Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Yeni Sistemim (Fotoğraflı) Z77 - 3770K - 660Ti - 16GB Ram - 120GB SSD....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: -FaNTaSY- Daha Az
1 Kayıtlı Üye
30
Cevap
1
Favori
1.507
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Sistem Tavsiyeleri >> Yeni Sistemim (Fotoğraflı) Z77 - 3770K - 660Ti - 16GB Ram - 120GB SSD....
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      38541 Mesaj
      22 Ekim 2012 17:35:42
      Kasa ve psu hariç iyi olmuş sistem, kasa içi kablo düzenlemesi ile ilgili biraz mesai harcanırsa temiz bir görüntü elde edilir, hava sirkülasyonu için arkaya ve üst kısıma bir tane egzoz fan takmak yeterli olur, overclock yapılacaksa işlemci için soğutucu şart ancak sistem yük altında o.c ile beraber ekran kartının da yükte çekeceği güç, umarım stabilite sorunu yaratmaz.

i7 3770K / TDP 77w (TDP değeri ile boştaki ve yükteki güç tüketimi karıştırmayın)

İşlemcinin boşta ve yükte overclok'lu/suz olarak, anandtech ve guru3d gibi sitelerdeki incelemerine bakmanız iyi olur.

GTX660Ti içinde yine TDP değeri 150w ancak sürekli bu değerde çalışmayacak bu kart, işlemcideki gibi bu kartında boşta ve yükte overclok'lu/suz olarak değerlerine bakmanız iyi olur.

Psu sonuçta o sistemin çalışması için gerekli gücü sağlar ancak aşırı yükte ne kadar süre de stabil çalışır orası sorun...

İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 22 Ekim 2012; 17:47:29 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      902 Mesaj
      24 Ekim 2012 22:58:04
      Hayırlı olsun. Benin bir sorum vardı, o anakartdan memnunmusun? Bende almayı düşünüyorumda.
      |
      |

İstanbul Teknik Üniversitesi
    • Yüzbaşı
      659 Mesaj
      24 Ekim 2012 23:55:23 Konu Sahibi
      Teşekkür ederim.
      Memnunum.herhangibir sıkıntı yaratmadı.Anakart markası olarak senelerdir gigabyte yüzümü kara çıkarmadı zaten.
      |
      |

www.oguzhaneksioglu.com
    • Teğmen
      218 Mesaj
      17 Şubat 2015 13:14:52
      arkadaşlar kasayı tanıyanlar benim sorum şu olacak,bu kasayı kaç adet fan takabiliriz ve boyut olarak kaç cm lik fan uyar.
      ikicisi ise kasanın önündeki usb girişlerini benim küçük oğlum içine bişey sokarak bozdu bunların değişimi mümkün mü?
      |
      |

Ne Mutlu Türk'üm Diyene !!!
    • Yüzbaşı
      527 Mesaj
      17 Şubat 2015 13:29:01
      Abi o ramin fiyati nedir. 8gb'i 200e aliyoruz simdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

“ You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death.
      To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt. „

Khan Aitmatov
    • Yüzbaşı
      659 Mesaj
      17 Şubat 2015 13:31:18 Konu Sahibi
      Postum hortlamış
      2,5 sene sonra aynı bilgisayarı almak istesem daha pahalı fiyata geliyor.
      Bu arada bunca zamandır en ufak bir sıkıntı yaşamadım PSU veya ısınma konusunda.
      |
      |

www.oguzhaneksioglu.com
    • Teğmen
      218 Mesaj
      17 Şubat 2015 21:06:18
      arkadaşlar merhaba bişe sormak istiyorum size bilgisayar hakkında.bilginiz olacağını umuyorum.
      benim bilgisayara restart çektiğimde yada bilgisayar fişte iken açtığımda siyah bir hata geliyor ve A disk....error diyor.ctrl alt del yap reset at diyor ama ne mümkün yapılmıyor.Ben kendim deneme yanılma ile kablosuz klavye mouse takılı iken hata veriypr.kasadan alıcıyı çıkarıp açtığım zaman sorun yok.Nedir bunun sorunu niye böyle yapıyor.

Bu arada kasayı kablolu klavye mouse ile denedim sorun olmadı.kablosuz farklı model klavye mous ile denedim yine sorun olmadı.sorun sadece bendeki A4-tech Gr-5 model klav mouse setinde.
      |
      |

Ne Mutlu Türk'üm Diyene !!!
    • Yüzbaşı
      659 Mesaj
      18 Şubat 2015 11:26:00 Konu Sahibi
      Büyük ihtimalle disketle boot etme seçili.Açıldığında disket arıyor.
      Kapatabiliyorsan bunu kapat.Olmadı Bios ayarlarında default ayarlara dönmeyi dene.
      |
      |

www.oguzhaneksioglu.com
    • Yarbay
      2862 Mesaj
      18 Şubat 2015 11:33:05
      Kasa ve psu seçiminden ötürü kablo saklama ve iç düzen kötü olmuş bu hava akışını etkiliyebilir kasanın sirkülasyonuna göre ve psu full modular uygun birşey alsaydın keşke kasada kablo saklama olmasada en azından daha düzenli olurdu , bunların dışında genel olarak güzel bir sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 18 Şubat 2015; 11:41:23 >
      |
      |

"ONE PC TO RULE THEM ALL"
    • Yarbay
      2772 Mesaj
      19 Şubat 2015 10:04:41
      Güzel hort.

Bu arada bu sisteme bi ekran kartı takıcaksın enfes olur.
      |
      |

...INTEL I7 4770K OC@4.6GHZ CPU---ASUS Z97-A MB---COUGAR 700CM(W) PSU---CORSAIR CARBIDE 200R CASE---SEAGATE 1+1 TB INTERNAL HDD---2TB 2.5" USB3 EXTERNAL HDD---SAMSUNG 840 EVO 250 GB SSD---10GB 1600 MHZ LOW PROFILE KINGSTON RAM---CORSAIR HYDRO SERIES H100i WATER CPU COOLER---RAZER DEATHADDER 2013---CREATIVE SOUNDBLASTER TACTIC 3D RAGE WIRELESS HEADSET---LOGITECH Z623 250W 2+1 SPEAKER SYSTEM---INTEL HD GRAPHICS 4600 OC @1.4GHZ...
    • Binbaşı
      1287 Mesaj
      19 Şubat 2015 19:37:53
      İ7 3770k 570t?? Simdi 900tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

"Hürriyet ve istiklal benim karakterimdir." -Mustafa Kemal Atatürk
Reklamlar
paykasa
nice türkiye
Paykasa
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.