Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (236. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Güven ÖZYER

hey maşallah. katalog çekimleri gibi olmuş. bende gün sayıyorum 3 gün kaldı
    honda cıvık kadar olmasa da fena araba değil =)

bu arada sazanlık yaptım galiba. araç senin zannettim ama gökkuşağını filan görünce ayıktım duruma =)

honda civicten güzel ve kullanışlı bir araba Octavia bence.
  • ogretmenht O kullanıcısına yanıt
    şaka yaptım hocam
    hondayla kıyaslamak bile saçmalık
    honda civic sayfasında hautbois arkadaşla birlikte böyle bir tartışmanın ortasında kalmıştık. 12 gün ceza aldım bu yüzden
    sadece espri amaçlı yazdım. aralarında uçurum var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güven ÖZYER -- 29 Aralık 2013; 11:24:09 >
  • En kısa zamanda fotoğraf çekip paylaşacağım ama şuan araba çok pis ve yaşadığım yer soğuk olduğu için kapıların donmasından korkup yıkatamıyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: veydel

merhaba arkadaşlar. bugün octavia elegance 1.6 tdi dsg aracı inceledim ve bayide test sürüşü yaptım. araç gerçekten çok hoşuma gitti. öncesinde jettaya bakmıştım ama octaviadan sonra jettaya tekrar bakasım gelmedi. kısmet olursa 10 güne kadar sıfır bi araç almayı düşünüyorum ve bugün itibariyle octavia birinci sıraya yerleşti. aracı kullanan arkadaşlar yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirler mi? test aracında 10-13 arası gitti geldi... fiyat olarakta sadece 1000 tl indirim yaptılar. yani 69bin dediler son olarak.

hocam test aracındaki değerler kafanı karıştırmasın, benim test ettiğim araçtaki ortalama da 12.5 lt idi. benim bu aracı almamda en büyük etken yakıtı oldu bende başka bir araç alma arifesindeyken bir arkadaşımda gördüm ve çok beğendim yakıt ortalaması 5.6 litreydi yaklaşık 6 aylık araç ve tamamına yakını şehir içi.
    şiddetle tavsiye ederim

hocam araca resmen aşık olduk. sizin yakıt değerlerini öğrenebilir miyim? ş.içi ve ş.dışı olarak. ilginiz için teşekkür ederim...

• Valla bana fiyatlar uygun gibi geldi. Zaten en fazla 50-100 tl oynar diye düşünüyorum.
  • bugn aracımı iki aracın arasına park ederken 2 3 ileri geri yaptım hafifte rampalı vitesi d ye getirince araç boşta gibi sürekli geri geri kaydı allahtan arkadaki arabaya cok yanasmamısım şimdi bu bende bi tedirginlik yarattı sizce neden böyle birşey olmuş olabilir yada buna benzer olay yaşayan var mı ?
  • bu arada benm ilk yardım seti çantasında buz kazıyıcı cıkmadı
  • quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar. bugün octavia elegance 1.6 tdi dsg aracı inceledim ve bayide test sürüşü yaptım. araç gerçekten çok hoşuma gitti. öncesinde jettaya bakmıştım ama octaviadan sonra jettaya tekrar bakasım gelmedi. kısmet olursa 10 güne kadar sıfır bi araç almayı düşünüyorum ve bugün itibariyle octavia birinci sıraya yerleşti. aracı kullanan arkadaşlar yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirler mi? test aracında 10-13 arası gitti geldi... fiyat olarakta sadece 1000 tl indirim yaptılar. yani 69bin dediler son olarak.

hocam test aracındaki değerler kafanı karıştırmasın, benim test ettiğim araçtaki ortalama da 12.5 lt idi. benim bu aracı almamda en büyük etken yakıtı oldu bende başka bir araç alma arifesindeyken bir arkadaşımda gördüm ve çok beğendim yakıt ortalaması 5.6 litreydi yaklaşık 6 aylık araç ve tamamına yakını şehir içi.
    şiddetle tavsiye ederim

hocam araca resmen aşık olduk. sizin yakıt değerlerini öğrenebilir miyim? ş.içi ve ş.dışı olarak. ilginiz için teşekkür ederim...

benim araç bayiinin otoparkında yatıyor, ayın 2 sinde alacağım, 1 hafta yüzünden 2 defa vergi vermemek için 1 hafta geç teslim alacağım.
    aracı 6 aydır kullanan bir arkadaşımın ekranında 5,6 lt yazıyor ve tamamına yakını şehir içi kullanım
    satıcı bayan bu motorların ondan daha da az yakacağını greentech motor olduğunu söyledi. daha nasıl az yakacak bende anlamadım 5,6 bile süper bir değer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güven ÖZYER -- 29 Aralık 2013; 21:57:36 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

şiddetle tavsiye ederim

benim araç bayiinin otoparkında yatıyor, ayın 2 sinde alacağım, 1 hafta yüzünden 2 defa vergi vermemek için 1 hafta geç teslim alacağım.
    aracı 6 aydır kullanan bir arkadaşımın ekranında 5,6 lt yazıyor ve tamamına yakını şehir içi kullanım
    satıcı bayan bu motorların ondan daha da az yakacağını greentech motor olduğunu söyledi. daha nasıl az yakacak bende anlamadım 5,6 bile süper bir değer

6 aylık motor 5,6 ortalamayla gidiyorsa yaklaşık 10binden sonra 5 seviyesine iner. ş.içi için bulunması güç bir değer. allah kazasız belasız nazardan uzak kullanmayı nasip etsin. darısı başıma inşallah :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şiddetle tavsiye ederim

6 aylık motor 5,6 ortalamayla gidiyorsa yaklaşık 10binden sonra 5 seviyesine iner. ş.içi için bulunması güç bir değer. allah kazasız belasız nazardan uzak kullanmayı nasip etsin. darısı başıma inşallah :)

kullanıcıdan kullanıcıya değişir tabii 5-6 arası bence süper bir değer, Allah herkese ağız tadıyla binmeyi nasip etsin

• life80 L kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen hill holder devreye girmemiştir. Frene olması gerekenden daha fazla güç uygulayarak hill holder'ı devreye sokmalısınız. Ben de start-stop devreye girmesin diye frene hafif bastığım zamanlar bu kayma olayını yaşıyorum.
  • Güven ÖZYER kullanıcısına yanıt
    Ankara da 5-7 ortalama şehir içi için bana çok zor geliyor. Bu trafikte bırak onu 8 görsem sevinirim. Bu arada conti ts850 sanki yağmur yol tutuşu o kadar sağlam değil gibi gelmeye başladı. Yağmur lu havalarda araba çok esp açıyor kalkislarda. Belki octiden kaynaklidir bilemiyorum. Forumda çok ts 850 alan oldu sizde durum nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • codehepta kullanıcısına yanıt
    hocam kendim gördüm 5,6 yı ve Octavia almamda en büyük etkenlerden biri o oldu. sürekli dur kalk trafiğe girmiyorum bende 6 civarı bir rakam tutturacağımı düşünüyorum. kışın belki +0,5/1 lt olabilir
  • aracı hırçın kullanan biri değilimdir. genellikle sakin kullanırım. muhtemelen bende ş.içi 6lı değerler yakalarım...
  • Bugün farkettiğim bir sorun mu onuda bilmiyorum ama trabzon forum avm de otoparkında motor sesi gayet güzel geliyordu içeri. Hareket etmek için gaza bastım sakın bir şekilde bir tık diye bir ses duydum motordan. Durdum tekrar bastım gaz pedalına tık diye bir ses geliyor derinden. Dışarda da denedim cok azda olsa duyuluyor. 1. Videste 2.vedese geçmedi henüz. Gaz pedalına hafif bir şekilde bastığınızda duyuluyor. Sebebini bilen veya duyan varmı bu sesi.

• veydel V kullanıcısına yanıt
    1000 km devirdim Ankara da şehir içinde yoğun trafikte ortalama tüketim 6.9 litre. Kış ve yeni olması nedeniyle biraz daha düşer. Ama 6 nın altına inmez şehir içinde tahminim.

• genious61 G kullanıcısına yanıt
    kontrol için frene çok sert bastım ama yinede geri kayma yaptı kafası mı karıstı acaba seri sekilde ileri geri yaparken anlamadım
  • Güven ÖZYER kullanıcısına yanıt
    Sizin araç neden böyle ödemenin tamamını yapmadığınız için mi size teslim etmediler?
  • trust06 T kullanıcısına yanıt
    kış aylarında bu kadar yakması gayet normal. hatta az bile diyebilirim. havalar ısındıkça ve km arttıkça 5,5-6 aralığını görür diye tahmin ediyorum. paylaşımlarınızı bekliyorum...
  • ufukkana kullanıcısına yanıt
    =) yok öyle değil. ödemenin tamamını geçen hafta yaptım ancak şimdi alırsam 450tl mtv ödeyeceğim. ocakta tekrar 450tl (herhalde 500tl olur) ödeyeceğim
    veriyorlar ama ben almıyorum.
    kısmetse ayın 2 sinde alacağım, plaka işlemleri yetişmezse 3 ünde olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.