Şimdi Ara

YENİ SEAT IBIZA 1.2 TSI STYLE Hk (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
399
Cevap
16
Favori
88.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: liberte11

Merhaba arkadaşlar. Bende önümüzdeki birkaç gün içinde Seat Ibıza 1.2 Style almayı düşünüyorum.
    Ancak Ford Fiesta 1.25 trend x ile ikisi arasında kaldım.
    Açıkçası bu forumda birçok araç ile ilgili bir sürü yorum okudum sınıfında olumsuz yorum çok az olan birkaç araçtan biri bu.
    Yorumların çok iyi olması nedeniyle Seat Ibıza ya daha yakınım.
    Sizce Seat Ibıza mı yoksa Ford Fiesta 1.25 mı tercih edilmeli. Not: Son aldığım fiyatlar ikisi için de 45 000 tl.

Valla hocam tek diyecegim şu. İbiza logosunu sök, yerine audi logosunu koy ( logo disinda hicbir seyi elleme) millet "40.000 e sifir audi var" diye saldırır. Ford da böyle. Adı var sadece. Ben de 1.25 trend x ile ibiza arasinda kaldim ve iyi ki ford almadim diyorum. Seat donanim, kalite ve fiyat olarak şu anda bence sinifinin en iyi aracı. Tam bir f/p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doory -- 21 Ağustos 2016; 16:34:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Doory

quote:

Merhaba arkadaşlar. Bende önümüzdeki birkaç gün içinde Seat Ibıza 1.2 Style almayı düşünüyorum.
    Ancak Ford Fiesta 1.25 trend x ile ikisi arasında kaldım.
    Açıkçası bu forumda birçok araç ile ilgili bir sürü yorum okudum sınıfında olumsuz yorum çok az olan birkaç araçtan biri bu.
    Yorumların çok iyi olması nedeniyle Seat Ibıza ya daha yakınım.
    Sizce Seat Ibıza mı yoksa Ford Fiesta 1.25 mı tercih edilmeli. Not: Son aldığım fiyatlar ikisi için de 45 000 tl.

Valla hocam tek diyecegim şu. İbiza logosunu sök, yerine audi logosunu koy ( logo disinda hicbir seyi elleme) millet "40.000 e sifir audi var" diye saldırır. Ford da böyle. Adı var sadece. Ben de 1.25 trend x ile ibiza arasinda kaldim ve iyi ki ford almadim diyorum. Seat donanim, kalite ve fiyat olarak şu anda bence sinifinin en iyi aracı. Tam bir f/p

Vallahi hocam bende senle aynı fikirdeyim. Nasıl olur da bu kadar ucuz olabilir anlamış değilim. Ama dediğim gibi çarşamba günü inşallah test sürüşüne gideceğim mutlaka ve kıyaslama konusunda kesin bir fikrim olmuş olacak. Şu anda sadece donanımsal teknolojik ve güvenlik açısından kıyaslama yapabiliyorum sürüş keyfini çok merak ediyorum gerçekten. İnşallah umduğum gibidir de hemen bir tane alırım. Sadece yıllarca dizel kullanmanın verdiği rahatlık beni çok ürkütüyor. İnşallah şehir içi 6-6.5 litrede kullanabilirim. Tek derdim şu anda bu.

• Arkadaşlar verdiğiniz ayrıntılı bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.
    Hala kafam netleşmiş değil.
    Dün Ford bayisine gidip Fiesta yı inceledim biraz. Yorum yapan arkadaşların söylediği gibi artı özellikleri de var eksi özellikleri de.
    Şimdi bir seçenek daha çıktı amma kararsızsın demezsiniz umarım.
    Toyota Auris 1.33 Life. Bu araç ıbıza ve fiesta dan 7 bin tl daha pahalı. Ama biraz daha iyi gibi duruyor.
    Ne dersiniz bilgisi olan var mı. Aradaki farka değer mi.
  • quote:

Arkadaşlar verdiğiniz ayrıntılı bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.
    Hala kafam netleşmiş değil.
    Dün Ford bayisine gidip Fiesta yı inceledim biraz. Yorum yapan arkadaşların söylediği gibi artı özellikleri de var eksi özellikleri de.
    Şimdi bir seçenek daha çıktı amma kararsızsın demezsiniz umarım.
    Toyota Auris 1.33 Life. Bu araç ıbıza ve fiesta dan 7 bin tl daha pahalı. Ama biraz daha iyi gibi duruyor.
    Ne dersiniz bilgisi olan var mı. Aradaki farka değer mi.

Şimdi auris diyince orda durup bi saniye bekleyeceksin. Auris C segment bir arabadır yani daha üst düzey. Eşdeğerleri focus yada leon dur. 1.6 Auris advance multidrive s skypack versiyonunu tam 1 saat inceledim. 71000 tl fiyat verildi. İnanılmaz derecede bir araç. Ne leon ne de focus rakip olabilir. Herşeyiyle full ama fiyat ortada.Life için ise Sana söyliyim 54000 TL para vereceksin, arka camlar kollu, sis farı yok, cruise yok, jantlar kapak, dokunmatik ekran yok bu 5 litre depolu ferrariye binmeye benzer ki akıl karı değildir. Ben kesinlikle tercih etmem.

Şunu söyleyen insanlarada saygım var. Kurusu olsun ama bir üst model olsun. Eyvallah. Ama ilerde pişman olursun. Aynı paraya git style artı plus paketi al birde geri görüş taktır tabi orjinalinde gelsin sonradan değil. Emin ol asla pişman olmazsın.

Hani derler ya dışı seni içi beni yakar. Saydığım beş özelliği olmayan araçlardan uzak durun derim. Yine de parada karar da sizin herkese saygım sonsuz.

• tuzlali20 T kullanıcısına yanıt
    Peki hocam 1.33 Auris in performansı hakkında ne söyleyebilirsin.
    Bazı yorumlar yokuşlarda sıkıntı çıkardığından falan bahsetmişler ama aynı sıkıntı 1.2 Ibıza yada 1.25 fiesta da olmazmı Aurise özgü bir sıkıntımıdır bu sizce.
  • quote:

Peki hocam 1.33 Auris in performansı hakkında ne söyleyebilirsin.
    Bazı yorumlar yokuşlarda sıkıntı çıkardığından falan bahsetmişler ama aynı sıkıntı 1.2 Ibıza yada 1.25 fiesta da olmazmı Aurise özgü bir sıkıntımıdır bu sizce.

Valla hocam 1.3 auris icin sanki küçük bir motor. Bu sadece tecrubeye dayali bir varsayim kullanmadan bilemezsin. Ben 1.4 fiestadan sonra 1.5 fiestaya gecince aradaki farkı anlamistim.
    Eger eski sofor değilsen kolay kolay anlamazsin. Seatda turbo motor var. Auriste varmi bilmiyorum. Sen simdi 1.3 1.2 den buyuk olarak goruyorsun ama iş sadece ordaki rakamlarda degil. Motor teknolojisi ile alakali. Ornegin doğanlarda 1.6 motor var neden doğan almiyoruz mesela ;)
    Motor konusunda test etmedigim icin aurisi kotuleyemem dedigim gibi sadece öngörü. Ama 1.2 tsi dsg ibizayi test ettim. Tam bir sehir ici canavarı. Şehirler arasi yolda bisey diyemem. Bu her zaman boyledir kucuk arac atilgan ve kivrak olmali ki sehir ici panter gibi olsun. Ama 120 km ve uzeri hizlarda yaninda jip gecerse elbet sarsilirsin. Yok benimki yuksek hizlarda da guven versin deyip rampalari 140 la cikayim yani Ikisini bir arada yasamak istiyorum dersen o zman SUV yani sokak deyimiyle jipçik alacaksin nissan qashqai juke sandero mercedes gla (ki hayalimdir gla :-) vs tarzi.parana gore hersey var.
    Burda onemli olan senin beklentin ne nerede kullanacaksin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzlali20 -- 23 Ağustos 2016; 13:06:33 >

• liberte11 L kullanıcısına yanıt
    1.2 tsı ibiza auaris 1.33 den de fiesta 1.25 ten de çok daha iyi motordur kıyas bile edilemez açık ara 1.2 tsı daha iyi bir motor dur

• Peki bu style paketde anlık tüketim değerini gösteren yol bilgisayarı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leidenfrost

Peki bu style paketde anlık tüketim değerini gösteren yol bilgisayarı var mı?

var hocam
  • leidenfrost L kullanıcısına yanıt
    En boş paket olan referance de bile var. Yani fiyatına göre güzel arabadir kendileri

• Bu aracı bende düşünüyorum aralık ayında indirime giderler mi beklemeli mi ?
  • Harika. O fiyata böyle kalite es geçilmez. Benim şu an sahip olduğum 2011 comfortline polo rezalet ötesi bomboş donanıma sahip ama ne hikmetse malum ilan sitelerinde uçuk fiyatlarla satıcılar burunlarından kıl aldırmıyor. İbizanın sıfır fiyatına denk neredeyse.

İleri dönem planlarıma ibizayı ekledim.
  • Selam arkadaşlar, ibiza hakkında daha önce pek bir fikrim yoktu açıkcası. Araç almam zaruri hale gelince araştırmaya başladım. Aradığım özellikler; şehir içi kullanıma uygun, az yakan, mümkünse olabildiği kadar donanımlı, şehirler arası yolculuk yapmam gerekirse performansıyla beni üzmeyecek yani kısaca minimum bütçeyle maksimum faydayı alabileceğim bir araç istiyordum. Ibiza nın bu özellikleri baz aldığınızda diğerlerine göre açık ara önde olduğunu düşünüyorum. Özellikle yeni araç alacak arkadaşlar saydığım bu özellikleri mutlaka karşılaştırsınlar. Mümkünse mutlaka test sürüşüne çıksınlar derim.

Ibiza alacak arkadaşlara ise 1.2 TSI referance plus paketini öneriyorum. Plus paketi sayesinde + 15' alaşımlı cant, direksiyondan kumanda (bluetoot'u harika bu arada), 5' renkli ekran, +2 hoparlör (toplamda 4 hoparlör 2 tweeter), sürüşe duyarlı ön sis farları gibi özellikleri toplamda 42.800 TL (arka park sensoru hediye) civarında alabiliyorsunuz. Birde üstüne 150TL civarında ekle (yan sanayi ama gayet iyi duruyor, resim paylaşıyorum) krome kapı kolları ve ayna kapağı alırsanız tamam işte oldu diyebileceğiniz bir araç sahibi olabilirsin. Ortalama yakıt 100 KM için şehir içi ortalama 6.5 LT civarında..

Eksilerinide saymakta fayda var;
    Arka koltuklar cok dar, arkada 3 kişi uzun yolculuk yapamaz arac 4 kişilik diye düşünebilirsiniz. Kapı üstlerinde tutamaç yok takım elbise asamazsınız. Arka kapı içlerinde su koyabileceğiniz yer yok neden yapmamışlar anlamadım.

Bunların dışında sormak istediğiniz bir konu olursa seve seve cevaplarım, sağlıcakla kalın.

YENİ SEAT IBIZA 1.2 TSI STYLE Hk

• Beyler alalı 1 ay olan İbiza 1.2 TSI aracımı orta ve uzun süre kullandıktan sonra arabayı durdurduğumda ve dışarı çıktığımda alt taraftan çın çın diye bir ses geliyor. Yaklaşık 5 dk. sonra bu ses gidiyor. Sanki bir kaseye kaşık vurma sesi gibi.. 1 aydır sürekli oluyor bu . 3-5 dk kullanmada bir şey yok ama daha uzun süreli kullanımda hep oluyor.Geçer dedim, geçmedi. Sizce neden? Ne yapmak gerekli?
  • Forumlardan birinde bunun çalıştıktan sonra ısınan ve genleşen eksoz sesi olduğunu okumuştum, bu olabilir mi? Bir süre sonra (soğuduktan sonra) ses kesilmeside bunun nedeni olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekradyig -- 27 Ağustos 2016; 13:17:16 >
  • ekradyig E kullanıcısına yanıt
    normal bir durum. uzun yoldan gelince. ısınan metal. sıcaklık değişimin de çıkan ses olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekradyig

Selam arkadaşlar, ibiza hakkında daha önce pek bir fikrim yoktu açıkcası. Araç almam zaruri hale gelince araştırmaya başladım. Aradığım özellikler; şehir içi kullanıma uygun, az yakan, mümkünse olabildiği kadar donanımlı, şehirler arası yolculuk yapmam gerekirse performansıyla beni üzmeyecek yani kısaca minimum bütçeyle maksimum faydayı alabileceğim bir araç istiyordum. Ibiza nın bu özellikleri baz aldığınızda diğerlerine göre açık ara önde olduğunu düşünüyorum. Özellikle yeni araç alacak arkadaşlar saydığım bu özellikleri mutlaka karşılaştırsınlar. Mümkünse mutlaka test sürüşüne çıksınlar derim.

Ibiza alacak arkadaşlara ise 1.2 TSI referance plus paketini öneriyorum. Plus paketi sayesinde + 15' alaşımlı cant, direksiyondan kumanda (bluetoot'u harika bu arada), 5' renkli ekran, +2 hoparlör (toplamda 4 hoparlör 2 tweeter), sürüşe duyarlı ön sis farları gibi özellikleri toplamda 42.800 TL (arka park sensoru hediye) civarında alabiliyorsunuz. Birde üstüne 150TL civarında ekle (yan sanayi ama gayet iyi duruyor, resim paylaşıyorum) krome kapı kolları ve ayna kapağı alırsanız tamam işte oldu diyebileceğiniz bir araç sahibi olabilirsin. Ortalama yakıt 100 KM için şehir içi ortalama 6.5 LT civarında..

Eksilerinide saymakta fayda var;
    Arka koltuklar cok dar, arkada 3 kişi uzun yolculuk yapamaz arac 4 kişilik diye düşünebilirsiniz. Kapı üstlerinde tutamaç yok takım elbise asamazsınız. Arka kapı içlerinde su koyabileceğiniz yer yok neden yapmamışlar anlamadım.

Bunların dışında sormak istediğiniz bir konu olursa seve seve cevaplarım, sağlıcakla kalın.

YENİ SEAT IBIZA 1.2 TSI STYLE Hk

Merhaba bu kadar ek donanımı bos liste fiyatına almıssınız cok indirim yapmıyor dıye bılıyorum saat bayılerı nasıl başardınız bunu

• Ayni aracin dizeli bende 50700 liraya aldim;)

• pazarlık bile yapmadan (ki beceremem) direk bayiinin verdiği fiyat desem daha doğru olur aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekradyig

pazarlık bile yapmadan (ki beceremem) direk bayiinin verdiği fiyat desem daha doğru olur aslında.

Sehır hangı bayı

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.