Şimdi Ara

Yeni Peugeot 508 Showromda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
1
Favori
6.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık araba şirketleri Audiyi örnek almaya başladı desenize. Farlara araba yapıyorlar :D

Şaka bir yana gerçekten çok hoş olmuş araba. Ayrı bir sert bakıyor araç.

Yok yok farlar süper olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

quote:

Şanzıman kesin mi makyajda ? Efsane makyaj oldu.

Kesin kesin

308'e de geliyor aynı şanzıman.

308 e gittim test ettim falan. Denon ses sitemini çok beğendim cam tavan klasik pug. Her şey çok güzeldi açık renk kumaş döşeme falan. Fakat iç mekan bana hiç hitap etmiyor. 10 inç ekran koymuşlar başka bir şey yok. Direksiyon çok ufak biçimsiz ve kadranı kapatıyor. 508 i bekliyordum merakla. Şimdi fiyat listesine baktımta dediğimiz kombinasyonda araç 100 bin olur. D segmenti hayalleride suya düşer.

Direksiyon hariç iç mekanı ben de çok sevemedim. Ben daha çok 3008 tarzı konsolları seviyorum.

Peugeot'nun fiyatları çok tırmandı. Ama piyasa ile ilgili değil bu tırmanış.

Peugeot'nun başına geçen amca maliyeti azaltıp fiyatları yükseltme düşüncesinde olan bi amca

CV'sine bakmak lazım, yolu zamanında Wolfsburg'a düşmüş olabilir.

• DolceVita. kullanıcısına yanıt
    1,6 165 HP, 0-100 km/hhızlanma 8,9 sn, son hız 210 km/h, ort tüketim 5.6lt otomatik vitese ait veriler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternette 1.6 thp ile ilgili tonla şikayet var umarım sorunlarını kaldırabilmişlerdir yoksa motor çöp.
  • DolceVita. kullanıcısına yanıt
    PSA satış politikası teorilerini takipteyim. citroen c5 bakarık bizde. Ucuz olacak diyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REM

1,6 165 HP, 0-100 km/hhızlanma 8,9 sn, son hız 210 km/h, ort tüketim 5.6lt otomatik vitese ait veriler

Ne tahmin yaparmışım be

5.6 litre ortalama demek şehiriçi hemen hemen 7 litre demek işte. Şanzıman kendini göstermiş yalnız, keşke EMP2 paltformunu kullansaydı da daha hafif olsaydı.

O zaman 1 saniyeye yakın 0-100 hızlanma avantajı olabilirdi.
  • gerçekten çok şık olmuş içi bej veya taba olsa tadından yenmez .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: REM

Ne tahmin yaparmışım be

5.6 litre ortalama demek şehiriçi hemen hemen 7 litre demek işte. Şanzıman kendini göstermiş yalnız, keşke EMP2 paltformunu kullansaydı da daha hafif olsaydı.

O zaman 1 saniyeye yakın 0-100 hızlanma avantajı olabilirdi.

ortalama 5,6 litre bu ağırlık ve otomatik şanzıman için maalesef çok zor.

bana göre ortalama 7 litre rahat yer. ( şehir içi 8-9 litre)

• Ön farlar çok güzel olmuş. Asfalta tam oturur bu araç 10 numara araç yapmışlar vallaha helal olsun.
  • quote:

PSA satış politikası teorilerini takipteyim. citroen c5 bakarık bizde. Ucuz olacak diyorsun.

Aynen :) PSA grubunda "DS > Peugeot > Citroen" şeklinde hiyerarşik bir sıralama oluşacak. DS model gamı Citroen'den tamamen kopuyor. Artık sadece DS markası olarak satılacak.

@akifsari

Şehiriçinde 8 olur ama 9 çok. Ki 9 bile olsa şimdiki otomatik THP 11 litrenin altına inmiyor. Yine büyük gelişme. Şanzıman otomatik ama yeni nesil tork konvertörlü otomatik. 8 ZF, 8 Aisin ayarında bir ünite. Tüketim değerleri manuele kıyasla düşük bile çıkabilir.

• Yeni şanzıman Porsche ortaklığıyla geliyor
  • quote:

quote:

Aynen :) PSA grubunda "DS > Peugeot > Citroen" şeklinde hiyerarşik bir sıralama oluşacak. DS model gamı Citroen'den tamamen kopuyor. Artık sadece DS markası olarak satılacak.

@akifsari

Şehiriçinde 8 olur ama 9 çok. Ki 9 bile olsa şimdiki otomatik THP 11 litrenin altına inmiyor. Yine büyük gelişme. Şanzıman otomatik ama yeni nesil tork konvertörlü otomatik. 8 ZF, 8 Aisin ayarında bir ünite. Tüketim değerleri manuele kıyasla düşük bile çıkabilir.

165 beygirin biraz hakkını verirsen 9 rahat

• Arkadan bakınca M6 geldi aklıma bence güzel olmuş araç.

• Çok güzel olmuş ama önüne Alışamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Yeni şanzıman Porsche ortaklığıyla geliyor

Nasıl yani biraz bilgi verir misiniz? 1.6 dizel motorla o eski otomatik gelirse iş yapmaz fakat güzel bir şanzıman gelirse anca o zaman

• Dün bir tır işyerimin önüne yanaşmıştı o esnada meguldüm ama dikkatimi arka tamponu çekmişti, "makyajlanmış herhalde ama baya güzel olmuş" diye de geçirmiştim içimden, bordo gibi bir renkti sanırım..
  • CarBuyer C kullanıcısına yanıt
    ZF tokatlayan bir şanzıman geliyor.

İnanılmaz atak ve müthiş ekonomi.

Hem de tam otomatik konforuyla.
  • dışı çok iyi farlar falan yakıyor ama iç mekanda tuş kalabalığı var. direksiyona o kadar tuş konması fonksiyonel olacağı anlamına gelmiyor ne yazık ki.

1.2 thp 130 beygir olanı da getirseler 508 ile çok güzel olabilir bence :) tabi otomatik olmak şartıyla
  • quote:

ZF tokatlayan bir şanzıman geliyor.

İnanılmaz atak ve müthiş ekonomi.

Hem de tam otomatik konforuyla.

Peki 1.6 dizel ile birlikte gelecek mi

• quote:

Orijinalden alıntı: CarBuyer

quote:

Yeni şanzıman Porsche ortaklığıyla geliyor

Nasıl yani biraz bilgi verir misiniz? 1.6 dizel motorla o eski otomatik gelirse iş yapmaz fakat güzel bir şanzıman gelirse anca o zaman

Peugeot'nun otomatik şanzımanları, Tiptronic özelliği sunan kısımların donanım ve yazılımlarını Porsche'den alıyor.

Yani şanzımanın tamamı değil de, Tiptronic ile ilgili kısımlar Porsche'den.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.