Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (238. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birde şunu ekleyeyim bütün vw grubu arabalar yok satıyor. mesela şu anda tövbe ettim doğru yolu buldum Octavia alacağım deseniz bile araç yok zaten
    jetta ve pasatta 3-4 aysıra bekleyenler var
    sonra kalkıp vw grubuna çiftçiler binmiyor bizde lux sayılıyor demek ne kadar doğru olur bilemiyorum. o zaman Avrupalı çiftçiler aşmış kendilerini
    inisigia 1.6 diesel motor getirip en dolu modelini 70.000-75.000 bandında satsaydı yok satardı ama adam benzinlisine 82.00tl çekiyor
  • gestapooo G kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun ne diyelim, her halde 20 sene araba değiştiremeyeceğiz bu fiyatlarla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güven ÖZYER kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 1 sene baktım arabalara :) sonunda ben de kriterlerimin çoğuna uyan octiyi aldım.

Elbette taktırılır ama arabanın orijinalliği gider performansı düşer zaten olmayan 2. Eli iner. Yeni insignia forumunda da onu anlatmaya çalışmıştık arkadaşımıza.
    Sizin de dediğiniz gibi tüple uğraşmak akıl karı değil. Az yakan dizel otomatik sayılı büyük araçlardan biri zaten octavia.

• trust06 T kullanıcısına yanıt
    2 senede baksan dönüp dolaşıp alacağın araba octaiva. en doğrusunu yapmışsın. güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Resmi sitesinin ana sayfasında fiyat listesine octavia combi yi koymuşlar. Fiyatlar combinin fiyatları octide zam yok şimdilik

zaten fiyatı 1 ocak ta sabah değiştirmezler, yakında bindirecekler ama inşallah eski fiyat yada eski fiyata yakın satarlar. benim tahminim en az +4000tl
    yarın inşallah arabamı teslim almaya gidersem detayları yazarım
    Aslında insigniada benzinli otomatik cosmoyu 78-79 a bırakıyorlar. D segmentindeki benzinli araçlar için oldukça uygun bir fiyat. Hem şekilli hem de dışarıdan (iç hacim olarak octiden fazla değil) heybetli bir araba. SIDI motorla nispeten daha az tüketiyor artık. Ama hala yakıt problemi var elbette

Sağolasın hocam siz de dilerim en kısa zamanda istediğiniz araca kavuşursunuz.

• quote:

Sağolasın hocam siz de dilerim en kısa zamanda istediğiniz araca kavuşursunuz.

teşekkür ederim. yarın teslim alacağız plaka vs bir aksilik olmazsa. oğlumla birlikte yarını bekliyoruz heyecanla =)
  • quote:

Hocam doğuş grubunun satış politikasını burdan kime sorsanız herhalde ezici çoğunluğu sevmez. Ama bu demek değil ki sırf bu yüzden eski teknoloji diğer marka arabaları alacağız. Bu arabayı alan arkadaşlar ihtiyaçlarını ve kriterlerinin çoğunu veya hepsini karşıladığı için bu aracı alıyor.
    İnsignianın şekli şemali iyi de yakıtı ve 2. Eli ne olacak? Bu kriterleri önemli olan kişilere İnsignia al diyemezsin maalesef.
    Hemen hemen Bütün markaların D segmentinde dizel otomatik 1.6 motor seçeneği var Opel hala getirecek Türkiye ye!!

yeni kasa olan insignia şu an d sınıfındaki diğer araçlar ne yakıyorsa aynen onu yakıyor. 9-10 litre ortalama elde ediyorlar kullananlar siz bence kendinizi yenileyin biraz baya bi geride kalmışsınız. Dizel getirse nolacak getirmese nolacak çok yakında onunda bir avantajı kalmayacak.

• TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt
    kendimizi nasıl yenileyeceğiz analatırsan hemen deneriz
    9-10 litre hiç trafiğe girmeden çok dikkatli kullanırsan belki. ben Octavia ile öyle yaparsam 4.5-5 litreyi yakalarım. fark %50, %10 da dizel benzinli farkından var
    insignia ya binenin kendini avutacağı tek nokta d sınıfı olması, arkada oturanda kafasını hafifçe eğerse sorun yok, nasıl d sınıfıysa
    octavida 3 kişi yayıla yayıla oturur. ön koltuklada en az 10cm boşluk kalır. insignia da 3 kişi oturmayı bir deneyin bakalım. hangisi c sınıfı hangisi d sınıfı o zaman bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güven ÖZYER -- 1 Ocak 2014; 14:30:32 >
  • Ben dizel motor seçenekleri içersinde fazla yakıyor demek istemiştim siz yanlış anlamışsınız. Beğenmediğiniz dizel motor ile ortalama 5 litre yakıyor bu alet.
    Tabi siz yine de tüp alabilirsiniz gözünüzü karartıp.
    Başarılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Güven ÖZYER

9-10 litre hiç trafiğe girmeden çok dikkatli kullanırsan belki. ben Octavia ile öyle yaparsam 4.5-5 litreyi yakalarım. fark %50, %10 da dizel benzinli farkından var
    insignia ya binenin kendini avutacağı tek nokta d sınıfı olması, arkada oturanda kafasını hafifçe eğerse sorun yok, nasıl d sınıfıysa
    octavida 3 kişi yayıla yayıla oturur. ön koltuklada en az 10cm boşluk kalır. insignia da 3 kişi oturmayı bir deneyin bakalım. hangisi c sınıfı hangisi d sınıfı o zaman bakın

usta fanatikliğe gerek yok opelde benim değil skodada senin. Öyle 10 dakkalık testler yapılarakda araçların yakıtları konforları bilmem neleri belli olmaz. O testlerde sadece araç gidiyormu gitmiyormu onu anlarsınız. Sanırım ilk sıfır aracınız olduğundan biraz heyecan mevcut içinizde ama insignia octavia ile karşılaştırılacak sınıfda değil sadee fiyat olarak karşılaştırılır. AFL+ far teknolojisi beni opele bağlamada şu an bana yetiyor artıyor bile. Bu tür teknolojileri vw grubu araçlarda bi on seneye kalmz görürsünüz sizde üzülmeyin. Wv grubundaki araçların tek artısı o da motor teknolojisi başkada bişeyleri yok. Octavianın virajlara girerken nasıl korku saldığını kullananlardan çok iyi biliyorum ama opelin c sınıfındaki astrası ile gözü kapalı virajlara girenleride çok iyi biliyoruz. Bu yüzden sıkıntı etme herkes mutlu olduğu aracı kullanmalı ona bişey dediğimiz yok sadece tek derdimiz ederlerinden çok pahalıya satılıyorlar. Şu octavianın full dizeli 60bin olsaydı gözü kapalı alınırdı ama kusura bakma arkadaş 70bin etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

quote:

usta fanatikliğe gerek yok opelde benim değil skodada senin. Öyle 10 dakkalık testler yapılarakda araçların yakıtları konforları bilmem neleri belli olmaz. O testlerde sadece araç gidiyormu gitmiyormu onu anlarsınız. Sanırım ilk sıfır aracınız olduğundan biraz heyecan mevcut içinizde ama insignia octavia ile karşılaştırılacak sınıfda değil sadee fiyat olarak karşılaştırılır. AFL+ far teknolojisi beni opele bağlamada şu an bana yetiyor artıyor bile. Bu tür teknolojileri vw grubu araçlarda bi on seneye kalmz görürsünüz sizde üzülmeyin. Wv grubundaki araçların tek artısı o da motor teknolojisi başkada bişeyleri yok. Octavianın virajlara girerken nasıl korku saldığını kullananlardan çok iyi biliyorum ama opelin c sınıfındaki astrası ile gözü kapalı virajlara girenleride çok iyi biliyoruz. Bu yüzden sıkıntı etme herkes mutlu olduğu aracı kullanmalı ona bişey dediğimiz yok sadece tek derdimiz ederlerinden çok pahalıya satılıyorlar. Şu octavianın full dizeli 60bin olsaydı gözü kapalı alınırdı ama kusura bakma arkadaş 70bin etmez.

o zaman sende alma ustaaa
    ayrıca ilk defa sıfır araç 20defa ikinci el araç muhabbeti çok ucuz ustaaaaaa
    Octavianın viraj muhabbetini ilk senden duyuyorum
    ayrıca sana hiçkimse Octavia satmaya çalışmıyor ne diye ikide bir 70.000tl vermem diyorsun onuda anlamadım
    fanatiklik demişsin ne fanatikliği, ben sana diyorum ki insiginiaya 3 tane yetişkin kafalarını eğmeden sıkışmadan oturamaz, denemesi bedava

• güven beye katılıyorum. 2010 model easytronic astra h sedan aracım vardı. fabrika verisi şehir içi 8,1 lt. ama bu değeri hiç yakalayamadım. agresif araç kullanan birisi değilim gaza ufak ufak dokunurum bu şekildeki kullanımımla bile şehir içi 11-12 litrenin altını göremiyordum.. ayrıca octavia virajlarda astradan daha güven veriyor astra biraz daha fazla savruluyordu. insignia kullanmadım ama onunda şehir içinde çok ekonomik olacağını düşünmüyorum. otomatik 1.6 sidi motorlu insignianın şehir içi tüketimi 9,1 lt. günlük kullanımda 12-13 litreden aşağı tüketmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hautbois

güven beye katılıyorum. 2010 model easytronic astra h sedan aracım vardı. fabrika verisi şehir içi 8,1 lt. ama bu değeri hiç yakalayamadım. agresif araç kullanan birisi değilim gaza ufak ufak dokunurum bu şekildeki kullanımımla bile şehir içi 11-12 litrenin altını göremiyordum.. ayrıca octavia virajlarda astradan daha güven veriyor astra biraz daha fazla savruluyordu. insignia kullanmadım ama onunda şehir içinde çok ekonomik olacağını düşünmüyorum. otomatik 1.6 sidi motorlu insignianın şehir içi tüketimi 9,1 lt. günlük kullanımda 12-13 litreden aşağı tüketmez.

adam 5lt yakan dizel araç yapmış, vw grubuna ait bir marka ama yinede beğenmeyenler var, beğenmeyene de bir şey demiyorum ama yazdıklarından benim ona zorla Octavia satmaya çalışıyormuşum gibi bir izlenime kapılıyorum. fanatik olmamız da cabası.
    tsunami adlı arkadaşın hondacı olmasından şüphelenmeye başladım =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güven ÖZYER -- 1 Ocak 2014; 15:56:33 >

• hatta deki insignia ya 78 000 az oldu ben 88.000 vermek istiyorum de bana ne.
    anladınmı hafız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güven ÖZYER -- 1 Ocak 2014; 17:01:49 >
  • bu arada arkadaşlar deşifre oldum artık. ben Octavia yı türkiyeye sevdirmeye çalışan bir ajanım
    hiçbiriniz anlamadınız, ama tsunami çaktı olayı. adam cin gibi, ama bende de hata var bariz şekilde belli ettim.
    artık sahte nickle girip belli etmeden yapmaya çalışacağım
    alınan her octavidan komisyon alıyorum ben.
    ÖTV artışı ile ilgili bir haber okudum. % 40'tan % 45 çıkacakmış.
    Bir de dövizden kaynaklanan zam yapılırsa araçlara toplamda % 10 gibi zam geleceğe benziyor.
  • quote:

bu arada arkadaşlar deşifre oldum artık. ben Octavia yı türkiyeye sevdirmeye çalışan bir ajanım
    hiçbiriniz anlamadınız, ama tsunami çaktı olayı. adam cin gibi, ama bende de hata var bariz şekilde belli ettim.
    artık sahte nickle girip belli etmeden yapmaya çalışacağım
    alınan her octavidan komisyon alıyorum ben.

öyle mesajları sildirmekle bişi elde edemezsin. Deşifre olduğunu kabullenmek güzel bir erdemdir hayırlı işler sana
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.