Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (237. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Skoda octavia combi 3 kullanan arkadaslar var mi? Sifir almayi dusunuyorum. Kronik bir arizasi var midir?

Eksi yonleri nelerdir? Aslinda Golf (variant) ile karsilastirmaya calisiyorum. Bu konuda yardimci olurmusunuz?

Tesekkurler.
  • Octavia kombi geldi mi? Resmi Sitede göremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, uzun süredir yazdıklarınızı takip ediyorum. Bu forum sayesinde Octavia almaya karar verdim, ama bir sorunum var, araç bulamıyorum :) Bugün 7-8 bayiyi (Bursa, Ankara, İzmir, İstanbul) arayıp ellerinde Octavia olup olmadığını sordum. Cevap hepsinde olumsuzdu. Son dönemde bayi stoklarında araca denk gelen kimse var mı (1.6 TDI DSG Elegance)? Yeni gelecek araçlarda ciddi zam beklediklerini söylediler. Zamlanmadan almak istiyordum, ama pek mümkün görünmüyor.. Araç stokları ve zam konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srz

Merhaba, uzun süredir yazdıklarınızı takip ediyorum. Bu forum sayesinde Octavia almaya karar verdim, ama bir sorunum var, araç bulamıyorum :) Bugün 7-8 bayiyi (Bursa, Ankara, İzmir, İstanbul) arayıp ellerinde Octavia olup olmadığını sordum. Cevap hepsinde olumsuzdu. Son dönemde bayi stoklarında araca denk gelen kimse var mı (1.6 TDI DSG Elegance)? Yeni gelecek araçlarda ciddi zam beklediklerini söylediler. Zamlanmadan almak istiyordum, ama pek mümkün görünmüyor.. Araç stokları ve zam konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Malesef octavya yok satıyor,İstanbul bayiileri ocak kontenjanlarını dahi satmışlar..
  • gandalf_3466 G kullanıcısına yanıt
    Tamam gelmiş fiyat listesinde çıkıyor sadece şimdilik dsg 73000 düz 67800,...
    Ikisi de dizel...

• srz S kullanıcısına yanıt
    isabetli tercih ama geç kalmışsınız, kapanın elinde kalıyor, ben 15-20 gün önce kaparo verdim ve son araçtı, perşembe yada cuma teslim alacağım. pazarlık yapmadılar 100 tl dahi inmediler. son araç nasıl olsa
    satış temsilcisi 2014mmodellerin en az 3-4 bin tl zam geleceğini söylüyordu ama Euro çok arttı sanırım 3-4 bin tl nin üzerinde olacak artış
    perşembe günü gidince bilgi alır paylaşırım
  • Güven ÖZYER kullanıcısına yanıt
    Umarım Perşembe günü iyi haberler ile dönersiniz diyelim o zaman. Teşekkürler şimdiden..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güven ÖZYER

isabetli tercih ama geç kalmışsınız, kapanın elinde kalıyor, ben 15-20 gün önce kaparo verdim ve son araçtı, perşembe yada cuma teslim alacağım. pazarlık yapmadılar 100 tl dahi inmediler. son araç nasıl olsa
    satış temsilcisi 2014mmodellerin en az 3-4 bin tl zam geleceğini söylüyordu ama Euro çok arttı sanırım 3-4 bin tl nin üzerinde olacak artış

octavia 70 bin tl edecek bir araç değilken bide zam gelince bu millet alırsa harbiden milletimize yazık olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ringcep

quote:

Orijinalden alıntı: srz

Merhaba, uzun süredir yazdıklarınızı takip ediyorum. Bu forum sayesinde Octavia almaya karar verdim, ama bir sorunum var, araç bulamıyorum :) Bugün 7-8 bayiyi (Bursa, Ankara, İzmir, İstanbul) arayıp ellerinde Octavia olup olmadığını sordum. Cevap hepsinde olumsuzdu. Son dönemde bayi stoklarında araca denk gelen kimse var mı (1.6 TDI DSG Elegance)? Yeni gelecek araçlarda ciddi zam beklediklerini söylediler. Zamlanmadan almak istiyordum, ama pek mümkün görünmüyor.. Araç stokları ve zam konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Malesef octavya yok satıyor,İstanbul bayiileri ocak kontenjanlarını dahi satmışlar..

Evet yok satıyor aylık ortalama 300 adet..

• TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt
    sen kaç para verirsin =)
    bence 70.000 tl yi son kuruşuna hak ediyor
    en boş jetta 76.000 tl. ondan kat kat dolu ve daha ergonomik Octavia 70.000tl etmiyorsa bir gariplik var
    70.000tl limitin olsa ve araba alacak olsan ne alırdın mesela. hemen kıyaslayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güven ÖZYER -- 31 Aralık 2013; 23:02:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

quote:

octavia 70 bin tl edecek bir araç değilken bide zam gelince bu millet alırsa harbiden milletimize yazık olur.

Octavia gayette alinabilir bir arac sadece turkiyede bilinmiyor almanyada skoda ve vw aralarinda hemen hemen hic bi fark yok kullanici yorumlarida cok olumlu bence cok guzel bir araba hatta superb varya hele mubarek e gorunumlu d segmenti

hayırlısı olsun
  • trust06 T kullanıcısına yanıt
    hocam hangi fiyat listesinde çıkıyor skodanın sitesinde hala aynı fiyatlar var
  • quote:

sen kaç para verirsin =)
    bence 70.000 tl yi son kuruşuna hak ediyor
    en boş jetta 76.000 tl. ondan kat kat dolu ve daha ergonomik Octavia 70.000tl etmiyorsa bir gariplik var
    70.000tl limitin olsa ve araba alacak olsan ne alırdın mesela. hemen kıyaslayalım

68bin tl olan opel insignia ile mesela kıyaslıyalım fakat aynı sınıf ve motor segmentinde değiller. Mesele skodalık değil zaten arkadaşlar mesele doğuş grubunun elindeki tüm araçları kapsıyor. Sanki jetta o paraları ediyormu etmiyor ama yapacak bişey yok avrupada çiftçinin binmediği araçları bize lux diye kaptırıyorlar işte.
    Octavia 70000 kağıt etmez diyen arkadaş insignia almış şimdi yakıttan dolayı fellik fellik tüpçü arıyor. Benzinden muzdarip anlayacağınız.

• eesatt kullanıcısına yanıt
    Resmi sitesinin ana sayfasında fiyat listesine octavia combi yi koymuşlar. Fiyatlar combinin fiyatları octide zam yok şimdilik

• TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt
    Hocam doğuş grubunun satış politikasını burdan kime sorsanız herhalde ezici çoğunluğu sevmez. Ama bu demek değil ki sırf bu yüzden eski teknoloji diğer marka arabaları alacağız. Bu arabayı alan arkadaşlar ihtiyaçlarını ve kriterlerinin çoğunu veya hepsini karşıladığı için bu aracı alıyor.
    İnsignianın şekli şemali iyi de yakıtı ve 2. Eli ne olacak? Bu kriterleri önemli olan kişilere İnsignia al diyemezsin maalesef.
    Hemen hemen Bütün markaların D segmentinde dizel otomatik 1.6 motor seçeneği var Opel hala getirecek Türkiye ye!!

• bugünden itibaren %40 olan ötv miktarı % 45 e yükseltilmiş yani 70.000 tl olan octavia 72.500 tl olacak, bugünkü resmi gazetede yayınlandığı için fiyat listesi güncellenmemiş henüz.
  • o zaman alın size insignia civic s60 jetta ve Octavia analizi
    arabamı değiştirmeye 2103 mayıs gibi karar verdim. bir arkadaşın arabasıyla çoruma gittik. 2009 insignia. aracın yol tutuşu konforu muhteşem, insignia almaya karar verdim,
    daha sonra o arkadaş yakıtından bahsetti, lgp ile 40 kuruş yaktığını söyledi, birde motoru magnezyum alaşımlı sübapları eritiyor dedi,
    özel bir lpg sistemi geliştirildiğinden fiyatının 4000 tl olduğundan bahsetti ama sorunsuz olmadığını söyledi

daha sonra aracın makyajlanacağını yıl sonuna doğru geleceğini öğrendim yaklaşık 4 ay forumlardan opelin resmi sayfasından takip ettim ve showrooma geldiği ilk gün gittim gördüm ve test sürüşü randevusu aldım.
    araç sessiz tasarımı iyi ve konforlu bir araç ama en büyük eksikliği olan yakıt sorunu devam ediyor ve yine magnezyum alaşımlı motor, ayağımın ucuuyla gaza dokunarak kullandığım halde 10 ltnin altına düşüremedim
    hatta kalkışlarda 40 lt leri gördü. hadi lpg takarız diye opan daki montaj ustasıyla görüştük, usta araç yeni geldi faha montşj yapmadık ama 4500tlye özel bir kit alıp 2000 tl yede sübapları çelik yaparsak sorun olmayacağını düşünüyorum dedi ama söylediğine kendiside inanmadı gibi geldi bana

daha sonra çıtayı biraz düşürüp honda civic e yönelttim rotayı, fabrika montajlı lpgli lpg ye uyumlu motor, test sürüşleri vs derken tam araca kaparo vermeye gideceğim gün lpg ye 30 krş birden zam gelince
    lpg nin bir cazibiyeti kalmadı ve dizel araç almaya karar verdim, o arada şirketteki arkadaşlardan biri Volvo s60 almıştı onu inceledim olağanüstü bir araba ancak servis ve parça fiyatlarını ve 2.eldeki değer kaybı çok fazla.
    bir kere fiyatı çok yüksek 110.000tl. alıp 1 ay sonra satmaya kalksan en az 10.000tl zarar. servis ve parça fiyatları benim gördüğüm en yüksek araç

Eskişehir yolunda bir kurumun otoparkında arakadaşla buluştuk yeni Octavia yı ,llk ozaman gördüm, arabayı uzaktan görünce çok beğendim, içine binince hasta oldum.
    kısa bir test sürüşünden sonra tamam olay bu dedim zaten birde 5,6 lt yakıt değeri görünce tamam dedim.
    daha sonra jetta al Octavia nın 2. eli düşük olur diyen oldu, vw grubundan araba alınmaz dsg şanzıman sıkıntı çıkarır diyen oldu, hepsini tek tek değerlendirdim ve skodanın en hızlı yükselen marka olduğunu
    jettayla aynı parçaları kullandığı halde yedek parça ve servis fiyatlarının yarı yarıya olduğunu, en boş jettanın en dolu octavidan daha pahalı olduğunu gördükten sonra Octavia almaya karar verdim ve son kalan Octavia yı aldım

yani şunu söylemek istiyorum 5-6 aydır araba alma konusuna benim kadar kafa yoran araştıran başka birisi yoktur herhalde
    bence fiyat/performans oranı en iyi araç Octavia
    herşeyiyle içime sindi sadece ön kaputun amortisörlü olmamasını garipsedim şu anda kullandığım 1998 BMW 3.18is te bile kaput amortisörlü, kaputu ayda yılda bir açıyorsun varsın oda amortisörlü olmasın dedim
    bmwnin bagajı birazcık dolu olsa çocuk arabasını zor sığdırıyorum, octavianın bagajı 590lt 2 oda 1 salon gibi

bu arada insignia da muadil modelinin fiyatı 68.000 değil liste fiyatı 82.000tl pazarlıkla 78.500tl (cosmo), üstelik benzinli ve lpg taktırmaya kalkarsanız yukarıda bahsettiğim gibi 45000tl+2000tl. motora zarar verme konusunda garantiside yok.
    lpg motora zarar verir demiyorum yanlış anlaşılması şu anki aracım 7 yıldır lpgli yaklaşık 135.000 km yaptım motor hala saat gibi. ama insigniaların motoru sabıkalı

sonuç olarak almak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. 70.000tl pahalı değil, son kuruşuna kadar hak ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Octavia 70000 kağıt etmez diyen arkadaş insignia almış şimdi yakıttan dolayı fellik fellik tüpçü arıyor. Benzinden muzdarip anlayacağınız.

tüpçü araması mesele değil motor magnezyum alaşımlı her lpg olmuyor. özel lpg modelleri var 4500tl + 2000tl de sübapları çelik yaptırırsan iyi olur diyorlar, oldu san 6500tl, o farkı verdikten sonra dizel al. birde arkadaşın dediği gibi fiyatı 68.000tl değil 78.000tl(benzinli)
  • 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.