Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (233. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Merhaba arkadaşlar, 2012 model ibiza copa plus model 1.4 motor aracımızı aldık. LPG tavsiyesi isteyeceğim sizlerden. Landirenzo önerdi servis, ne kadara mal oluyor acaba ? Bir de Lpg sonrası şehir içi - dışı kullanım tutarlarınızı yazarsanız çok sevinirim.

Son olarak, digital klimayı tek tuşla kapatamıyor muyuz acaba ? :) Fanların hızını en aza düşürüp birkaç kere daha basarak kapatıyorum ancak epey yorucu oluyor :)

Bende landirenzo marka lpg kiti taktırdım. Şuan için memnunum bir performans kaybı yok. Ş.içi -25kr, Ş.dışı-19kr gibi değerler var yaklaşık. Gelelim maliyet konusuna;
    1- LPG kiti- Landirenzo -(1600-1700TL arasında değişiyor)
    2- TUVTURK muayene 159 tl
    3- Ek-1 belgesi yanlış hatırlamıyorsam -10tl-40tl- Şöförler odası 40 tl alıyor muameleciden daha ucuza yaptırabilirsiniz
    4- Ruhsat yenileme trafikten - 60 küsürdü yanlış hatırlamıyorsam.

• Son birkaç gündür arabanın sigorta kutusunun olduğu yerden( Direksiyonun sol altından) çukura girince veya kasislere sert girince bir viyaklama sesi geliyor sürekli değil ama bazen geliyor bazen gelmiyor. Bu tip bir problemle karşılaşan oldumu aranızda???
  • Sabahları araçı çalıştırdıktan sonra,yaklaşık 15-20 dakika boyunca,ayağım frene basılıyken ışıkta falan dururken,motor kısmında bir titreme sesi geliyor.İç kabinde de baya duyuluyor ses.Ayağımı frenden çekince ses kesiliyor.Bu nedir sizce servise götürmem gerekiyor mu?
  • Merhaba, bende yıl sonuna kadar 1.4 benzinli İbiza almayı düşünüyorum, kullanan arkadaşlar ricam, daha önceki araçlarına göre İbizanın iyi ve kotu yanlarını yazabilirler mi?
  • Çok teşekkürler, aklıma gelmişken bir de şeyi sorayım Lpg taktığımda yol bbilgisayarının işlevi ne olacak?

Bir de otomatik klima tek tuşla nasıl kapanıyor acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Çok teşekkürler, aklıma gelmişken bir de şeyi sorayım Lpg taktığımda yol bbilgisayarının işlevi ne olacak?

Bir de otomatik klima tek tuşla nasıl kapanıyor acaba?

Benim araç referance paket olduğundan oyle dertlerim yok
  • yaşasın referans paket. yol bilgisayarı yoksa bozulma derdi de yok.(aslında bizim ayrıca referans funclup kurmamız lazım):)
  • arkadaşlar sıfır ibiza almayı planlıyoruz kısmetse ve en kötü 5 sene binmeyi planlıyoruz tabiki bayii ye gidip aracı görme fırsatım olmadı ama bagaja zorlayarakda olsa sizce bebek arabası sığarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bf

arkadaşlar sıfır ibiza almayı planlıyoruz kısmetse ve en kötü 5 sene binmeyi planlıyoruz tabiki bayii ye gidip aracı görme fırsatım olmadı ama bagaja zorlayarakda olsa sizce bebek arabası sığarmı?

Merhaba,
    Bebek arabası rahatlıkla giriyor, bizim bebek arabasi chicco liteway marka. Eger devasa birseyse bebek arabanız sıkıntı olabilir tabiki.
    Kurban bayramında orta boy tosunu komple koydum bagaja:) Bana bagaj simdilik yetiyor. Eger buyuk bir sey tasima durumun olursa arka koltuklar iki parcali olarak yatiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zip_16

quote:

Orijinalden alıntı: bf

arkadaşlar sıfır ibiza almayı planlıyoruz kısmetse ve en kötü 5 sene binmeyi planlıyoruz tabiki bayii ye gidip aracı görme fırsatım olmadı ama bagaja zorlayarakda olsa sizce bebek arabası sığarmı?

Merhaba,
    Bebek arabası rahatlıkla giriyor, bizim bebek arabasi chicco liteway marka. Eger devasa birseyse bebek arabanız sıkıntı olabilir tabiki.
    Kurban bayramında orta boy tosunu komple koydum bagaja:) Bana bagaj simdilik yetiyor. Eger buyuk bir sey tasima durumun olursa arka koltuklar iki parcali olarak yatiyor.

Daha bebek yokta 5 senelik planın içinde kısmetse düşünüyoruz en azından ileri dönük sorun yaşamayalım diye sordum.Bagaja sığa bilen modeller varsa sorun yok en kötü onlardan alırız :)

• :)
    Benim belirttigim bebek arabasi katlanmiyor ayrica. Arabayi cekersin magazanin önüne almadan önce denersin, ben öyle yapmıştım

• Bebek arabasi benim bagajda stepne olmasina ragmen sigiyor. Bagaj cok kucuk degil yani

• arkadaşlar bende aracımı satıyorum ilanım burada ilgilenen arkadaşlar sahibinden mesaj atabilirler yada forumdan özel mesaj atabilirler.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-memurdan-sifirdan-farki-fazlasi-dsg-full-acele-eden-alir-gider-141212387/detay

• S.A arkadaşlar hayırlı akşamlarhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2013-seat-ibiza-son-fiyat-30000-138980643/detay arkadaşlar araç bu fiyata nasıl? Yoksa 2013 sıfır mı almalıyım indirim olur mu sıfırda?Uzun zamandır takipteyim klubü :)
  • emre13456 E kullanıcısına yanıt
    ben aracımı almadan önce 1.4 ile deneme sürüşü yaptım fakat araç biraz tepkisiz geldi bana. beygir düşük ondan olabilir. tabi bu kullanıcıdan kullanıcıya değişir. bu benim nacizhane fikrim. eminim 1.4 sahibi arkadaşlar sana daha ayrıntılı fikir vereceklerdir. saygılar.iyi akşamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faatih -- 1 Kasım 2013; 22:41:56 >
  • teşekkür ederim aracı kullandım kuzenimde aynı motorlu(85 hp)ibiza vardı. Benim çekincem fiyat konusunda 2013 sıfır mı almalıyım yoksa bu araca biraz daha pazarlık yapıp alsam mantıklı mı çünkü 1.2 tsi düşünmüyrm lpg li kullanacağım eyv şimdiden
  • Paranız varsa sıfır almanızı tavsiye ederim. Birkaç gün önce 2012 1.4 ibiza copa plus paket (style'den birkaç tık fazlası var) 30bin liraya aldık. Tertemiz, 12 bin km'de olduğu için fiyatı uygun bulduk ve çok da fazla düşünmedik.

Bir arkadaşımda da 17binde 1.4 style var 2013 model, Lpg'li o da 32bin lira istiyordu (2 bin lpg'ye sayıyor) Araç gerçekten tertemizse bu para verilebilir bence. Tabi ki pazarlık yapıp ne kadar aşağısına alabiliyorsanız almaya bakın :)

Bu arada, arkadaşlar şu digital klimayı tek tuşla nasıl kapatacağım, bi yardımcı olursanız çok sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _botturgec_ -- 2 Kasım 2013; 2:18:17 >
  • çok şükür bende digital klima yok ama bu sayfalardan okuduklarımı hatırladığım kadarıyla sanırım tek tuşla olmuyor sizin işiniz :)( baktım cevap veren yok, okuduğum kadarıyla ben yardımcı olayım dedim )
  • hayırlı olsun darısı bize:)
  • yeni yakıt tüketimi verisi....
    2013 ibiza 1.2 tsi dsg 5000 km.de araç
    tamamen şehiriçi yoğun ancak akıcı trafik, ara sıra dur-kalk (çayyolu-yaşamkent-etlik güzergahı), ara sıra 1.6 dizellere haddini bildirme, yapılan yol 851 km. alınan yakıt 48,1 lt ortalama tüketim 5,65 lt/100 km.
  • 
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.