Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (232. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.886
Cevap
140
Favori
988.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Berk Erden

Kardeşime seat ibiza 1.2 tsi dsg aldık bir kumar oynadık ama bakalım inşallah dsg patlamaz ve yağ yakmaz

Hayirli olsun:)
    Icinizi ferah tutun hic birsey olmaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koray6852 kullanıcısına yanıt
    kardeş aracı almadan önce kullanman daha iyi fikir verir hakkında hayırlısı olsun inşallah
  • DSG niz 1.2 ise içinizi ferah tutun. 1.6 almak riskli biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcroll

quote:

Orijinalden alıntı: mcroll

Selam arkadaşlar. Ankara'da kış başlıyor ufaktan. Ben de kışlık lastik bakıyorum; nokian marka uygun fiyata buldum fakat lastiğin ölçüleri 185/65 R15. Aracın üzerindeki lastikler ise 185/60 R15. 65'lik lastik alırsam problem yaşar mıyım?

Lastik hakkında bilgisi olan yok mu?

185-60-15 michelin alpin aldım kredi kartına 10 taksit takma sökme balans dahil 170.00'e geldi bana

Petlas 130.00 liraydı almadım riske girmek istemedim

Size tavsiyem tam ebat alın 65 olsa araç yükselir

• Merhaba. Ne zamandır uygun ve donanımlı bir araç arıyordum. 32000kmde 2011 model ibiza style buldum. Herhangibir değişen parçası kazası yok. 1 parçada çizikten dolayı lokal boyalı. 30000km bakımı 3 ay önce yapılmış. 27 son diyorlar fiyat uygunmudur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batistuta kullanıcısına yanıt
    araç temizse memnun kalırsın...gerçi 3 yaşında bir araç kmsi iyi...sıfırı 34bin tl...biraz daha indirmeye çalış inmezse al gitsin binersin uzun süre
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalca60

araç temizse memnun kalırsın...gerçi 3 yaşında bir araç kmsi iyi...sıfırı 34bin tl...biraz daha indirmeye çalış inmezse al gitsin binersin uzun süre

5 sene binmeyi planlıyorum. teşekkür ederim.
    style donanım gerçekten güzel tatmin edici...zaten ibiza sınıfına göre performansı en iyi araba bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

Merhaba. Ne zamandır uygun ve donanımlı bir araç arıyordum. 32000kmde 2011 model ibiza style buldum. Herhangibir değişen parçası kazası yok. 1 parçada çizikten dolayı lokal boyalı. 30000km bakımı 3 ay önce yapılmış. 27 son diyorlar fiyat uygunmudur?

bence uygun. araç çok konforlu. 3 ay oldu alalı önceden clio vardı. 100 km sonra bıkardım. yazın 5000 km yol yaptım ibiza ile banamısın demedi ve hiç yorulmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lzk52

quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

Merhaba. Ne zamandır uygun ve donanımlı bir araç arıyordum. 32000kmde 2011 model ibiza style buldum. Herhangibir değişen parçası kazası yok. 1 parçada çizikten dolayı lokal boyalı. 30000km bakımı 3 ay önce yapılmış. 27 son diyorlar fiyat uygunmudur?

bence uygun. araç çok konforlu. 3 ay oldu alalı önceden clio vardı. 100 km sonra bıkardım. yazın 5000 km yol yaptım ibiza ile banamısın demedi ve hiç yorulmadım.

çok sağolsun bakalım para toparlayabilirsem arayacağım almak için. Ben araba almayı beceremiyorum hep bir aksilik çıkıyor kısmetimiz ibizamıymış bakalım göreceğiz
    Yıllık bakım kaç km'de bir acaba sahibi 30binde yaptırmış yazın şuan 32binde. birde bakım ücretleri ne kadar?

HENÜZ YAPTIRMADIM FAKAT SERVİSE GÖRE 300-400 ARASI DEĞİŞYORMUŞ.. GARANTİSİ BİTMİŞSE DIŞARIDA 150-200 E FALAN HALLEDERSİN.
    bakımları bence kafanıza pek takmayın. Servis dışında hiç zorlanmadan bakımlarını rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Çünkü araç polo ile aynı ve parça sıkıntın yok. Para tutan sadece motor yağı o da keyfe kalmış istediğin kalitede fiyatta aldıktan sonra filtrelerde genel olarak Avrupa araçlarda aynıdır.
  • öğretmenlere özel indirim yapan bayi var mı bildiğiniz? sıfır ibiza almayı düşünüyorum da
  • hocam öğretmenlere indirim yapan bayi yoktur bence...bende sıfır ibiza almadan önce hyundai i20ye baktım adama sordum var mı diye öğretmene indirim yok hocam dedi sağlık personeline,askeriyeye filan var dedi...
  • Ben de 15000 km bakımını 1 ay önce yaptırdım. SEAT Kayadibi'ne oradaki arkadaşlar bazı konularda beni aydınlattı mı diyeyim yoksa bildiğini mi okudu anlamadım.

1. DSG için: Sıkışık trafikte N'ye almanın bir faydası olmadığını söyledi. Şanzımandaki elektronik beyin bunu hallediyormuş. N'ye almak aksine şanzımanı gereksiz çalıştırarak yoruyormuş.
    2. Bakımlardan sonra benzin sarfiyatının düşmesinin biraz da psikolojik olduğundan bahsetti, kaydadeğer bir fark yaratmazmış araçta genel bir problem yoksa.
    3. Kullandıkları motor yağının sadece servislere özel olduğunu bahsetti. Normal kullanıcının gidip perakende alabileceği bir ürün değilmiş.

Bunları söyleyen kişi servis yetkilisiydi. Her model öncesi için modelle ilgili detaylı eğitimler de aldıklarını ekledi bu yorumlarının üstüne.. :)
  • araçdururken ayak frende vites D konumunda, vitesdeki arabada debriyaja basılıtutmakla eşit. N konumunda ise tamamen boşta olarak biliyorum ben.
    2. çık doğrudur bence.3. şık da 2. şık ile açıklanabilir.( yani tamamen palavra, müşterinin psikolojisine yönelik:)
  • Merhaba arkadaşlar, 2012 model ibiza copa plus model 1.4 motor aracımızı aldık. LPG tavsiyesi isteyeceğim sizlerden. Landirenzo önerdi servis, ne kadara mal oluyor acaba ? Bir de Lpg sonrası şehir içi - dışı kullanım tutarlarınızı yazarsanız çok sevinirim.

Son olarak, digital klimayı tek tuşla kapatamıyor muyuz acaba ? :) Fanların hızını en aza düşürüp birkaç kere daha basarak kapatıyorum ancak epey yorucu oluyor :)
  • Aracınız hayırlı olsun. Aracım 700 km deyken brc taktırdım. landirenzo taktiracaktım fakat garanti için ruhsata işletmeyi şart koştukları tartırmadım. Ama landi bence bu motorlar için çok güzel. Serviste usta başı bir arkadaşım bu araçlar için lavotaninda çok güzel sorunsuz olduğunu söyledi.
    Yakıt değerim 1 lt ile 11 km gibi şehir içi. 2.69 dan 250 krs civarı yakıyor. Bugün itibari ile bu değerim. Aracım şuan 2 bin km de.
    Klimada haklisiniz saçma bir kapanma şekli var.Aracı aldıktan Daha sonra servisde de sordum başka şekli yokmuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Ben de 15000 km bakımını 1 ay önce yaptırdım. SEAT Kayadibi'ne oradaki arkadaşlar bazı konularda beni aydınlattı mı diyeyim yoksa bildiğini mi okudu anlamadım.

1. DSG için: Sıkışık trafikte N'ye almanın bir faydası olmadığını söyledi. Şanzımandaki elektronik beyin bunu hallediyormuş. N'ye almak aksine şanzımanı gereksiz çalıştırarak yoruyormuş.
    2. Bakımlardan sonra benzin sarfiyatının düşmesinin biraz da psikolojik olduğundan bahsetti, kaydadeğer bir fark yaratmazmış araçta genel bir problem yoksa.
    3. Kullandıkları motor yağının sadece servislere özel olduğunu bahsetti. Normal kullanıcının gidip perakende alabileceği bir ürün değilmiş.

Bunları söyleyen kişi servis yetkilisiydi. Her model öncesi için modelle ilgili detaylı eğitimler de aldıklarını ekledi bu yorumlarının üstüne.. :)

Motor yağı ile ilgili denilen doğru biraz farklı bir yağ. Ama sanki teknosa nin daha ucuzu yok deyip sadece kendisinin sattığı başka yerlerde herşeyi ayını olan tv lere farklı bir kod bastırması gibi birşey bence.. 10/30 yağın standarti bellidir olay isin reklam boyutu

• Servisin sadece servise özel dediği yağ castrol edge professional. Bu yağın türkiyede satışı yok. Servisler bunun yanında aynı standartları sağlayan mobil1 esp formula 5-30 yağ da koyuyorlar. Ben yağ değişiminde mobil 1 koydurmuştum. Yağ değişimden sonra şöyle bir video seyrettim. Sonra da keşke castrol koydursaydım dedim
    http://www.youtube.com/watch?v=49kETjPZP9Y
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.