Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (975. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.547.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 973974975976977
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bahturan

Fren omrunu arttirmak ve yakit tasarrufu icin..

Onların canı cehenneme ben de tork k. Olduğu halde sıkıntı mı çıkarıyor diye düşünmüştüm teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende c4 bluehdi kullanıcısıyım.

Start stop devreye girmemeye başlamıştı. 28 Aralık’ta iki yıl doluyordu garanti bitiyor. Servise götürdüm aküyü ölçtüler azalmış deyip değiştirdiler. 70 amperlik mutlu akü taktılar çıkanda vartaymış. Mutlu akü nasıldır birde iki yılda akü biter mi?

Bu arada güvenmedim nasıl olsa akü parası verecektim ya dedim garantiyi 1300tl ye 2 yıl daha uzattım. Aslında sorun çıkarmayacağını tahmin ediyorum ama hemen satmayacağım için sağlam olsun içim rahat etsin dedim. Araba parçaları falan çok pahalı memur zihniyeti sağlam olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

quote:

Orijinalden alıntı: leon_73

Merhaba, kışın araba ısınmadan klimayı açmıyorum soğuk hava üflemesin diye. Ama fan ayarı sıfırda olmasına rağmen önlerden bayağ soğuk hava üflüyor ve bu üfleme miktarı da hıza göre artıyor. Sonra auto ya alınca kesiliyor. Böyle bir sorun gözlediniz mi acaba?

Dışarıdan hava almayı kapattınız mı? Araç içine çevirdiğinizde gelmemesi gerekli.

Evet dediğiniz gibi kesiliyor, teşekkürler. Yine de fan kapalı iken de gelmemesi kazım bence.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

quote:

Merhaba, kışın araba ısınmadan klimayı açmıyorum soğuk hava üflemesin diye. Ama fan ayarı sıfırda olmasına rağmen önlerden bayağ soğuk hava üflüyor ve bu üfleme miktarı da hıza göre artıyor. Sonra auto ya alınca kesiliyor. Böyle bir sorun gözlediniz mi acaba?

Dışarıdan hava almayı kapattınız mı? Araç içine çevirdiğinizde gelmemesi gerekli.

Evet dediğiniz gibi kesiliyor, teşekkürler. Yine de fan kapalı iken de gelmemesi kazım bence.

Rica ederim. Ama her araçta dış hava açıksa araca hava giriyor. 308'e özel bir durum değil.

• dendesox D kullanıcısına yanıt
    Bu Peugeot indirimi nasıl aldınız devam ediyor mu?

• Arkadaşlar ilk bakım ne kadar tutuyor indirim nasıl alınıyor bilgi verebilecek arkadaşlar var mı? Herkes 450 460 tl den bahsediyor ben aradım fiyat aldım 600 tl çekiyorlar neden?

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk1903besiktas

Daha önce verildimi bilmiyorum ama SMEG+ için en güncel sürümü paylaşıyorum ve nasıl güncelleneceğini resimli olarak anlatıyorum. 5.42 sürümüde mevcut ancak stabil olmadığı söyleniyor, bundan dolayı 5.41 sürümünü aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Downlaod:https://we.tl/DE04M0a4zF
    Zip Şifresi:donanimhaber

1. Elinizdeki minimum 2 GB olan bir flash diski FAT32 olarak biçimlendirin.

2. Zipli dosyadan çıkarttığınız klasörü flashdiske kopyalayın.

3. Sürüm numaranızı öğrenmek için smeg ekrandaki sağdan en üstteki ayarlar tuşuna 5 saniye kadar basılı tutun. Aşağıda yer alan ekrandaki gibi sürüm numaralarını görebilirsiniz. Benimkisi araç 2014 model olduğu için oldukça eski bir sürüm.

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

4. Motoru çalıştın ve flashdiski araca takın, sistem yazılımı otomatik olarak algılayacak ve aşağıdaki ekran çıkacaktır.

5. Yazılım medyanız tanımlandıktan sonra sırasıyla aşağıdaki ekranlar belirecektir. İlk çıkan ekranda Evet'i seçip, motor çalışır vaziyette 15 dakika kadar hiç bir işlem yapmadan bekleyin.

6. Sistem yeniden başladıktan sonra aşağıdaki gibi mavi ekran geldiğinde korkmayın. Arkaplanda güncelleme devam edecek ve ekran 4-5 defa kapanıp tekrar açılacak. Motoru kapatmayın.

7. Güncelleme başarıyla tamamlandığında, motoru kapatıp, tekrar ayarlar tuşuna basılı tutarak sürüm numaralarını kontrol edebilirsiniz.

İlk açılış zamanıyla, bluetoothla, navigasyonla ve haritalarla, adaptif hız sabitleyici gibi çeşitli araç ayarlarıyla ilgili bir çok güncelleştirme ve düzeltmeler mevcut, aşırı bir fark görünmese de güncel kalmakta yarar var.

NOT: Yapılan işlem serviste yapılan işlemin aynısıdır, araç garanti dışı kalmaz. Oldukça basittir, dediklerimi harfiyen uyguladığınızda yazılımınız başarıyla güncellenecektir. Ancak yinede yanlış yapacağınız bir işlemden kesinlikle sorumlu değilim. Bundan dolayı bu tarz işlere aşinalığı olmayanların profesyonel destek alarak yapmalarını öneririm.

hocam konuyu hortlatmak gibi oldu ama bende 6.1 sürümü mevcut ve onu kullanıyorum smegde isteyenler için paylaşabilirim.

• hellbutcher00096 kullanıcısına yanıt
    308 için öyle bi sürüm varsa paylaşırsanız seviniriz tabi.

• hellbutcher00096 kullanıcısına yanıt
    Onun yükleyemeyiz sanırım tr deki araçlara 5 sürümleri yükleniyor. Yanlışınız olmasın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Arkadaşlar ilk bakım ne kadar tutuyor indirim nasıl alınıyor bilgi verebilecek arkadaşlar var mı? Herkes 450 460 tl den bahsediyor ben aradım fiyat aldım 600 tl çekiyorlar neden?

ekim kasim ayinda peugeot firmasinin kampanyasi vardi. indirim bu nedenle yapildi.

• Valla öyle bişey varsa çok seviniriz.

• quote:

Arkadaşlar ilk bakım ne kadar tutuyor indirim nasıl alınıyor bilgi verebilecek arkadaşlar var mı? Herkes 450 460 tl den bahsediyor ben aradım fiyat aldım 600 tl çekiyorlar neden?

peugeot.com tr den happy hour indirimli fix menü randevusu alın. Hava filtresi hariç uygun fiyat çıkıyor. Servise gittiğinizde hava filtresini 150 liraya itelemeye kalkarsa taktırmayın, başka servise gidin sadece hava filtresini parça olarak alın kendiniz değiştirin.
  • https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/122383009

Buradaki boyuylara uyarak ön kapılar için aşağıdaki hoparlörü almayı düşünüyorum:
    http://www.hepsiburada.com/alpine-spg-17c2-16-cm-din-koaksiyal-2-yollu-240w-hoparlor-60-watt-rms-p-OTALPSPG-17C2

Değişim yapan tecrübesi olan yazarsa memnun olurum. Kapıları kendim söküp hoparlörleri takabilir miyim acaba? Az çok anlarım elektrikten ama kapı konusunda emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/122383009

Buradaki boyuylara uyarak ön kapılar için aşağıdaki hoparlörü almayı düşünüyorum:
    http://www.hepsiburada.com/alpine-spg-17c2-16-cm-din-koaksiyal-2-yollu-240w-hoparlor-60-watt-rms-p-OTALPSPG-17C2

Değişim yapan tecrübesi olan yazarsa memnun olurum. Kapıları kendim söküp hoparlörleri takabilir miyim acaba? Az çok anlarım elektrikten ama kapı konusunda emin değilim.

Benim kapı döşemesinde fabrika çıkışı açıklık vardı yerine tam oturmamış ve ses yapıyordu. Servise gittim, döşemeyi söküp taktılar. Güzelce oturtmuşlar ama o sırada cam ve ayna kumanda panelinin sigortasını attırmışlar. Servisten çıkacakken çalışmadığını farkettik. 2-3 saat uğraştılar sorunu bulup düzeltecez diye. Sonrasında mesai bitiyordu yalapşap hızlıca tekrar monte ettiler kapı döşemesini. 2 gün sonra klipsin biri attı yerinden kapı döşemesi gene sallanmaya başladı. Gittim yumruklayarak taktılar yerine ama hala tam oturmadı yine ses yapıyor.

Ya servisteki ustalar kazma ya da gerçekten zor bi olay bu kapı döşemesini söküp takmak.

• ilteris_ kullanıcısına yanıt
    Servis böyle yaparsa...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • akgolo kullanıcısına yanıt
    Taktırabilirsiniz tabiki 2 sene önce işçilik hariç parça fiyatı 1600 lira civarındaydı.
  • bir sorum var otoparkta insanın birisi sileceği kaldırmış bildiğiniz üzere normal şartlarda silecekler servis moduna alındıktan sonra kaldırılıyor silecek motorunda herhangi bir sorun oluşturur mu kaputtaki boyayı sürtmüş dışardan bakıldığında görebildiğim bu kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

quote:

peugeot.com tr den happy hour indirimli fix menü randevusu alın. Hava filtresi hariç uygun fiyat çıkıyor. Servise gittiğinizde hava filtresini 150 liraya itelemeye kalkarsa taktırmayın, başka servise gidin sadece hava filtresini parça olarak alın kendiniz değiştirin.

Üstad senin dediğin bu olay tam olarak nasıl yapılıyor bende happy hour saati hiç çıkmadı ve toplamda ne fiyat çıkıyor?Sabah gittim mesajından önce pazarlıkla zor 600 e yaptırdım önce 779 tl çıktı ekstra içinde 2 çeşit sprey varmış biri balata spreyidi. Sonra motor yağını boşaltmadan önce içine bir madde atıyorlarmış motoru temizliyormuş o madde. Onları iptal ettim. 660 falan dedi zorla 600 indirdim. Kahyaoğulları İzmir yetkili servis te. Halil Öztürk yetkili servis direk 600 demişti pazarlıksız onada iyi değil diye duymuştum buradan Ama anlayacağımız hepsi birbirinin aynı.2 fıs spreye para istiyorlar. Kapıdan ses geliyordu söyledim hiçbir değişiklik yok. Koltuğun altından süpürürken bir parça çıkmıştı gösterdim yerini bulamadılar. Bu ilk bakımdı. Seneye servise gitmem heralde yağını parçalarını alıp sanayide değiştirecem. İyiki garanti uzatma yapmamışım diyorum. Sanayide servisten çıkma bi usta bulmak en güzeli heralde. Arkadaşlar birde İlk bakımda Yağ Filtresi değişir mu? Bende detaylı yazmamışlar sadece ilk bakım yapıldı yazmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 11 Aralık 2017; 22:46:0 >

• yüklemeyi kontrol ettim dosya adında 6.1_d_r20 olarak yazıyo ama araçtan kontrol ettiğimde smeg5.41.b.r4 buda sizdeki sürüm sanırım boşuna heycan yaptırdım :(
  • Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

K.Maraş-Kayseri gidiş geliş.normal tempomda kullandım.
  • 
Sayfa: önceki 973974975976977
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.