 bluehdi EAT8 ötv muaf olarak satmak kaydı ile alınabiliyor. Ve böylelikle, perakende olarak 360-370K bedele alınabilen bir araç ötv indirimi ile 184.000 TL'ye alınabiliyor. Ve böylelikle çok daha verimli bir satın alma oluyor. Üstelik bu tercihte mükemmel ve sorunsuz bir motor ve şanzıman da var. Bu yazdıklarım bu ve bunun gibi forumları inceleyerek fikir edinen otomobil cahillerine hitap etmektedir.

Bu ve bunun gibbi forum ya da mecralarda elde edilen fikirlerle karar verir insanlar, her bir fikir zerresi tortu bırakacaktır çünkü. Bu sebeple fanatizmden uzak, yansız ve mantık ile konuşmak/yazmak en adili. Bu başlık altında polo denen aracı civic ve corolla'dan kaliteli gören fanboylar görülebilir.

Evet her aracın alıcısı vardır ve olacaktır. Kimisi hak ettiği bedele kimi üstüne kimi eksiğine satılır.

• İcon megane ile premium octavia aynı fiyat. İkisine de baktım. Arasında octavia lehine çok fark var. Birinin alt donanım fiyatını birinin üst donanım fiyatını yazarak algı yapmayın. Joy megane egea ayarı bir arabadır. İcon olursa alınabilir olur. O da 330 bin liradır. Ergen gibi başlık açıp araba kötülemeye çalışmışlar. Yan yana koysan, istediğini al c segment desen hepsi octaviaya saldırır. Dolu pakette ve turbolu motorda hepsi benzer fiyat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Dsg, yedi bela hüsnüdeki bombalı armut 🍐 pardon elma 🍏 gibi. ne zaman elinde patlayacağı belli değil.

Alıntıları Göster

hayır anlamadığım ellerinde dsg gibi bir saatli bomba varken başkalarına kusur bulmaları ilginç. deseki octavianın bagaj hacmi ve pratikliği sınıfında en iyi eyvallah lafım yok ama iş tekniğe gelince dsg utancından kurtulamıyorlar.

• 1. 5 tsi premium octavia mi, 1.5 tsi business passat mi. ikisi de ayni donanim ve fiyat. sacmalik burada basliyor.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt

Bu mild hibritlerdeki dsg diğerlerinden farklı diye okudum. Mercedes'in ki gibi araya bir hidrolik, konvertör tarzı bir şey koymuşlar. Doğruysa bence dsg den korkulacak bir durum yok artık.

• eko33 E kullanıcısına yanıt

yanlışınız var 1.5 tsi impression ile aynı fiyat business değil

• 2009-2012 arası üretilen makyajlı A5 kasalar efsodur benim gözümde; o arabada aldığım sürüş zevki çok başkaydı.MQB platformuna geçtikten sonra Octavia çok gerilere gitti.
  • Yeni kasada yalıtım iyileştirilmiş diyorlardı? Önceki kasadan mı bahsediyorsunuz yeni kasadan mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Bu mild hibritlerdeki dsg diğerlerinden farklı diye okudum. Mercedes'in ki gibi araya bir hidrolik, konvertör tarzı bir şey koymuşlar. Doğruysa bence dsg den korkulacak bir durum yok artık.

ben de geçen sene (sanırım) auto show dergisinde okuduklarımı yazıyorum. kaldı ki dsg çok iyi bir nane olsa audi a6, a8, bentley vs gibi kaliteli arabalarında da kullanırlardı. bence dsg nin ne kadar iyi olduğu kullandıkları arabalardan belli.

• genç muallim G kullanıcısına yanıt

Adam 1.0 tsi motorun vergi diliminden dolayi alt otv ye girdiğini olmasi gerekenden yüksek fiyata satılmaya çalışıldığını anlatıyor

Muallimsen gercekten çok yazik

• Jocker35 J kullanıcısına yanıt

Benim muallimliğimi ölçecek kapasiteye sahip olduğunu hiç sanmıyorum.

Aksine başlık ergence marka fanartikliği veya düşmanlığı gibi bir basitlik içeriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

ben de geçen sene (sanırım) auto show dergisinde okuduklarımı yazıyorum. kaldı ki dsg çok iyi bir nane olsa audi a6, a8, bentley vs gibi kaliteli arabalarında da kullanırlardı. bence dsg nin ne kadar iyi olduğu kullandıkları arabalardan belli.

Alıntıları Göster

Dsg Porsche , Lamborghini ve Bugatti dahil kullaniliyor neyin muhabbetini yapiyorsunuz anlamadim😅

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Bugatti_Chiron

7-ileri DSG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 20 Şubat 2021; 22:43:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Misterr

2009-2012 arası üretilen makyajlı A5 kasalar efsodur benim gözümde; o arabada aldığım sürüş zevki çok başkaydı.MQB platformuna geçtikten sonra Octavia çok gerilere gitti.

A5 FL Etli ve daha oturaklı bir araçtı gerçekten. Direksiyonu bile ayrı güzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

A5 FL Etli ve daha oturaklı bir araçtı gerçekten. Direksiyonu bile ayrı güzeldi.

Alıntıları Göster

En son çıkan Skodayi disaridan gordum sadece güzel duruyor, incelemedim ama bir önceki kasa bizim sirkette vardi, çok kullandim; benim a3 sedan ile aralarinda çok fark vardi, aslinda bu kadar olmamaliydi. Neticede yuzde 90 ayni arac olmasini beklersin.

Mesela Jetta zamaninda cok iyiydi bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

En son çıkan Skodayi disaridan gordum sadece güzel duruyor, incelemedim ama bir önceki kasa bizim sirkette vardi, çok kullandim; benim a3 sedan ile aralarinda çok fark vardi, aslinda bu kadar olmamaliydi. Neticede yuzde 90 ayni arac olmasini beklersin.

Mesela Jetta zamaninda cok iyiydi bence.

Alıntıları Göster

Son kasayı A4 ve A5FL sahibi olmuş bir arkadaşıma aldık, çok memnun. Ben henüz göremedim bile ama özellikle baya sessiz diyor.

• genç muallim G kullanıcısına yanıt

" Aksine başlık ergence marka fanartikliği veya düşmanlığı gibi bir basitlik içeriyor. "

Gülünç yorum.

• bir söz bırakayım buraya gelişimine katki olsun :

"Cahil insan bilmeyen insan demek değildir

Cahil insan bilmeyip bilmediğinin farkında olmayan insandır"

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.