Şimdi Ara

YENİ SİSTEM TOPLUYORUM x58 MI?? p55 MI??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yeni sistem toplamayı düşünüyorum ancak x58 mi p55 mi toplayayım bir türlü karar veremedim.

ileriye dönük hangisini daha uzun vadeli olarak kullanabileceğiz kesin bir bilgi varmı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scollop -- 31 Ağustos 2009; 19:12:12 >

• Yerinde olsam - param varsa - X58'i seçerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferruh Ferman

Yerinde olsam - param varsa - X58'i seçerdim.

Peki aralarında ne kadar fark vardır?
  • bencede x58 iyi bir tercih olur..
  • X58 tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: system_32

Peki aralarında ne kadar fark vardır?

p55 yeni nesil i5 ve i7 ler içindir.

not=i5 ve i7 ler daha çıkmadı
  • Kıyaslanacak türden değiller ki, aynı değiller sonuçta.

@ fiat palio

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferruh Ferman

Kıyaslanacak türden değiller ki, aynı değiller sonuçta.

@ fiat palio

evet biri 1366 diğeri 1156

imkanı varsa x58 alsın

ama x58- ler çok pahalı benim bu kadar pparam yok derse i5ler düşünülebilir
  • X58 sistem kurmanızı tavsiye ederim. X58'de upgrade yapabilme seçenekleri daha fazla ve P55'ten daha performanslı. P55, bence ölü doğmuş bir platform.
  • olay az çok anlaşıldı. teşekkür ederim. x 58 tavsiye ediliyor anlaşılan. işlemci seçeneğim heralde büyük ihtimal core i7 920 olacak haliyle en uygun fiyatlısı olarak. anakart tavsiyeniz ne olabilir.

elimdeki parçalar
    haf 932
    coolermaster m850w realpower
    ram corsair dominator 3x2 6 gb ddr3
    soğutucu noctua c12p
    monitor samsung p2250 full hd
    hard disc WD. 1 tb caviar black ve WD. 5000 gb caviar black

anakart olarak almayı düşündüklerim x58 platforma göre
    asus rampage 2 extreme, gigabyte x58 ud5, veya gigabyte x58 extreme düşünürsek hangisini tavsiye edersiniz. ve birde ekran kartı zotac gtx 275 düşünüyorum performansa nasıl yansır. başka tavsiyeniz varmı?
    teşekkür edrim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scollop -- 31 Ağustos 2009; 19:15:17 >
  • kesinlikle rampage 2 extreme olur ama onada o kadar para verilmez gigabyte x58 ud5 ve ud4ü düşün derim
    ekran kartı olarak gtx275 o sisteme gayet iyi gider..
  • aralarında fazla fiyat farkı çok fazla yok sanıyorum x58 ile p55 platformlarda benim sorunum hangisi daha ileriye dönük olarak tercih edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x6xd2

kesinlikle rampage 2 extreme olur ama onada o kadar para verilmez gigabyte x58 ud5 ve ud4ü düşün derim
    ekran kartı olarak gtx275 o sisteme gayet iyi gider..

gigabyte sorun çıkarıyor diye okumuştum bir yerlerde öyle bir durum varmıdır acaba, benim tercihim asustan yana ancak dediğiniz gibi oldukça yüksek fiyat, ve tr de biraz zor bulacağımı düşünüyorum. gigabyte lar daha kolay bulunuyor.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ichabod

olay az çok anlaşıldı. teşekkür ederim. x 58 tavsiye ediliyor anlaşılan. işlemci seçeneğim heralde büyük ihtimal core i7 920 olacak haliyle en uygun fiyatlısı olarak. anakart tavsiyeniz ne olabilir.

elimdeki parçalar
    haf 932
    coolermaster m850w realpower
    ram corsair dominator 3x2 6 gb ddr3
    soğutucu noctua c12p
    monitor samsung p2250 full hd
    hard disc WD. 1 tb caviar black ve WD. 5000 gb caviar black

anakart olarak almayı düşündüklerim x58 platforma göre
    asus rampage 2 extreme, gigabyte x58 ud5, veya gigabyte x58 extreme düşünürsek hangisini tavsiye edersiniz. ve birde ekran kartı zotac gtx 275 düşünüyorum performansa nasıl yansır. başka tavsiyeniz varmı?
    teşekkür edrim.

Günlük kullanım için Rampage 2 Extreme,Ud5/Extreme gibi anakartlara gerek yok.Gigabyte Ud3r,Msi X58 Pro,Asus P6t gibi kartlar yeterli olacaktır.
    Dx11 destekli ekran kartları çıktığında,Gtx275'i satıp;anakarttan artan parayıda ekleyip,dx11 destekli ekran kartı alırsınız(Duruma göre sizde bir miktar para koyarsınız.Fiyatları belli değil daha.)Ya da ekran kartı almak için Dx11'leri bekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firienholt -- 31 Ağustos 2009; 19:31:01 >

• o halde gtx275 den vazgeçip daha uygun bir ekran kartı almam lazım yani gtx 260 ları bir araştırsam iyi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ichabod

o halde gtx275 den vazgeçip daha uygun bir ekran kartı almam lazım yani gtx 260 ları bir araştırsam iyi olacak.

gtx 260 düşünüyorsan palitin sonic modeli var core 216

http://www.exa.com.tr/palit/ekran_kartlari/palit_gtx-334-7458.html
  • ilerde daha nelerin çıkacagı belli degil teknoloji durmaz x58 alırsın tabiki daha iyi ama aldıktan hemen sonra bi bakmışsın x68 ve i9 çıkmış gerçek böyle ona göre düşün . sonra da x58 e verdigin paraya pişman olma durumda var tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 31 Ağustos 2009; 19:54:10 >
  • i9 işlemciler 1366 soket anakartlarda kullanılabiliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: jnrgndz_798

ilerde daha nelerin çıkacagı belli degil teknoloji durmaz x58 alırsın tabiki daha iyi ama aldıktan hemen sonra bi bakmışsın x68 ve i9 çıkmış gerçek böyle ona göre düşün . sonra da x58 e verdigin paraya pişman olma durumda var tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

i9 işlemciler 1366 soket anakartlarda kullanılabiliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: jnrgndz_798

ilerde daha nelerin çıkacagı belli degil teknoloji durmaz x58 alırsın tabiki daha iyi ama aldıktan hemen sonra bi bakmışsın x68 ve i9 çıkmış gerçek böyle ona göre düşün . sonra da x58 e verdigin paraya pişman olma durumda var tabi

bak bunu bilmiyodum iyi oldu ama sonuçta tekno dünya da dur yok i10 i11 devam eder

iyi düşünmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 31 Ağustos 2009; 20:16:14 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.