Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (343. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.547.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fasson

Shellde bencede titreşim az oluyor, trawers için arac hangi seri bilmiyorum ama söyle bir durumu hatırlıyorum, 6 haziranda araci aldigimda ilk muayene tarihi 3 martta yaziyordu, yani 3yil değilde 33 aylik muayene suresi vardı bu durumda heralde mart serisi diyebiliriz.

Shell Nitro+ Dizel kullaniyorum bende gayet guzel. Opetten daha temiz olduguna inaniyorum ama bilimsel bi kanitim yok :)

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Diğerlerine mecbur kalmadıkça Shell'e devam Zaten hep Shell'di. Maximum kartıma sadece anlaşmalı opet istasyonlarında geçerli 100 tl karşılığı puanım vardı, onu kullanayım demiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Shellde bencede titreşim az oluyor, trawers için arac hangi seri bilmiyorum ama söyle bir durumu hatırlıyorum, 6 haziranda araci aldigimda ilk muayene tarihi 3 martta yaziyordu, yani 3yil değilde 33 aylik muayene suresi vardı bu durumda heralde mart serisi diyebiliriz.

Shell Nitro+ Dizel kullaniyorum bende gayet guzel. Opetten daha temiz olduguna inaniyorum ama bilimsel bi kanitim yok :)

Bende tavsiyeleriniz üzerine sadece shell kullanıyordum, anlattığım durumdan dolayı opetten aldım, ama ıııııhhhhh!

• 2016 megane Frankfurt yazınca çıkıyor. Ayrıca reno sitesi nde videosu var

• Benim 308 bluehdi eat6 3000 km'ye geldi. Mayis fabrika cikisli, agustos trafige cikisli... Travers ile ilgili bir ses sorunu yok. Arac ici sicaklik ayarlanan dereceye gelene kadar klima kompresor sesi ve kisa engellerden gecerken olusan arka torsiyon tepkisi disinda hicbir sorun yok. Seri kullanimi sevdigimden orta sert suspansiyonlardan oldukca memnunum. Ama Giu'deki bagimsiz arka suspansiyonu aramiyor degilim. 3000 km karma ortalamam 5.9 lt/100km. 1.4tct giu ile bu ortalama 8.9lt/100km
    Beklentilerimi bire bir karsiladi 308...
    Zevkle kullaniyorum.

• 3.000 km! Merso yatışta demek

İki defa Datça yapılmış sanırım

Süspansiyonlar çok iyi darbe emiyor. Zorlanmadıkları sürece sessizler.

• Aras kargo sol krose atti. Hastanede yatti 20 gun kadar. Kaskosuz araba kullanmasin kimse... Sag far, sag camurluk, kaput ve on panjur degisti 13 bin tl fatura cikti mercedes serviste... Ergo amca sagolsun ;)
    85binde.. Cizigi bile yoktu. Uzuldum ama yapacak birsey yok. Sofore iki firca kaydim ama sofor amcadan acisini cikarirlar diye deger kaybi davasi acmadim.
    Cumartesi sabah yollardayiz yine;)
    Bundan dolayi 308'i biraz yorduk. Ama farkli kulvardaki 308 ile farkli zevkler aldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ampul_patlatan

Aras kargo sol krose atti. Hastanede yatti 20 gun kadar. Kaskosuz araba kullanmasin kimse... Sag far, sag camurluk, kaput ve on panjur degisti 13 bin tl fatura cikti mercedes serviste... Ergo amca sagolsun ;)
    85binde.. Cizigi bile yoktu. Uzuldum ama yapacak birsey yok. Sofore iki firca kaydim ama sofor amcadan acisini cikarirlar diye deger kaybi davasi acmadim.
    Cumartesi sabah yollardayiz yine;)
    Bundan dolayi 308'i biraz yorduk. Ama farkli kulvardaki 308 ile farkli zevkler aldim.

Geçmiş olsun, çok konuştuk nazara getirdik.

Tüm büyük araçlarda kamera, olmadı arka park sensörü olmalı.

Kasko bozulmamıştır, kasko aracınızı yaptırıp tutarı karşıdan temin edecektir diye düşünüyorum, karşı tarafın trafik sigortası 13 ü karşılar herhalde.

Standart araçların aynı oranda hasarı 6.000'den aşağı tutmuyor. Mercedes için iyi yine. İşçilik ücretleri derken tutar artıyor. 98'den bu yana bir gün bile kaskosuz aracım olmadı. Kasko uygulaması olmasa araç almazdım bu güne kadar. Benzer kazalar hep başıma geldi, yeri geldi yaptıracak param hiç yoktu düşündüğümde, neyse ki kaskom hep vardı. Kafam rahat. Hatta karlıyımdır belki.

• İyi dilekleriniz için teşekkür ederim herkese....

Çevremdekiler ve en sevdiğim ustam-kardeşim, standart "fransıza o para verilmez modunda", aslında yakın zamana kadar ben de o moddaydım ancak 308i gördüm fikrim değişti....

dün eşimle beraber, afyondaki yetkili bayiye de uğradık, tatil dönüşündeydik, bir de sıfır fiyatı alalım ve test edelim dedik...

comfort paket ve opak araca 90bin dediler...(nkaraya dönüşte gidip aldık)

test sürüşünde temsilci bana, yüksek hıza (120-150) çıkın, iki elinizi direksiyondan çekin ve frene kökleyin dedi,

yüksek hız (100 civarı) çıktım ve dediğini yaptım, araç milim bile sağa-sola kaymadı, temsilci, niye hızlanmadınız diyor hala,
    ben de; -bu hız yeterli geldi dedim....

yani 308 deli bir araç olmuş, eşim park asisti çok sevdi ancak bu araçta yok ne yazık ki...

Çevremdekiler ve en sevdiğim ustam-kardeşim, standart "fransıza o para verilmez modunda", aslında yakın zamana kadar ben de o moddaydım ancak 308i gördüm fikrim değişti....

dün eşimle beraber, afyondaki yetkili bayiye de uğradık, tatil dönüşündeydik, bir de sıfır fiyatı alalım ve test edelim dedik...

test sürüşünde temsilci bana, yüksek hıza (120-150) çıkın, iki elinizi direksiyondan çekin ve frene kökleyin dedi,

yüksek hız (100 civarı) çıktım ve dediğini yaptım, araç milim bile sağa-sola kaymadı, temsilci, niye hızlanmadınız diyor hala,

yani 308 deli bir araç olmuş, eşim park asisti çok sevdi ancak bu araçta yok ne yazık ki...

• MERKÜR gerilemesi başladı, DH çöktü mü?

• 1.6 bluehdi eat6 1270 km olcumume gore arac yol bilgisayarinda tuketim konusunda hata yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ampul_patlatan A kullanıcısına yanıt
    Bir süre sonra bunlarda silinir forumdan 16 eylülde kaldık ilerlemiyor
  • İyi dilekleriniz için teşekkürler....

Çevremdekiler "fransıza o kadar para verilmez" dediler her zamanki gibi, aslında bende bu mantıktaydım, ancak 308i görünce fikrim değişti...

Aracı teslim aldık, ctesi sabahı da samsun tarafına yola çıkacağım, bakalım nasıl olacak....

yanlız birşey dikkatimi çekti, bugün akşam üstü yoğun ankara trafiğinde, klima açık araçta 4 kişi, dur-kalk giderken, 3den 2ye veya 2den 1e geçişlerde yığılma-sarsıntı hissettim, seyrek olsada arada oldu bu normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

İyi dilekleriniz için teşekkürler....

Çevremdekiler "fransıza o kadar para verilmez" dediler her zamanki gibi, aslında bende bu mantıktaydım, ancak 308i görünce fikrim değişti...

Aracı teslim aldık, ctesi sabahı da samsun tarafına yola çıkacağım, bakalım nasıl olacak....

yanlız birşey dikkatimi çekti, bugün akşam üstü yoğun ankara trafiğinde, klima açık araçta 4 kişi, dur-kalk giderken, 3den 2ye veya 2den 1e geçişlerde yığılma-sarsıntı hissettim, seyrek olsada arada oldu bu normal mi?

Eat6 nın yapısı gereği vites düşürürken bu dediğiniz durum oluyor.

• weba W kullanıcısına yanıt
    civic otomatikte pek olan birşey değildi de o nedenle sordum...

ancak araç çok yakışıklı...
  • forumdaki çökme yüzünden dün yazılan mesajlar silindiği için mesajlar havada kaldı...

2009 honda civic otm+lpg li elegance aracımı takasa verip üste 34bin tl vererek yani yaklaşık 75-76 bin tl'ye;

hatasız 12bin km de, allure dizel otomatik comfort paket, sedefli boyalı araç aldım.

civic aracımda 3500 tl civarında parçalı hasar kaydı vardı, 2,5 parça boyalı ve 162bin km deydi, ancak diri bir araçtı...

iyi bir takas olduğunu düşünüyorum....

resim de koyacağım da telefonda...
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Tekrar hayırlı olsun diyelim Merkür gerilemesinden DH de nasibini almış

Öncelikle çok iyi bir karar vermişsiniz. İyi günlerde kullanın İnşallah.

Honda'nın 5 ileri şanzımanında EAT6 kadar kompresör yoktur, frenle yavaşlar ve durursunuz, durduğunuzda 1'e geçer, EAT6 da yüksek bir kompresör var, frene takviye yavaşlama için. Kasılma bundan kaynaklanıyor. İstikrarsız frene basışlarda bunu fazla hissedersiniz, zamanla huyunu öğrenirsiniz Kesinlikle iyi bir şey yani Çabuk yavaşlar, balatalarınız geç eskir Sakın eski nesil 5 ileri Honda şanzımanı ile karşılaştırmaya kalkmayın, biri nokia 3110 biri iphone 6s

Yol sesi konusunda zaten sınıf atlamış oluyorsunuz. Artık asfalt dışarıda, içeride değil

Yokuşlar size düz yol gibi gelecek

• eisenberg kullanıcısına yanıt
    Yaptığınız açıklama içime su serpti teşekkürler,

Tam da dediğiniz gibi oldu/yaptım, acemilik işte, 45 yaşında ilk kez sıfır(a yakın) bir aracım oldu, Allah'a şükür...

Araca 549TL trafik sigortası ödedim...

Aracım bu...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.