Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (885. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 883884885886887
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En son geçen hafta baktığımda ibiza 142.000 tl idi. Tek paket benzinli 1.0 Dsg zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Seat İbiza hakkında kullanıcı yorumları sorulmuş.

2017 yılından beri 1.2 TSI Reference kullanıcısıyım, aklıma gelen avantaj ve dezavantajlarını yazayım.

ARTILARI

Kesinlikle çok kaliteli ve sağlam (Euroncap 5*)
    Motoru efsane; hızlanması, esnekliği başka marka C sınıfı araçlara yakın.
    Özellikle uzun yolda yakıt tüketimi gayet iyi, lpg falan düşünmenize gerek yok. (Ankara - Istanbul 5, 5-5 civarı yakıyor)

EKSİLERİ

Daha çok şehiriçine uygun tasarlanmış gibi, uzun yolda yoruyor
    Özellikle koltukları çok rahatsız (Referance Paket olduğu için olabilir)
    İç mekan ve bagaj hacmi kesinlikle çocuklu ailelere uygun değil.

Kısacası tam bir fiyat/performans canavarı
  • Aracımı yukarıda belirttiğim eksiler sebebiyle satmayı düşünüyorum.

İbiza 1.2 TSI Reference Beyaz 22.000 KM HATASIZ, kapalı garajda beklemiş aracım için sizce ne kadar fiyat talep etmeliyim / piyasası nedir?
  • sushi. S kullanıcısına yanıt
    merhabalar abi, hatırlar mısın bilmiyorum ama aynı zamanda almıştık seninle arabaları, siparişle yanlış hatırlamıyorsam, sorum olcaktı bi, sarı sis farları plakalık iç aydınlatmayı beyaz yapsam diyorum da, hiç bilgim yok, hata vermeyen marka model hangisiyle değiştirilebilir acaba, sen yaptın mı böyle bişey, sol sis farı patladı bi de yanmıyo şimdi, yakında servise gitmeyi düşünüyorum bakım geldiği için, hem periyodik hem de 40 bin oldu,
    sen yeni yapmıssın sanırım, garanti bitti ama serviste mi yaptırdın acaba, ve şimdi benim nasıl bakım olur sence yağ ve filtre mi olur sadece yoksa bujiler de mi değişir, masraf artar mı bilemedim, fikirlerin varsa sevinirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yvzz34 Y kullanıcısına yanıt
    selamlar hocam :)

sis farlarını ellemedim ben. sisli havalarda sarı olmasında fayda var diye düşündüm. o yüzden onu bilmiyorum.

geri kalanları beyaz ledle değiştirdim, çok iyi oldu, arabanın havası değişiyor. tabi ledler uzun ömürlü değil sarı ampuller kadar. kalitelileri de çok pahalı. canbus özellikli ledlerden taktırmıştım.

tavan aydınlatmasının ortası için 1 tane (4 cm olması lazım bu) ve bagaj için 1 tane c5w sofit led.

tavan aydınlatmasının yanlarına 2 tane, torpidoya 1 tane, plakaya 1 tane t10 led.

fakat bizim araçta sıkıntı çıkartan plakalık. diğerleri arıza ışığı yakmaz ama plakalık yakıyor. ben aksesuarcıda yaptırmıştım deneyerek yakmayanını bulduk. geçenlerde plakadakini yenilemek istedim. canbus özellikli aldım ama yine de ışık yaktı maalesef. o yüzden plaka dışındakileri internetten alabilirsin.

bir de tavana alacağın t10 ledler 2.5 cm/2500 mm den uzun olmasın, yoksa sığmaz. uğraşamam dersen aksesuarcıda hallettirebilirsin.

ben bakım malzemelerimi kendim aldım bu sene, ustama yaptırdım. 350 malzeme, 100 işçilik tuttu. mobil 1 5w30 yağ, mann filtre seti aldım. filtre seti için link atabilirim, orijinal ürün aldım. yağı güvenilir bi yerden temin etmeni öneririm. çok fazla sahte yağ var.

eskiden 30 bindeydi şimdi bujiler 60 binde değişiyor demişti servis. bi arayıp sorabilirsin ama bu bakımda ne değişiyor diye. kontrol ettirmekte fayda var.

• anladım abi 😊🙏 eyvallah, ayrıntılı anlatmışsın cok teşekkürler bu iyi oldu, ic aydınlatmayı dediğin gibi bakabilirim o zaman, plaka sonra bakalım artık.. yağ internetten sıkıntı o zaman, ama filtre icin yine link atarsan iyi olur valla, servise gitmk icin emin değilim daha,. sisler icin h8 ya da h11 led xenon diyorlar ama cok bilgim yok, sarı olması da siste mantıklı dediğin gibi.. @sushi.

• bu gizli özellikler actıran var mı ist da acaba, o da düşündürüyo beni, aynaların anahtardan kapanması gibi, geri viteste aynanın asagı inmesi isyediğim spesifik özellkler, diğerleri gereksiz de.. sen yaptın mı acaba hocam@sushi.

Ender elektronik var en meşhur oraya gidebilirsin. Elektrikli ayna yoksa sonradan otomatik kapanma yaptıramazsın maalesef. Ben istiyorum ama açtırmadım, çok kayda değer bir şey yok bizim araç için

• aynen duymustum enderi, benm aynalar elektrikli orjinalden de, anahtardan kapansa dha iyi,

• sushi. S kullanıcısına yanıt
    abi bişey sorcam, c5w ortadaki ic aydınlatma ya da bagaj icin olan sofit 3,9 cm ya da 4,1 cm oluyormuş bize hangisi uyuyor acaba

Bi çıkartıp ölçsene eski ampüllü. bendeki 4 cm belki yanlış ölçtüm.

• tmam öyle yapayım, ya 1cm yukarı ya da 1 cm aşağı

• Selamlar,

2016 model İbiza Style ekranını Style Plus ekranı ile değiştirebilir miyim, böyle bir uygulama yapan yetkili servis biliyorsanız bilgi verirseniz sevinirim...
  • 2014-2018 yılları arasında sıfır aldığım 4 sene 1.4 reference +LPG kullandım. 1.4 motor LPG ile tam uyumluydu hiç sıkıntı çıkarmadı.

1.2 TSI motor zaten kendini kanıtlamış bir motor. Kesinlikle eksisi yok.

Eksiler kısmına kesinlikle bende katılıyorum (refence olduğu için style koltuklarını bilmiyorum bende)

Tam şehir içi araç uzun yolda çok yoruyor.

İç hacmi klasik B segment aracı zaten üstünü beklenmemeli.

İbizalarda en büyük kronik sorun klimalarda gördüm. Onunda dışında pek şikayet yoktu.

Şimdi 1.4 egea HB aldım onu kullanıyorum. İbizadan sonra iç hacmi olsun, konfor olsun çok başkaymış 😁 dijital klima çok konforlu bişeymiş kullanınca anladım🤣 yani belki boş paket araç kullandığım için birden dolu bir araç beni benden aldı. İbizanın style paketini kullanmış olsaydım belki yorumum farklı olacaktı.

Buraya yeni aracımın resmi atayım.
     ///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 7 Haziran 2020; 17:9:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

2014-2018 yılları arasında sıfır aldığım 4 sene 1.4 reference +LPG kullandım. 1.4 motor LPG ile tam uyumluydu hiç sıkıntı çıkarmadı.

1.2 TSI motor zaten kendini kanıtlamış bir motor. Kesinlikle eksisi yok.

Eksiler kısmına kesinlikle bende katılıyorum (refence olduğu için style koltuklarını bilmiyorum bende)

Tam şehir içi araç uzun yolda çok yoruyor.

İç hacmi klasik B segment aracı zaten üstünü beklenmemeli.

İbizalarda en büyük kronik sorun klimalarda gördüm. Onunda dışında pek şikayet yoktu.

Şimdi 1.4 egea HB aldım onu kullanıyorum. İbizadan sonra iç hacmi olsun, konfor olsun çok başkaymış 😁 dijital klima çok konforlu bişeymiş kullanınca anladım🤣 yani belki boş paket araç kullandığım için birden dolu bir araç beni benden aldı. İbizanın style paketini kullanmış olsaydım belki yorumum farklı olacaktı.

Buraya yeni aracımın resmi atayım.

hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güle güle kullan, ben hala ibiza ile yola devam :)

• mustafa-_- kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Allah sana da daha iyilerini almak nasip etsin.
    Bu arada Ibiza diyip geçme fiyatlar çok yükselmiş 🤣

Klima sorunu hala devam mı?

• quote:

Teşekkürler. Allah sana da daha iyilerini almak nasip etsin.
    Bu arada Ibiza diyip geçme fiyatlar çok yükselmiş 🤣

Klima sorunu hala devam mı?
    Evet piyasa uçmuş, kaç yıldır öyle biniyordum klimasız. Bugün gittim makinaya bağladı kaçak olsa cihaz tesbit eder dedi gaz bastırdım bakalım ne kadar gidecek enazindan bu sezon binerim diye bastirdim
    En iyi yönü yakıtı. Egea nasıl yakıt konusunda.

• mustafa-_- kullanıcısına yanıt
    Egeanın artı yönleri çok fazla referenceye göre. Style Ibiza kullanmadım o yüzden yorumumu referenceye göre yapıyorum.

4 teker disk ( sadece HB de var)
    Çarpışma önleyici var (Sadece HB de var)
    Yol bilgisayarı,
    Hız sabitleme,
    Gündüz LED,
    Mercekli far,
    Daha konforlu koltuklar,
    Daha geniş iç hacim,
    Süspansiyon tepkisi daha yumuşak,
    Dijital klima,
    Dokunmatik teyp vs.

Eksi kısmına geleyim;

Camları indirme ve kaldırma anında çok fazla ses yapıyor,

Kumandadan camlar inip kaldırılmıyor. En fullünde bile yok.

Benzin kapağı kilitlenmiyor. Akıllı pompa tanıma varmış ama sanki çocuklar kapağı açıp içine rahat bişeyler atabilecek gibi duruyor.

Boyası çok hassas mikronu az.

6 vites olduğunu için vites araları kısa buda sık sık vites değiştirmek demek.

Yakıt Ibizadqn biraz az. Ben Ibiza ile İzmir'de ortlama 10.5 -12.00 litre LPG yakıyordum. Egea ile şuan 10.5 Litre gösteriyor. Bu dikkat etmiş halim. İlk aldığım zaman 12 litre LPG yaktım. Yani ibiza ile aynı değerler. Çekişi ibiza ile aynı çok fark göremedim.

• emin616 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Benim de babamda egea sedan 1.3 Multijet var, çok konforlu bir araç. Çocuk doğduktan sonra Ibıza küçük gelmeye başladı ben de satıp sıfır sedan yada HB egea düşünüyorum.

Yalnız çekiş gücü ve yakıt konusunda endişelerim var, siz lpg mi taktırdınız? Taktırdıysanız garanti bozulmadı mı?

Bir de hb ve sedan egea arasında da kalite farkı olduğunu duydum, katılıyor musunuz?
  • quote:

Egeanın artı yönleri çok fazla referenceye göre. Style Ibiza kullanmadım o yüzden yorumumu referenceye göre yapıyorum.

4 teker disk ( sadece HB de var)
    Çarpışma önleyici var (Sadece HB de var)
    Yol bilgisayarı,
    Hız sabitleme,
    Gündüz LED,
    Mercekli far,
    Daha konforlu koltuklar,
    Daha geniş iç hacim,
    Süspansiyon tepkisi daha yumuşak,
    Dijital klima,
    Dokunmatik teyp vs.

Eksi kısmına geleyim;

Camları indirme ve kaldırma anında çok fazla ses yapıyor,

Kumandadan camlar inip kaldırılmıyor. En fullünde bile yok.

Benzin kapağı kilitlenmiyor. Akıllı pompa tanıma varmış ama sanki çocuklar kapağı açıp içine rahat bişeyler atabilecek gibi duruyor.

Boyası çok hassas mikronu az.

6 vites olduğunu için vites araları kısa buda sık sık vites değiştirmek demek.

Yakıt Ibizadqn biraz az. Ben Ibiza ile İzmir'de ortlama 10.5 -12.00 litre LPG yakıyordum. Egea ile şuan 10.5 Litre gösteriyor. Bu dikkat etmiş halim. İlk aldığım zaman 12 litre LPG yaktım. Yani ibiza ile aynı değerler. Çekişi ibiza ile aynı çok fark göremedim.
    Aldım alalı ortalama 6,5-7,5litre LPG yakıyorum benim Ibiza da mı anormallik var

• 
Sayfa: önceki 883884885886887
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.