Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (188. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.720
Cevap
128
Favori
523.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dreamer1981

Merhabalar
    1.5 dci Touch Roof alarak aranıza katıldım kış lastiği arıyorum fiyat performans olarak öneriniz varmı acaba.
    Hayırlı olsun.. Ne kadar para o kadar lastik maalesef.. f/p söz konusu olunca tavsiyede bulunmak güçleşiyor..

Kış lastikleri forumundan Lordford'a danışmanızı öneririm...
  • melihgs kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dostum..

Geçen haftalarda servise götürdüğümde bana bu oynamaların normal olduğunu söyledi bir usta, benim de eşref zamanıma geldi peki öyle diyorsanız öyledir dedim. Lakin bana hiçte normal gelmiyor bu oynamalar. Baska bir servise daha götüreceğim en kısa zamanda.

Birde birşey daha sormak isterim, şu kavrama meselesi tam olarak nedir hocam?

Bende bazen, özellikle yokuş inip düzlüğe geçerken gaz verdiğimde devir yükseliyor ama vitese geçmiyor yaklaşık bir iki saniye kadar. Ve bazen de trafikte araba debriyajli araçmis gibi hafif titreme yapıyor. Ben bunu soğukluga felan veriyorum. Acaba bende de seninki gibi bir durum mu söz konusu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yokuş inince motor freni devrede oluyor sanırım gaz verince iptal edip vitese giriyor. 1 2 saniye normaldir herhalde. Diğer dediğiniz o trafikte titreme bendede vardı. Araç sanki stop edecekmiş gibi titriyordu. Sanırım 1 ve 2. vitese geçmede kararsızlık yaşıyor o yüzden titreme yapıyor. Kavrama değiştikten sonra titremelerde gitti. Bende yaz kış yapıyordu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • airwolf26 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun öncelikle kazasız günler dilerim bende geçen hafta cosmo mavi renk 1,5 edc icon + keşif + 19 jant kadjar aldım shark anten bende yok extra olarak mı aldınız cam tavandan trim sesleri benim araçta da var sola dönüşlerde ve çukuru yollar da esneme sesi gibi bir çıtırtı tarzı ses geliyor önümüzdeki haftaya randevu aldım servise götüreceğim kafama takılıyor onun dışında bir sorun yok gibi şimdilik

• quote:

Orijinalden alıntı: honour06

Hayırlı olsun öncelikle kazasız günler dilerim bende geçen hafta cosmo mavi renk 1,5 edc icon + keşif + 19 jant kadjar aldım shark anten bende yok extra olarak mı aldınız cam tavandan trim sesleri benim araçta da var sola dönüşlerde ve çukuru yollar da esneme sesi gibi bir çıtırtı tarzı ses geliyor önümüzdeki haftaya randevu aldım servise götüreceğim kafama takılıyor onun dışında bir sorun yok gibi şimdilik
    Hayırlı olsun. Kaça aldınız? Fiyat ve bayi ismi verebilir misiniz?
  • Merhabalar, bizim araçlarda klima açmadan dış hava girişini nasıl kapatiriz bilen var mı (digital klima)? Klima kapalıyken etrafta koku olan bir yerden geçtiğimde arabanın ici koku doluyor, cok rahatsiz ediyor. Koku gelmemesi icin surekli klima acik dış hava girişi kapalı şekilde dolaşıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 166 500 e mal oldu , yıl sonu + hurda+ ÖTV indirimiyle beraber

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mais boğaziçi istinye

• Bu arada navigasyonda TMC yi ( trafik ) kullanabilen var mı .?

• Benzinli EDC günlük gerçek ortalama tüketim değerleri fabrika verilerinden ne kadar fazla? Kullanan arkadaşlar paylaşabilir mi?

Tmc dediğiniz trafik yoğunluğu ise belli dönemlerde 1 2 gün açmışlardı ama son zamanlarda tık yok. 2015 de bize trafik yoğunluğunu navigasyonda göreceksiniz dediler araçları sattılar sene olacak 2019...

• melihgs kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Renault müşteri hizmetlerini arayıp kayıt açtırdım ; yarın ararlar artık

Hayırlı olsun aracınız...bende 2015 model var,aynı sizin araçtaki donanımlar var.68 bin km ye geldi.3 senedir ne kış ne yaz Cam tavandan ses gelmedi.
    önceki araçlarım cam tavan olsun olmasın soğuklarda dönüşlerde kasıldığında sesler gelirdi,sadece Kadjarda ses gelmedi.
    Trim seslerini kesmek için servisten bir şey beklemeyin,çünkü senin için rahatsız edici olan ses onlar için olmayacaktır,çokta umursamayacaklardır.yaptık deyip gönderecekler.
    trim seslerini kendiniz 1 gününüzü ayırıp tüm trimleri söküp bez bant ve sandalye koltuk yeri çizmesin diye satılan kendinden yapışkanlı süngerlerle bu işi yapabilirisiniz.
  • SliTheRiNN nickli forum üyemizin 17.01.2018 tarihli mesajı:

Rlink2 araçlarda anlık trafik bilgisini etkinleştirme

1) Öncelikle avrupa rlink storelardan birine üye oluyorsunuz. (İngilizce olduğu için Rlink store İngiltereyi tercih edebilirsiniz.https://gb.rlinkstore.com) Sonraki sayfada istediği rlink2 toolboxtan temin edeceğiniz rlink2 numarasıdır, onu girip mailden de aktifleştirdiğinizde üyelik işlemi tamamlanacaktır.
    2) Daha sonra My Products kısmından tomtom trafiğin aktivasyonunun tamamlanmasını bekliyorsunuz, tamamlandığında gün sayısı belirtecektir.
    3) Bu işlemler tamamlandığında, rlink2 navigasyonundaki anlık trafik bilginiz aktifleşecektir.
    4) Olurda store değiştirme olayı kapatılırsa, daha sonra sorun yaşamamanız için tekrar rlink store Türkiye'ye dönmeniz tavsiye edilir. Bunun için öncelikle "My virtual garage" kısmından aracınızı kaldırınız. Daha sonra rlink store Türkiye'ye giriş yapıp (yeni üyelik değil) sanal atölyem kısmından şasi numaranız ve rlink teyp numaranızla aracınızı tekrar ekleyebilirsiniz.

Kesinlikle alıntı değildir, tesadüfen buldum. Tüm rlink2 araçlarda çalışır. İnternet/Ravigasyon paketi biten arkadaşlar da deneyebilir, fakat bir arkadaşımız denedi ona eklenmedi

• Ben denedim olmamisti. Sizde aktif sanirim ?

• Bende aktif değil..

Harita güncelleme aboneliğimi yeniledim. Ancak, söz kousu yöntemle trafik bilgisinin aktif olması için digital pack aboneliğinin de yenilenmesi gerekiyor zannediyorum...

Yukarıdaki mesajı, yeni araç alan, halen abonelikleri devam eden forum üyelerimiz için paylaştım...

Bu arada, Radyo Trafik sayesinde, Ankara'daki trafik durumunu anlık izleyebiliyoruz..
  • tomtom pek destek vermiyor anlasilan. Bu arada yeni arac alanlarda zaten digital pack aboneligide olmuyor mu. Gerci benim aboneligim bitmis olmasina ragmen istanbulun belli güzergahlarinda 1 2 km trafik yoğunluğunu gosterdi. Bu süreç sürecek gibi.

• gemsaz G kullanıcısına yanıt
    Valla deniyorum işe yararsa süper hayır duamı alacaksınız ...
    şu an tomtom trafik acitivation on progress diyor
    Daha önce tr store olduğu İçin store değişikliği oldu belki bu problem çıkartabilir o zaman başka bir e-mail ile deneyeceğim
    İnşallah olur

• Ayrıca kör nokta uyarısı çok kullanışsız , yağmurlu havalarda su damlaları yüzünden ( ayna ve cam daki) nerdeyse hiç görülmüyor ayrıca sesli ikaz da yok,,,, bunu da bugün şikayet ettim

Ama benim bir çalışmam var eğer başarırsam burada yapımını paylaşacağım

Amacım dış aynadaki led ikaz lambasını aynı anda ( kablo ile paralel ek yapmak suretiyle) ayna iç plastik üçgen köşede de yapabilmek ( quashqai deki iç lamba gibi )
    Bunun İçin güzel mümkünse kare şeklinde mini bir led lamba bakıyorum
    Aynaya giden kablo setinde iki adet koyu gri kablo sanırsam kör nokta ışığına gidenler onunla paralel yapacağım bu sayede hem dış aynada , hamde kabin içinde aynı ışıklı ikaz olacak

• Hayırlısı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihgs -- 8 Aralık 2018; 2:47:31 >
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.