Şimdi Ara

Yeni sistem topladım ancak W10 kuramıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
85
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • UEFI ile de CD ile de kurmaya çalıştım ancak hep aynı sorunla karşılaşıyorum. OS'i kuracağım diski bölüp daha sonra diski seçip ileri dediğimde ekran orada takılıyor. 1 saate yakın bekledim ancak her hangi bir tepki olmadı. Acaba hdd 5400 rpm ondan mı yavaş oluyor diye düşündüm ama mantıklı gelmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• anakartınız UEFI yi desteklediğini kabul edersek.. Rufus programı ile DVD veya USB belleğinizi UEFI modda bir kurulum medyası hazırlamanız gerekli...Kurulum başlamaz ise BIOS menülerinde "UEFI BOOT SUPPORT", "UEFI Only", “UEFI first", "UEFI: Enable/Disable" gibi bir ayar varsa onu da ENABLE duruma getirmelisiniz..
    NOT: Kurulum sırasında Tüm C: ve D: klasörlerinizdeki verileriniz silinecektir.
    1)İlk önce kurulumun yapılacağı medyayı seçin>> DVD veya USB bellek
    2)ISO dosyasınının bulunduğu konumu seçin
    3)UEFI için GPT bölüm düzenini seçin
    4)FAT 32 seçin
    5)START(BAŞLAT) ı seçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C0MPUTER -- 30 Ekim 2016; 12:31:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: C0MPUTER

anakartınız UEFI yi desteklediğini kabul edersek.. Rufus programı ile DVD veya USB belleğinizi UEFI modda bir kurulum medyası hazırlamanız gerekli...Kurulum başlamaz ise BIOS menülerinde "UEFI BOOT SUPPORT", "UEFI Only", “UEFI first", "UEFI: Enable/Disable" gibi bir ayar varsa onu da ENABLE duruma getirmelisiniz..
    NOT: Kurulum sırasında Tüm C: ve D: klasörlerinizdeki verileriniz silinecektir.
    1)İlk önce kurulumun yapılacağı medyayı seçin>> DVD veya USB bellek
    2)ISO dosyasınının bulunduğu konumu seçin
    3)UEFI için GPT bölüm düzenini seçin
    4)FAT 32 seçin
    5)START(BAŞLAT) ı seçin

Yardımınız için teşekkür ederim ama sorun baya farklıymış, hdd bozuk çıktı. Farklı hdd'yle deneyince hızlıca yükleme yapabildik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.