Şimdi Ara

Yeni PSU'da yanık kokusu & gürültü (Seasonic Focus Plus 650W)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni topladığım sistem için aldığım Seasonic Focus Plus 650W'da yanık kokusu var. Sizce bu normal midir?

Daha da önemlisi fanı çalışmadığı halde PSU'dan ses geliyor. Sessiz olsun diye iyi bir şey alayım dedim fakat ... Fanı belli bir yüke gelmeden çalışmayan bir PSU'nun kendisinin gürültülü olması oldukça can sıkıcı. Sizce garantiye yollamalı mıyım?

Bu PSU yu kullananlar deneyimlerini paylaşabilir mi? Örneğin bilgisayar boştayken PSU sesi nasıl? 0 ses olması gerekmez mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan301 -- 8 Mart 2019; 9:52:56 >

• Yeni kokusu olmasın ? Yanık gibi kokar çünkü yeni PSU. Birkaç zaman sonra düzelir.

Fan dönmediği müddetçe ses gelmemesi lazım. PSU dan geldiğini emin misiniz ?

Coil Whine sesi falan mı var acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Yeni kokusu olmasın ? Yanık gibi kokar çünkü yeni PSU. Birkaç zaman sonra düzelir.

Fan dönmediği müddetçe ses gelmemesi lazım. PSU dan geldiğini emin misiniz ?

Coil Whine sesi falan mı var acaba ?
    Cevabınız için teşekkür ederim. Yanık kokusu dediğiniz gibi yeni olmasından kaynaklanabilir.

Fakat gürültü... Bütün fanları durdurdum - ses yapacak hiçbir şey yok. Yine de ses var. PSU'ya kulağımı dayadığımda cızırtı sesi alıyorum. Ayrıca, nasıl anlatsam, sürekli "faşşş" gibi bir sesi var. Aklıma sesi benzetecek bir şey de gelmedi. Bu ses belirgin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan301 -- 8 Mart 2019; 10:13:19 >
  • quote:

cızırtı sesi alıyorum

Coil Whine büyük ihtimalle

Bunun gibi mi ?
    https://www.youtube.com/watch?v=VzqFE0sVCho
  • quote:

quote:

cızırtı sesi alıyorum

Coil Whine büyük ihtimalle

Bunun gibi mi ?
    https://www.youtube.com/watch?v=VzqFE0sVCho
    Evet bu ses var. Ve diğer bahsettiğim ses.
  • İade edin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garantiye gönderip değişim isteyin o halde. 14 günü geçmediyse zaten daha hızlı olur.
  • İade edemem çünkü 14 günü geçti. Umarım servisi sıkıntı çıkarmaz. Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
  • servise gönderip iade/değişim raporu talep edebilirsin. eğer değişim ürünü için işlem yapılacaksa, servisin vereceği rapor ile satıcıdan yeni değişim ürününü alabilirsin.

her ne kadar cool whine bir problem olsa da, birçok üretici bunu garanti kapsamında sorunmuş gibi değerlendirmiyor. normal olarak iade raporu için de işi yokuşa sürmekteler. 1 haftalık da olsa, 1 yıllık da olsa; ürünün garantisi devam ettiği sürece, iade/değişim yapılmak zorunda.
  • Güç kaynağını Türkiye' den satın aldıysanız garantiye göndermeden önce ürünün çalıştığını, kutusunda hiçbir sorun olmadığını ve güç kaynağında hasar olmadığına dair video ve fotoğraf çekin. Bana sonra teşekkür edersiniz :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-22C714979

Güç kaynağını Türkiye' den satın aldıysanız garantiye göndermeden önce ürünün çalıştığını, kutusunda hiçbir sorun olmadığını ve güç kaynağında hasar olmadığına dair video ve fotoğraf çekin. Bana sonra teşekkür edersiniz :D
    Bende öyle yapmayı düşünüyorum. Hiçbirine güvenim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iczeleven

servise gönderip iade/değişim raporu talep edebilirsin. eğer değişim ürünü için işlem yapılacaksa, servisin vereceği rapor ile satıcıdan yeni değişim ürününü alabilirsin.

her ne kadar cool whine bir problem olsa da, birçok üretici bunu garanti kapsamında sorunmuş gibi değerlendirmiyor. normal olarak iade raporu için de işi yokuşa sürmekteler. 1 haftalık da olsa, 1 yıllık da olsa; ürünün garantisi devam ettiği sürece, iade/değişim yapılmak zorunda.
    Merhaba. Benim üründe yalnızca üstteki videodaki gibi bir ses çıkmıyor. Onun yanında sürekli bir gürültü var. Sistemdeki fanların toplamından daha fazla sesi var. Hiç bir fanı olmayan sistemden 0 ses çıkmalı ama gel gör ki durum öyle değil.

Umarım sıkıntı çıkarmazlar.

• Bu ürün 23 Şubatta bana teslim edildi. Halen iade edebilir miyim Hepsiburada'ya acaba?
  • ozan301 O kullanıcısına yanıt
    HB'nin garanti işleri ağır işliyor. Ürünler uzun vakitler kendilerinde bekliyor. HB'ile konuşun, direkt servise siz verebiliyorsanız öyle yapın.

Yarın 14 gün oluyor, bugün geçerli olacaksa 14 günlük iade hakkınız için. Bugün kargolamanız lazın. Bunu da HB ile görüşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 8 Mart 2019; 13:19:37 >
  • 14 gün geçtiyse Akortek/Teknobiyotik ilgilenecek. Ayıplı malı değiştirip sıfırını göndermeleri gerek. Bu sesin videosunu çekip mutlaka yollayın.

https://www.sikayetvar.com/akortek-bilisim
    https://www.sikayetvar.com/teknobiyotik
  • Seasonic'e ne yazık ki Akortek bakıyor.

Böyle kaliteli markayı, böyle sıkıntılı bir firmanın alması üzücü. Sorun yaşamadan işiniz hallolursa büyük mucize olur.
  • İlk kutu açılım kokusud olablir. Kutunun içindeki köpükelr vs aynı kouysa yanık kokusu değidlir.
  • quote:

Seasonic'e ne yazık ki Akortek bakıyor.

Böyle kaliteli markayı, böyle sıkıntılı bir firmanın alması üzücü. Sorun yaşamadan işiniz hallolursa büyük mucize olur.
    HB'ye göndereceğim, iade talebi açtım. Umarım kabul ederlerde beni bu adamlarla uğraştırmazlar. Çok fazla şikayet var.
  • ozan301 O kullanıcısına yanıt
    Humboldt H kullanıcısına yanıt
    HB ürün garanti tecrübeni anlatır mısın :)

@Humboldt
  • SeaSonic çok kaliteli güç kaynakları üretir, ama o ölçüde de ücretini keser. Piyasada bulabileceğiniz SeaSonic ürünlerinin 1. kalite olmasını beklememeniz gerekir. Zamanında sorulup araştırıldığından söyleyebilirim ki iyi ürününü satmaya kalksalar ilk aklınıza gelecek şey yolunmaya çalışıldığınız olurdu. O yüzden ithalatçılara mırın kırın etmeyin boşuna. 80plus.org sitesine girin, ithd değerini görün. Güvendiğiniz dağlara kar yağmasın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.