Yüzbaşı
09 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 121 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Ücretiyle shutterstocktan birkaç tane görsel satın alacağım. Hesabı olan arkadaşlar PM atabilir.

https://www.n11.com/urun/aoc-236-c24g2ubk-165hz-1ms-vga-2xhdmi-dp-freesync-premium-curved-gaming-monitor-1559391?magaza=qp

https://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-23-8-xg2405-full-hd-1ms-144hz-ips-panel-gsync-freesync-gaming-monitor.html

Competetive FPS oyuncusu değilim. Arada bir Valorant falan giriyorum tabi ama milisaniyelik reflekslerim yok o yüzden TN panel düşünmüyorum. Hikaye tabanlı oyunlar oynuyorum daha fazla. Benim için renklerin canlılığı ve keskin bir görüntü önemli bundan dolayı IPS panel düşündüm fakat onda da siyahlar çok başarısız VA panele göre.

Sizce hangisini almalıyım?

Test Sistemi:
Anakart: B450 Tomahawk Max
İşlemci: Ryzen 5 3600 (4.0GHz OC 1.225V - Stock Fan - Özel fan profili)
Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 5600XT (Stock Ayarlar - Özel fan profili)
RAM: XPG Spectrix D60G 2x8 16GB Ram (3200Mhz OC)
Güç Kaynağı: High Power Performance GD 80+ Gold Psu
Kasa: Corsair iCue 465x (Stok Fan - Önde 3 fan, egzoz fanı yok)
Ortam Sıcaklığı: 26 Santigrat Derece

Oyunun sunduğu high ve ultra preset ayarlarında 1080p (1920x1080) olarak test gerçekleştirdim. Her ne kadar PS4'den port olduğu için sorunları olsa da genel olarak akıcı ve sorunsuz bir deneyim sunduğunu söyleyebilirim. Dikkatli olunca fark edilebilecek şekilde fps drop olabiliyor. Enteresan şekilde FPS droplar oyun içinde değil sinematiklerde gerçekleşiyor. En güncel ekran kartı driver sürümünü kullanıyorum. Ultra ve high arasında en fazla 2-3 derecelik farkla beraber;

Ekran Kartı Fan Profili:
< Resime gitmek için tıklayın >
Kasanın ses izolasyonu beklediğimden çok daha iyi fan sesini gecenin sessizliğinde duyuyorum anca. Zaten son 2 ayardaki sıcaklıkları henüz görmediğimden o RPMler'e henüz ulaşamadım.

Ultra ayarlarda:
Ekran Kartı Sıcaklığı Max: 64 Santigrat Derece
Ekran Kartı Junction Sıcaklığı Max: 69 Santigrat Derece
Ekran Kartı Memory Sıcaklığı Max: 66 Santigrat Derece
İşlemci Sıcaklığı Max: 67 Santigrat Derece

High ayarlarda:
Ekran Kartı Sıcaklığı Max: 64 Santigrat Derece
Ekran Kartı Junction Sıcaklığı Max: 67 Santigrat Derece
Ekran Kartı Memory Sıcaklığı Max: 67 Santigrat Derece
İşlemci Sıcaklığı Max: 68 Santigrat Derece

Ultra Ayarlar:

High Ayarlar:
Beyaz kasa aradığım için iki kasa arasında kaldım. Corsair bir tık daha ağır basıyor RGB ışıklandırmalı bir sistem dizmek istediğim için. Tavsiyeleriniz nasıl olur acaba?

Sistemim:
R5 3600 İşlemci
B450 Tomahawk Max Anakart
XPG D60G Spectrix 2x8 Ram
Sapphire Pulse 5600XT
High Power 600W 80+ Gold PSU

https://www.bilisimport.com.tr/urun/be-quiet-pure-base-500dx-pencereli-beyaz-oyuncu-kasasi-bgw38
https://www.vatanbilgisayar.com/corsair-icue-465x-3x120mm-rgb-fanli-temper-camli-midt-atx-beyaz-kasa.html
Beyaz kasa aradığım için iki kasa arasında kaldım. Corsair bir tık daha ağır basıyor RGB ışıklandırmalı bir sistem dizmek istediğim için. Tavsiyeleriniz nasıl olur acaba?

Sistemim:
R5 3600 İşlemci
B450 Tomahawk Max Anakart
XPG D60G Spectrix 2x8 Ram
Sapphire Pulse 5600XT
High Power 600W 80+ Gold PSU

https://www.bilisimport.com.tr/urun/be-quiet-pure-base-500dx-pencereli-beyaz-oyuncu-kasasi-bgw38?utm_campaign=DonanimHaber&amp;utm_medium=referral&amp;utm_source=DonanimHaber
https://www.vatanbilgisayar.com/corsair-icue-465x-3x120mm-rgb-fanli-temper-camli-midt-atx-beyaz-kasa.html
Ryzen 5 3600, Sapphire Pulse 5600XT, 2x8 16GB Ram ile kullanılmak üzere hangi anakartı almamı tavsiye edersiniz? Bugün sipariş vereceğim. MSI tarafındaki kartın avantajları olduğunu okumuştum fakat ASUS hakkında çok bir bilgim yok. TUF olan kartta da BIOS pilini takıp çıkarmak kolay mı örneğin?

Teşekkür ederim.
Bir aydır indirim kovalayarak topladığım sistemin son 2 bileşeni kaldı. Anakart ve PSU. Sistem bileşenlerime göre anakart tavsiyesi alabilirim. Bütçem 800-1000 arası. Anakarta çok fazla para vermek istemiyorum muhtemelen 3000 serisi Ryzenden sonra 5000 serisine geçerim onda da soket değişir. Şu an anakartlar uzun ömürlü olmayacak herhalde. Ondan dolayı ihtiyaçlarımı karşılayacak daha uygun anakartlar varsa onlar da güzel olur Ek olarak kartta RGB girişi olması önemli

R5 3600
Sapphire Pulse 5600XT
XPG D60G 2X8 16GB 3200Mhz Ram
Kingston A2000 500GB SSD

Ek olarak uygun fiyatlı CPU soğutucusu da önerebilirsiniz, overclock yapacağım vakit geçtikçe.
Bir süredir indirimleri bekleyerek sistem topluyorum. Güç kaynağı ve anakart kısmı eksik kaldı fakat güç kaynağı konusunda oldukça kararsızım. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim

Sistem bileşenlerim:
Ryzen 5 3600
Sapphire Pulse 5600XT
XPG Spectrix D60G 2X8 Ram

Sizin de ayrıca önerileriniz varsa belirtirseniz sevinirim benim PSU için alabilirim dediklerim:
FSP HD700 | Inventus
High Power 600W Gold | Teknobiyotik
High Power 750W Bronze | Teknobiyotik
Sharkoon 650W | Sinerji
Selamlar, eve 2. bir sistem alacağım kısıtlı vaktimle bir şeyler toplamaya çalıştım tecrübeli arkadaşlar fikirlerini belirtebilir mi?

İşlemci: Ryzen 5 3600 (1350 TL)
Anakart: Gigabyte B450M S2H (500 TL)
RAM: XPG Spectrix D60G 3000Mhz (Elde mevcut)
Ekran Kartı: Sapphire Pulse 5600XT (2400 TL)
Kasa: RAMPAGE SHAKE 4x120mm RGB Fanlı 600W 80Plus BRONZE MidT ATX GAMING KASA (780 TL)
SSD: ???

Toplam: 5030 TL
Bütçe: 6000 TL
Kalan: 970 TL

Anakart, kasa ve SSD için öneri alabilirim. Ekran kartını 2060 yapsam daha mı sağlıklı olacaktır? Black screen gibi sorunlar beni biraz korkutuyor.
İncehesap gaming gecesinden XPG Spectrix D60G 2x8 16GB 3000Mhz ram kiti aldım. Bugün elime ulaştı, kutuyu henüz açmadım çünkü kararsız kaldım. Ryzen 5 3600 için bütçemi biraz daha zorlayıp 3600 veya 3200Mhz ram almaya değer mi? Yoksa bana gelen ramleri overclock mu yapmalıyım?

Ayrıca dikkatimi çeken başka bir şey, internette inceleme videolarında XPG Spectrix D60G için kutu üstünde yazan gecikme değerleri CL 16-18-18 bendeki ise CL 16-20-20. Ne yapmalıyım?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Steam
JecQuanty
LOL
Jax
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.449
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 180.974 (Bu ay: 604)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 948 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.