Şimdi Ara

Yeni sitelerde altyapı işi nasıl oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hayırlısı ile birkaç hafta içerisinde yeni eve taşınacağız. Site ve daha yeni tamamlandı.

Sitenin konumu şehir merkezine uzak, ancak etrafında (yakınında) bir üniversite hastanesi ve yine Superonline fiber olan bir iki site var.

Site blokları merkezi sisteme hazır yapılmış gibi duruyor. CAT6 kablo ile her daireye çıkış vermişler, ayrıca her odanın da cat6 duvar çıkışı var.

Burada internet bağlantısı olarak altyapının çoktan hazırlanmış olmasını mı beklemeliyiz yoksa site yönetimi belirlendikten sonra altyapı yeni mi çekilir?

Bu işler nasıl yürüyor bilgisi olan var mı acaba?

İşin özeti, taşındıktan sonra internet için ne kadar beklemem gerekecek acaba fikir edinmek istiyorum.

Teşekkürler.

• Bölgedeki bayiye git, en doğru bilgi onlardan alınabilir.
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun, yarın bir arayayım aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

Doğru diyorsun, yarın bir arayayım aslında.

sen bilirsin ama en iyisi gitmek, daha ilgili detaylı cevap veriyorlar.
  • yakınlardaki sitelerde sol fiber çektiyse sol ile görüş ve onlar ile irtibata geç . TT altyapı çekmediyse sol bu durumda abone kapmak için altyapı çekme azmi doğacaktır :D
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Aynen zaten TT'nin altyapı çekme ihtimali olmasa hiç böyle telaşa girmem de TT'ye bulaşmak istemediğim için uğraşayım diyorum. Yoksa fiber olacağı kesin :D
  • Hemen anlatıyım hocam şuan bizde uğraşıyoruz bulunduğunuz şehirde superonline la ilgilenen firmayı arıyorsunuz. Diyorsunuz böyle böyle SuperOnline F/O kutusu apartmanımıza çok yakın onlar size soru soruyorla kaç daire k dükkan hangi dükkanlar falan sonra küçük bir analiz yapıyorlar. Ve size geri dönüyorlar bana 2 saat içinde geri döndüler. Sonra sizi başkabir numara arıyor o arıyanda altyapıyı çeken kişiler o kişiniyle güzelce konuşuyorsunuz onun talimatlarını uyguluyorsunuz. Bende numarasını apartman görevlisine vermemi işleri onun halletmesi gerektiğini söyledi.

Bu arada eğer apartmanınız yeterli standartlardaysa ücretsiz çekim yapıyorlar. İmza falan gerekmiyor.

Ayrıca şu bölgenize bakan firma deniştim. Ben bursada Oturuyorum. Bursaya 16Net adlı bir firma bakıyor ben orayı aramıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bseeek B kullanıcısına yanıt
    Hocam 192 daireli 3 bloklu şehir dışında nispeten lüks sayılacak bir site, ben aslında şimdiye çoktan yapmış olmaları gerekirdi diye düşünüyorum ama emin olamıyorum.

Çok teşekkürler, ben bölge ile ilgilenen firmayı bulup bir arayayım, bilgi edineyim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.