Şimdi Ara

__(((... yeni SEAT LEON ...)))__ (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
2
Favori
191.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar ben yenı seat leon aldım stylance modelı sorum olacak.anahtar kılıdının uzerındekı kılıtleme tusuna bastıgın zaman acık olan camları ve aynalarıda kılıtlıyebeılıyormu?? bole bır ozellık varmı bu nodelllerınde cevaplarsanız sevınırım...
  • 240 bg liğini kullanan varmı aranızda
  • quote:

Orjinalden alıntı: focuss

Arkadaşlar gerçekten bende almay düşündüm, ama benim için performans önemli bir kriter olduğu için eledim açıkcası.

Sonuçta araba gerçekten süper ama bu Vw grubunun yüksek emisyonlu eski teknolojilerini bizim gibi ülkelere kaktırması gibi bir problem var. Böyle güzel bir arabanın, 8V lik bir motorla piyasaya sürülmesi hayret verici. Ölçek ekonomisi ile avantaj sağlayıp bi de pahalı satmıyorlar mı, tövbe tövbee.

VW'nin bu anlayışına .

o motor ingilterede de almanyada da satışta
  • arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.
    1 hafta önce 2008 beyaz leon aldım ancak şuan yurt dışındayım.aracımı sadece 2 gün kullanabildim.2 günlük izlenimim çok güzeldi.
    yaklaşık 15 20 gün sonra Türkiyeye dönücem ve xenon far taktırmak istiyorum.
    ancak mercekli far diye bir şey duydum tam olarak ne olduğunu bilmiyorum.xenon için neler yapmam gerekiyor? İstanbulda uygun fiyata ve kaliteli oalrak nerelerde yaptırabilirim?
    şimdiden çok teşekkürler
  • tabiki dostum anahtardan camları kapama veya bagaj açma özelliği var.. güle güle kullan...
  • ALINIR KARDEŞİM NİYE ALINMASIN BEN ALDIM VE ÇOKDA MEMNUNUM HİÇ Bİ SORUNDA YAŞAMADIM 1 SENEDİR KULLANİORUM...
  • Arkadaslar merhaba,

2 hafta once seat leon stylance siyah aldım.
    İlk once arabayı almadan once uzun sure dusundum ve de epey arastırma yaptım.Yolda gordugum ve de aynı arabası olanalra sorular sordum.Sonuc olarak ben de arabayı almağa karar verdim.

Öncelikle olarak benim de tereduttum motoru ve de yakıt tuketımı ıdı.
    Araba ya oturdugunuz zaman kendinizi cok farklı hissediyorsunuz.Arabanın kokpiti sanki yarış arabasını andırıyor.4.vitese kadar araba çok seri.Ben denizli de oturuyorum ve gecen hafta Alanya ya gittim.
    Inanırmısınız araba yolda akıyor.Rampalar da da epeyce guclu ve motorun sesi insanı rahatlatıyor.
    On konsuldan direksiyon simidinin altından bir ses geliyor.Bu tum leonlarda var mış sanırım .Ama zamanla alışıyorsunuz.
    Muzik sistemi gayet iyi.
    Yol tutuşu gayet iyi.
    Lastiklerin yolu kavraması gayet iyi.
    Klima sistemi iyi.
    Ben uzun boyluyumdur fakat arabaya gayet iyi sığdım ve de arka koltuktakiler içinde epey oturma mesafesi var.
    Arka koltuğa oturanların boyları kısa ise koltuğa gömülüyorlar ve görüş mesafeleri azalıyor.
    Araba da park sorunu gibi bir sorun yok.(park sensorleri)
    Sadece surucu nun bazı arka bolgelerde gorus sıkıntısı var.
    Yakıt tuketımı ilk asamada fazla gibi gorunse de su an da normal gorunuyor.

Ben almadan once hep dusundum.Acaba aldıktan sonra pişman olurmuyum diye.Fakat şu an arabaya herzaman binmek için can atıyorum.
    Sabah işe gelirken ve de akşam dönerken yolun bitmesini istemiyorum.İşe geldikten sonra tüm bakışlar araba da.
    Arabayı test sürüşü yaparak almağa karar vermeyin.1 gün arabayı alın ve kullanın.Ya da benşm yaptığım gibi herkese sorun.

Tesekkurler

• quote:

Orjinalden alıntı: hakusabacı

Arkadaslar merhaba,

2 hafta once seat leon stylance siyah aldım.
    İlk once arabayı almadan once uzun sure dusundum ve de epey arastırma yaptım.Yolda gordugum ve de aynı arabası olanalra sorular sordum.Sonuc olarak ben de arabayı almağa karar verdim.

Öncelikle olarak benim de tereduttum motoru ve de yakıt tuketımı ıdı.
    Araba ya oturdugunuz zaman kendinizi cok farklı hissediyorsunuz.Arabanın kokpiti sanki yarış arabasını andırıyor.4.vitese kadar araba çok seri.Ben denizli de oturuyorum ve gecen hafta Alanya ya gittim.
    Inanırmısınız araba yolda akıyor.Rampalar da da epeyce guclu ve motorun sesi insanı rahatlatıyor.
    On konsuldan direksiyon simidinin altından bir ses geliyor.Bu tum leonlarda var mış sanırım .Ama zamanla alışıyorsunuz.
    Muzik sistemi gayet iyi.
    Yol tutuşu gayet iyi.
    Lastiklerin yolu kavraması gayet iyi.
    Klima sistemi iyi.
    Ben uzun boyluyumdur fakat arabaya gayet iyi sığdım ve de arka koltuktakiler içinde epey oturma mesafesi var.
    Arka koltuğa oturanların boyları kısa ise koltuğa gömülüyorlar ve görüş mesafeleri azalıyor.
    Araba da park sorunu gibi bir sorun yok.(park sensorleri)
    Sadece surucu nun bazı arka bolgelerde gorus sıkıntısı var.
    Yakıt tuketımı ilk asamada fazla gibi gorunse de su an da normal gorunuyor.

Ben almadan once hep dusundum.Acaba aldıktan sonra pişman olurmuyum diye.Fakat şu an arabaya herzaman binmek için can atıyorum.
    Sabah işe gelirken ve de akşam dönerken yolun bitmesini istemiyorum.İşe geldikten sonra tüm bakışlar araba da.
    Arabayı test sürüşü yaparak almağa karar vermeyin.1 gün arabayı alın ve kullanın.Ya da benşm yaptığım gibi herkese sorun.

Tesekkurler

Kardeş hayırlı olsun,Tsi mi aldınız,düz mü?

• duz stylance...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakusabacı

duz stylance...

Kaç model ve ne kadara aldığınızı da söyler misiniz,bi de hangi bayi?
    Database oluşturuyorum da,eli sıkı olmak lazım bayilere karşı.Belki biz de Leon bakarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoman -- 1 Ağustos 2008; 21:56:55 >
  • bu 1.6 ların detaylı yakıt tüketimlerini verebilecek olan yokmu. dememiş ölçmüş olan
  • quote:

Orjinalden alıntı: karamel

bu 1.6 ların detaylı yakıt tüketimlerini verebilecek olan yokmu. dememiş ölçmüş olan

Şehiriçi 9-10,şehirlerarası 6-7 lt.
  • arkadaslar bendede bi tane leon var stylance modelınden 4 ay falan oluyor .gercektende hakusabacı'nın da dedıgı gıbı araba muhtesem.kullanması acaip zevklı yanlız araba bana gore cok yakıyor.ornek verıyım gecen ay konyadan ankara gıttım ve geldım sehırde dolanmak yok sadece ankara aşti konya otogar arasında kullanıldı. ortalama hız 140 ve klımada acık gıttım geldım 185 ytl lık benzın aldım.Baya baya fazla bence.artı tabıkı spor kullanan bırıyım otomovılı zorlamasını severım. :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: 306cı

arkadaslar bendede bi tane leon var stylance modelınden 4 ay falan oluyor .gercektende hakusabacı'nın da dedıgı gıbı araba muhtesem.kullanması acaip zevklı yanlız araba bana gore cok yakıyor.ornek verıyım gecen ay konyadan ankara gıttım ve geldım sehırde dolanmak yok sadece ankara aşti konya otogar arasında kullanıldı. ortalama hız 140 ve klımada acık gıttım geldım 185 ytl lık benzın aldım.Baya baya fazla bence.artı tabıkı spor kullanan bırıyım otomovılı zorlamasını severım. :D

Sıralı sistem tüp taktır,%50 tasarruf edersin.
  • Merhaba;

Ben de 1.4 Leon almak istiyorum ve bir süredir aklımdaki diğer alternatifler arasından bir seçim yapmak içinhttp://forum.donanimhaber.com/m_27931279/tm.htm başlığında forumdaki arkadaşların düşüncelerini almaya çalıştım. Son kararım Leon olacak gibi ancak yine bir soru işareti kafama takıldı. Bilenlere ve özellikle Seat kullanıcılarına danışmak istedim.

Bu araç bir ya da iki yıllık kullanımdan sonra ne gibi problemler çıkartıyor? Bunlar kayda değer önemli sorunlar mıdır ? Biliyorum 1.4 motor daha çok yeni ama en azından 1.6 motordan tecrübeli arkadaşlarım araçla ilgili -varsa- olumsuz tecrübelerini aktarırlarsa memnun olurum.

Saygılar.

• güzel araba
  • ya arkadaşlar bişey sormak istiyorum leonun nezman makyajlanacağını veya tümden kasa nezman değiştireceğinin bilen var mı?
  • Merhaba arkadaşlar. 1.4 tsi ve 1.6 kullanan arkadaşlara sorum olacak. Şu an 2004 focus hb kullanıyorum. Leon 1.4tsi alma niyetim var. Benim için yakıt tüketimi çok önemli.Küçük bir ilde yaşıyorum ve genelde şehir içi kullanıyorum en fazla 3. vitese çıkabiliyorum. Sizce 1.4 tsi mi mantılı yoksa 1.6 motor alıp lpg taktırmak mı?(İkinci el 2008 model)
  • @garaser , galiba cevabım sadece fikrini kesinleştirmeye yönelik olacak. 2006 kasım dan beri leon'um var, ve 1.6 motor gerçekten benzini çok yakıyor. yani ya lpg veya 1.4 tsi. benim tek şansım lpg şuan, ve düşünüyorum ama bagajı çok da büyük olmadığı için bagaj kullananlar için iyi bir çözüm değil.

bence aylık harcadığın benzine göre değişkenlik gösterir, kaç km yapıyorsun bilmiyorum ama bana lpg taktırmayı düşündürten şey aylık min. 1000-1500 arası km yapmam. en basitinden lpg taktırmaya yaklaşık 2000 ytl de. az çok lpg ile yakacağı bellidir. yaptığın km üzerinden hesap edersin, aradaki fark az ise kesinlikle tsi derim....
  • Bence alın bi TSI bakın keyfinize. Tabi ki cok az yakmayacak ama cok fazla yol kat etmeyecekseniz lpg işine filan girmeyin.
    Biraz dikkatli basarsanız gaza kesinlikle üzmez sizi hele ki cok trafiği olmayan bir yer ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 13 Aralık 2008; 18:23:26 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.