Şimdi Ara

Yeni ryzen 3600 overclock olmuyor aşırı ısınıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
2.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En başta yazdıklarınız:

"Yeni 3600 ü zar zor kavga dövüş çalıştırdım şimdide overclock olmuyor . Hiç bir şekilde frekans artmıyor çarpanı 44.00 yapıp çıkıyorum tekrar girdiğimde işlemci stok gözüküyor"

En son yazdıklarınız:

"Yazdıklarım gayet okunur anlaşılır . 30 kere mudahele edemiyorum dememe rağmen hala overclock yapmaya çalıştığımı iddia eden sürü var."

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epirus kullanıcısına yanıt
    Evet gayet iyi anlamışsın işlemci yada bios hiç bir sekilde ayar kabul etmiyor frekans hiç oynamıyor hep yerinde sayıyor 44.00 da yapsan 40.00 da yapsan o yine pbo açık 3.6-4.2 arası çalışıyor ben bunu çözmeye çalışıyorum yok bios guncelle yok anakart yetmez oraya süs olsun diye yazıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biosta yaptığınız değişiklikleri sistem kaldırmıyorsa,başka bioslarlasistem açılmıyorsa ,sorun işlemcide değil ,diğer bi iki arkadaşın da dediği gibi ,3600 işlemci için kullandığınız o ,alt/giriş seviye anakartta diye düşünüyorum bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 11 Ağustos 2020; 16:24:48 >
  • Keşke öyle olsa gider x570 de alırım o sorun değil . Araştırdığım incelediğim kadarıyla bu anakartın denginde olan msi, gigabyte anakartlarda bile 4.5 all core gören varken bu anakartta frekans ne düşüyor nede yükseliyor. Hatta ilk günde ramlerden bir tanesini görmemişti yerlerini değiştirdim düzeldi. 2600 gibi takozu bile 4.2 de 1.46 v ile tam yükte 70 derece çalıştırıyordu ve işlemci 110 watt çekiyordu bende gündelik 1.35. 4.0ghz da kullanıyordum.

• Kaos_3492 kullanıcısına yanıt
    Konu başlığınız:

Yeni ryzen 3600 overclock olmuyor aşırı ısınıyor

Asıl anlatmaya çalıştığınız:

İşlemciyi zor da olsa çalıştırdım ama anakart ve dolayısıyla sistem olması gerektiği gibi çalışmıyor.

Beklentilerim boşa çıktığı için doğal olarak tepem attı. Beni anlamadığınız için de kim ne derse atarlanıyorum.

Duruma dair:

Kendiniz de belirtiyorsunuz. Anakart BIOS'unun bile düzgün ve stabil çalışmadığı sistemden güzel bir cacık olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epirus kullanıcısına yanıt
    Şurda yorum yapanlardan bir iki tanesi dışında okuduğunu algılamayıp yorum yapan başkasının emek verip satın aldığı mala hurda diyen vasıfsızlara burda şiir yazacak halim yok .

Anakart 1.5 senedir gayet stabil ve her biosu yüklüyor . Sorun bu 3600 den sonrasında. Bundan öncede b350 ax370 de kullandım bios guncelleyip işlemci de yükselttim böyle şeyler olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaos_3492 -- 11 Ağustos 2020; 17:4:28 >
  • Carpan 40
    Pbo ve core per. Boost kapatip
    Vcore manuel 1.28v
    Soc voltaj 1.06v
    Deneyip olmazsa ramleri 2133 mhz alip tekrar denermisin hocam

• Her yolu denediniz yine de olmadıysa takoz bir işlemciye denk gelmişsinizdir, iade edebilirsiniz.

Giriş seviyesi bir anakartla da verimli bir OC yapılamasa bile işlemciye çok ufak tefek ayarlar verilebilmesi lazım, kabul etmemesi enteresan. Gerçi kabul etmemesi anakart biosu ile alakalı bir sorun şüphesi doğuruyor. Hani normalde ufak bir ayar verirsin, işlemci onu alır, ama istikrarsız çalışır, açılmaz, donar vs. Bu hiç kabul etmiyor diyorsunuz.

Bios ile alakalı olsa gerek, değer olarak var gibi gösteriyor ama aslında hiçbir değer aktarmıyor işlemciye, bu da olabilir yani sorun.

Bunu ingilizce olarak arayıp yabancı forumlardan aynı anakartta benzer problem yaşayan var mı bi bakabilirsiniz, yabancılarda bu tip konular daha yoğun oluyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal-Gear -- 11 Ağustos 2020; 18:16:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Carpan 40
    Pbo ve core per. Boost kapatip
    Vcore manuel 1.28v
    Soc voltaj 1.06v
    Deneyip olmazsa ramleri 2133 mhz alip tekrar denermisin hocam
    Keşke önc?ki mesajlara baksaydınız . Sadece voltaj ile oynayabiliyorum . Frekans ne aşağı ne de yukarı çıkmıyor inmiyor. Pbo ve core perf olan zaten hep açık oda kapanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaos_3492 -- 11 Ağustos 2020; 17:42:1 >
  • Metal-Gear kullanıcısına yanıt
    Aynenn öyle sonunda aklı selim biri geldi.

Hic bir sekilde oynama olmuyor. En basitinden pbo bile kapatıp açamıyorum sürekli açık çalışıyor disable yapıp çıkıyorum biosta disable seçili fakat masaüstünde işlemci hala 3.6-4.2 frekansta çalışıyor. Takoz 2600 ü bile 4.2 yaptım ama bunda ayarlar uygulanmıyor.

• Hocam anakartı satın aldığınızda 3000 ready şeklinde miydi yoksa siz mi update yaptınız?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.