Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.720
Cevap
128
Favori
523.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vitesi hiç boşa almıyorum fakat genelde eco modda. 35 bin kmde değişti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihgs

Vitesi hiç boşa almıyorum fakat genelde eco modda. 35 bin kmde değişti.
    Motor çalışır durumda beklerken; frene basılı tutarak, vitesi "d" konumunda veya herhangi bir manuel vites konumunda tutarsanız, uzun vadede kavrama hasar görebilir.
  • gemsaz G kullanıcısına yanıt
    Servise sordugumdada bosa alma yaglamayi keser diyor

• quote:

Servise sordugumdada bosa alma yaglamayi keser diyor
    Motor rölantide çalışır durumda beklerken vitesin boşa alınması, aracın hangi kısmındaki yağlanmayı kesiyormuş?
    Bilgim yok bu konularda. Sanziman yaglanmasindan bahsediyor sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihgs -- 2 Aralık 2018; 12:28:45 >
  • Beyler öncelikle merhaba bende 2017 icon 1.5 edc kadjar var malum aynalar elektronik açılıp kapanıyor yanlız son 1 haftadır aynalardan bazen sağ bazen soldaki ayna anahtarla açılırken tam açılmıyor, takılı kalıyor. Motoru çalıştırıp içerdeki butondan kapatıp tekrar açınca açılıyor. Servise götürdüm donuyor olabilir dedi fakat bu cevap çok kafama yatmadı. Araba daha 9400 de meslekten dolayı sadece memlekete gelip giderken km yapıyorum onun haricinde haftada 50-60 km geçmiyor yaptığım km. Böyle bir problem yaşayan oldumu? Ayrıca benden daha fazla km yapmış olupta arabadan memnun olan varmı? Arabayı ilk aldığımız günden beri bana biraz eksik geliyor kafama bir türlü yatmıyor nedense. Raporla almıştık 2017 mayıs ayında arabayı, ben arabayı 1 ay kadar sonra kullanmaya başladım ilk aldığımızda sağ hoparlörde özellikle baslarda aşırı cızırtı oluyor ve kabinde trim sesleri var araçta anlaşılmaz şekilde. İlk bakıma soktuğumda trim seslerini söylemiştim sprey falan sıkmışlar 1 hafta sonra spreyler akmaya başladı konsoldan,sesler tabi tekrar gelmeye başladı. Aldıktan 3-4 ay sonra satma düşüncelerim başladı süresinin dolmasını bekliyorum. Çevremdekiler çok beğeniyor fakat nedense böyle ufak tefek şeyler olunca arabada soğuyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViperStrikes23 -- 3 Aralık 2018; 0:23:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ViperStrikes23

Beyler öncelikle merhaba bende 2017 icon 1.5 edc kadjar var malum aynalar elektronik açılıp kapanıyor yanlız son 1 haftadır aynalardan bazen sağ bazen soldaki ayna anahtarla açılırken tam açılmıyor, takılı kalıyor. Motoru çalıştırıp içerdeki butondan kapatıp tekrar açınca açılıyor. Servise götürdüm donuyor olabilir dedi fakat bu cevap çok kafama yatmadı. Araba daha 9400 de meslekten dolayı sadece memlekete gelip giderken km yapıyorum onun haricinde haftada 50-60 km geçmiyor yaptığım km. Böyle bir problem yaşayan oldumu? Ayrıca benden daha fazla km yapmış olupta arabadan memnun olan varmı? Arabayı ilk aldığımız günden beri bana biraz eksik geliyor kafama bir türlü yatmıyor nedense. Raporla almıştık 2017 mayıs ayında arabayı, ben arabayı 1 ay kadar sonra kullanmaya başladım ilk aldığımızda sağ hoparlörde özellikle baslarda aşırı cızırtı oluyor ve kabinde trim sesleri var araçta anlaşılmaz şekilde. İlk bakıma soktuğumda trim seslerini söylemiştim sprey falan sıkmışlar 1 hafta sonra spreyler akmaya başladı konsoldan,sesler tabi tekrar gelmeye başladı. Aldıktan 3-4 ay sonra satma düşüncelerim başladı süresinin dolmasını bekliyorum. Çevremdekiler çok beğeniyor fakat nedense böyle ufak tefek şeyler olunca arabada soğuyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    benim de sağ ayna benzer sorun yaşadı, elimle biraz oynattım ileri geri düzeldi, trim sesi kronik, hoparlörlerden çok üst düzey performans beklememek gerek diye düşünüyorum. bence bunlar çok önemli değil artılarına kıyasla, soğumayın araçtan, çünkü bir kere soğuyunca geri ısınmak zor oluyor, hepimize kazasız belasız mutlu günlerde kullanmamız dileğiyle

• Benim 2015 Ağustos aynalarda şimdiye kadar sorun olmadı. Çözümü ayna arka kapağı söküp içindeki motoru yağlamak. Dikkat edin kapağı çıkarırken dişler kırılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: LBJ_23

benim de sağ ayna benzer sorun yaşadı, elimle biraz oynattım ileri geri düzeldi, trim sesi kronik, hoparlörlerden çok üst düzey performans beklememek gerek diye düşünüyorum. bence bunlar çok önemli değil artılarına kıyasla, soğumayın araçtan, çünkü bir kere soğuyunca geri ısınmak zor oluyor, hepimize kazasız belasız mutlu günlerde kullanmamız dileğiyle

Alıntıları Göster
    cevaplarınız için ayrı ayrı teşekür ederim. hoparlör en düşük seslerdede cızırdıyor malesef. Yarın olmadı bi garantiye göstereyim bakiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViperStrikes23 -- 3 Aralık 2018; 14:39:31 >

• Torpidoda cızırtılı hoparlör olmayadabilir. Oraya baktırın.

• quote:

Torpidoda cızırtılı hoparlör olmayadabilir. Oraya baktırın.
    torpidoda trim sesi var fakat hoparlörden geliyo ya bariz belli sıkıntı olduğu yarına gün aldım göstercem bakalım.
  • BAkım maliyetleri , kasko, trafik sigortası ve yakıt masrafları hakkında Bilgi verebilecek olan biri var mı? Aralık sonuna doğru uygun bir kampanya olması halinde touch roof 1.5 dci manuel almayı düşünüyorum . Trim sesi dışında sorunları mevcut mudur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben hiç o şekilde kullanmadım ama yine sorun yaşadım kavrama değişti maalesef
    Hangi arıza belirtileri nedeniyle kavramanın değiştirilmesine gerek duyuldu?

Bu arada, araç hareket halinde değilse, rölantide vitesin boşta tutulması yağlama açısından şanzımanda bir sorun doğurmaz..

Servisin kastettiği, araç hareket halindeyken vitesin boşa alınması olmalı..

Manuel şanzımanlı bir araçta, hareket halindeyken, örneğin yokuş aşağı giderken vitesin boşta tutulması şanzımana bir zarar vermez. Ancak, edc'li araçlarda bu durumun şanzımana zarar vereceği bir çok forumda dile getirilmiş...
  • Yan aynaların zaman içinde tutukluk yapması normal.. Eskiden; servis, periyodik bakımda kapıları da yağlardı.. Ayna mekanizmaları da, belli bir süre sonra yağlanmaya ihtiyaç duyuyor..

Bugün, benim sağ ayna da ara sıra açılmamaya başladı..
  • melihgs kullanıcısına yanıt
    Araçlarımız aynı model ve bu yuzden direkt senden öğrenmek isterim..

Şoför koltuğunda ve yan koltukta oynama var mı?

Mesele yan koltuğu kafa kısmına yakın yerden tutup ileri geri, saga sola sallayınca bariz bir şekilde oynama yapıyor mu? Bende bu durum fena canımı sıkıyor.

Şoför koltuğundan ise, frenleme sırasında, yada tümsekten geçince bazende kalkarken kalın bir tık sesi geliyor.

Kısacası koltuklardaki bu ses ve sallantilardan cok rahatsızım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • artakalan kullanıcısına yanıt
    Sallanma yok fakat tık sesi geliyordu servis o sesi kesti. Bu temmuzda yaptılar. Normalde alt kızakları değişiyorlar çoğu araçta fakat sanırım benimkine yağ gibi birşey sıktılar. Sağ koltukta sıkıntı yok.

Araç dur kalk trafikte titreme yapıyordu. Bazen vitese girmiyordu devir kalkıyor ama araç boşta gibi bağırıyordu. Deneme sürüşü yaptılar güncelleme attılar sorun yine devam edince kavramayı değiştiler sorunlar düzeldi.

• melihgs kullanıcısına yanıt
    Evet, bunlar kavrama ile ilgili arıza belirtileri..

Doğru teşhis, doğru çözüm... Geçmiş olsun..
  • Merhabalar
    1.5 dci Touch Roof alarak aranıza katıldım kış lastiği arıyorum fiyat performans olarak öneriniz varmı acaba.
  • Ekip uzun zamandır forumu takip ediyorum , zaten daha önce Megane 2 ve megane3 sport tourer kullanmıştım, Edc kavrama arızasından sonra araçtan soğuyup quasqai ye geçmiştim. Dün de cosmo mavi renk 1,5 edc icon + keşif + 19 jant shark anten ile tekrar reno ailesine katıldım.
    Genel olarak Türkiye standartlarına göre f/p oranı , bakım masrafları , en uygun SUV araç bu

Tabi kronik bazı durumlar yavaş yavaş giderilmiş ancak hala trim sesleri problem , tabi bunları bilerek aldım , yavaş yavaş düzelttireceğim artık
    Bu gün de Ziebart ta Zgloss seramik yaptırıyorum ( koyu renk kolay zarar görür diye)

Öncelikle kasis geçişlerinde cam tavandan bir kasılma gıcırtısı geliyor , eğer bunu tecrübe eden olmuşsa iyi demek ki servis çözümü biliyordur eğer kimse de olmamışsa durum vahim 😱

Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum
    Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.